» Magazín

PETR JANDA A JAKUB SMOLÍK ŘÁDILI JAKO ZAMLADA! PREVENCE V DOPRAVĚ PRO MALÉ I VELKÉ JE NEZBYTNÁ!

PETR JANDA A JAKUB SMOLÍK ŘÁDILI JAKO ZAMLADA! PREVENCE V DOPRAVĚ PRO MALÉ I VELKÉ JE NEZBYTNÁ!

Společné aktivity rodičů s dětmi jsou tím nejlepším časem, obzvlášť ještě, když se všichni dobře baví. Snad proto se na preventivní dopravní akci sešlo tolik rodin, známé osobnosti nevyjímaje. A nechyběli ani kolegové z branže Jakub Smolík a Petr Janda se svými manželkami a ratolestmi. 


„Co vám budu povídat“, povídá se smíchem Jakub Smolík a ukazuje na syna Kubíka, „od doby, kdy se dozvěděl, že má možnost si udělat řidičák, s ním nebylo k vydržení. Jen jsme doma zapomněli kolo, ale naštěstí jich tu má policie dost, takže o řidičák Kubík nepřišel.“                                                                                      

Podobný důvod k návštěvě dopravní akce měl také rocker Petr Janda; i jeho dcery toužily po opravdovém řidičském průkazu od policie. „Holky skvěle zvládly testy i jízdy, jsou to šikulky“, pochlubil se. Řidičský průkaz přilákal i další tváře šoubyznysu: Petru Černockou s manželem a vnučkou Coco, Kateřinu Kristelovou s dcerkou Klaudií nebo Sáru Saudkovou se třemi syny. „Je to skvělá akce“, pochvalovala si známá fotografka: „Kluci jsou nadšení, prošli všemi dopravními testy a soutěžemi a teď tady lítají na koloběžkách jako o závod.“Koloběžky zaujaly nejen syny Jana Saudka, ale také, což se neobešlo bez zájmu ostatní veřejnosti, Jakuba Smolíka a Petra Jandu. Popadli koloběžky a řádili na nich jako malí kluci. „Je to perfektní relax“, nechal se slyšet Petr Janda a Smolík mu přizvukoval: „Fakt úžasný!“ Zatímco si pánové užívali divokou jízdu, jejich drahé polovičky s dětmi obdivovaly vodící psy nadace Mathilda.                                                                                                                  

Jízdou na koloběžce ovšem dovádění pánů neskončilo. Sotva z nich slezli, vrhli se na jízdu na brněnském závodním okruhu. Sice jen na trenažeru, zážitek to byl ale podobně silný jako v reále. To Petra Černocká s manželem Jirkou Pracným trávili s vnučkou Coco čas pohromadě. „Celé jsme to tady prošli“, sdělila Saxana. „Jirku nejvíc bavili hasiči, soutěž v parkování a jízda s těmi omamnými brýlemi. Mě s Coco zase testy od Besipu a Allianz, samozřejmě pejsci z Mathildy, líbil se nám kurz první pomoci a Coco je nadšená z řidičáku a skákacího hradu. No, vlastně nás bavilo všechno, i ty zkušební jízdy úplně novými auty z NH Car. Jen jsem se bála, abychom s nimi něco neprovedli, ale Jirka je naštěstí dobrý řidič,“ ukončila výčet sobotních aktivit Černocká.                                          

Nová auta a hasiče obdivovala také moderátorka Kateřina Kristelová: „Mám slabost pro pořádné mužské, a troufám si říct, že hasiči jsou chlapi, jak mají být, aspoň co se statečnosti týče. No a auta, co ještě voní novotou, navíc v tak pěkných barvičkách, jako se teď vyrábí, už nejsou jen záležitostí mužů, ale i nás, žen. Aspoň my s Claudií bychom si z fleku vybraly minimálně čtyři.“

Zdroj a foto: KloboukfilmCopyright © 2020 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz