» Magazín

Handicapovaný atlet Jaroslav Petrouš chce získat Zlatou tretru

Handicapovaný atlet Jaroslav Petrouš chce získat Zlatou tretru

V červnu proběhne v Ostravě již 58. ročník legendárních atletických závodů – Zlatá tretra. Tento mezinárodně uznávaný sportovní mítink opět přivítá v rámci předprogramu handicapované sportovce. Ve středu 19. června nebude na startovní listině v hodu diskem chybět jméno Jaroslav Petrouš, který v letošním roce obsadil 2. místo světových tabulek. Jaroslav si věří, že by mohl hodit přes 45 metrů a získat vysněnou cenu.


Jaroslav Petrouš v únoru zvítězil na Světových hrách v Arabských Emirátech výkonem 44,79 metrů, čímž překonal svůj český rekord o více než 1,5 metru. O týden později na otevřeném mistrovství Arabských Emirátů získal další zlatou medaili a výkon posunul o dalších 7 centimetrů na vzdálenost nového českého rekordu 44,86m. Svou formu potvrdil i v dubnu na Africkém šampionátu v Maroku, kde svůj zlatý hod poslal za 44 metrů.

„V loňském roce jsem organizátorům Zlaté tretry slíbil výkon za hranici 45 metrů. Letošní sezóna začala neskutečně a věřím, že svůj slib dodržím a diváci uvidí na vlastní oči opět překonání českého rekordu,“ říká Petrouš. Zlatá tretra každoročně přitahuje ta nejzvučnější jména světové atletiky a také několik let hostí handicapované sportovce. „Tento mítink dává i nám handicapovaným atletům šanci získat snad tu nejkrásnější trofej, jakou Zlatá tretra dozajista je. Má ji doma Usain Bolt, Asafa Powell, Haile Gebrelassie a samozřejmě i Jan Železný, můj velký vzor. A já dělám vše pro to, abych ji nad hlavu mohl zvednout i já,“ dodává s úsměvem Petrouš.

Závody handicapovaných se uskuteční ve středu 19. 6. od 14.00. Ve čtvrtek 20. 6. od 17. 30 na ně naváže světový atletický mítink.

Jaroslav Petrouš - narozen 7. 3. 1977

Atletický oddíl: Atletika Bez Bariér Pardubice

Kategorie postižení: F57 – nadkolenní amputace

Český reprezentant a rekordman ve vrhačských disciplínách skupiny postižení F 57, Mistr ČR v hodu diskem, oštěpem i ve vrhu koulí. Držitel tří bronzových medailí z ME, zlaté a tří stříbrných medailí ze Světových her. „Limitář" paralympiády v Londýně. Překonal více než 50 českých rekordů a jeden evropský. 

 Copyright © 2024 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz