» Magazín

Natáčení klipu k nové písničce dalo Lucii Vondráčkové pořádně zabrat

Natáčení klipu k nové písničce dalo Lucii Vondráčkové pořádně zabrat

Populární zpěvačka Lucie Vondráčková (41) vydává krátce po svátku zamilovaných nový singl z aktuální desky Láskověty s názvem Tak nebuď prekvapená. Ten nazpívala vůbec poprvé kompletně ve slovenštině. To ale nebyla zdaleka jediná výzva, které několikanásobná stříbrná česká slavice musela čelit.


Natáčení nové skladby Tak nebuď prekvapená bylo jedno z vůbec nejtěžších, co zpěvačka dosud zažila. Vzhledem k tomu, že text vytvořil legendární slovenský spisovatel, překladatel, básník a textař Kamil Peteraj, který pro Mira Žbirku napsal i jeho nejslavnější píseň Biely kvet, musela Lucie Vondráčková zpívat logicky ve slovenštině. A z toho měla obrovský respekt.

„Ve studiu jsem během nahrávání měla pocit, že zpívám svou první věc v životě. Takovou trému jsem měla před Kamilem. Byl ale velmi laskavý, i když přísný, a nic mi samozřejmě nedaroval,“ přiznává. Problém měla především s výslovností. „Slovenština je daleko měkčí a jemnější. Jejich L, Š a Ž byl pro mě oříšek, tedy oriešok," směje se.

Videoklip můžete zhlédnout zde:  https://www.youtube.com/watch?v=36Bkt4MPQLs

Za svůj výkon si ale od Kamila vyslechla pochvalu. „Lucie má velmi vznešený a zároveň osobitý projev, který povznesl celou skladbu na další úroveň. Pevně věřím, že se bude lidem líbit a bude patřit k těm písním, které budou mít dlouhou životnost,” dodal jeden z nejvýznamnějších textařů slovenské populární hudby. Hit je zároveň jediný, který je v posledním albu Láskověty nazpíván v cizím jazyce.

Také natáčení hudebního videoklipu, který vznikal na barokním zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou, probíhalo za extrémních podmínek. Nahrával se celých deset hodin při mrazivém počasí a teplotě pět stupňů nad nulou. Zpěvačka v něm ve svatebních šatech tančí po boku umělce Lukáše Hojdána, s nímž vystupovala už v klipu k písni Vzkaz v láhvi. Ve videu je doprovází kytarista Miloš Knopp. Režii a produkci měla na starost Marie Grossu.

V pořadí již pátý klip k albu Láskověty, které vyšlo těsně před Vánocemi, na první pohled působí pohádkovým dojmem a Lucie v něm vypadá jako princezna. A jaké je jeho poselství? „Svou písní jsem chtěla lidem ukázat, že i když nám láska někdy nevyjde, všechno je tak, jak má být a nic není ztraceno. Žádný smutek za to nestojí,” uzavírá vyrovnaně Lucie.Copyright © 2024 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz