» Profesionálové

ŠUNKU NEJVYŠŠÍ KVALITY BYSTE MĚLI MÍT STÁLE V LEDNICI
ŠUNKU NEJVYŠŠÍ KVALITY BYSTE MĚLI MÍT STÁLE V LEDNICI

Odpolední svačina se stále podceňuje, a to je velká chyba. Měla by totiž tvořit 15 procent z celkového denního příjmu potravy, ale co by mělo být její součástí?  Rozhodně například šunka. Nikdy neuděláte chybu, pokud sáhnete po produktech  LE & CO.


BRAŠNÁŘSTVÍ TLUSTÝ A SPOL. MÁ ZA SEBOU ŠEST ÚSPĚŠNÝCH LET
BRAŠNÁŘSTVÍ TLUSTÝ A SPOL. MÁ ZA SEBOU ŠEST ÚSPĚŠNÝCH LET

Brašnářství Tlustý slaví šest let, historie firmy sahá ale až do roku 1981. „Letopočet 1981 v logu firmy je už dnes hlavně symbolické datum - v tomto roce se Roman Tlustý, zakladatel firmy, začal učit na obuvníka a přišel poprvé do kontaktu s řemeslem,“ vysvětlil Ivan Petrův, ředitel Brašnářství Tlustý a spol.


ŠVANDOVO DIVADLO ZAHAJUJE NOVOU ÉRU. UMĚLECKY HO POVEDE MARTIN FRANTIŠÁK
ŠVANDOVO DIVADLO ZAHAJUJE NOVOU ÉRU. UMĚLECKY HO POVEDE MARTIN FRANTIŠÁK

Novým uměleckým šéfem Švandova divadla se stal významný český režisér, dramatik a básník Martin Františák. V téže funkci působil nejprve v brněnském divadle Polárka a v ostravském Divadle Petra Bezruče. Poté byl uměleckým šéfem činohry Národního divadla Brno, kterou dovedl k mnoha výrazným výkonům a oceněním. Ve Švandově divadle střídá Doda Gombára, který smíchovskou scénu umělecky řídil od roku 2010. A přebírá ji ve výborné kondici: divadlu v posledních letech stále stoupá návštěvnost. Ta v roce 2017 dosáhla skoro 92 a v roce 2018 už téměř 96 %.  


ROMAN LINHART: MYSLET JAKO VČELA - VČELAŘENÍ BEZ ROJŮ A VARROÁZY
ROMAN LINHART: MYSLET JAKO VČELA - VČELAŘENÍ BEZ ROJŮ A VARROÁZY

Praktický průvodce světem včel a včelaření. O včelaření byla napsána spousta knih, z nichž se většina zaměřuje na začínající včelaře. Tyto knihy v rychlém sledu proběhnou včelařským rokem a nejnutnějšími úkony včelaře. Včelař tak sice tuší, co musí udělat, ale obvykle neví proč. Kniha Romana Linharta je úplně jiná: Aby bylo možné včelařit úspěšně, tedy bez rojení a chorob decimujících včelstva, je nezbytné porozumět životu včel, pochopit jeho procesy a podmíněné chování. 

Publikace je strukturována tak, aby teoretické poznatky z oblasti šlechtění včel a genetiky bezprostředně ústily do snadných a vysoce efektivních praktických rad, jejichž výsledkem bude úspěšné včelaření bez zbytečné chemie – zkrátka včelaření pro 21. století.

JIRÁSEK DAVID: HISTORIE ČESKÝCH SPECIÁLNÍCH SIL
JIRÁSEK DAVID: HISTORIE ČESKÝCH SPECIÁLNÍCH SIL

V prvních dvou dílech Historie českých speciálních sil jsme se seznámili s vývojem našich výsadkových jednotek i jednotek hloubkového a speciálního průzkumu od konce 2. světové války až do současnosti. Závěrečný třetí díl je věnován velice populárnímu tématu, na které se zatím z prostorových a koncepčních důvodů dostalo jen okrajově: výzbroji a výstroji výsadkových jednotek československé a české armády se zvláštním důrazem na jednotky zvláštního určení od konce druhé světové války až po současnost.

Nejedná se o další z mnoha encyklopedií, které obsahují jen prostý výčet zbraní a bojové techniky s jejich základními takticko-technickými daty. Autor namísto toho nabízí podrobný všeobecný přehled, podchycuje vývoj a použití méně známých typů a s pomocí donedávna utajovaných informací zasazuje zdánlivě všeobecně známé věci do zcela nových souvislostí.


KAREL KUBÁT DAL ZA ADMIRAL VLADIVOSTOK DRUHOU BRANKU!
KAREL KUBÁT DAL ZA ADMIRAL VLADIVOSTOK DRUHOU BRANKU!

Karel Kubát byl ještě před časem nejproduktivnějším obráncem Litvínova, ale teď excelentně předvádí, co umí v Kontinentální lize (KHL). Třicetiletý hráč dal během krátké doby za tým Admiral Vladivostok druhý gól. To je prostě skvělé skóre, když přihlédneme k tomu, že z letiště Václava Havla se vydal na dalekou cestu teprve 4. října 2018.


V POHYBU: JEDINEČNÉ PŘEDSTAVENÍ FOTOGRAFKY ZUZANY PODOLSKÉ
V POHYBU: JEDINEČNÉ PŘEDSTAVENÍ FOTOGRAFKY ZUZANY PODOLSKÉ

Před pár dny zahájila v Kulturně komunitním centru Rybná svoji autorskou výstavu talentovaná fotografka Zuzana Podolská. Cyklu fotografií dala příznačný název: V Pohybu/In Motion. Hlavním hostem byla mezzosopranistka Michaela Zajmi, sólistka Národního divadla v Praze, lauerátka mnoha prestižních soutěží.

Již samotný název výstavy „V pohybu" dává tušit, že fotografie zachycují někoho, kdo žije aktivně. „Zní to vlastně paradoxně, protože na jednotlivých fotografiích je vystižen okamžik, kdy se právě zastavil čas. Věřím však, že z těchto statických záběrů je cítit právě to, co jsem se snažila vyjádřit. A to je neuvěřitelná síla a energie, která je za každým nafoceným cvikem i pozicí. Energie, která tyto lidi vede a která jim je životní filosofií, nejen ve sportu, ale i mimo něj,“ popsala Zuzana Podolská, co se snažila vtisknout do jednotlivých fotografií.


CHAROUZ RACING SYSTEM V ABU DHABI ZAKONČIL SEZÓNU F2 VÍTĚZSTVÍM
CHAROUZ RACING SYSTEM V ABU DHABI ZAKONČIL SEZÓNU F2 VÍTĚZSTVÍM

Parádní zakončení sezóny FIA Formula 2 předvedl v Abu Dhabi historicky první český tým v tomto šampionátu Charouz Racing System. Antonio Fuoco vyhrál nedělní sprint, Louis Delétraz bodoval v obou závodních dnech. Hodnocení debutového ročníku je tak ještě o něco příjemnější.


DARUJTE K VÁNOCŮM SLADKÝ SPÁNEK V PODOBĚ KVALITNÍ MATRACE
DARUJTE K VÁNOCŮM SLADKÝ SPÁNEK V PODOBĚ  KVALITNÍ MATRACE

Přejete sobě i svým nejbližším především zdraví a spokojený život? Pak si pod stromeček nadělte novou matraci, která vám zaručí kvalitní a ničím nerušený spánek. Ten totiž hraje ve vašem osobním i partnerském životě velmi důležitou roli – zbavuje vás stresu, udržuje dobrou psychickou náladu a dokonce i zdravé libido.


POŘIĎTE SI ELEKTRICKÉ AUTO A VYHNETE SE POKUTÁM ZA ŠPATNÉ PARKOVÁNÍ
POŘIĎTE SI ELEKTRICKÉ AUTO A VYHNETE SE POKUTÁM ZA ŠPATNÉ PARKOVÁNÍ

Být mobilní je zejména ve velkých městech naprostá nutnost. Praha se navíc potýká s nedostatkem parkovacích míst, často dostáváme pokuty, protože „to“ zkrátka musíme postavit někde na zákazu. Existuje však řešení, jak se tomuto problému vyhnout. Vydat se do centra hlavního města je velmi často doslova o nervy. Kde zaparkovat, kde nechat auto tak, abyste ho měli pokud možno po ruce a nemuseli chodit několik kilometrů po svých? 


VÍTĚZKA PURE MODEL 2018 ANNA BRODECKÁ MÍŘÍ DO MILÁNA A JAPONSKA
VÍTĚZKA PURE MODEL 2018 ANNA BRODECKÁ MÍŘÍ DO MILÁNA A JAPONSKA

Sotva před měsícem se Anna Brodecká stala vítězkou prestižní modelingové soutěže Pure Model 2018, dnes už neví, kam dříve skočit. Na českém trhu musí z jedné akce na druhou, zajímaví klienti se o ni začínají prát. Do velkého světa modelingu spadla rovnýma nohama a bude jen na ní, zda v konkurenci obstojí.
Před pár dny byla jako jedna z pozvaných VIP osobností u toho, když se v Hradci Králové otevíral nový Mi Store mobilních telefonu značky Xiaomi. Pak rychle spěchala do Liberce, kde se konal další večer bojovníků MMA, dokonce se dostala do ringu, když předávala ceny. Největší výzvy jsou však teprve před ní. Už dnes totiž Anna odlétá do Milána, kde se představí ceslosvětově zvučným klientům a úcházet se o první důležité kontrakty. 


CO NEJRADĚJI PIJÍ PILOTI FORMULE Z ČESKÉ STÁJE?
CO NEJRADĚJI PIJÍ PILOTI FORMULE Z ČESKÉ STÁJE?

Doplňování tekutin je jednou z nejdůležitějších činností, kterou každý den vykonáváme. Denně bychom měli vypít dva až tři litry ideálně čisté vody, záleží na vytížení každého jedince i jeho věku. Ovšem to není nic proti jezdcům, kteří usedají do kokpitů formulí. Ti během závodu vypotí až pět procent své váhy!


JUBILEJNÍ PREZIDENTSKÉ SEKTY A TICHÁ VÍNA VYTVOŘENÁ K PŘÍLEŽITOSTI VÝROČÍ 100 LET ČSR
JUBILEJNÍ PREZIDENTSKÉ SEKTY A TICHÁ VÍNA VYTVOŘENÁ K PŘÍLEŽITOSTI VÝROČÍ 100 LET ČSR

Rok 2018 je pro náš národ významným rokem, v němž se potkává hned několik význačných výročí českého státu. V „osmičkovém roce“ je tím NEJ jubileem 100 let od založení samostatného Československa. Právě toto výročí inspirovalo čejkovické vinaře k přípravě zcela nové unikátní řady šumivých a tichých vín, kterou nazvali TGM, k poctě Tomáše Garrigua Masaryka. Čejkovice, kde náš první prezident vyrůstal, považoval za svůj domov: „Můj vlastní domov – to byly Čejkovice.“

„V letech 1856–1862 prožil T. G. Masaryk v Čejkovicích nejdelší a nejšťastnější část svého dětství, ke které se často a rád později vracel ve svých vzpomínkách, zmiňuje Karel Čapek ve svých Hovorech s T.G.M. Nejen oslava samotného výročí, ale především ten vřelý vztah pana prezidenta k Čejkovicím byl pro nás nesmírně podnětný ke vzniku nové řady vín,“ uvedl generální ředitel Templářských sklepů Čejkovice Ing. Pavel Pastorek.


PARÁDNÍ SEZÓNA PETRA PTÁČKA JUNIORA OTEVÍRÁ CESTU DO F1!
PARÁDNÍ SEZÓNA PETRA PTÁČKA JUNIORA OTEVÍRÁ CESTU DO F1!

Český závodník Petr Ptáček junior má za sebou fantastickou sezónu v italském šampionátu Formule 4. Titul pro nejlepšího nováčka už získal s předstihem, poslední zastávku na okruhu v Mugellu chtěl přetavit v konečné čtvrté místo. To se sice bohužel nepovedlo, ale i 5. přička je fantastickým úspěchem a dalším krokem do vysněné Formule 1.


HVĚZDY SVĚTOVÉ FMX SCÉNY MÍŘÍ DO PRAHY!
HVĚZDY SVĚTOVÉ FMX SCÉNY MÍŘÍ DO PRAHY!

Už za týden se v Praze představí největší hvězdy české i světové FMX scény, aby na 18. ročníku FMX Gladiator Games společně rozzářily nabitou O2 arenu a českému publiku předvedly dechberoucí premiérové triky i další unikátní kousky až na samotné hranici možností. Diváci se tak 3. listopadu mohou těšit na slavná česká jmena jako jsou Libor Podmol, Filip Podmol, Petr Pilát, Martin Koreň, Matěj Česák nebo František Máca. A pozadu za nimi nezůstávají ani největší esa světové FMX scény, která budou ozdobou jubilejního 18. ročníku, jimiž jsou například Luc Ackermann, Pat Bowden, Ryan Brown, Daniel Bodin, Jason Cesco nebo Remi Bizouard.


KAREL KUBÁT VSTŘELIL V KONTINENTÁLNÍ LIZE SVOJÍ PRVNÍ BRANKU!
KAREL KUBÁT VSTŘELIL V KONTINENTÁLNÍ LIZE SVOJÍ PRVNÍ BRANKU!

Český hokejový obránce Karel Kubát vstřelil za Admiral Vladivostok v Kontinentální lize (KHL) svojí první branku a rozhodně zvedl náladu celému týmu.


V BRNĚ SE BUDE DISKUTOVAT O PROSTŘEDÍ PORODŮ
V BRNĚ SE BUDE DISKUTOVAT O PROSTŘEDÍ PORODŮ

Centrum pro těhotné a rodinu Majky Staňkové v Brně pořádá dne 27. října 2018 dopolední besedu, na které jako hlavní přednášející vystoupí Ruth Hofmeister, porodní asistentka z porodního domu ve Stuttgartu.


JAN ŽIŽKA PŘEDSTAVUJE SVOJI DRUŽINU
JAN ŽIŽKA PŘEDSTAVUJE SVOJI DRUŽINU

Už čtvrtý týden naplno běží natáčení velkofilmu Jan Žižka. Producent a režisér Petr Jákl představuje další hrdiny historického snímku jako na běžícím pásu. U Michaela Caina nebo Bena Fostera to opravdu neskončilo. Ve skupině nejbližších bojovníků Jana Žižky totiž najdeme spoustu zvučných a zajímavých jmen.


U PRVNÍ KLAPKY JANA ŽIŽKY BYLI HERECKÉ HVĚZDY I ZLATÍ OLYMPIONICI
U PRVNÍ KLAPKY JANA ŽIŽKY BYLI HERECKÉ HVĚZDY I ZLATÍ OLYMPIONICI

Po dlouhých osmi letech příprav začal režisér a producent Petr Jákl v polovině září natáčet historický velkofilm Jan Žižka. Už první dny v lomu nedaleko Prahy byly velmi náročné a po boku hereckých hvězd se „na place“ objevily také výrazné osobnosti ze světa sportu.


SKLÁRNA AVE CLARA OTEVŘE SVÉ BRÁNY VŠEM OBDIVOVATELŮM SKLA, ODBORNÍKŮM I ZVĚDAVCŮM
SKLÁRNA AVE CLARA OTEVŘE SVÉ BRÁNY VŠEM OBDIVOVATELŮM SKLA, ODBORNÍKŮM I ZVĚDAVCŮM

V sobotu 6. října 2018 otevře severočeská sklárna Ave Clara v rámci projektu Skleněné cesty své brány nejen široké veřejnosti, ale především návštěvníkům Mezinárodního sklářského sympozia IGS 2018, které se koná tento týden v Novém Boru.

Ave Clara se stala jednou z pořadatelských skláren a své návštěvníky uvítá nejen ve své huti, ale i v prostorách manufaktury. Program pro nadšence a milovníky skla bude odstartován již v 8 hodin ráno a potrvá až do 15 hodiny. Během originálního programu Tří Příběhů skla bude k vidění celý proces výroby přímo na jednotlivých pracovištích.


Strana: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Copyright © 2023 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz