» Aktuality

DO PROJEKTU KECEJME DO TOHO SE ZAPOJILO NA 3700 MLADÝCH LIDÍ

Praha 27. září (ČTK) - Státní maturity, školné, legalizace marihuany, šikana a kyberšikana, podpora mladých rodin a sexuální výchova na školách byla hlavní témata, která na 3700 mladých lidí vybralo pro první ročník projektu Kecejme do toho. Na dnešní tiskové konferenci organizátoři tohoto dialogu mládeže s odborníky uvedli, že výsledky diskusí s mládeží na školách vyhodnotili a poskytli účastníkům projektu a státním institucím.


STOVKY LIDÍ BEROU PŘÍSPĚVEK NA BYDLENÍ V OBCI, KDE TRVALE NEŽIJÍ

Ústí nad Labem 26. září (ČTK) - Na 1800 lidí v Ústeckém kraji pobírá příspěvek na bydlení v obcích, v nichž nemají trvalé bydliště. Při jednání s ústeckou hejtmankou Janou Vaňhovou (ČSSD) na to dnes poukázal ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09). Podle něj by na příspěvek na bydlení měl mít nárok především ten, kdo má v obci trvalý pobyt. Kraj by měl proto provést kontrolu vyplácení příspěvků na bydlení a dalších sociálních dávek, informoval ČTK předseda TOP 09 na Děčínsku Jiří Ostříž.


MFD: ČÁST CIZINCŮ PŘIJDE V ROCE 2013 O DAŇOVÉ ÚLEVY

Praha 24. září (ČTK) - Část cizinců pracujících v Česku přijde v roce 2013 o daňové úlevy. Podle návrhu daňové reformy, která nedávno prošla prvním čtením v Poslanecké sněmovně, si totiž nebudou moci téměř žádné daňové úlevy uplatnit. Uvedla to dnešní Mladá fronta Dnes (MFD).


DŮCHODY PŘÍŠTÍ ROK VZROSTOU MÉNĚ, NEŽ SE PLÁNOVALO

Praha 23. září (ČTK) - Důchody v příštím roce vzrostou méně, než se původně předpokládalo. Podle vyhlášky ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) zveřejněné na webu vlády se základní výměra zvýší o 40 korun a procentní výměra o 1,6 procenta. V původním návrhu ze srpna letošního roku se počítalo s nárůstem základní výměry o 50 korun a procentní výměry o 2,5 procenta. Vyjádření MPSV k důvodům změny ČTK zjišťuje.


NADACE VIA DALA CENY ZA DÁRCOVSTVÍ, OCENILA DVA MUŽE A PĚT FIREM

Praha 22. září (ČTK) - Nadace Via rozdala ceny za dárcovství. Ocenění Via Bona za filantropii získalo pět firem a tentokrát ne jeden, ale dva jednotlivci. Organizátoři tak chtěli poukázat na trend v českém dárcovství. Darovaná částka od drobných dárců se totiž zas začala zvedat, zatímco od společností dál klesá. Cenu obdrželi Břetislav Tůma a Jaroslav Šturma, z firem pak Vodafone, velkoobchod LAW CZ, společnost LMC, KPMG a Telefónica.


SNĚMOVNA PODPOŘILA SLOUČENÍ 14 ZDRAVOTNÍCH ÚSTAVŮ DO DVOU

Praha 20. září (ČTK) - Sněmovna dnes podpořila sloučení 14 zdravotních ústavů do dvou celků se sídlem v Praze a Ostravě. Vládní novela zákona o ochraně veřejného zdraví odolala návrhu opozice na přepracování i na zamítnutí už v prvním čtení a míří do zdravotnického výboru. Kabinet očekává od sloučení úspory. Podle opozice jde o významný zásah do zdravotnictví.


POKUTU ZA NEÚČAST NA SČÍTÁNÍ LIDU BY MOHLO DOSTAT 233 LIDÍ

Praha 22. září (ČTK) - Pokutu až 10.000 korun za nevyplnění formulářů při letošním sčítání lidu by mohlo dostat 233 lidí. Český statistický úřad (ČSÚ) je nyní hlásí radnicím, aby s nimi mohly zahájit přestupkové řízení. ČTK o tom dnes informoval místopředseda ČSÚ Stanislav Drápal. Sčítání začalo o půlnoci z 25. na 26. března. Údaje z této chvíle se také zapisovaly do formulářů.


STRÁŽNÍCI PRAHY 1 POSÍLAJÍ NARKOMANY DO PARKU U HLAVNÍHO NÁDRAŽÍ

Praha 19. září (ČTK) - Městská policie Prahy 1 vyzývá drogově závislé lidi, aby se shromažďovali v parku u hlavního nádraží. Strážníci narkomanům rozdávají dopis, v němž se píše, že v parku je hlídky nebudou příliš často kontrolovat, uvedla dnes Česká televize (ČT). S takovým řešením však nesouhlasí České dráhy, ani společnost, která nádraží opravuje. Kvůli situaci v této oblasti by se ještě tento týden měli sejít zástupci městské i celostátní policie a radnice Prahy 1.


PRŮZKUM: PŮLKA ČECHŮ NECHCE NA PENZI SPOŘIT V SOUKROMÝCH FONDECH

Praha 19. září (ČTK) - Skoro polovina Čechů si nechce na penzi spořit v soukromých fondech. I po důchodové reformě se bude spoléhat jen na stát. Uvedly to dnešní Lidové noviny (LN) s odkazem na průzkum agentury Millward Brown. Ten také ukázal, že téměř 58 procent lidí by raději přijalo veřejně prospěšné práce, aby nepřišlo o sociální dávky.


POLICIE ZKONTROLOVALA PŘES 9000 LIDÍ, VYHOŠTĚNO BUDE 28 CIZINCŮ

Praha 18. září (ČTK) - Policisté při celostátní akci zaměřené na cizince zkontrolovali více než 9000 lidí. Objevili 29 celostátně hledaných, zjistili 541 přestupků a deset trestných činů. Vyhoštěno bude 28 cizinců. ČTK to dnes řekla mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.


VLÁDA POSOUDÍ NÁVRH NA ZMĚNU FINANCOVÁNÍ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

Praha 13. září (ČTK) - Vláda se vyjádří zřejmě kladně k senátnímu návrhu zákona na dvouletý odklad přechodu financování sociálních služeb z ministerstva práce a sociálních věcí na kraje. V návrhu stanoviska však kabinet zároveň upozorňuje, že stejnou úpravu obsahuje jedna z novel sociální reformy, kterou poslanci schválili na minulé schůzi. Senátní předlohu projednají ministři ve středu.


VLÁDA FORMALIZUJE FUNKCI NÁRODNÍHO PROTIDROGOVÉHO KOORDINÁTORA

Praha 13. září (ČTK) - Vláda ve středu oficiálně zřídí funkci národního protidrogového koordinátora, neformálně se tak říká výkonnému místopředsedovi Jindřichu Vobořilovi. V návrhu změny statutu Rady pro koordinaci protidrogové politiky předkládaném premiérem Petrem Nečasem (ODS) stojí, že národní protidrogový koordinátor bude odpovídat předsedovi rady, tedy předsedovi vlády, za každodenní koordinaci protidrogové politiky a za činnost sekretariátu rady. Rada také dostane větší kompetence v personálních otázkách.


NÁRODNÍ ÚSTAV DUŠEVNÍHO ZDRAVÍ BY SE MOHL BRZY ZAČÍT STAVĚT

Praha 12. září (ČTK) - Plánovaný Národní ústav duševního zdraví, který má vyrůst v Klecanech u Prahy, by se mohl začít v brzké době stavět. Projekt, který se má financovat z evropských fondů, by mohl být schválen v říjnu. Novinářům to dnes řekl šéf Psychiatrického centra Praha Cyril Höschl. Podle něj by nové výzkumné středisko mělo začít plně fungovat od ledna 2015.


PACIENTI BY SI MOHLI PŘÍŠTÍ ROK PŘIPLÁCET NA PĚT AŽ DESET ZÁKROKŮ

Praha 12. září (ČTK) - Pacienti by si začátkem příštího roku mohli začít připlácet na pět až deset zákroků či zdravotnických prostředků. Zhruba tolik položek by ministerstvo zdravotnictví mohlo na začátek zařadit do nadstandardu. ČTK to dnes řekl ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09).
ŠIMŮNKOVÁ VYZVALA OBČANY ŠLUKNOVSKA,ABY NEDALI PROSTOR EXTREMISMU

Praha 9. září (ČTK) - Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková dnes požádala obyvatele Šluknovska, aby nepřistupovali na argumenty extremistů a zvážili svou účast na jejich akcích. V tiskovém prohlášení také uvedla, že sobotní dění na severu Čech, kde se chystají protiromské demonstrace organizované Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS), bude na místě sledovat. Nadace Michaela Kocába, předchůdce Šimůnkové, však uvedla, že situace na Šluknovsku je důsledkem nesystémového přístupu vlády k integraci Romů.


KOALICE VE SNĚMOVNĚ SCHVÁLILA DOPLŇKOVÉ PENZIJNÍHO SPOŘENÍ

Praha 9. září (ČTK) - Sněmovna schválila i druhý z trojice zákonů vládní důchodové reformy. Norma řeší změny v existujícím doplňkovém penzijním spoření, které bude třetím pilířem důchodového systému. Zákon nyní dostane k projednání Senát, v němž má většinu levice, která reformu odmítá.


SNĚMOVNA SCHVÁLILA HLASY KOALICE VŠECHNY ZÁKONY DŮCHODOVÉ REFORMY

Praha 9. září (ČTK) - Koalice ve sněmovně prosadila všechny tři zákony vládní penzijní reformy, které počítají se zavedením takzvaného druhého pilíře důchodového systému. Levice neuspěla se snahou reformu zamítnout. Druhou šanci bude mít nyní prostřednictvím Senátu, který ovládá.


ZAČALA KAMPAŇ PROTI AIDS, NECHRÁNĚNÝ SEX PŘIROVNÁVÁ K SEBEVRAŽDĚ

Praha 8. září (ČTK) - V Česku dnes začala kampaň proti šíření viru HIV a nemoci AIDS. Autoři osvětové akce označují chování lidí, kteří se před nákazou nechrání, za sebevraždu. Na plakátech proto ukazují ty, kteří právě různým způsobem ukončili svůj život. Projekt  "Dej si bacha!" připravilo sdružení Art for Life. Jeho vedení dnes kampaň představilo v Praze na tiskové konferenci. Podle pořadatelů je to první velká osvětová akce o AIDS po 15 letech.


ZAVEDENÍ EXEKUCE DÁVKY NA ŽIVOBYTÍ MÁ VE SNĚMOVNĚ ŠANCI

Praha 8. září (ČTK) - Sněmovna možná schválí předlohu, podle které by dávka na živobytí měla podléhat exekuci a dlužníci by také měli mít možnost podepsat na tuto dávku s úřady dohodu o srážkách. Po sociálním výboru novelu zákona o pomoci v hmotné nouzi podpořil ústavně právní výbor. Cílem je dle autorek Ivany Řápkové a Lenky Kohotouvé zvýšit vymahatelnost pokut a poplatků od lidí pobírajících dávky.


SNĚMOVNA SCHVÁLILA REFORMNÍ ZÁKON O ZDRAVOTNÍCH SLUŽBÁCH

Praha 7. září (ČTK) - Sněmovna dnes schválila navzdory odporu opozice návrh zákona o zdravotních službách, který vymezuje podmínky poskytování zdravotní péče a postavení státu, poskytovatelů péče a pacientů. Jeden z vládních reformních zákonů přestál návrh KSČM na zamítnutí a míří do Senátu.


Strana: 1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 28

Copyright © 2019 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz