» Neziskové organizace

Nadace Tipsport rozdělí mezi neziskové organizace na Berounsku další milion korun

Nadace Tipsport rozdělí mezi neziskové organizace na Berounsku další milion korun

Stejně jako v minulém roce vypsala také letos Nadace Tipsport speciální grantovou výzvu v celkové výši 1 milion korun, která bude rozdělena neziskovým organizacím vykonávajícím veřejně prospěšnou činnost v oblasti zdravotní a sociální péče, vzdělávání, kultury, ekologie, humanitární a charitativní účely na území Berounska.


Cílem grantu je především rychlá a efektivní pomoc neziskovým organizacím, aby mohly v současné náročné situaci způsobené koronavirovou pandemií i nadále financovat své projekty, pomáhat lidem v nouzi a věnovat se společensky důležitým aktivitám. „Když jsme minulý rok vypsali grantovou pomoc neziskovým organizacím na Berounsku, tak jsme doufali, že tento rok to už nebude potřeba. Realita však ukazuje, že tomu tak není, a proto jsme tady, abychom opět pomohli. Moc si vážíme práce, kterou tyto organizace na Berounsku dělají,“ uvedla Lucia Štefánková, ředitelka Nadace Tipsport. O finanční podporu z grantu s názvem Pomoc neziskovkám na Berounsku 2021 lze prostřednictvím webových stránek nadace zažádat až do 2. prosince 2021.

Na loňskou grantovou výzvu Nadace Tipsport reagovalo celkem 22 místních organizací. Sedmnáct z nich splnilo podmínky udělení grantu a nadace všem 17 žadatelům vyhověla. Dohromady bylo vyplaceno rovných 784.974 korun. Mezi žádostmi se objevily organizace pomáhající dětem, seniorům, nemocným, postiženým, ale i zvířatům. Rozsah pomoci se pohyboval od 25 do 50 tisíc, ve dvou případech Nadace Tipsport dokonce přispěla částkou sto tisíc korun. Sdružení a spolky často žádaly o dezinfekční a ochranné prostředky pro zaměstnance i klienty, jiné o pomoc s náklady na provoz, jakou jsou nájmy či nákup pohonných hmot. Některé organizace z důvodu pandemie musely začít fungovat online, a žádaly tak o podporu při tvorbě videokurzů nebo online přednášek.

https://www.nadacetipsport.cz/pomoc-v-boji-proti-pandemii-covid-19-2/ Copyright © 2024 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz