» Magazín

JMÉNO GORILÍHO SAMEČKA PROZRADILA LUCIE BÍLÁ – JE TO NURU
JMÉNO GORILÍHO SAMEČKA PROZRADILA LUCIE BÍLÁ – JE TO NURU

Gorilí sameček se narodil 22. prosince 2012, veřejnosti se poprvé představil na Štědrý den a dnes dostal své jméno, které ve svahilštině znamená světlo a je to NURU. Dlouho očekávané jméno bylo vybrané z 14 000 návrhů a vítězný návrh nakonec zvolili kmotři mláděte Lucie Bilá, Karel Gott a pražský primátor Bohuslav Svoboda.


KANCLÉŘ PETR HÁJEK NA HRADĚ SKONČIL
KANCLÉŘ PETR HÁJEK NA HRADĚ SKONČIL

Petr Hájek, zástupce šéfa Kanceláře prezidenta Václava Klause pro oblast komunikace a kultury, který vstupuje nesmazatelně do historie svými neočekávanými hláškami, ukončil své působení na Pražském hradě. Serveru Týden.cz se svěřil s tím, že zatím není jasné, zda, kdy a jaké popřípadě dostane odstupné.


PLES SENIORŮ 2013
PLES SENIORŮ 2013

Tradiční Ples seniorů pořádaný Městskou částí Praha 1, který se konal na Žofíně poslední únorovou neděli, byl opravdu výjimečnou kulturní událostí. Celý ples byl jakýmsi „filmovým spektáklem“, což pozitivně hodnotili (v průběhu večera) všichni hosté plesu.


SEZÓNA ZAČÍNÁ, JAGUÁŘI JDOU DO BOJE O HATTRICK
SEZÓNA ZAČÍNÁ, JAGUÁŘI JDOU DO BOJE O HATTRICK

Rok 2013 už je v plném proudu a oficiální sezóna florbalu na elektrických vozících začne brzy. Tím myslím Českou EWH ligu. Stejně jako loni nás čeká pět ligových kol a čtyři týmy našich soupeřů.


DOKUMENT LÁSKA V HROBĚ BYL ZVOLEN NEJLEPŠÍM DOKUMENTÁRNÍM FILMEM
DOKUMENT LÁSKA V HROBĚ BYL ZVOLEN NEJLEPŠÍM DOKUMENTÁRNÍM FILMEM

Pražská Archa se včera stala místem udílení Cen české filmové kritiky za ro 2012. Sdružení českých filmových kritiků v letošním roce vybíralo z patnácti dokumentů. Nominovány byly snímky: Dva nula (režie Pavel Abrahám), Láska v hrobě (režie David Vondráček) a Soukromý vesmír (režie Helena Třeštíková).ŠKOLÁKY NA ZÁKLADNÍCH ŠKOLÁCH ČEKÁ ÚPRAVA VZDĚLÁVACÍHO PROGRAMU JIŽ OD ZÁŘÍ 2013
ŠKOLÁKY NA ZÁKLADNÍCH ŠKOLÁCH ČEKÁ ÚPRAVA VZDĚLÁVACÍHO PROGRAMU JIŽ OD ZÁŘÍ 2013

Od září roku 2013 nabude účinnosti upravený Rámcový vzdělávací program pro základní vzdělávání. Mezi hlavní změny, ke kterým od 1. září 2013 dojde, bude úprava vzdělávacího oboru Matematika a její aplikace. Vzhledem k požadavkům, které jsou kladeny na žáky 1. stupně základní školy při mezinárodních výzkumech TIMSS a PISA, bylo učivo o zlomcích a desetinných číslech přesunuto z 2. na 1. stupeň ZŠ.


DOMOV BOROVÁ – DOMOV NOVÝCH MOŽNOSTÍ PRO SENIORY A OSOBY S HANDICAPEM
DOMOV BOROVÁ – DOMOV NOVÝCH MOŽNOSTÍ PRO SENIORY A OSOBY S HANDICAPEM

Domovy pro seniory a zdravotně postižené osoby by neměly být vnímány jako poslední štace na dožití, ale jako místa nových možností. Lidé zde mohou nalézt nové přátele, životní partnery, ale i nové koníčky a záliby. Domov Borová je domovem pro 67 klientům ve věku od 18 let výš a to s různorodým zdravotním handicapem.


CHUTNÁ ŠUNKA LE&CO NA CESTĚ ZA DOBRÝMI SKUTKY
CHUTNÁ ŠUNKA LE&CO NA CESTĚ ZA DOBRÝMI SKUTKY

Společnost LE&CO byla založena v roce 1990 ing. Jiřím Lencem jako rodinný podnik a od samého prvopočátku se specializovala na výrobu vysoce kvalitních šunek a masných specialit. Vždy se snaží patřit ke špičce na trhu a v žádném případě nezapomíná na spolupráci ve prospěch potřebných.


RENOMOVANÝ VĚDEC DR. RONGXIANG XU ODMÍTÁ TVRZENÍ NOBELOVA VÝBORU
RENOMOVANÝ VĚDEC DR. RONGXIANG XU ODMÍTÁ TVRZENÍ NOBELOVA VÝBORU

LOS ANGELES 12. prosince (PROTEXT/PRNewswire) - Renomovaný vědec Dr. Rongxiang Xu odmítá tvrzení Nobelova výboru, že o něm nikdy neslyšeli - Dr. Xu podal 4. prosince 2012 na Nobelův výbor žalobu, což je vůbec první soudní spor vedený proti Nobelově výboru v jeho historii.


VERNISÁŽ VÝSTAVY 12 plus 12
VERNISÁŽ VÝSTAVY 12 plus 12

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR hostí výstavu fotografií slavných osobností. Fotografie vznikly pro účely osvěty o životě s tzv. nemocí motýlích křídel. Autorkou projektu 12 plus 12 je herečka Jitka Čvančarová, patronka sdružení DebRA ČR. Právě tato organizace je realizátorem celé kampaně. Fotografie jsou dílem Lucie Robinson a jsou na nich zachyceny významné české osobnosti. Slavnostního křtu kalendáře se zúčastnil Dan Bárta, Radek Jaroš, Libuše Šmuclerová, Ladislav Špaček a Pavlína Němcová.


VÁNOCE NA ZÁMKU KINSKÝCH VE VALAŠSKÉM MEZIŘÍČÍ
VÁNOCE NA ZÁMKU KINSKÝCH VE VALAŠSKÉM MEZIŘÍČÍ

V neděli 2. prosince byla na zámku Kinských ve Valašském Meziříčí slavnostně zahájena výstava VÁNOCE NA ZÁMKU. Na výstavě můžete shlédnout na třicet betlémů z různých materiálů od papírových, perníkových, vyřezávaných, paličkovaných, či sádrových.  Přesto, že byly betlémy hlavním symbolem Vánoc do 19. stol., kdy je začal nahrazovat vánoční stromeček, je tato tradice živá do dnešních dní.

Součásti výstavy jsou historické i současné vánoční ozdoby, které zhotovili studenti Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské ve Valašském Meziříčí. Pro školy a školní kolektivy je připraven lektorský program Kouzlo adventu, který děti seznámí s vánočními zvyky a tradicemi. Přijďte se na chvíli zastavit a potěšit v předvánočním čase.


LÁSKA V HROBĚ MÁ ZA SEBOU ÚSPĚŠNOU PREMIÉRU
LÁSKA V HROBĚ MÁ ZA SEBOU ÚSPĚŠNOU PREMIÉRU

Rozhodnout se natočit film bez grantů, darů a dotací, jen v čase svého volna vzbuzuje jisté pochybnosti. Jedná-li se navíc o dokument natáčený na amatérskou kameru, dá se to označit šílenstvím, a přeci film Láska v hrobě byl v roce 2012 oceněn Zlatým ledňáčkem na plzeňském festivalu Finále a získal také cenu nejlepšího zahraničního dokumentu na festivalu filmu RIFF v Římě.


V BRUSELU SE ROZSVÍTÍ NEONOVÉ SRDCE VÁCLAVA HAVLA
V BRUSELU SE ROZSVÍTÍ NEONOVÉ SRDCE VÁCLAVA HAVLA

Praha 29. listopadu (PROTEXT) - Hlavní město Praha ve spolupráci s Evropským parlamentem připomene v Bruselu první výročí úmrtí prezidenta Václava Havla. Dne 17. 12., v předvečer tohoto výročí, se na budově Evropského parlamentu rozsvítí velkorozměrné neonové Srdce vizuálního umělce profesora Jiřího Davida.


ZASTUPITELKY PRAHY 7 BUDOU PÉCT VÁNOČNÍ CUKROVÍ S MATKAMI Z AZYLOVÉHO DOMU
ZASTUPITELKY PRAHY 7 BUDOU PÉCT VÁNOČNÍ CUKROVÍ S MATKAMI Z AZYLOVÉHO DOMU

V úterý 11. prosince 2012 se v ZŠ Korunovační uskuteční setkání zastupitelek a členek komisí MČ Praha 7 s matkami samoživitelkami z azylového domu v ul. Za Papírnou. V rámci tohoto setkání proběhne v jídelně školy společná příprava vánočního cukroví.

„S kolegyněmi ze zastupitelstva a komisí jsme přemýšlely, jak maminkám s dětmi, které žijí v azylovém domě Za Papírnou, zpříjemnit nadcházející vánoční svátky. Vzhledem k tomu, že maminky, které se samy starají o své potomky, obvykle nemají moc času a mnohdy ani finančních prostředků na pečení vánočního cukroví, rozhodly jsme se jim podat pomocnou ruku, aby si mohly užít Vánoce se vším, co k tomu patří,“ uvedla radní MČ Praha 7 Mgr. Marcela Justová.


SANEP: VĚTŠINA VEŘEJNOSTI JE PRO REGULACI HAZARDU
SANEP: VĚTŠINA VEŘEJNOSTI JE PRO REGULACI HAZARDU

Většina veřejnosti je pro regulaci hazardu. Panuje totiž obava, že absolutní zákaz heren by způsobil jejich ilegální šíření. Hazard v podobě heren s videoloterijními terminály je často diskutovaným celospolečenským tématem, a to převážně v negativním kontextu.


JAGUARS OBHÁJILI TITUL MISTRŮ REPUBLIKY ROKU 2012
JAGUARS OBHÁJILI TITUL MISTRŮ REPUBLIKY ROKU 2012

O víkendu 17. a 18. listopadu proběhlo v Trutnově dlouho očekáváné páté kolo letošní ligy Florbalu na elektrických vozících. Velké finále, které díky vyrovnanosti na obou stranách tabulky slibovalo klíčové a tedy i vypjaté zápasy. Jaguars měli před sebou výzvu obhájení loňského titulu. V tom se jim ale snažili zabránit New Cavaliers.


120 LET LOKÁLNÍ TRATI KRÁSNO N. B. – ROŽNOV P. R. 1892 – 2012
120 LET LOKÁLNÍ TRATI KRÁSNO N. B. – ROŽNOV P. R.                       1892 – 2012

Od založení trati Krásno nad Bečvou – Rožnov pod Radhoštěm uplynulo dne 1. června 120 let. Při této příležitosti byla vydána netradiční kniha plná vzpomínek a stejnojmenná sbírka dobových fotografií, jejímž autorem je Libor Cabák.


ZIMNÍ KLOUZÁNÍ ANEB VOZÍČKÁŘ V ZIMĚ
ZIMNÍ KLOUZÁNÍ ANEB VOZÍČKÁŘ V ZIMĚ

Zima je tady a s ní přišel i můj strach. Strach ze sněhu. Proč se dospělá osoba, dokonce s vysokoškolským titulem, bojí zmrzlé vody? Dobrá, strach není to správné slovo, ale obavy rozhodně mám. S hromadami sněhu se chodníky a silnice za pomocí soli promění na dokonalou past pro moje čtyřkolé přibližovadlo, tedy vozík.


RECEPTO.CZ: NOVÝ PORTÁL PLNÝ RECEPTŮ
RECEPTO.CZ: NOVÝ PORTÁL PLNÝ RECEPTŮ

Praha 5. listopadu (PROTEXT) - Vaření je pro mnoho obyvatel České republiky jedním z velkých koníčků. Ať už je ale vaření zálibou, nebo pouhým prostředkem k nasycení prázdného žaludku, jídlo by mělo především chutnat. Právě za účelem šíření receptů na chutné pokrmy vznikl i portál Recepto.cz.


JAGUARS ZAKONČUJÍ SEZÓNU 2012
JAGUARS ZAKONČUJÍ SEZÓNU 2012

S prvním sněhem a blížícím se koncem roku se přiblížilo i finále České ligy ve Florbalu na elektrických vozících. Páté, tedy poslední, ligové kolo pořádá sama Česká federace a bude se konat opět v Janských Lázních, kde sportovci mohou využít prostory Obchodní akademie k ubytování.


Strana: 1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24

Copyright © 2020 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz