» Profesionálové

Charismatický a excentrický hudební skladatel začal svoji kariéru u chemie!
Charismatický a excentrický hudební skladatel začal svoji kariéru u chemie!

Varhan Orchestrovič Bauer je hudební génius s uhrančivým pohledem. Tento excentrický talentovaný skladatel, dirigent a aranžér však nešel k hudbě přímou cestou. Prošel nejdříve střední školou, která posílila jeho analyticko-syntetické myšlení, které je pro skladatele nedocenitelné. Díky absolutnímu hudebnímu sluchu vytvořil taková díla, která zazněla téměř v celém světě.


Nejlepší restaurace byly opět oceněné Zlatými lvy 2020
Nejlepší restaurace byly opět oceněné Zlatými lvy 2020

Nový výběr nejlepších českých restaurací v knižní podobě, určený pro všechny milovníky kvalitní gastronomie, právě přichází. Jak jej krátce popsat? Prestižnější, významnější, silnější. Průvodce NEJLEPŠÍ RESTAURACE OCENĚNÉ ZLATÝMI LVY přináší aktuální publikaci výsledků pro sezónu 2020. Letos poprvé kniha vychází v praktické česko-anglické verzi, díky čemuž se stává také skvělým dárkem pro zahraniční hosty. Připravilo ji nakladatelství TopLife Czech.


Diabetici už dnes nemusí smutně koukat na sladkosti!
Diabetici už dnes nemusí smutně koukat na sladkosti!

Světový den diabetu se již po mnoho let slaví 14. listopadu a není to náhodně vybrané datum.  V roce 1891 se totiž v tento den narodil kanadský lékař Frederick Banting, který se zasloužil o objevení inzulinu, hormonu, který snižuje hladinu cukru v krvi a je nenahraditelný při léčbě cukrovky u většiny diabetiků.


Revoluce proběhla i v našich ústech. Před 30 lety začal boom zubních implantátů
Revoluce proběhla i v našich ústech. Před 30 lety začal boom zubních implantátů

Když se u nás po roce 1989 otevřely hranice, bylo jasné, že lidé ze Západu mají nejen hezčí šaty, boty nebo auta, ale většinou také mnohem hezčí zuby. Bylo to i díky zubním implantátům neboli umělým zubům, které začali postupně objevovat i naši stomatologové. Také česká stomatochirurgie zaznamenala svůj „revoluční vývoj“. 


Psychika má mnohdy při léčbě neplodnosti rozhodující vliv
Psychika má mnohdy při léčbě neplodnosti rozhodující vliv

Asistovaná reprodukce představuje v současné době cestu k vytouženému potomkovi téměř pro každý pátý pár v České republice. Samotná reprodukční medicína přitom zahrnuje celou řadu specifických postupů, od jednoduchých zákroků až po složité laboratorní výkony. A přestože přístrojové vybavení a odbornost hrají v tomto procesu klíčovou roli, stále více se do popředí dostává tzv. holistický přístup. 


Není lékárna, jako lékárna: Nechte se hýčkat na Těšnově
Není lékárna, jako lékárna: Nechte se hýčkat na Těšnově

Když jdete do lékárny, logicky očekáváte, že se vám dostane pomoci a rad od profesionálů. Většinou to tak opravdu chodí. Ale proč nemít něco navíc? Lékárna Těšnov, kterou vede Mgr. Petra Nováková, je takovým ferrari mezi lékárnami. Můžete si být jisti, že zde o vás budou pečovat přesně tak, jak si to zasloužíte.


V Karlíně vzniká designérský inkubátor nazvaný Galerie 12M2

Projekt Galerie 12M2 vzniká s cílem podporovat českou módu, design i umění. Z iniciativy developerské společnosti Karlín Group jej v karlínské budově Keystone zakládá občanské sdružení Czech Fashion Council. Kreativní počiny zde najdou pop-up prostor, který mohou využít pro různé účely, jako galerii, obchod, showroom či otevřenou dílnu.


Testování na HPV: Zbavte se strachu z rakoviny děložního čípku
Testování na HPV: Zbavte se strachu z rakoviny děložního čípku

Obáváte se rakoviny, ale tak nějak doufáte, věříte, že se vám vyhne? Pacienti, kteří se s touto zákeřnou nemocí léčí, radí svému okolí, aby nikdy nic nepodceňovali, protože většina z nich dobře ví, že včasná diagnóza a hlavně rychlé zahájení léčby je jedním ze zásadních faktorů, pro úspěšnost léčby. Potvrdí vám to samotní lékaři i specialisté v pomáhajících profesích. Nevěnovat dostatečnou pozornost prevenci a pravidelnému testování je tedy přinejmenším krátkozraké, v tom lepším případě.

 


Pivovar Samson v Londýně triumfoval! Odnesl si tři zlata a bronz.
Pivovar Samson v Londýně triumfoval! Odnesl si tři zlata a bronz.

Budějovické pivo boduje! ve světových soutěžích. V loňském roce se pivovar Samson zúčastnil prestižní světové degustační soutěže World Beer Awards v Londýně a vzdudil zasloužený zájem. Letos uspěl na plné čáře. Se svým speciálem Samson BOCK pivovar Samson zazářil v kategorii ležák typu „Bock“ a odnesl si celosvětový titul World’s Best Lager Bock. Zlaté medaile obdržel také v kategoriích nejlepší tmavý ležák a nejlepší nealkoholické pivo ČR. Navázal tak na úspěchy minulého roku, kdy si z Londýna odnesl zlato i stříbro. 


Překvapila vás v bouřka nebo silný vítr? Máme pro vás návod, jak se vyhnout výpadkům elektřiny
Překvapila vás v bouřka nebo silný vítr? Máme pro vás návod, jak se vyhnout výpadkům elektřiny

Větrné počasí a silné bouřky často vedou k výpadkům dodávek elektrického proudu. Ty sice bývají krátkodobé, mohou ale negativně ovlivnit fungování domácích a výrobních zařízení nebo způsobit ztrátu důležitých dat. Použití zařízení UPS je vhodným způsobem, jak těmto výpadkům zamezit a ochránit tak vaše zařízení a případně data.


Když není plastická operace pouhou rozmařilostí
Když není plastická operace pouhou rozmařilostí

Celá řada lidí hledí na plastické operace jako na rozmařilost, ale je bohužel mnoho případů, kdy plastičtí chirurgové musí řešit velmi závažné zákroky, které pacienty vrací zpět do normálního života. Nejčastěji se jedná o stavy po vážných nehodách, rozsáhlých operacích, ale i nápravu vrozených vad.


Tradiční chuť v moderním obalu!
Tradiční chuť v moderním obalu!

 

Nugátovou či arašídovou pochoutku všichni jejich milovníci marně hledali pár let v regálech, a to měly dříve své nezastupitelné místo v oddělení cukrovinek.

 

Mlsalové však nemusí zoufat, nugátová i arašídová pochoutka se vrací na trh, a pozor v původní receptuře.

 

Určitě příznivce potěší i cena, která je pouhých 9,90 Kč, což je naprostý pakatel za tradiční chuť v moderním obalu.

Ian Miller: Příručka kosení
Ian Miller: Příručka kosení

Kosa je elegantní a vysoce účinný nástroj, který šetří přírodu, nezapáchá a nedělá příšerný hluk. Při každém sečení sekačkou nebo traktůrkem trávu rozemelete, vyženete nebo rovnou zabijete všechno živé, vytočíte odpočívající sousedy a rapidně si zkrátíte život. Třídíte odpad, kompostujete a chováte se ekologicky? Tak vyhoďte sekačky a protáhněte si ztuhlé tělo. Ideálně se hodí pro kosení dlouhé trávy v zahradě, sadu a těžko přístupných oblastech.


Miloslav Oliva: Venkov se musí navrátit ke svým moudrým kořenům
Miloslav Oliva: Venkov se musí navrátit ke svým moudrým kořenům

Největší výzvou je podle Miloslava Olivy zrovnoprávnění obyvatel venkova s obyvateli ve městech. Nejen o aktuálních výzvách a bariérách, kterým český venkov čelí, ale také o inovačním podnikání jako o budoucnosti českého venkova jsme hovořili s

 


Zdraví souvisí s naším životním stylem!
Zdraví souvisí s naším životním stylem!

I když se v současné době můžeme dožít stovky i více, přesto jsme jeden z nejohroženějších a druhů na planetě. Vysoký věk bohužel nemá nic společného s kvalitou života, ten do jisté  míry odráží náš životní styl. Kdo si však zavčasu uvědomí, že si chce život užít a netrpět bolestmi, špatným zažíváním nebo inkontinencí, má jistou šanci, pokud se zaměří na své biochemické zdraví.

V mládí se o své zdraví příliš nestaráme, máme spoustu sil, rychleji regenerujeme a navíc na nás dohlíželi či ještě dohlíží rodiče a systém lékařské preventivní péče je také vyspělý. Neodpovědnost a mladistvá nerozvážnost do jisté míry predikují, že dnešní „mladí“ čtyřicátníci mají stejné problémy, jako měli dříve senioři, dnes šedesátníci. Jsou ohrožení vyšším tlakem, cholesterolem, bolestmi kloubů, poruchami spánku, zažívacími obtížemi a chronickou únavou. 


Roman Linhart: Včelařit jako včela
Roman Linhart: Včelařit jako včela

Druhý díl dvoudílné série se zabývá včelstvy jako biologickými celky. Podrobně popisuje ekologické požadavky včelstev, dutinu stromu jako jejich přirozené prostředí a přibližuje přirozenou dynamiku včelího díla. Úvodní teoretická část umožňuje kultivaci názoru v oblasti úlové otázky, optimalizace technologií včelaření i prevence chorob včelího plodu.

Autor razí názor, že je třeba přejít od pracného a násilného včelaření nástavkového k přirozenému včelaření modulovému. Kniha vyvrací mnohé tradiční názory a graduje podrobnými nákresy efektivních, biologicky optimálních a téměř bezpracných technologií chovu včel.

Nezdravá touha vypadat jako Barbie je hrou o zdraví!
Nezdravá touha vypadat jako Barbie je hrou o zdraví!

Co vše podstupují ženy, které touží vypadat jako panenka Barbie? Často to začíná u nafouklých tkz. kačeřích rtů a pokračuje to přes extrémně velká ňadra, uměle prodloužené vlasy, zúžený pas, a to i za cenu vyoperování žeber, opomenout nemůžeme vytvarované pozadí a opakované liposukce… To je jen zlomek zákroků, které podstupují ženy s posedlostí být krásné. Často se však mění v bizarní ideál krásy i za cenu vlastního zdraví. Jak se tento znepokojivý trend dívají naši přední plastičtí chirurgové Jan Měšťák a Libor Kment?


Američtí a čínští medici se budou učit od našich nejlepších lékařů
Američtí a čínští medici se budou učit od našich nejlepších lékařů

Již 22. ročník Prague Selective, největšího mezinárodního vzdělávacího programu pro budoucí lékaře, byl dnes zahájen v Praze. Během třítýdenní stáže bude 70 mediků z USA a Číny získávat praktické zkušenosti od těch nejlepších lékařských kapacit v pěti pražských nemocnicích a na Poliklinice na Národní. V rámci diskusních odpolední se studenti potkají mimo jiné i s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem a velvyslancem USA v ČR Stephenem B. Kingem.

„Je skvělé umožnit zahraničním studentům, aby poznali špičkové lékařské prostředí, které v České republice máme. Rozvíjení mezinárodní spolupráce je pro naše zdravotnictví velkým přínosem,“ řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.


4 Tenoři mají nové skvělé obleky od firmy Bernhardt
4 Tenoři mají nové skvělé obleky od firmy Bernhardt

Vokální uskupení 4 Tenoři se předvedlo v nových oblecích, které si nechalo ušít ve špičkovém pánském krejčovství Bernhardt. Firma s prvorepublikovou tradicí, navazující na osvědčenou značku Oděvních závodů Prostějov, pánům zhotovila na míru nápadité smokingy, které zpravidla vidíme jen u velkých zahraničních produkcí. Jan Kříž, Pavel Vítek, Marian Vojtko, Michal Bragagnolo a hostující Bohuš Matuš si nemohli práci šikovných krejčových vynachválit.


Co je zase tohle? Něco se evidentně chystá!
Co je zase tohle? Něco se evidentně chystá!

Možná jste si všimli, že se v posledních dnech v televizi, ale třeba i na billboardech či LED obrazovkách objevila podivná řada písmen, která absolutně nedávají smysl. K tomu hashtag a nic víc. Co to znamená? Někdo se zbláznil, nebo si dal více alkoholu a objednal reklamu “na nic"? Chtěli jsme samozřejmě vědět, co to znamená...

Pamětníci si možná vzpomenou, že zhruba před dvaceti lety se v televizi objevil zvláštní kruh, který se neustále točil dokola a hlas k tomu opakoval „chybí ti něco super, chybí ti něco super?“ 


Strana: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Copyright © 2024 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz