» Magazín

Hanka Kynychová má recept na to, jak rozhýbat děti z dětských domovů

Hanka Kynychová má recept na to, jak rozhýbat děti z dětských domovů

Hanka Kynychová se se svým týmem už sedmnáct let věnuje dětem z dětských domovů. V rámci projektu Hejbeje se a zpívejte s Hankou Kynychovou vedou děti bez rodin ke smysluplnému trávení volného času prostřednictvím tance, zpěvu a dalších uměleckých či sportovních aktivit.


„V letošním roce opakujeme loňský koncept. Učíme nové choreografie, které se děti naučí na našem soustředění a představí je na svých vánočních besídkách, kam se pojedeme s týmem podívat, abychom zkontrolovali, jak to děti zvládly. Takže dětem i k tetám nejen vyplníme volný čas sportem, ale také jim tvoříme vystoupení, kterými mohu dělat radost i dál. Dětské domovy pak choreografie předvádí například i na návštěvách v domech seniorů, na městských akcích a podobně,“ vysvětlila známá cvičitelka. Projekt Hejbejte se a zpívejte s Hankou kynychovou za těch dlouhých sedmnáct let prošel mnoha proměnami. Hlavní smysl ale zůstává. „Chceme dětem ukázat, že opravdový úspěch přichází až potom, kdy na sobě pracujeme, že nic není zadarmo. Proto taky děti vedeme k tomu, že jim primárně věnujeme svůj čas a zkušenosti a nezahrnujeme je drahými dárky.“

Téměř stovka dětí z jedenácti dětských domovů tak strávila víkend plný pohybu, zpěvu a radosti v prostorách Fitka Hanky Kynychové. Kromě nacvičování choreografií na již zmíněná vystoupení děti absolvovaly worshopy s choreografkami Qašou či Petrou Parvoničovou. Svůj projekt pro děti a mládež Bubny do škol přišel představit bubeník Tokhi a novinářka Lucie Šaléová vedla s dětmi besedu na téma duševního zdraví v rámci poslání svého podcastu (ne!)Závislá.

Již tradičně děti přišly pozdravit známé tváře a tělocvična se proměnila na kulturní sál, kde zněla hudba všech možných žánrů. Dětem zahrála na housle Markéta Muzikářová, zazpívaly Heidi Janků, Linda Finková, Kate Matl, Natálie Grossová či Adélka Hesová (Sofinka ze seriálu ZOO).

Velké poděkování patří také partnerům, bez kterých by se celý workshop nemohl uskutečnit: Úsovsko FOOD a.s. – výrobce tyčinek Fit, Gemerka, Green Idea, Mora, Leifheit, Pizzeria il Pinocchio a KF production.Copyright © 2024 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz