» Tiskové zprávy

FILMOVÝ TÝDEN ČÍNSKÝCH FILMŮ V PRAZE JE V PLNÉM PROUDU

FILMOVÝ TÝDEN ČÍNSKÝCH FILMŮ V PRAZE JE V PLNÉM PROUDU

CineStar Anděl v Praze hostí Týden čínského filmu byl slavnostně zahájen v podvečer 6. 11. 2016. Přehlídka potrvá do 11. listopadu a poprvé představí přehlídku nejúspěšnějších čínských filmů za posledních několik let. Některé tituly vznikly ve spolupráci s českými partnery.


Hosté prvního večera zhlédli premiéru filmu Kniha lásky. Film evidentně velmi nákladný až okázalý s prolínajícími se příběhy generace, které chybí jen dny do konce života v kontrastu s nespoutaným mládím. Přehlídka potrvá do 11. listopadu a budou k vidění i tituly, které vznikly ve spolupráci s českými partnery.
Romance Jen my víme kde (Somewhere Only We Know) z loňského roku se stala v Číně naprostou senzací. Film je o dívce, která odjíždí studovat do Prahy, kde najde dávnou lásku své babičky. Za filmem stojí scenáristka a režisérka Sü Ťing-lej. Filmování je v Čechách přišlo na 40 milionů korun a pobídka byla jednoznačně zúročena. Na realizaci snímku se podílel například i architekt Milan Býček, ale i kostýmní výtvarnice Katarína Hollá a řada českých herců.
Přehlídku pořádají velvyslanectví Čínské lidové republiky, Čínský filmový úřad SAPPRFT a společnost Twin Star Film producenta Steva Lichtaga a Jia Ping Pictures.

Zdroj:  Twin Star Film
Copyright © 2024 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz