» Profesní soutěže

Talentovaní studenti míří za úspěchem pod vedením technologických expertů
Talentovaní studenti míří za úspěchem pod vedením technologických expertů

Osmý ročník vzdělávacího programu Seeds for the Future má za sebou zdárné finále. Dvanáct vysokoškolských studentů a studentek dokončilo minulý týden intenzivní osmidenní školení organizované společností Huawei, během kterého rozvíjeli své znalosti v řadě oblastí, jako jsou umělá inteligence, 5G a cloud computing. Účastníci také po celý týden pracovali v týmech na vlastním technologickém projektu pod hlavičkou dlouhodobé iniciativy Huawei Tech4Good.

 


Oslava kadeřnického umění 17. ročník CZECH & SLOVAK HAIRDRESSING AWARDS vyhlásil nominace
Oslava kadeřnického umění 17. ročník CZECH & SLOVAK HAIRDRESSING AWARDS vyhlásil nominace

Soutěž CZECH & SLOVAK HAIRDRESSING AWARDS už zná finalisty pro rok 2023. Kdo z nich bude Kadeřníkem roku 2023, se rozhodne 11. listopadu 2023 na slavnostním Galavečeru ve Forum Karlín.

Po čtyřech letech se opět koná oslava kadeřnického umění v podobě již sedmnáctého ročníku mezinárodně uznávané soutěže Czech & Slovak Hairdressing Awards. Odborná a novinářská porota koncem srpna vybrala finalisty v jednotlivých soutěžních kategoriích. Šanci získat titul Kadeřník roku má v této chvíli 25 kadeřníků nominovaných v kategoriích Dámský komerční účes a Pánský komerční účes.


Udílení cen „ABOUT YOU 2022“: Představujeme vítěze
Udílení cen „ABOUT YOU 2022“: Představujeme vítěze

Ceny ABOUT YOU zažily včera večer svou mezinárodní premiéru a poprvé se uskutečnily v Miláně, metropoli módy. Jedinečnou show udílení cen s důrazem na sféru sociálních sítí moderovala NikkieTutorials, která předala ceny šťastným vítězům. V pěti kategoriích byli oceněni nejvlivnější digitální tvůrci Evropy a vyhlašoval se také letošní „Idol roku“.


Úspěchy ve studentských soutěžích pomáhají k lepšímu zaměstnání
Úspěchy ve studentských soutěžích pomáhají k lepšímu zaměstnání

Jen pro letošní školní rok je v seznamu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy 136 soutěží. Ty dovednostní jsou určeny zejména středním odborným školám. Pro vítěze představují možnost, jak na sebe upozornit budoucí zaměstnavatele

 


SaunaFest představil hvězdné saunéry a bavil návštěvníky unikátními rituály
SaunaFest představil hvězdné saunéry a bavil návštěvníky unikátními rituály

Festival zážitkového saunování SaunaFest má své vítěze. Devátý ročník opět představil hvězdy světového formátu a přichystal si pro návštěvníky bohatý doprovodný program. Vyvrcholením bylo sobotní finále, které prozradilo jména letošních finalistů, kteří budou nyní Českou republiku reprezentovat na světovém mistrovství.

 


Prezident soutěže Muž roku neslevuje z hygienických opatření ani o píď!
Prezident soutěže Muž roku neslevuje z hygienických opatření ani o píď!

Ani ne půl roku po loňském finále soutěže mužské krásy a sympatií Muž roku, se rozjel kolotoč s castingy na ročník Muž roku 2021. Letos S výběrem finálové dvanáctky pomáhaly v prostorách agentury MKMM moderátorka Zuzana Bubílková, zpěvačka Anna Julie Slováčková, nechyběl ani úřadující Muž roku 2020 David Kremeň a řada dalších známých a zajímavých osobností.


Soutěž „Podpoř svého barmana“ zná své vítěze
Soutěž „Podpoř svého barmana“ zná své vítěze

Společnost STOCK Plzeň-Božkov vyhlásila vítěze své soutěže s názvem „Podpoř svého barmana“. Ta měla za cíl představit 10 ikonických produktů na základě originálních soutěžních drinků a současně finančně podpořit soutěžící, kteří se vlivem uzavřených podniků nachází v nelehké situaci. Soutěž probíhala za spolupráce České Barmanské Asociace CBA. Absolutním vítězem se stal Oleksandr Pavliuk s drinkem „Three reasons why“, který byl inspirován spisovatelem Ianem Flemingem.


Titul Kozel Mistr výčepní získala Anna Sladká z Kozlovny Bystřice nad Pernštejnem

Historicky prvním držitelem titulu Kozel Mistr výčepní se stala žena – Anna Sladká z restaurace Kozlovna v Bystřici nad Pernštejnem. O vítězi rozhodla odborná porota na finálovém klání, které se uskutečnilo v sobotu přímo ve velkopopovickém pivovaru v rámci tradičního Klobáskofestu. Finále soutěže sledovaly po celý den stovky návštěvníků této oblíbené akce, která se konala u příležitosti Dnů českého piva.


NOMINACE NA VÝROČNÍ CENU ZLATÁ STUHA 2019
NOMINACE NA VÝROČNÍ CENU ZLATÁ STUHA 2019

Letošní, sedmadvacátý ročník prestižní Výroční ceny Zlatá stuha 2019 za nejlepší knihy pro děti a mládež zná své nominované. Čtyři nezávislé odborné poroty opět pečlivě posuzovaly více než 150 přihlášených knih a vybraly celkem 39 titulů, které nominovaly v jedné nebo více kategoriích.


ADMINISTRATIVNÍ BUDOVA VE STRANČICÍCH VÍTĚZEM ČESKÉ CENY ZA ARCHITEKTURU 2018
ADMINISTRATIVNÍ BUDOVA VE STRANČICÍCH VÍTĚZEM ČESKÉ CENY ZA ARCHITEKTURU 2018

Na slavnostním galavečeru České ceny za architekturu (ČCA) byly v 19. listopadu ve Foru Karlín vyhlášeny výsledky 3. ročníku této soutěžní přehlídky České komory architektů (ČKA). Hlavní cenu si převzal David Levačka Kraus za realizaci Administrativní budovy ve Strančicích. Ve finále letošního ročníku České ceny za architekturu porota vybírala mezi osmi stavbami. Vítěz i finalisté se etablovali z 33 nominovaných prací, které ČKA představila na konci května tohoto roku. Celkově se o Českou cenu za architekturu ve 3. ročníku ucházelo 145 děl dokončených v posledních pěti letech.


SOUTĚŽ BATIST NEJ SESTŘIČKA MÁ ZA SEBOU SOUSTŘEDĚNÍ V DĚTENICÍCH
SOUTĚŽ BATIST NEJ SESTŘIČKA MÁ ZA SEBOU SOUSTŘEDĚNÍ V DĚTENICÍCH

Na zahájení nového jubilejního 10. ročníku soutěže Batist Nej sestřička se sjeli sestřičky, bratři a jejich patroni do Zámeckého resortu v Dětenicích, kam zavítal i generální ředitel Batist Medical a.s. Ing. Tomáš Mertlík, který poděkoval zdravotním sestrám za jejich nelehkou práci. 


POJĎTE FANDIT MLADÝM PEKAŘSKÝM JUNIORŮM
POJĎTE FANDIT MLADÝM PEKAŘSKÝM JUNIORŮM

Víte, jak rychle se dá uplést deset pletýnek? A jak vypadá a chutná nejlepší pšenično-žitný chléb nebo velký chodský koláč, když se do nich pustí mladí pekaři? Přesvědčit se můžete 27. a 28. února na vlastní oči a „live“ na „pekařsko-cukrářském“ veletrhu MBK, který se již podeváté odehraje souběžně se svou potravinářskou sestrou Salima


PĚTADVACÁTÝ ROČNÍK FEBIOFESTU BUDE ZAHÁJEN 15. BŘEZNA
PĚTADVACÁTÝ ROČNÍK FEBIOFESTU BUDE ZAHÁJEN 15. BŘEZNA

Letošní ročník bude slavnostně zahájen 15. března v pražském Obecním domě v Praze a bude probíhat až do 23. března. Následně na něj naváží festivalové ozvěny v dalších regionech. V rámci výročí festival nabídne nejen kvalitní filmy a hosty, ale také spoustu novinek a speciálních akcí.


ČESKÁ CENA ZA ARCHITEKTURU VSTUPUJE DO 2. ROČNÍKU

Česká komora architektů vyhlásila 2. ročník České ceny za architekturu. Architekti do ní mohou svá díla přihlašovat od 18. ledna do 21. dubna 2017. Držitel hlavní ceny a její finalisté budou představeni na slavnostním galavečeru, jenž se uskuteční na konci letošního roku. Stejně jako v úspěšném pilotním ročníku se cena ČKA opře o sedmičlennou mezinárodní porotu, odbornou akademii či celoroční a regionální propagaci architektury. Soutěžní přehlídka je otevřena architektonickým realizacím postaveným na území České republiky za posledních pět let. Přihlašování opět proběhne formou on-line formuláře a není spojeno s žádnými náklady ze strany soutěžících architektů. 


PRÁVĚ PRO VÁS JE TU SOUTĚŽ O NEJ SESTŘIČKU ROKU 2016!
PRÁVĚ PRO VÁS JE TU SOUTĚŽ O NEJ SESTŘIČKU ROKU 2016!

Letošní ročník Batist Nej sestřičky byl vyhlášen netradičním způsobem - divadelním představením Manželské štěstí v Divadle na Perštýně. Na začátku promluvil generální ředitel BATIST Medical, a.s. Ing. Tomáš Mertlík, MBA a ředitel Královéhradecké lékárny Jaroslav Nádvorník. „Oceňujeme především práci zdravotní sestřičky, která je velmi důležitá v nemocnicích,“ dodali oba shodně.


FLORISTICKÁ SOUTĚŽ OTVÍRÁNÍ JARA 2015
FLORISTICKÁ SOUTĚŽ OTVÍRÁNÍ JARA 2015

První ročník na podporu a propagaci oboru floristiky

Floristická soutěž a doprovodný program proběhnou v rámci 9. mezinárodního veletrhu zahradní architektury, nábytku, techniky a veřejné zeleně – FOR GARDEN v Praze, který se koná v termínu od 19. do 22. března 2015.  Samotná soutěž určená pro studenty proběhne v pátek 20. března 2015.


Děčínská Kotva
Děčínská Kotva

Děčínská kotva - mistrovství floristů České republiky má za sebou již 42 úspěšných ročníků a jistě není překvapením, že se stala se za dobu své existence nejvyhledávanější tuzemskou soutěží floristů. Letošní ročník je inspirován krásami a kouzlem přírody a ústřední téma zní: „V lůně přírody“.Copyright © 2024 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz