» Tiskové zprávy

Finalisté soutěže Muž roku darovali krevní plasmu, které není nikdy dost!

Finalisté soutěže Muž roku darovali krevní plasmu, které není nikdy dost!

Je je celá řada soutěží, kde se finalisté prezentují dobrými skutky, které vykonali. To pánové ze soutěže mužské krásy Muž roku 2019 třeba darovali plasmu a rozhodně si zaslouží velkou pochvalu. Všichni přijeli do nejmodernější pobočky firmy Medika Plasma s.r.o. v Hradci Králové a darovali nebo podpořili dárce nenahraditelné krevní plasmy.


Například finalista č. 7, Jakub Chyňava, student lékařské fakulty, se cítil při odběru jako ryba ve vodě:„Pozoroval jsem sestry při práci, jsou velmi šikovné. Ve škole jsme také zkoušeli napíchnout žílu, ale jen mezi spolužáky, k pacientům nás zatím nepouští.“  Honza Solfronk s číslem 6 si dal od odběru krevní plasmy pohov:„Dneska spíš řeším, aby mne nebolela záda. Mám v sobě prášky proti bolesti a na odběr se opravdu necítím!“  Odběr krevní plasmy si odpustil také Immanuel Adenubi: „Důvod je úplně prostý. Píchnutí se nebojím, ale nesnáším, když mi jehla zůstane zabodnutá v žíle. Tak si s kluky budu alespoň povídat, aby jim ta krátká doba, potřebná k odběru, rychle utekla.“

Sympaťáky z Muže roku přijela do královehradecké Mediky Plasmy podpořit modelka Aneta Vignerová, která krevní plasmu dává docela často: „Chodím tak jednou za 3 měsíce. Vím, že je plasma potřebná, tak snad ta moje někomu pomůže. Ze svého okolí nevím o nikom, kdo by tuto tekutinu nutně potřeboval. Máme štěstí, které někdo jiný nemá,“ uvedla modelka, která při srpnovém finále zasedne do poroty. „Kluky jsem viděla dneska prvně. A protože vím, že krása je pomíjivá, tak čekám, jaký na mne udělají dojem při finále. Pak se rozhodnu, komu dám hlas,“ uvedla přítelkyně scénáristy Petra Kolečka, s kterým se za pár dní chystá na filmový festival do Karlových Varů.

Prezident soutěže David Novotný může být opravdu spokojený. „Zároveň finalisté Muže roku spolu s vedením firmy Medika Plasma předali šek na částku 10 000 korun pro paní Lenku Kouřilovou, která trpí vážným onemocnění krve,“ potvrdil David Novotný.

Finalisté pak zamířili zpět do Prahy na hodinu rétoriky a společenského vystupování s uznávaným hercem Janem Přeučilem. Ten poodhalil mladým pánům několik fíglů, například, jak správně mluvit, jak hospodařit při řeči s dechem, jak se zbavit trémy a prozradil další vychytávky umění zvané rétorika.

Jak si pánové vzali rady našeho předního rétora k srdci, zjistíte při finále soutěže Muž roku 2019, které se bude konat 23. srpna 2019 v Městském divadle v Náchodě.

A kdo z krásných mužů bude usilovat o titul Muž roku 2019?

1. Jan Liška, OSVČ, 24 let, Frýdek-Místek, 2. Václav Kršňák, gastromie, 29 let, Teplice, 3. Michal Majzner, zámečník, 22 let, Josefov, 4. Lukáš Moučka, technický dozor investorů, 26 let, Krupka, 5. Ondřej Kabeláč, učitel a výchovný poradce, 29 let, Tlustovousy, 6. Jan Solfronk, lektor, 29 let, Jablonec nad Nisou, 7. Jakub Chyňava, student, 24 let, České Budějovice, 8. Tomáš Vančura, OSVČ, barový catering, 26 let, Pardubice, 9. Immanuel Adenubi, student, 21 let, Praha, 10. Jiří Hemelka, tenisový trenér, 29 let, Prostějov,11. Vojtěch Urban, podnikatel, 26 let, Vsetín, 12. Jan Tvrz, podnikatel, 26 let, ŽatecCopyright © 2024 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz