» Profesionálové

BSTEPAN: BLANKA ŠTĚPÁNOVÁ PŘEDSTAVÍ NOVOU KOLEKCI
BSTEPAN: BLANKA ŠTĚPÁNOVÁ PŘEDSTAVÍ NOVOU KOLEKCI

BSTEPAN je módní značka specializující se na dámské oblečení. Zakladatelkou a návrhářkou značky je Blanka Štěpánová. Zaměřuje se na zakázkovou výrobu v limitovaných kolekcích a nadále vtiskává svěží vzhled eleganci a moderní vize individuálním zakázkám.

Důraz vždy klade na vysokou kvalitu materiálů a samozřejmostí je také precizní řemeslné zpracování s vysokým podílem ruční práce. Česká módní značka BSTEPAN vytváří kombinovatelný a dobře nositelný celek v čistém, elegantním provedení s moderním přístupem.


MARKÉTA TOBĚRNÁ - ZAKLADATELKA EKOFARMY ŠŤASTNÁ KOZA
MARKÉTA TOBĚRNÁ - ZAKLADATELKA EKOFARMY ŠŤASTNÁ KOZA

Ekofarma Šťastná koza hospodaří na výměře 10 hektarů. Oněch deset hektarů trvalých travních porostů využívá k pastvě stáda koz i dvou dojnic a zajištění základního krmiva na zimní měsíce pro tato hospodářská zvířata. Základní stádo tvoří přes tři desítky koz plemene Bílá krátkosrstá koza i kříženek mléčných plemen a dvě dojnice Jerseyského skotu.


VE FRANCOUZSKÉ PEKÁRNĚ NABÍZÍ ZDRAVÉ JARNÍ PEČENÍ!
VE FRANCOUZSKÉ PEKÁRNĚ NABÍZÍ ZDRAVÉ JARNÍ PEČENÍ!

K jaru patří semínka. A k těm zase regenerace a zdraví. Semínka se ale na jaře neuplatní jen na zahrádce, ale i v kuchyni, konkrétně při zdravém pečení. To vědí i v tradiční řemeslné pekárně Petite France Boulangerie, kde teď začali nabízet hned několik zdravých novinek: dva druhy semínkových chlebů Fit a Sun. 


EUROPA CUP 2016 A ÚČAST KLÁRY FRANC VAVŘÍKOVÉ ZA SKF ČR
EUROPA CUP 2016 A ÚČAST KLÁRY FRANC VAVŘÍKOVÉ ZA SKF ČR

Ve dnech 8. až 10. dubna 2016 se v italském Janově uskutečnil evropský šampionát profesionálních floristů EUROPA CUP 2016, který každé čtyři roky vyhlašuje mezinárodní floristická organizace FLORINT. Tato organizace sdružující jednotlivé národní floristické asociace a svazy Evropy pořádá soutěže EUROPA CUP již od roku 1967. Na soutěž EUROPA CUP 2016 nominovala valná hromada Svazu květinářů a floristů ČR jako reprezentanta svazu a České republiky Ing. Kláru Franc Vavříkovou, na základě jejího vítězství v nominačním ročníku Mistrovství floristů ČR – Děčínská kotva. Mezi Klářiny nejvýznamnější profesní úspěchy patří titul absolutního vítěze floristické soutěže Rosa pragensis v roce 2013, 2. místo v celkovém pořadí na mezinárodní floristické soutěži Brněnská růže, 2. místo v celkovém pořadí na Mistrovství SR ve floristice – Victoria regia, obojí v roce 2014, titul Mistr florista 2014 za první místo v kategorii senior na 43. Mistrovství floristů ČR – Děčínská kotva a 2. místo na soutěži Svatební kytice roku2015.


ORIGINÁLNÍ MEDICPROGRESS KONOPNÉ MAZÁNÍ A PHARMA FUTURE ORTHO HELP
ORIGINÁLNÍ MEDICPROGRESS KONOPNÉ MAZÁNÍ A PHARMA FUTURE ORTHO HELP

Vybrat si správně to není vždy tak snadné, jak by se mohlo zprvu zdát. Bereme-li v potaz řadu našich přípravků, ze složení musí být každému jasné, že za své peníze dostáváte do ruky komplexní přípravky a my si za jejich složením a kvalitou 100% stojíme. Naše produkty se konkurence bát nemusí a přestože si konkurenční přípravky mohou „vypůjčit“ název, nemohou si vypůjčit naše originální receptury. Kdo jednou odzkoušel naše přípravky, stává se zpravidla naším doživotním zákazníkem. A naším úkolem je rovněž poradit Vám, jak si správně vybrat.


HLAVNÍ TÉMA OBRAZŮ PAVLÍNY GARDIANOVÉ JE LÁSKA, DUŠE A TĚLO
HLAVNÍ TÉMA OBRAZŮ PAVLÍNY GARDIANOVÉ JE LÁSKA, DUŠE A  TĚLO

V pátek 25. března byla ve výstavních prostorách městského muzea v Lomnici nad Popelkou slavnostně zahájena výstava obrazů a akvarelů staropacké malířky Pavlíny Gardianové. O úvodní slovo a zároveň i kulturní část programu se postará známý český politik, hudebník a spisovatel Petr Štěpánek. Výstava je koncipována jako průřez tvorby několika posledních let. 

Převládající téma obrazů je ženského těla, jeho krása a láska. Až rebelsky se Pavlína Gardianová odmítá přizpůsobit komerčnímu umění a vždy se snaží ze sebe dostat to nejlepší, co jí bylo dáno do vínku, co v ní zraje. Pavlína Gardianová je zárukou kvality a na výtvarné scéně je zaslouženě pojmem. Prolínání se aspektů ji neustále přitahuje a nepopsatelně uchvacuje.


DOKUMENT O DIVOKÝCH KONÍCH ČEKÁ NA PODPORU NA KATALYZÁTORU
DOKUMENT O DIVOKÝCH KONÍCH ČEKÁ NA PODPORU NA KATALYZÁTORU

Časosběrný snímek natáčený v průběhu jednoho roku vypráví příběh divokých koní, kteří byli přivezeni do Čech po 700 letech. Popisuje vývoj vztahů ve stádu a vliv koní na místní floru a faunu. „Jsme volné sdružení filmových tvůrců a rádi bychom dotáhli do konce projekt, kterému se věnujeme už téměř rok. Zatím máme natočenou spoustu unikátního materiálu, máme jasnou představu o obsahu, pracujeme na scénáři, ale potřebujeme ještě dofinancovat ostatní filmová řemesla jako střih, postprodukci, zvukového mistra a tak dále,“ říká režisér filmu Kamil Vondrášek.


ČESKÝ NÁPAD, ČESKÝ ÚSPĚCH ANEB PŘÍBĚH KAPSÁŘŮ
ČESKÝ NÁPAD, ČESKÝ ÚSPĚCH ANEB PŘÍBĚH KAPSÁŘŮ

Jistě jste se někteří ve svém životě alespoň jednou cítili ve stavu absolutní beznaděje, když Vás přestala uspokojovat práce, byla podprůměrně placena či jste o ni úplně přišli? K začátku podnikání musíte mít odvahu a peníze, se říká. Ale peníze bez odvahy nikoho neposunou, to odvaha bez peněz ano. Nejinak tomu bylo i v na cestě k prosperitě značky The Green Pockets, za kterou stojí pět sourozenců, jejichž krkem je nejstarší sestra Jitka, ale nikoli vždy.


POZOR, FINANČNÍ PRODUKT POŘÍZENÝ NA INTERNETU NEMUSÍ BÝT LEVNĚJŠÍ!
POZOR, FINANČNÍ PRODUKT POŘÍZENÝ NA INTERNETU NEMUSÍ BÝT LEVNĚJŠÍ!

Na nic nemáme čas, jako by nám ho odměřovaly jiné hodiny, než-li naším předkům… Více a více lidí se uchyluje k večernímu nákupu přes internet. Je to pohodlné - večer objednáme, ráno přivezou. To není špatné pro běžné nákupy, ale není to vždy dobré pro pořizování finančních produktů přes internet.

Proč není důvod, aby byl finanční produkt pořízený na internetu levnější? Na to jsme se zeptali Petra Peciny, působícího na pozici regionálního koordinátora mezinárodní sítě pojišťovacích makléřů INSIA ve skupině Sagitarius, která představuje skupinu nezávislých poradců, pracujících na finančním trhu ojedinělým způsobem, který se dá výstižně popsat jako odpovědný a edukativní.


KOLIK KRÁSY STOJÍ MATEŘSTVÍ?
KOLIK KRÁSY STOJÍ MATEŘSTVÍ?

Jste právě těhotná a strachujete se, co bude po porodu? Právě kojíte a přemýšlíte, co bude s vaším tělem dál? Nebo už máte děti odrostlé a pozorujete na sobě vady, které na vás mateřství zanechalo? Být těhotná a mít děti je bezesporu krásná věc - po psychické stránce zažíváte euforii, ale po fyzické stránce může vaše tělo začít chátrat. O negativech, které s sebou může těhotenství přinést a jak se s nimi vypořádat hovoří Doc. MUDr. Jan Měšťák, CSc. z pražské kliniky Esthé.


DOC. ANTONÍN PAŘÍZEK VYDAL BESTSELLER O TĚHOTENSTVÍ, PORODU A PÉČI O DÍTĚ
DOC. ANTONÍN PAŘÍZEK VYDAL BESTSELLER O TĚHOTENSTVÍ, PORODU A PÉČI O DÍTĚ

Knihy o těhotenství, porodu a péči o dítě od doc. MUDr. Antonína Pařízka, CSc., se ihned po svém křtu zařadily do kategorie bestseller a staly se nejprodávanějšími knihami pro těhotné a rodiny s dětmi v České republice. Křest pátého vydání sice teprve proběhl, ale už teď se dá předpokládat, že aktualizované vydání bude stejně úspěšné, jako jeho předchozí verze.


44. ROČNÍK MISTROVSTVÍ FLORISTŮ ČESKÉ REPUBLIKY DĚČÍNSKÁ KOTVA 2015

Mistrovství floristů České republiky Děčínská kotva 2015 má za sebou již 43 úspěšných ročníků a jistě není překvapením, že se stala se za dobu své existence nejvyhledávanější tuzemskou soutěží floristů. Letošní ročník je inspirován prostředím staré továrny a ústřední téma zní: „FloralFactory“….aneb svatba ve staré továrně.


VÝSTAVA JIŘÍHO NETÍKA U PŘÍLEŽITOSTI 10. VÝROČÍ GALERIE VAŇKOVKA
VÝSTAVA JIŘÍHO NETÍKA U PŘÍLEŽITOSTI 10. VÝROČÍ GALERIE VAŇKOVKA

Ve dnech 21. 4. – 11. 5. 2015 proběhne unikátní výstava Jiřího Netíka u příležitosti 10. výročí Galerie Vaňkovka. Celkem 50 uměleckých děl je možné shlédnout v jedinečné kompozici s floristickými dekoracemi vytvořenými v rámci mezinárodního workshopu studentů Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. 

Slavnostní zahájení výstavy včetně tiskové konference se uskutečnilo v úterý 21. 4. 2015 v 11 hodin v centrální části Galerie Vaňkovka v Brně. Výstavu osobně zahájil Jiří Netík společně s proděkanem Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně, Ing. Jiřím Martínkem, Ph.D., a starostou městské části Brno-Střed, Martinem Landou.


BÁRA KODETOVÁ ZATOČILA S METLIČKAMI!
BÁRA KODETOVÁ ZATOČILA S METLIČKAMI!

O tom, že žilní systém ženy významně zatěžuje těhotenství, se obecně ví, ale přidá-li se soubor dědičných dispozic, bylo by téměř bláhové si myslet, že se neprojeví křečové žíly či drobné metličky.  To vše uvědomila i Bára Kodetová, proto se rozhodla svěřit své nohy primáři Žilní kliniky, kterým není nikdo jiný, než-li MUDr. Ota Schütz. 


PAVEL HRUŠKA A VIOLA ZEITHAMLOVÁ DOKÁŽÍ POUŽÍT PRO VÁNOČNÍ VÝZDOBU COKOLI
PAVEL HRUŠKA A VIOLA ZEITHAMLOVÁ DOKÁŽÍ POUŽÍT PRO VÁNOČNÍ VÝZDOBU COKOLI

Pavel Hruška se společně s Violou Zeithamlovou ujal semináře Advent a vánoce 2014, který se konal 12. listopadu v Praze v Horních Počernicích, a to díky Ing. Jiřímu Klíšťovi a společnosti Klia CZ s.r.o., která již tradičně pořádá semináře pro širokou i odbornou veřejnost.


ŽIVOTNÍ TEMPO OPRACOVANÉ LIDSKÝM FAKTOREM SERGEYE KNIZHINA
ŽIVOTNÍ TEMPO OPRACOVANÉ LIDSKÝM FAKTOREM SERGEYE KNIZHINA

Společnost, která přináší jednoduchost a variabilitu komerčního a zpravodajského sdělení a má ambice se stát dominantním komunikačním nástrojem na trhu, musí pracovat s trendy rychlého životního tempa. Ty se však sami o sobě nezmění, ty musí změnit „vizionář“, který může být na počátku nepochopen, musí být však trpělivý,  a přizpůsobovat se mentalitě těch, kterým jsou služby určeny. Za tímto projektem a samotnou filosofií „SCREENET“ stojí Sergey Knizhin, kterého jsme krátce vyzpovídali.


ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY MUDr. ONDŘEJE MĚŠŤÁKA, O KTERÝCH VÍ SVĚT!
ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY MUDr. ONDŘEJE MĚŠŤÁKA, O KTERÝCH VÍ SVĚT!

Zlaté české ručičky platí v plastické chirurgii obzvláště, o těch MUDr. Ondřeje Měšťáka, PhD.  se mluvilo již i za oceánem.  Tento mladý lékař před pár dny převzal, jako první český lékař, ocenění “Best Paper Award“ za publikační činnost.  Ocenění obdržel od Americké společnosti plastických chirurgů (ASPS) na výroční konferenci Plastic Surgery The Meeting v americkém Chicagu. Na poli plastické chirurgie se jedná o největší možné ocenění publikační činnosti, ne nadarmo přirovnávané k Pulitzerově ceně za literaturu. 


PROFESNÍ SETKÁNÍ MAGAZÍNU BEST OF SE KONALO V INDUSTRIÁLNÍM KLUBU MECCA
PROFESNÍ SETKÁNÍ MAGAZÍNU BEST OF SE KONALO V INDUSTRIÁLNÍM KLUBU MECCA

Profesnímu setkání magazínu Best of, které se konalo 16. října 2014, vtiskl tentokrát svoji atraktivní industriální tvář pražský Klub Mecca. Odpovědně  můžeme potvrdit, že se jednalo o významnou společenskou událost podzimu. 8. profesní setkání magazínu Best of a partnerů klubu Mecca se tradičně neslo v duchu profesních prezentací a hlavně charitativní podpory, což považuje Michaela Lejsková, zakladatelka těchto setkání nejen za věc nezbytnou, ale za povinnost vůči potřebným organizacím. 


MUDR. OTA SCHÜTZ NÁM PŘIPOMÍNÁ PREVENTIVNÍ KONTROLU PIH A ZNAMÉNEK
MUDR. OTA SCHÜTZ NÁM PŘIPOMÍNÁ PREVENTIVNÍ KONTROLU PIH A ZNAMÉNEK

A je to tady! Léto nás na dobro opustilo a začal oficiálně podzim. Začíná každoroční klišé: rána jsou chladná, slunce je níž, brzy se stmívá a pokaždé, když nám jde pára od pusy, vzpomeneme si, jak jsme jako děti dělaly, že kouříme. S koncem léta ale přichází i jedna nepsaná povinnost, kterou by měl dodržovat každý z nás. Řeč je o kontrole pih a mateřských znamének.

„Na preventivní prohlídku by měl každý zajít alespoň jednou do roka. Pokud si nejste vědomi žádného problému, doporučuji přijít hned po létě, kdy jde pokožka nejvíc vystavována slunci a tudíž i nejvíc ohrožena. Jestliže již máte nějaké podezření, navštivte lékaře kdykoliv během roku,“ radí žilní specialista a primář Žilní kliniky MUDr. Ota Schütz. Pokud budete docházet na prevenci pravidelně, riziko zhoubného nádoru kůže se u vás mnohonásobně sníží. Jak je to možné? Jednoduše. Pokud lékař odhalí nebezpečně vypadající pihu nebo znaménko hned v počátcích, může ji okamžitě odstranit a riziko tak snížit na minimum.


HELENA DAŘBUJÁNOVÁ JE ČESKÁ DESIGNÉRKA, KTERÁ DOBÝVÁ SVĚT

Helena Dařbujánová je úspěšnou českou designérkou, která dobývá svět. Své osobité návrhy podtrhuje tradičním řemeslem a precizním zpracováním, ze kterého dýchá radost ze spojování starého s novým. Svoji tvorbu představila například na věhlasném milánském design weeku 2013, kam ji pozvali organizátoři přehlídky.  Zapojila se do projektu Temporary Museum for New Design, v části Discovering.


Strana: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Copyright © 2021 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz