» Profesionálové

PAVEL HRUŠKA A VIOLA ZEITHAMLOVÁ DOKÁŽÍ POUŽÍT PRO VÁNOČNÍ VÝZDOBU COKOLI

PAVEL HRUŠKA A VIOLA ZEITHAMLOVÁ DOKÁŽÍ POUŽÍT PRO VÁNOČNÍ VÝZDOBU COKOLI

Pavel Hruška se společně s Violou Zeithamlovou ujal semináře Advent a vánoce 2014, který se konal 12. listopadu v Praze v Horních Počernicích, a to díky Ing. Jiřímu Klíšťovi a společnosti Klia CZ s.r.o., která již tradičně pořádá semináře pro širokou i odbornou veřejnost.


Zadání pro seminář bylo prosté: ukázat veřejnosti i floristům způsob, jak zpracovat a zakomponovat do dekorací nové prvky. Seminář byl tedy spíše výzvou, které se oba floristé zhostili na jedničku. Neprosazovali trendy, zda má být vánoční výzdoba do lila, růžové či zlaté, ale ukázali především, jak je někdy jednoduché použít dostupné materiály a vytvořit si tak netradiční výzdobu. Ukázali i to, že nedokonalost rostlin či doplňků nemusí vždy být na překážku. Jednotlivé florální objekty vznikaly v rukách opravdových odborníků přímo před zraky účastníků semináře a my můžeme jen potvrdit, že každé dílo sklidilo velké ovace.

Atmosféra prošpikovaná vtipnými historkami z floristického i osobního života okořenily i tak již příjemné prostředí vytvořené všemi aktivně zúčastněnými.

Pavel Hruška patří mezi nejvyhledávanější floristy, kteří se nebojí používat netradiční materiály a způsoby vazeb rostlin, které bývají nezapomenutelným doplňkem společenských i soukromých akcí. Design květin je slovní spojení, které použil jako první a v jeho podání je skutečnou uměleckou disciplínou. To Viola Zeithamlová se stále učí novým trendům, neboť jde o obor progresivní a zkušenost i inspiraci získává účastí na floristických soutěžích a také neopomenutelnými návštěvami mezinárodních květinářských veletrhů. A i její díla mají nezaměnitelný rukopis.  Oba rádi pracují s přírodními materiály, ale nevyhýbají se ani materiálům, které byste s floristikou příliš nespojovali. Vše berou jako výzvu. Jejich tváře jsou jistě povědomé všem, kteří sledují televizní hobby pořady, kde často představují „nové vychytávky“ či neotřelé nápady.