» Aktuality

ODS CHCE ROZŠÍŘIT BEZHOTOVOSTNÍ VÝPLATU DÁVEK, ADRESNĚJŠÍ SYSTÉM

(ČTK) - Občanští demokraté chtějí rozšířit nehotovostní výplatu sociálních dávek, jejich strhávání neplatičům, stupňování podle hodin veřejných prací i jejich vázání na docházku dětí do školy. Jsou to některé z předvolebních řešení ODS proti zneužívání sociálních dávek, která dnes představil novinářům předseda strany Mirek Topolánek společně se stranickými experty. ODS také například navrhuje, aby zaměstnavatelé nelegálních pracovníků přišli o oprávnění k podnikání, nelegální pracovníci z ciziny mají být vyhoštěni. 


PRÁVO: ROZHODCI NEDOSTANOU V KAUZE DIAG HUMAN DESET MILIONŮ KČ

Praha 23. března (ČTK) - Rozhodci v arbitráži státu se společností Diag Human pravděpodobně nedostanou za určení výše odškodnění pro firmu odměnu deset milionů korun, kterou slibovala předběžná dohoda právníků. Diag Human se rozhodl přiznat arbitrům pouze odměnu ve výši, na které se strany dohodly již v roce 1996. Uvedlo to dnešní Právo s odvoláním na zdroj blízký vedení arbitráže.


VLÁDA PODPOŘÍ PRAŽSKÉ SETKÁNÍ SENIORŮ Z CELÉHO SVĚTA

Praha 22. března (ČTK) - Vláda finančně a organizačně podpoří plánované pražské setkání seniorů z celého světa. Kabinet o tom rozhodl na svém dnešním zasedání, vyplývá z informací na vládním webu. Akce se má konat v květnu 2012 v hlavním městě a pořádat ji bude Mezinárodní federace pro stárnutí (International Federation on Ageing - IFA). Podle pořadatelů by se setkání mělo zúčastnit více než dva tisíce lidí.  


JURÁSKOVÁ PROVEDLA OPATŘENÍ, KTERÁ ZLEVNÍ PRO PACIENTY ŘADU LÉKŮ

Praha 21. března (ČTK) - Ministryně zdravotnictví Dana Jurásková provedla opatření, která zlevní pro pacienty řadu léků. Ministryně v dnešním pořadu České televize Otázky Václava Moravce řekla, že rozšířila cenovou regulaci na více léků. Výdaje pojišťoven i pacientů klesnou o pět procent. Od dubna pak systém uspoří další zhruba dvě miliardy přehodnocením cen.


MFD: ČEŠTÍ VĚDCI OBJEVILI ZPŮSOB, JAK ZASTAVIT RŮST NÁDORU

Praha 17. března (ČTK) - Čeští vědci zjistili, jak omezit růst zhoubného nádoru. Týmu Hynka Strnada z Ústavu molekulární genetiky Akademie věd se podařilo prokázat, že rakovinový nádor si přizpůsobuje své okolí tak, aby mu dodávalo důležité bílkoviny k jeho růstu. Podle vědců by přerušení tohoto systému mohlo být cestou, jak růst nádoru zastavit. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes (MfD).


KOVÁŘOVÁ PŘEDSTAVÍ PŘEDBĚŽNÉ TABULKY OHLEDNĚ PLACENÍ VÝŽIVNÉHO

Praha 16. března (ČTK) - Ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová dnes novinářům představí předběžné tabulky, podle kterých by se v budoucnu mohlo platit výživné. Ministerstvo navrhuje, aby se alimenty vypočítávaly jako procento z příjmu rodiče v závislosti na věku dítěte. Sněmovně však již předložila svůj návrh na úpravu výživného i ČSSD, která požaduje stanovit minimální částku, kterou by otec či matka museli na svého potomka přispívat.


NA ZAČÁTKU ROKU SKONČILY ČTYŘI PĚTINY PORADEN PRO HANDICAPOVANÉ

Praha 10. března (ČTK) - Počet poraden pro zdravotně postižené se prudce snížil. Zatímco ještě loni jich Národní rada osob se zdravotním postižením (NRZP) provozovala 74, na počátku letošního roku jich zůstalo pouze 13. Handicapovaným lidem se tak podstatně zmenšila nabídka míst, kde se mohou informovat o novinkách v sociální oblasti a důchodech, popřípadě kam se mohou obrátit pro právní pomoc. Podle NRZP stojí za poklesem počtu poraden nižší dotace od státní správy.


SNĚMOVNA SCHVÁLILA ZPŘÍSNĚNÍ PRAVIDEL ZAMĚSTNÁVÁNÍ POSTIŽENÝCH

Praha 10. března (ČTK) - Zaměstnavatelé by v budoucnu neměli mít možnost pobírat státní příspěvky na zaměstnávání postižených za tu část platu, kterou jim vyplácejí v benefitech. Novelu zákona o zaměstnanosti v tomto smyslu dnes ve zrychleném řízení schválila sněmovna. Nyní ji dostane k posouzení Senát.


ŠIMERKA: ŽÁDOSTI O VRÁCENÍ POJISTNÉHO BUDE ČSSZ ZAMÍTAT

Praha 4. března (ČTK) - Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) bude zamítat žádosti firem o vrácení pojistného na sociální zabezpečení za první polovinu roku 2007. Po jednání se zástupci zaměstnavatelů a podnikatelů to dnes novinářům řekl ministr práce a sociálních věcí Petr Šimerka. Žadatelé chtěli využít nedostatku tehdy platného zákona.


ČOI: KOČÁRKY MACLAREN PRODÁVANÉ V ČESKU JSOU BEZPEČNÉ

Praha 1. března (ČTK) - Kočárky značky Maclaren, které jsou prodávány na tuzemském trhu, vyhovují českým normám a jsou bezpečné. Vyplývá to z výsledků kontrol České obchodní inspekce (ČOI), která se na tyto kočárky zaměřila poté, co se britská firma Maclaren loni na podzim rozhodla stáhnout z amerického trhu přibližně milion dětských kočárků. Panty některých typů kočárků Maclaren totiž mohly dětem amputovat prsty. ČTK to dnes sdělil mluvčí ČOI Tomáš Vozáb.


PO ZPŘÍSNĚNÍ PODMÍNEK PRŮMĚRNÉ INVALIDNÍ DŮCHODY MÍRNĚ POKLESLY

Praha 24. února (ČTK) - Zpřísnění kritérií pro přiznání invalidních důchodů, které od ledna přinesla novela zákona o důchodovém pojištění, přineslo mírný pokles průměrné výše vyplácených invalidních důchodů. Vyplývá to ze statistiky, kterou dnes ČTK poskytla Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ), která důchody vyplácí. Zatímco loni činil průměrný plný invalidní důchod 9681 korun, nyní je průměrný důchod v nejvyšším, třetím stupni invalidity o 18 korun nižší.


SENÁT DNES POŘÁDÁ SLYŠENÍ O PŘÍSTUPU ŠKOL K ROMSKÝM ŽÁKŮM

Praha 23. února (ČTK) - Rovný přístup ke vzdělání s ohledem na žáky z romské menšiny bude tématem veřejného slyšení, které dnes pořádá senátní výbor pro vzdělávání a petice. Kromě zástupců ministerstva školství si senátoři pozvali také ministra pro lidská práva Michaela Kocába a zástupce sdružení Společně do školy. Sdružení usiluje o to, aby romské děti měly reálnou možnost vzdělání ve standardních základních školách.


PŘEKLADATELKA BYLA ZPROŠTĚNA VINY Z TOXIKOMANIE

Ing. Libuše  Bryndová  se dostala  do  povědomí lidí dříve  než padlo její  obvinění, že  v roce 2006 a 2007 vypěstovala až 29 rostlin konopí setého. Tato dáma se  živí  jako publicistka a překladatelka románů, například Stephena Kinga. Působila také jako  expertka Evropské komise v programu TACIT-PHARE. Posledních  několik  let žije  v jihočeském Zlukově, kde  právě  na  své  zahrádce rostliny  pěstuje.


SOCIÁLNÍ SYSTÉM V ČESKU POTŘEBUJE ZMĚNU!

Dnes  je  naprosto  jasné,  že  je  nutné postavit  sociální  systém  tak,  aby  byl  transparentní, efektivní a spravedlivý.  Skeptici se  domnívají,  že  jde o  utopistickou ideu, že  trh se  sociálními službami je natolik  deformovaný, kdy na jeho  narovnání jedna  generace  nestačí.  Bohužel hospodářská  krize není jen přízrak, jenž  se  dotýká  této  oblasti  ze všech  nejvíce. Ministr Eduard  Janota  dokonce  míní, že  Řecko by se mělo stát varováním pro české politiky a dokonce vyslovil, že díky velkým dluhům se můžeme ocitnout  na pokraji bankrotu, i přestože padlo rozhodnutí, že  se  sníží mzdy ve veřejném sektoru, uvažuje se o  zrušení předčasného  odchodu do penze a o zvýšení  věková hranice pro odchod do důchodu o dva roky. Miroslav Kalousek,  místopředseda TOP 09 dokonce  tvrdí, že některé  politiky ze sna nic neprobudí, ani stav v Řecku. 


HLAVNÍ MĚSTO POMŮŽE INVALIDŮM, KTEŘÍ DOSTÁVAJÍ MÉNĚ PENĚZ

Praha 16. února: Radní dnes odsouhlasili jednorázovou dotaci téměř 1,5 milionu korun. Hlavní město jednorázově pomůže invalidním lidem, kterých se dotkla novela zákona o pomoci v hmotné nouzi, podle níž jim stát od začátku roku dává méně peněz. Pražský radní Jiří Janeček (ODS) ČTK řekl, že město invalidům jednorázově přispěje tolik, aby dostali stejně peněz jako před platností zákona. K pomoci město dnes otevřeným dopisem vyzval předseda pražské ČSSD a zastupitel Petr Hulinský.

 


CENY MOSTY PŘEVZALY NEJLEPŠÍ POČINY PRO ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÉ

Plzeň 10. února (ČTK) - Záchranu života vozíčkářky z rozbouřené řeky, rozmísťování eurozámků, zaměstnávání handicapovaných lidí a celoživotní péči o mentálně postižené lidi ocenila dnes v Plzni cenou Mosty 2009 Národní rada osob se zdravotním postižením. Už sedmý rok tak odměňuje projekty i jednotlivce za zlepšování života lidí s postižením. Do letošního ročníku projektu bylo nominováno rekordních 91 projektů a osobností, loni jich bylo 73.


Strana: 1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28

Copyright © 2019 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz