» Tiskové zprávy

PET SUSTAINABILITY COALITION EXPANDUJE DO EVROPY

PET SUSTAINABILITY COALITION EXPANDUJE DO EVROPY

Pet Sustainability Coalitinon (PSC), která je na americkém kontinentě významným sdružením výrobců a dalších firem oborově zaměřených na domácí mazlíčky v kontextu jejich enviromentální odpovědnosti, rozšiřuje své aktivity i v Evropě. Jejími novými členy se aktuálně staly tři významné evropské společnosti v oboru, včetně českého lídra na trhu výroby krmiva pro domácí mazlíčky VAFO Holding a.s. 


Dvěma dalšími jsou pak významný německý výrobce krmiv Josera a nizozemský producent přísad do krmiva Protix.

PSC byla založena v USA v roce 2013 a z původních 8 zakládajících členů je nyní součástí tohoto sdružení už více než 60 společností. Jeho aktivity se zaměřují na zajištění dlouhodobě udržitelné (enviromentální) činnosti těchto firem. Hlavním principem a cílem PSC je skloubení ziskového podnikání členských firem při co nejvyšší možné eliminaci dopadů jejich produkce na životní prostředí a rozvíjení jejich projektů sociální odpovědnosti. Zjednodušeně řečeno – jejich podnikání musí být výhodné nejen pro ně samotné, ale být nějak prospěšné obecně i pro lidstvo, zvířata a celou planetu.     

" Rozšíření aktivit PSC do Evropy, kde bychom také poskytovali podporu udržitelné formě podnikání zdejším společnostem, jsme probírali od roku 2017. Pouhý rok na to – na jaře 2018, první tři evropské firmy vstoupily do našeho sdružení. Jsme přesvědčeni, že pro tyto podniky bude vstup do naší aliance prospěšný. Nabízíme ty nejlepší nástroje a postupy, které se vyžívají po celém světě v mnoha průmyslových odvětvích. Díky tomu můžeme podporovat všechny typy společností zaměřených na domácí mazlíčky bez ohledu na to, kde se nacházejí,“ říká Caitlyn Dudas, výkonná ředitelka a spoluzakladatelka PSC.

„Chceme v této oblasti udělat ještě více. Neangažovat se jen v rámci vybraných projektů, které nějakým způsobem finančně či jinak už podporujeme, ať jde např. o sport, kulturu, podporu škol či obcí apod. Nyní se s pomocí PSC ještě více zaměříme i na to, co bezprostředně souvisí s naší činností. Tím, že nyní spolupracujeme s PSC, získáme jasnou představu o tom, kam zaměřit naše aktivity, aby měly největší dopad a byly také co nejvíce prospěšné,“ uvádí za vedení firmy VAFO Holding a.s. k členství v PSC Karolína Čápová, která zde má tuto oblast a CSR projekty na starosti.

-ap-Copyright © 2020 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz