» Aktuality

STÁT ASI BUDE DOMŮM PRO DĚTI V NOUZI PLATIT MÍŇ, DÁ VÍC PĚSTOUNŮM

Praha 9. prosince (ČTK) - Ministerstvo práce chce od pololetí příštího roku snížit státní příspěvky zařízením, která poskytují okamžitou pomoc dětem v nouzi. Měly by být proti dnešku nižší zhruba o 12 procent. Víc by naopak měli začít platit rodiče. Počítá s tím novela o sociálně právní ochraně dětí. Podle jejích autorů výdaje na zařízení pro okamžitou pomoc týraným či zanedbaným dětem každoročně výrazně rostou, přitom pěstounská péče je mnohem levnější.


MUŽ PRÝ ZÍSKAL NA POSTIŽENÉ PŘES 10 MIL. KČ A POUŽIL JE PRO SEBE

České Budějovice 7. prosince (ČTK) - Policie stíhá osmatřicetiletého muže z Českých Budějovic, který údajně podvodem získal více než deset milionů korun na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Muž přitom peníze následně použil pro vlastní potřebu, řekla ČTK jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Valentová.


SOCIÁLNÍ SLUŽBY MAJÍ NADĚJI, ŽE BY MOHLY MÍT PŘÍŠTÍ ROK VÍC PENĚZ

Praha 7. prosince (ČTK) - Sociální služby mají naději, že by do nich mohlo příští rok putovat víc peněz, než se původně počítalo. Ve sněmovně padly návrhy na přesun financí v projednávaném rozpočtu v jejich prospěch, a to třeba částky 2,1 miliardy. Zatím není jisté, jestli pro některý záměr zvedne většina poslanců ruku. Ministr práce Jaromír Drábek (TOP 09) zdravotnickým odborům přislíbil, že by případně víc financí na péči o potřebné a na mzdy pečovatelů podpořil. ČTK to dnes řekla šéfka odborů Dagmar Žitníková.


ČÁSTKA, OD KTERÉ JE NUTNÉ PLATIT NEMOCENSKÉ POJIŠTĚNÍ, SE ZVÝŠÍ

Praha 28. listopadu (ČTK) - Podmínky pro placení nemocenského pojištění se změní. V současnosti je musí člověk platit z každého zaměstnání, ve kterém jeho příjem dosáhne 2000 korun. Tato částka by se měla od nového roku zvýšit o 500 korun. Vyplývá to z návrhu nařízení vlády připraveného ministerstvem práce a sociálních věcí (MPSV).


VLÁDNÍ REFORMY BUDOU MÍT NEGATIVNÍ DOPAD PODLE 70 PROCENT LIDÍ

Praha 29. listopadu (ČTK) - Celkem 70 procent lidí v Česku očekává, že vládní reformy budou mít negativní dopad na ekonomiku a životní úroveň. Zároveň tři čtvrtiny obyvatel předpokládají, že se příští rok ekonomická situace země zhorší. Vyplývá to z průzkumu společnosti Ipsos Tambor pro fórum Zlatá koruna.


KLAUS PODEPSAL ZÁKONY REFORMY ZDRAVOTNICTVÍ A SOCIÁLNÍ OBLASTI

Praha 22. listopadu (ČTK) - Prezident Václav Klaus podepsal soubor zákonů, které jsou součástí vládní reformy ve zdravotnictví a sociální oblasti. O rozhodnutí prezidenta ČTK informoval jeho mluvčí Radim Ochvat. Klaus dnes podepsal i novelu, podle které dolní sazba daně z přidané hodnoty příští rok stoupne na 14 procent ze současných deseti procent, od roku 2013 se sazby mají sjednotit na 17,5 procenta.


TRANSFORMACI SOCIÁLNÍCH SLUŽEB PRÝ MŮŽE ZASTAVIT NEDOSTATEK PENĚZ

Praha 22. listopadu (ČTK) - Transformaci sociálních služeb, která má vyvést lidi s postižením z ústavů do komunitního bydlení, podle krajů může zastavit nedostatek peněz. Při dnešním veřejném slyšení v Senátu to uvedl předseda sociální komise Asociace krajů ČR Miloslav Čermák (ČSSD). Účastníci v závěru slyšení vyzvali k zastavení investic do ústavní péče ve prospěch rozvoje komunitních služeb o hendikepované.


ČT,PRIMA: KLOKÁNEK NEVYDAL DĚTI I PŘES ROZHODNUTÍ SOUDU

Rychnov nad Kněžnou/Jindřichův Hradec 22. listopadu (ČTK) - Vedoucí Klokánku v Jindřichově Hradci dnes odmítla vydat zástupcům dětského domova v Holicích čtyři sourozence z Dobrušky, přestože o jejich přesunu už dříve rozhodl rychnovský soud. Ředitel domova se chce obrátit na policii a na vedoucí Klokánku podat trestní oznámení. Zasáhnout chce i soud. Informovaly o tom dnes Česká televize (ČT) a Prima.


PŘEDDŮCHODY BY MĚLY DOSAHOVAT NEJMÉNĚ 30 PROCENT PRŮMĚRNÉ MZDY

Praha 21. listopadu (ČTK) - Minimální výše takzvaných předdůchodů, tedy předčasných důchodů, by měla dosahovat 30 procent průměrné mzdy. Pojištění má za lidi, kteří do předdůchodu půjdou, platit stát. Shodl se na tom tento měsíc expertní tým tripartity. ČTK to dnes řekl místopředseda Asociace samostatných odborů (ASO) Jaroslav Pejša.


ROMOVÉ ZBILI V ALBRECHTICÍCH MÍSTOSTAROSTKU, CHTĚLI DŮCHOD

Albrechtice v Jizerských horách (Jablonecko) 16. listopadu (ČTK) - Skupina Romů napadla v úterý na Jablonecku místostarostku Albrechtic v Jizerských horách a jejího manžela. ČTK to dnes řekl starosta Jaroslav Zeman. Romové se domáhali důchodu své příbuzné, které se však už před časem kvůli její vážné nemoci zřekli, takže se o ni starala obec. Policie událost vyšetřuje, žádné obvinění zatím ale nepadlo.


MPSV NEPŘISTOUPILO NA NÁVRHY HANDICAPOVANÝCH, TI HROZÍ PROTESTEM

Praha 15. listopadu (ČTK) - Veřejný protest zdravotně postižených proti nové vyhlášce, která upravuje způsob posuzování jejich zdravotního stavu kvůli vyplácení příspěvků na péči, se přiblížil. Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) až na drobné výjimky nepřistoupilo na jejich návrhy. ČTK to dnes řekl předseda Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) Václav Krása. NRZP se ještě pokusí zvrátit rozhodnutí MPSV na dalším jednání příští týden.


EVROPA ZVEŘEJNÍ DATA O DROGÁCH, ČESKO SDĚLÍ SVÁ ČÍSLA

Praha 15. listopadu (ČTK) - Evropské monitorovací centrum pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA) zveřejní dnes v Lisabonu výroční zprávu, která se zabývá stavem drogové problematiky v Evropě. Národní monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti a národní protidrogový koordinátor sdělí v Praze data za Českou republiku. Výroční zprávu o stavu ve věcech drog v ČR v roce 2010 ve středu projedná vláda.


SNĚMOVNA SCHVÁLILA NOVELU MĚNÍCÍ PRAVIDLA NEMOCENSKÉ

Praha 9. listopadu (ČTK) - Poslanci dnes schválili předlohu, která mění pravidla nemocenské. Pojistné by podle ní odvádělo od příštího roku více lidí. Upravit by se měl také režim vycházek. Novela míří do Senátu. Nově by podle předlohy měli pojistné hradit například společníci, jednatelé, prokuristé, likvidátoři či zástupci firemních rad nebo za určitých podmínek také šéfové zahraničních společností.


SNĚMOVNA NESCHVÁLILA JEDNOPROCENTNÍ MEZIGENERAČNÍ SOLIDARITU

Praha 9. listopadu (ČTK) - Sněmovna neschválila návrh, podle něhož měli mít lidé možnost přispívat svým rodičům na penzi jedním procentem své hrubé mzdy, které by odečetli z pojistného na sociální zabezpečení. Tento projev mezigenerační solidarity, která byl původně prezentován jako koaličně dohodnutý, dnes ve sněmovně v rámci úprav vládní daňové reformy podpořili pouze poslanci vládních Věcí veřejných a opoziční KSČM.


DOBEŠ PODAL TRESTNÍ OZNÁMENÍ KVŮLI ÚNIKU ÚDAJŮ O ROMSKÝCH ŽÁCÍCH

Praha 7. listopadu (ČTK) - Na web ministerstva školství unikl seznam romských žáků, kteří dostali dotaci na studium, seznam obsahoval i citlivé údaje. Na případ upozornila Česká televize, ministerstvo poté seznam ze svých stránek stáhlo. Ministr Josef Dobeš (VV) kvůli úniku informací podal trestní oznámení na neznámého pachatele.


MAXIMÁLNÍ CENY ZA SOCIÁLNÍ SLUŽBY BY SE MOHLY OD LEDNA ZVEDNOUT

Praha 7. listopadu (ČTK) - Maximální ceny, které je možné platit za sociální služby, by se mohly od příštího roku zvednout. Jejich zvýšení navrhuje ministerstvo práce. Nejvyšší možná částka za stravu by mohla růst o desetikorunu, za pobyt pak o 20 korun. Návrh vyhlášky, která maximální ceny upravuje, zveřejnila na svých stránkách vláda. Rada postižených záměr kritizuje.


SNĚMOVNA POTVRDILA PŘÍSNĚJŠÍ PRAVIDLA PRO PODPORY NEZAMĚSTNANÝM

Praha 6. listopadu (ČTK) - Sněmovna přehlasovala opoziční Senát a schválila koaliční většinou přísnější pravidla pro výplatu podpory v nezaměstnanosti. Vládní reformní předloha míří prezidentovi k podpisu. Opoziční ČSSD už na ni chystá ústavní stížnost.


KOALICE PROSADILA VZNIK DRUHÉHO PILÍŘE DŮCHODOVÉHO SYSTÉMU

Praha 6. listopadu (ČTK) - Koalice podle očekávání znovu prosadila ve sněmovně první ze zákonů penzijní reformy, kterým chce vláda zavést druhý pilíř penzijního systému. Bude jím důchodové spoření v soukromých penzijních fondech. Lidé by do nich odváděli část příspěvků, které nyní platí státu na průběžné financování penzí. Podle kritiků to může ohrozit státní výplatu stávajících důchodů. Senát kvůli tomu zákon vetoval, sněmovna jej ale dnes přehlasovala.


KOALICE PROSADILA DELŠÍ PLATNOST ÚSPORNÝCH SOCIÁLNÍCH OPATŘENÍ

Praha 6. listopadu (ČTK) - Vládní balíček současných úsporných opatření v sociální oblasti bude platit i od příštího roku. Schválila to dnes opětovně sněmovna, když hlasy vládní koalice přehlasovala veto levicového Senátu. Balíček, podle něhož mají mít nezaměstnaní nově kompenzaci za nevyplacené odstupné, ještě musí podepsat prezident.


NEČAS: DAŇOVÁ REFORMA SE S VÝJIMKOU HAZARDU POSUNE NA ROK 2014

Praha 3. listopadu (ČTK) - Vytvoření jednotného inkasního místa se zřejmě posune až na rok 2014, tedy o rok proti původnímu plánu. Novinářům to dnes ve sněmovně řekl premiér Petr Nečas (ODS), přičemž také připustil odložení celé daňové reformy až na rok 2014 s výjimkou loterijního zákona. Vládní koalice přitom se spuštěním daňové reformy, která má mimo jiné přinést zrušení stravenek či superhrubé mzdy, počítala od roku 2013. Pro svůj nejnovější návrh má premiér podporu vládního partnera z Věcí veřejných.


Strana: 1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 28

Copyright © 2019 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz