Zdeněk
» Profesionálové
Každá žena chce být krásná, je to vlastně přirozené. Dokonalé tělo a obličej bez vad si přejeme nejen kvůli zájmu okolí, ale především pro zvednutí vlastního sebevědomí. K sobě samé totiž dokáže být každá žena nejvíce kritická! Pokud jde o estetické úpravy v oblasti obličeje, požadavky jsou jasné: co nejpřirozenější výsledek a co nejméně bolestivé provedení. A dosáhnout se toho skutečně dá pomocí neinvazivních metod estetické medicíny, při nichž dochází k minimálnímu narušení tkání a více než uspokojivému efektu.
„Ekologická produkce“ je na rozdíl od předchozí „biozebry“ značením nadnárodním (ve tvaru zelenobílého lístku) upraveným předpisem Evropské unie. Musí ho mít na svém obale každý produkt, který splňuje v rámci EU požadavky na biopotraviny.
Zelenobílý grafický znak BIO nazývaný díky proužkům „biozebra“ je doplněný nápisem „Produkt ekologického zemědělství“. V naší zemi slouží jako ochranná známka pro biopotraviny. Aby mohly produkty toto označení získat, musí být prověřeny některými kontrolními organizacemi, které pověřuje Ministerstvo zemědělství.
Porucha řeči může potkat každého. Předškoláky, kteří se ještě nenaučili správně vyslovovat, nebo dospělí po cévní mozkové příhodě nebo úrazu. Léčba může být krátkodobá, jindy je potřeba delšího úsilí a pevné vůle, obzvlášť jestli byla léčba poruchy řeči v počátku zanedbána. Pro všechny tu však máme dobrou zprávu: léčba je možná a hlavně úspěšná, pokud bude klient pravidelně procvičovat úkoly a především, když se do léčby zapojí odborníci z více oblastí, jako např. psycholog či ergoterapeut.
V současné době je na prvním místě chránit své zdraví a zároveň chránit zdraví svých blízkých. Nejdůležitější je prevence. Hygienická opatření, omezení kontaktu mezi lidmi a podpora imunity. Tím, že posílíme svou vlastní imunitu pomáháme nejen sobě, ale i ostatním, říká prim. MUDr. Monika Golková z A2C Anti-Aging Clinic. Z hlediska COVID-19 je důležité podpořit regeneraci vlastních buněk tak jak to umí mladý organismus.
Řízení rekuperace v administrativních budovách a objektech s velkým počtem osob, odvádění vzduchu obsahujícího virové částice, či vzdálené měření tělesné teploty v objektech s velkým pohybem osob. Výzvě, jak maximálně zabránit šíření virových infekcí, čelí v současnosti nejen odborníci z oblasti zdravotnictví, ale i technologové a inovátoři.
Zatímco v zahraničí jsou školní psychologové poměrně běžnou součástí středních škol, v Česku se jedná spíš o výjimku. Dokáží přitom žákům pomoci například s adaptací v novém prostředí, s osobními problémy nebo se šikanou. Nejčastěji jejich pomoc využívají žáci prvních ročníků. Obracejí se na ně i rodiče. Škola se školním psychologem může zvládnout celou řadu situací bez toho, aby se obracela na často přetížené pedagogicko-psychologické poradny. Přesto jsou školy, na kterých školní psycholog působí, v Česku spíš výjimkou.
Korupce a úplatkářství patří k nejničivějším a nejsložitějším fenoménům každé doby. Přes národní i mezinárodní úsilí se stále jedná o velký a nebezpečný problém a žádný sektor není zcela imunní. V mnoha organizacích se dodržování férových pravidel stává stále důležitějším principem jejich fungování. Respektování zákonů a pravidel, například v souvislosti s ochranou dat a informací, v prevenci proti praní špinavých peněz a dalším negativním projevům, by mělo účinně zabránit i právním rizikům a ochránit firmu a její značky a produkty.
Po téměř sedmi týdnech provozu porodnice v náhradních podmínkách se porodnické a neonatologické oddělení Nemocnice Mělník vrátilo na své původní místo. To je však nyní k nepoznání. Čtvrté patro budovy T totiž prošlo dlouho očekávanou kompletní rekonstrukcí a proměnilo se tak v moderní a rodinnou porodnici hotelového typu. Maminkám nyní nabízí daleko větší komfort, a to i bez nadstandardu.
K jejímu doslazení se používají náhradní sladidla, která jsou vhodná pro diabetiky i pro ty, kteří si hlídají svou váhu. Díky náhradním sladidlům má čokoláda bez cukru totiž méně kalorií. Pokud chcete mlsat zdravě, přidejte do svého jídelníčku třeba kvalitní hořkou čokoládu bez cukru, která má kromě nižšího obsahu kalorií také blahodárné účinky na organismus.
Kateřina Urbánková je lektorka a osobní trenérka Pilates a také zdravotního cvičení, ale především je autorkou konceptu Fit@Work. Naprosto bourá mýty o tom, že v kanceláři, díky celodennímu sezení, můžete přijít o záda… Ono je to totiž především o odpovědnosti sama k sobě, ale také o přijetí odpovědnosti zaměstnavatelem, který může pro své zaměstnance udělat více než si myslí.
„Opakovaná fyzická zátěž v nesprávné a pro tělo nevýhodné pozici spolu s pohybovými stereotypy a nedostatečnou kompenzací, vysoké sportovní nasazení, to všechno se dříve či později na našem těle podepíše.“ říká vždy usměvavá lektorka a odhodlaně dodává: „Naučím vás, jak z toho ven.“
Odborníci doporučují neodkládat vady řeči u dětí a zajít za logopedem tak rychle, jak je jen možné a nečekat, že se to u dítěte spraví „nějak samo“, protože k tomu ne vždy dojde... Pokud problém přetrvává déle než 14 dní, rozhodně neotálejte. V současné době se klade důraz na včasnou diagnostiku a nastavení terapie, která pomůže včas odhalit odchylky ve vývoji u dětí a tím pádem i rychle zacílit terapii tam, kde je potřeba.
Skvělá zpráva! V Česku přibývá hospod, které umí pečovat o pivo od jeho skladování až po správné načepování. Plzeňský Prazdroj díky tomu mohl výrazně rozšířit řady těch, kteří se pyšní oceněním Hvězda sládků. Celkem ji pro letošní rok získalo 448 tuzemských hospod a restaurací, což je o třetinu více než loni.
Mezi lidmi koluje mýtus, že se po operaci očí nesmí létat letadlem. Ve většině případů k takové opatrnosti není důvod, existují pouze dvě výjimky. A jak je to s létáním s kontaktními čočkami?
Je létání vhodné po operaci očí? Většina lidí má z létání bezprostředně po operaci obavy. U většiny zákroků je ale strach zbytečný a operace rozhodně není důvodem let rušit nebo odkládat.
Zájem o učební obory v České republice dlouhodobě klesá. Uspokojivé nejsou ani vyhlídky, a to v žádném oboru tradičních řemesel ani moderních technologií.
Je příčinou nedostatku učňů dlouhodobá nižší porodnost? Nebo jde spíše o neschopnost učilišť ve studentech vzbudit dostatečný zájem o samotné studium a řemeslo?