» Aktuality

KOALICE PROSADILA VZNIK DRUHÉHO PILÍŘE DŮCHODOVÉHO SYSTÉMU

Praha 6. listopadu (ČTK) - Koalice podle očekávání znovu prosadila ve sněmovně první ze zákonů penzijní reformy, kterým chce vláda zavést druhý pilíř penzijního systému. Bude jím důchodové spoření v soukromých penzijních fondech. Lidé by do nich odváděli část příspěvků, které nyní platí státu na průběžné financování penzí. Podle kritiků to může ohrozit státní výplatu stávajících důchodů. Senát kvůli tomu zákon vetoval, sněmovna jej ale dnes přehlasovala.


KOALICE PROSADILA DELŠÍ PLATNOST ÚSPORNÝCH SOCIÁLNÍCH OPATŘENÍ

Praha 6. listopadu (ČTK) - Vládní balíček současných úsporných opatření v sociální oblasti bude platit i od příštího roku. Schválila to dnes opětovně sněmovna, když hlasy vládní koalice přehlasovala veto levicového Senátu. Balíček, podle něhož mají mít nezaměstnaní nově kompenzaci za nevyplacené odstupné, ještě musí podepsat prezident.


NEČAS: DAŇOVÁ REFORMA SE S VÝJIMKOU HAZARDU POSUNE NA ROK 2014

Praha 3. listopadu (ČTK) - Vytvoření jednotného inkasního místa se zřejmě posune až na rok 2014, tedy o rok proti původnímu plánu. Novinářům to dnes ve sněmovně řekl premiér Petr Nečas (ODS), přičemž také připustil odložení celé daňové reformy až na rok 2014 s výjimkou loterijního zákona. Vládní koalice přitom se spuštěním daňové reformy, která má mimo jiné přinést zrušení stravenek či superhrubé mzdy, počítala od roku 2013. Pro svůj nejnovější návrh má premiér podporu vládního partnera z Věcí veřejných.


MÓDNÍ SHOW MAXOVÉ POMŮŽE CHUDÝM RODINÁM, JIMŽ HROZÍ ODEBRÁNÍ DĚTÍ

Praha 2. listopadu (ČTK) - Zejména rodinám, kterým kvůli chudobě hrozí odebrání dětí a jejich umístění do ústavů, má pomoci nový Fond pomoci Nadace Terezy Maxové. Na jeho účet by měly přijít peníze vybrané na módní přehlídce, kterou nadace přední české modelky uspořádá dnes večer v pražském Obecním domě. Organizátoři této tradiční charitativní přehlídky to dnes v Praze řekli novinářům.


POLICIE HLEDÁ ŘEŠENÍ, JAK PO ÚTOCÍCH ZAJISTIT V NOVÉM BORU KLID

Nový Bor (Českolipsko) 31. října (ČTK) - Policie hledá řešení, jak po dvou nedávných útocích mladých Romů v Novém Boru na Českolipsku ve městě zajistit bezpečnost. V úvahu připadá například posílení pořádkové služby. Situaci by ale policisté chtěli vyřešit vlastními silami v rámci libereckého krajského ředitelství, řekla dnes ČTK českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková. Skupinky Romů na místní mladé lidi zaútočily ve čtvrtek a v noci na neděli. Pachatele zatím policie nedopadla.


MFD: TENDR NA SOCIÁLNÍ KARTY VYHRÁLA ČESKÁ SPOŘITELNA

Praha 29. října (ČTK) - Tendr na dodání takzvané sociální karty vyhrála Česká spořitelna. Píše to dnešní MfD. O tom, jestli zakázku opravdu získá, rozhodne až antimonopolní úřad, na který se obrátila ČSSD. Dokud úřad neukonči správní řízení, nemůže ministerstvo práce a sociálních věcí s vítězem uzavřít smlouvu.


KLAUS POTVRDIL ZMĚNU PRAVIDEL VYPLÁCENÍ DÁVEK PRO POSTIŽENÉ

Praha 27. října (ČTK) - Prezident Václav Klaus podepsal novelu, která od 1. ledna 2012 sloučí dosavadní dávky pro zdravotně postižené do dvou - na mobilitu a na pomůcky. O Klausově rozhodnutí ČTK informoval mluvčí Hradu Radim Ochvat.


EP POŽADUJE VĚTŠÍ PODPORU PRO RODIČE SAMOŽIVITELE V EU

Štrasburk 25. října (ČTK) - Členské státy Evropské unie by měly více podporovat rodiče samoživitele, především matky samoživitelky. Podle usnesení, které dnes odhlasoval Evropský parlament, by země EU měly podporovat vznik středisek pro přechodné ubytování nebo poskytnout daňové odpisy podnikům, které rodiče samoživitele zaměstnávají. Dokument, který vypracovala italská lidovecká europoslankyně Barbara Materová, není právně závazný.


RADĚ PRO NEZISKOVÉ ORGANIZACE BY MĚL PŘEDSEDAT MINISTR DRÁBEK

Praha 24. října (ČTK) - Vládní rada pro neziskové organizace by se po více než roce měla dočkat nového předsedy, má jim být ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09). Návrh v úterý projedná vláda. Zvýšit by se měl také počet místopředsedů rady ze dvou na tři.


ČR S DALŠÍMI BLOKUJÍ PENÍZE PRO PROGRAM ROZDÁVÁNÍ JÍDLA CHUDÝM

Lucemburk 20. října (zpravodaj ČTK) - Česko spolu s pěti dalšími státy dnes opět zablokovaly navýšení financí pro program rozdávání potravin pro chudé. Fondu tak hrozí masivní seškrtání financí z Evropskou komisí navrhovaných zhruba 500 milionů eur (12,5 miliardy korun) na asi 113,5 milionu eur. ČR vadí, že by věci spadající pod sociální oblast měly být financovány ze společné zemědělské politiky.


EU ASI SEŠKRTÁ SOCIÁLNÍ POMOC NEJCHUDŠÍM, PRO ZMĚNY JE I ČR

Brusel 14. října (ČTK) - Evropská unie pravděpodobně bude muset o tři čtvrtiny snížit prostředky vynakládané na program zajištění dostupnosti potravin (MDP) pro zhruba 18 milionů nejchudších občanů sedmadvacítky. Současné nastavení programu kritizuje podle agentury Reuters i Česká republika, která poukazuje mimo jiné na rozdílné definice chudoby v jednotlivých zemích.


TRIPARTITA SE SHODLA NA PŘEDDŮCHODECH PRO NAMÁHAVÉ PROFESE

Praha 13. října (ČTK) - Tripartita se na dnešním jednání shodla na řešení takzvaných předdůchodů. Vláda akceptovala návrh zaměstnavatelů a odborů, aby se týkaly pouze lidí v namáhavých profesích. Daňové zvýhodnění pro zaměstnavatele má být 36.000 ročně. Mohou je uplatnit jako nákladovou položku. Na tiskové konferenci to řekl ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09). Vláda si však podle něj nechá propočítat obě varianty, které dnes projednávala.


V PRAZE ZAČNE PATNÁCTÉ FORUM 2000, SAAKAŠVILI VYZNAMENÁ HAVLA

Praha 10. října (ČTK) - V Praze dnes začne hlavní část mezinárodní konference Forum 2000, jejímž tématem je letos hlavně právo, korupce a také situace v Rusku. Konference se zúčastní mimo jiné prezidentka Kosova Atifete Jahjagová a prezident Gruzie Michail Saakašvili.


SENÁT ODMÍTL PRODLOUŽIT PLATNOST BALÍČKU SOCIÁLNÍCH ÚSPOR

Praha 7. října (ČTK) - Senát dnes podle očekávání odmítl návrh, aby vládní balíček současných úsporných opatření v sociální oblasti platil i v příštích letech. Změnit se má pouze to, že stát bude vyplácet od příštího roku kompenzaci lidem bez práce za nevyplacené odstupné či odchodné. Zamítnutí navrhli zástupci KSČM a ČSSD, kteří mají v horní komoře parlamentu většinu. Balíček se vrací k novému schvalování do sněmovny, kde má navrch naopak vládní koalice.


SENÁT VETOVAL ZMĚNY VE VYPLÁCENÍ SOCIÁLNÍCH DÁVEK

Praha 7. října (ČTK) - Senát dnes zamítl opoziční většinou změny v systému sociálních dávek. Nová pravidla by měla podle předlohy platit od příštího roku a týkají se například čerpání rodičovského příspěvku a příspěvku na péči. Reformní novela zákonů o pomoci v hmotné nouzi, o sociálních službách a o státní sociální podpoře se vrací do sněmovny. Vládní koalice může v dolní komoře senátní veto přehlasovat.


PRAHA PŘIPRAVILA SEZNAM OBECNÍCH BYTŮ, KTERÉ NABÍDNE K ODKOUPENÍ

Praha 5. října (ČTK) - Praha má připravený seznam obecních domů a bytů, které nabídne nájemníkům k odkoupení. K prodeji je určeno celkem 3859 bytů. Z asi 95 procent to jsou panelové domy, většinou na Barrandově a na Černém Mostě. Město by tak mělo získat miliardy korun, které investuje do sociálního bydlení. Seznam dnes odsouhlasil výbor pro bydlení, schválit jej ale ještě musí rada a zastupitelstvo hlavního města.


NADACE A SDRUŽENÍ SE POSTAVILY ZA RUŠENÍ KOJENECKÝCH ÚSTAVŮ

Praha 4. října (ČTK) - Devětadvacet nadací, organizací a občanských sdružení podpořilo chystané rušení kojeneckých ústavů. Podle nich je možné nastavit systém tak, aby dítě, u kterého hrozí odebrání z rodiny, mohlo ve vlastní rodině zůstat. Pokud tato varianta není v jeho zájmu, tak aby mohlo vyrůstat v náhradní rodině, nikoli však kojeneckém ústavu. Uvádí to v prohlášení, které iniciovalo sdružení Amalthea a které má ČTK k dispozici.


MPSV NABÍZÍ FIRMÁM AUDITY, MAJÍ JIM POMOCI MOTIVOVAT ZAMĚSTNANCE

Praha 4. října (ČTK) - Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) spolu s Národním centrem pro rodinu spouští projekt zaměřený na sladění rodinného života a zaměstnání. Podniky, které se do něj zapojí, projdou za spolupráce s odborným poradcem bezplatným auditem v této oblasti. Audit jim může například pomoci lépe motivovat zaměstnance nebo snížit náklady způsobené fluktuací pracovníků. Zaměstnanci pak díky auditu mohou získat větší možnosti například v oblasti alternativních pracovních úvazků.


V PRAZE BYLA ZAHÁJENA PETICE ANO CHARITĚ, ODMÍTÁ LOTERIJNÍ DAŇ

Praha 30. září (ČTK) - V Praze dnes byla zahájena petice Ano charitě, která odmítá pozastavení příspěvků na veřejně prospěšné účely z příjmů loterií a podobných her. S tím počítá vládní návrh zákona o zřízení jednoho inkasního místa, který chce stávající systém odvodů části výtěžku z podnikání loterijních firem nahradit speciální loterijní daní. Petici ČTK zaslala Ivanka Lázniková z Folklorního sdružení České republiky.


ZÁSTUPCI ALTERNATIVNÍCH HNUTÍ CHTĚJÍ DEMISI VLÁDY

Praha 28. září (ČTK) - Na Den české státnosti se v Praze sešli zástupci alternativních, převážně levicových hnutí, řešili problematiku korupce, vládních reforem a veřejnoprávních médií. Výsledkem jednání byla takzvaná svatováclavská rezoluce, v níž požadují demisi vlády a vypsání předčasných voleb. Iniciátorka dnešního Fóra alternativ Ilona Švihlíková ze spolku Alternativa Zdola ČTK řekla, že dokument by měla podepsat až dvacítka organizací, poté jej chtějí předat vládě a parlamentu.


Strana: 1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 28

Copyright © 2019 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz