» Aktuality

DIRECT HASÍ ŠKODY SILNÉHO VĚTRU. BUDE ODŠKODŇOVAT ZKAŽENÉ POTRAVINY PO VÝPADKU PROUDU

DIRECT HASÍ ŠKODY SILNÉHO VĚTRU. BUDE ODŠKODŇOVAT ZKAŽENÉ POTRAVINY PO VÝPADKU PROUDU

Po víkendovém řádění silného větru jsou stále některé domácnosti bez elektrického proudu. Energetici sice odvolali včera večer na většině území kalamitní stav, nicméně poškozené domácnosti pořád ještě počítají škody.


Výpadek proudu trval v některých částech republiky více než 24 hodin, v částech tuzemských regionů stále trvá. Vítr zapříčinil jednorázové škody i ve stovkách tisíc korun. „Po víkendové vichřici máme nahlášeno asi 30 škod na majetku našich klientů. Jde především o střechy, plechy a skleníky. Jednomu z klientů spadl celý plot, vítr dokonce vytrhal i betonové hranoly. Jedna škoda je s odhadem asi 300 000 Kč, většina z nich je ale menšího rozsahu a pohybují se v rozmezí 5 – 25 tisíc korun,“ říká tisková mluvčí Direct pojišťovny Nela Maťašeje.  

Škody však nepáchal jen vítr jako takový. Problémem byly a jsou také nefunkční spotřebiče. „Někteří lidé byli kvůli vichřici bez proudu a zkazilo se jim jídlo v lednici. Direct pojišťovna tento typ škod proplácí. Víme, že lidé mohou mít v lednici potraviny za tisíce korun, proto na podobné případy u našeho pojištění domácnosti myslíme,“ doplňuje Maťašeje.Copyright © 2020 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz