» Profesionálové

DOC. ANTONÍN PAŘÍZEK VYDAL BESTSELLER O TĚHOTENSTVÍ, PORODU A PÉČI O DÍTĚ

DOC. ANTONÍN PAŘÍZEK VYDAL BESTSELLER O TĚHOTENSTVÍ, PORODU A PÉČI O DÍTĚ

Knihy o těhotenství, porodu a péči o dítě od doc. MUDr. Antonína Pařízka, CSc., se ihned po svém křtu zařadily do kategorie bestseller a staly se nejprodávanějšími knihami pro těhotné a rodiny s dětmi v České republice. Křest pátého vydání sice teprve proběhl, ale už teď se dá předpokládat, že aktualizované vydání bude stejně úspěšné, jako jeho předchozí verze.


Ženy, které přijdou do jiného stavu, chtějí totiž vědět vše, co je čeká. Na internetu koluje v diskuzích spousta fám, které vytvářejí nekvalifikovaní uživatelé. Nic proti zahraničním autorům, ale ani obsah jejich publikací se občas neztotožňuje s kulturními zvyklostmi a zákonnými ustanoveními naší země. A právě proto je Kniha o těhotenství, porodu a péči o dítě od doc. Pařízka tak úspěšná. Jejím autorem je gynekolog-porodník s letitou praxí, kterého si pro porod svých potomků vybírají i naše VIP, a popisuje vše, co je potřeba vědět od plánování rodičovství po růst dítěte.

Křest knihy si nenechaly ujít právě ani VIP, jejichž potomky přivedl na svět právě doc. Antonín Pařízek. Mezi nimi Jitka Čvančarová, Markéta Divišová Fuxová, Elen Valentová Černá a Andrea Verešová, které se staly kmotrami třídílného vydání Knihy o těhotenství, porodu a péči o dítě.

„Kniha srozumitelně a přehledně přináší ověřené informace i dalších předních českých odborníků z mnoha lékařských oborů o těhotenství, porodu a péči o dítě. A právě na tyto tři oblasti se knihy zaměřují,“ říká doc. MUDr. Antonín Pařízek, CSc., vedoucí lékař perinatologického centra Gynekologicko-porodnické kliniky 1. lékařské fakulty UK a VFN v Praze.

Kniha č. 1 Těhotenství popisuje vše, co by rodiče měli vědět od chvíle, kdy se rozhodnou mít dítě až po úspěšné otěhotnění a celý jeho průběh. Například je zde zmíněn význam a způsoby plánovaného rodičovství, životní styl a příprava na těhotenství, způsoby přirozeného i umělého oplodnění, první známky těhotenství, vývoj zárodku a plodu, předporodní péče v ČR, ale také hygiena, životospráva, sport a cestování v těhotenství.

Kniha č. 2 Porod a šestinedělí obsahuje informace od prvních známek porodu až po jeho ukončení a přivedení potomka na svět. Čtenáři se zde dozví, jak se pozná začátek porodu, jak probíhá cesta do porodnice a porod, jaké komplikace mohou nastat a co se v těchto případech dělá, jak lze bezpečně tlumit porodní bolesti, co je to císařský řez. Poté přichází část již s miminkem, tedy co je to první přiložení, jak probíhá prohlídka novorozence, co vše se odehrává první hodiny a dny po porodu, jak kojit či cvičit v šestinedělí a jaké duševní změny může matka po porodu očekávat. Nechybí ani následná kapitola o ženských a mužských antikoncepčních metodách.

Kniha č. 3 Dítě je již zaměřena na potomka od jeho narození a provází čtenáře prvními roky života a vývoje dítěte. Od výživy kojence a batolete se rodiče dozvídají i o očkování a imunizaci dítěte, o jeho růstu a psychomotorickém vývoji, o vývoji a péči o dětský chrup, o dětských alergiích a běžných kojeneckých neduzích, horečkách a moučnivce. Část knihy je věnována i první pomoci dítěte, jejíž znalost již pomohla zachránit život nemalého množství dětí.

Foto: Michaela FeuereislováCopyright © 2024 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz