» Aktuality

SANEP: ČEŠI CHTĚJÍ JAKO VÝCHODISKO Z VLÁDNÍ KRIZE PŘEDČASNÉ VOLBY
SANEP: ČEŠI CHTĚJÍ JAKO VÝCHODISKO Z VLÁDNÍ KRIZE PŘEDČASNÉ VOLBY

Praha 4. dubna (PROTEXT) - Podle názoru nadpoloviční většiny veřejnosti je východiskem z aktuální situace kolem koaliční vlády její demise a vyhlášení předčasných voleb. Pokračování stávající vlády, která prochází jednou z dalších krizí, si přeje pouze šest procent domácí populace. Ukázal to exkluzivní bleskový průzkum společnosti SANEP.


AKTIVITA KLÍŠŤAT JE JEŠTĚ MÍRNÁ
AKTIVITA KLÍŠŤAT JE JEŠTĚ MÍRNÁ

Je více než vhodné používat repelent, ale doporučuje se nevstupovat volně do listnatých a smíšených lesů. Vhodnější je se pohybovat pouze po zpevněných cestách. Nikdo by neměl opomíjet prohlídku těla a případně přisátá klíšťata odstraňovat dle obecných zásad bezpečnosti.


SPOLEČNOST MEDIATEL PODPORUJE MLADÉ MALÍŘE, ŠKOLKY A ŠKOLY
SPOLEČNOST MEDIATEL PODPORUJE MLADÉ MALÍŘE, ŠKOLKY A ŠKOLY

Praha 26. března (PROTEXT) - Společnost Mediatel navazuje na svůj předchozí záměr podpory mladých a talentovaných dětí a připravila zcela nový ročník malovací soutěže pod názvem "Děti malují" s tématem "Můj sportovní vzor/Můj oblíbený sport". Je určena dětem ve věku od tří do jedenácti let a pro výherce zajišťuje mnoho výhod, jako například možnost setkání s vybranou sportovní hvězdou nebo poukázky na nákup sportovních potřeb.


OBČANSKÉ SDRUŽENÍ ŽIVOT DĚTEM POŘÁDÁ 26.–30. BŘEZNA SRDÍČKOVÉ DNY
OBČANSKÉ SDRUŽENÍ ŽIVOT DĚTEM POŘÁDÁ 26.–30. BŘEZNA SRDÍČKOVÉ DNY

Praha 22. března (PROTEXT) - Občanské sdružení Život dětem pořádá ve dnech 26. - 30. března 2012 svou tradiční celorepublikovou sbírku tzv. Srdíčkové dny. Sbírkovými předměty jsou známá plastová srdíčka v hodnotě 20 Kč a přívěsky s vyjímatelným žetonem do nákupních vozíků za 35 Kč/ks. Předměty jsou označeny logem OSŽD.


PŘIPOUTEJTE SE, PROSÍM, PRIMAPLAY PRÁVĚ STARTUJE!
PŘIPOUTEJTE SE, PROSÍM, PRIMAPLAY PRÁVĚ STARTUJE!

Skupina Prima Group přináší nový virtuální prostor www.PrimaPLAY.cz, který bude televizním divákům nabízet vlastní i akviziční tvorbu. Spouští totiž dnes svůj čtvrtý kanál PrimaPLAY. Základním sdělením pro televizní diváky je fakt, že pokud by jim některý oblíbený pořad z programové nabídky televizních kanálů Prima Group (tj. Prima family, Prima COOL, Prima love) unikl, najdou ho na čtvrtém kanálu – PrimaPLAY.


VÝSKYT CHŘIPKY V EVROPĚ A V ČR
VÝSKYT CHŘIPKY V EVROPĚ A V ČR

Zvýšený výskyt chřipky v ČR pokračuje, incidence ARI stoupla ve srovnání s 9. kalendářním týdnem celorepublikově o 7,4%, (tj. 1 276 případů na 100 tis. obyvatel).


SANEP: ČEŠI PODPORUJÍ ZRUŠENÍ SENÁTU
SANEP: ČEŠI PODPORUJÍ ZRUŠENÍ SENÁTU

Praha 11. března (PROTEXT) - Dvě třetiny obyvatel České republiky považují Senát za zcela zbytečnou instituci, která ani za 16 let svého fungování nedokázala obhájit svou existenci. Více jak dvě třetiny domácí populace jsou pak toho názoru, že Senát, coby ústavní instituce, jejíž primární funkcí je plnění role demokratické pojistky, není pro další fungování ČR nezbytný.


PROJEKTY FINANCOVANÉ Z OPERAČNÍCH PROGRAMŮ EU - PŘENESENÍ DAŇOVÉ POVINNOSTI

Informace o režimu přenesení daňové povinnosti v rámci programů EU: V souvislosti s možností uplatnění režimu přenesení daňové povinnosti v rámci mechanismu uplatňování DPH u projektů financovaných z operačních programů EU předkládáme příjemcům tuto informaci. Vztahuje se na případy, kdy v rámci povinnost přiznat a zaplatit daň z přidané hodnoty na výstupu za uskutečněné zdanitelné plnění má příjemce plnění (zpravidla kupující).


VÝZVA PŘEDSEDKYNĚ POSLANECKÉ SNĚMOVNY

Praha 1. března (PROTEXT) - Předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová ve smyslu ustanovení § 4 odst. 2 zákona č. 484/1991 Sb., o Českém rozhlasu, ve znění pozdějších předpisů, a zákona č. 483/1991 Sb., o České televizi vyzývá organizace a sdružení představující kulturní, regionální, sociální, odborové, zaměstnavatelské, náboženské, vzdělávací, vědecké, ekologické a národnostní zájmy, aby do 16. března 2012 předložily volebnímu výboru Poslanecké sněmovny návrh kandidátů na dva členy Rady Českého rozhlasu a na dva členy Rady České televize.


SANEP: MINISTŘI MAJÍ V PRŮMĚRU DŮVĚRU POUHÉ PĚTINY ČECHŮ
SANEP: MINISTŘI MAJÍ V PRŮMĚRU DŮVĚRU POUHÉ PĚTINY ČECHŮ

Praha 29. února (PROTEXT) - Nejdůvěryhodnější člen Nečasova vládního kabinetu, kterým je stejně jako v listopadu minulého roku ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, má podporu pouhé třetiny veřejnosti. Patnáctičlenný vládní kabinet včetně samotného premiéra Petra Nečase se pak v průměru těší důvěře pouhé pětiny Čechů, což svědčí o propastné nedůvěře, s níž se u široké veřejnosti vládní koaliční kabinet potýká.


SANEP: ČEŠI CHTĚJÍ ŘÍCI JASNÉ
SANEP: ČEŠI CHTĚJÍ ŘÍCI JASNÉ

Praha 22. ledna (PROTEXT) - Češi chtějí říci jasné "ne" dohodě EU v referendu a odmítají i vstup ČR do eurozóny. Nadpoloviční většina domácí populace sdílí názor, že by o osudu smlouvy EU o fiskální odpovědnosti měli občané ČR rozhodnout ve všelidovém referendu.


OTEVŘENÉ GRANTOVÉ ŘÍZENÍ NADACE OKD

Nadace OKD pravidelně již 4 roky vyhlašuje otevřené grantové řízení pro neziskový sektor. Za tuto dobu se nám podařilo podpořit přes tisícovku neziskových projektů v celkové výši 180 milionů korun. I v době ekonomicky nejisté pokračujeme v aktivitách společensky zodpovědných a již v pátek 13. 1. 2012 vyhlašujeme grantové kolo pro rok 2012, kde rozdělíme až 60 milionů Kč.


DĚTI MALUJÍ PRO KALENDÁŘ KONTA BARIÉRY

Praha 2. ledna (PROTEXT) - Od počátku října do března letošního roku malují a budou pod patronací Domu dětí a mládeže ve Znojmě malovat děti z mateřských a základních škol v celé České republice obrázky pro Konto BARIÉRY. Jejich cílem je zúčastnit se a zaujmout porotce tří prestižních dětských výtvarných soutěží natolik, aby získaly některou z cen a současně se staly autory obrazové části stolního kalendáře, který je na obchodních pultech už několik let nabízen pod názvem Děti malují pro Konto BARIÉRY.


MINISTERSTVO SE DOHODLO NA UZAVŘENÍ SMLOUVY NA SOCIÁLNÍ KARTY

Praha 28. prosince (ČTK) - Ministerstvo práce se dnes s Českou spořitelnou dohodlo na prodloužení doby pro uzavření smlouvy na sociální karty. Kontrakt na jejich dodání a zajištění by měly mít nejpozději do 31. ledna. ČTK o tom informovala Táňa Švrčková z ministerstva práce. Ministr Jaromír Drábek (TOP 09) před nedávnem řekl, že by smlouvu chtěl uzavřít do konce roku. Podotkl ale, že jednání jsou složitá. Česká spořitelna zvítězila v tendru.


O RYBÍ POLÉVKU OD PRIMÁTORA SVOBODY BYL VELKÝ ZÁJEM

Praha 24. prosince (ČTK) - O rybí polévku od pražského primátora Bohuslava Svobody byl velký zájem od Pražanů i cizinců. Na Staroměstském náměstí na ni čekali v dlouhé frontě a dokonce došlo i na strkanici. "V základu měl tento zvyk určitou charitativní úlohu, aby i ti chudí lidé a žebráci dostali o Vánocích nějaký dárek," řekl novinářům primátor, který si odskočil od kotle v bílém kuchařském oblečení a čepici.


MINISTERSTVO PRÁCE ZATÍM NEUZAVŘELO SMLOUVU NA SOCIÁLNÍ KARTY

Praha 20. prosince (ČTK) - Ministerstvo práce zatím neuzavřelo smlouvu na sociální karty, na které se mají v příštím roce začít vyplácet sociální dávky. Když se na kontraktu s Českou spořitelnou nedohodne, má resort varianty řešení. Buď začne vyjednávat s firmou, která v tendru skončila jako druhá, nebo výběr zruší a vypíše znovu. Novinářům to dnes řekl ministr práce Jaromír Drábek (TOP 09). Podle něj vyplácení dávek není od ledna ohroženo. Začnou je poskytovat úřady práce.


PREZIDENT PODEPSAL NORMY O ZAMĚSTNANOSTI, NEMOCENSKÉ A VÝZKUMU

Praha 20. prosince (ČTK) - Okruh lidí, kteří musí platit nemocenské pojištění, se od příštího roku rozšíří. Prezident Václav Klaus dnes podepsal příslušnou vládní novelu, která stanoví i rozsah vycházek lidí na nemocenské. Klaus svým podpisem také stvrdil o novelu o zaměstnanosti, která upravuje tresty pro firmy za nelegální zaměstnávání cizinců, a novelu sjednocující lhůty výzkumných projektů v tendrech. ČTK to sdělil prezidentův mluvčí Radim Ochvat.


ZEMŘEL VÁCLAV HAVEL

Ve věku 75 let zemřel prezident, spisovatel a dramatik Václav Havel. Měl dlouhodobé zdravotní problémy. Václav Havel zemřel v neděli ráno ve spánku, řekla ČTK exprezidentova tajemnice Sabina Tančevová.


V OLOMOUCI DEMONSTROVALI PRACOVNÍCI CHARIT KVŮLI DOTACÍM

Olomouc 16. prosince (ČTK) - Zhruba stovka pracovníků a klientů charitních organizací dnes demonstrovala na zasedání olomouckého krajského zastupitelstva mimo jiné kvůli požadavku, aby jim hejtmanství poskytlo na sociální služby 5,4 milionu korun, nikoliv krajem navrhovaných 2,5 milionu Kč. Z jednání však odešli s nepořízenou, zastupitelé schválili jen to, že vedení hejtmanství bude o problému jednat s arcibiskupstvím.


ODBORY A PODNIKY CHTĚJÍ S VLÁDOU PROJEDNAT PROTIKRIZOVÁ OPATŘENÍ

Praha 15. prosince (ČTK) - Odbory a zaměstnavatelé chtějí po vládě konkrétní návrhy, jak bude čelit případné další krizi. Budou o nich jednat na mimořádné tripartitě, která se uskuteční na přelomu ledna a února. Na její program by se mělo dostat i financování zdravotnictví. Zaznělo to na brífinku po jednání tripartity.


Strana: 1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 28

Copyright © 2019 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz