» Neziskové organizace

Fairsurence Spolek pro mateřství vás podpoří v klidnějším těhotenství

Fairsurence Spolek pro mateřství vás podpoří v klidnějším těhotenství

Co si nejvíc přeje každá budoucí maminka a na co se často zapomíná, když se připravujeme na příchod miminka? Na klid v duši a pohodu. Fairsurence Spolek pro mateřství přináší komplexní službu, která podporuje budoucí maminky, aby své těhotenství a mateřství prožívaly klidněji.

 


Nabízí řadu benefitů, které mohou čerpat v průběhu těhotenství, ale i po porodu v případě, že věci nejdou podle plánu. Potřebný klid členkám Spolku přináší online předporodní kurz se zkušenou průvodkyní těhotenstvím a porodem Majkou Staňkovou, čtyřnásobnou maminkou, která se porodnictví věnuje již 15 let. Kurz obsahuje více než 13 hodin plných praktických informací o celém průběhu těhotenství přes porod až po šestinedělí, kojení a péči o miminko. Členky Spolku získají doživotní přístup nejen k celému kurzu, ale i k bonusovým videím.

Těhotenství, zejména to první, je velká životní změna a často vyvolává v maminkách nejistotu a celou řadu otázek. Proto mohou členky probrat vše, co se týká jejich fyzického i psychického zdraví a pohody, své i své rodiny prostřednictvím našich online konzultací s lékaři, psychology a dalšími specialisty.  S portálem ulékaře.cz, který je v České republice průkopníkem telemedicíny, tak mohou s odborníky konzultovat cokoliv kdykoliv potřebují, a to neomezeně po dobu 1 roku. Důležitým benefitem členství je také finanční krytí ve výši 500 000 Kč pro případ, že se u miminka projeví některá ze závažnějších vrozených vad. A to od porodu až do 3 let věku dítěte.

“Koncept Spolku jsme vymysleli společně s kamarádem Lukášem Doskočilem a Pavlou Škorpilovou. S Lukášem nás oba ovlivnila negativní zkušenost z průběhu těhotenství našich manželek, kvůli které jsme se začali věnovat problematice vrozených vývojových vad u dětí. Přemýšleli jsme, jak můžeme podpořit ostatní, a nakonec jsme došli až k myšlence založení Spolku, která nakonec dalece přesahuje zmíněnou problematiku,” vypráví spoluzakladatel Tomáš Veselý.

Spolek funguje na principu vzájemnosti, kdy členky kryjí nejen samy sebe, ale i ostatní. 

Pokud se člence Spolku narodí dítě se závažnou vývojovou vadou, pak získá nárok na půl milionu korun. Pokud se jí narodí zdravé dítě, peníze z členských příspěvků ve Fondu maminek pomohou jiné člence, která takové štěstí neměla. Všechny ostatní nefinanční výhody může každá budoucí maminka využívat ihned poté, co do Spolku vstoupí.

Členkou se žena stává zaplacením jednorázového členského příspěvku 2 500 Kč. “Celých 90 % z něj jde do Fondu maminek, odkud se berou peníze v případě, že bude potřeba některé z členek vyplatit finanční krytí. Zbylých 10 % jde na provoz Spolku a na úhradu předporodního kurzu a konzultací přes portál Ulékaře.cz ” vysvětluje spoluzakladatelka Pavla Škorpilová.

Mimo výše zmíněné výhody Spolek svým členkám také poskytuje komplexní přehled veškerých nároků v rámci SOC / ZDRAV pojištění a také články s tématy týkající se fyzického i psychického zdraví v těhotenství i mateřství, připravované ve spolupráci s odborníky a čerpající z ověřených zdrojů.

Spolek pro mateřství najdete samozřejmě i na sociálních sítích, kde maminkám přináší praktické tipy a rady, jak být v klidu, i když procházíte obdobím, které je pro vás jednou velkou neznámou, a to ve spolupráci s maminkami, které otevřeně sdílí svoje zkušenosti a rady, např. Tereza Nolet či Denisa Šuster z Lahodného Benediktu a další. Projekt veřejně podpořila celá řada známých osobností, jako například Yvetta Blanarovičová, Hana Mašlíková nebo Barbora Špotáková.

Veškeré informace naleznete na stránkách www.spolekpromaterstvi.czCopyright © 2024 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz