» Sociální revue

ČEŠI KUPUJÍ TISÍCE LEVNĚJŠÍCH KNIH DÍKY BENEFITNÍ KARTĚ ČI POUKÁZCE
ČEŠI KUPUJÍ TISÍCE LEVNĚJŠÍCH KNIH DÍKY BENEFITNÍ KARTĚ ČI POUKÁZCE

Za mnohem výhodnějších podmínek, které umožňují benefitní karty a poukázky, si zaměstnanci v tuzemsku nakupují knihy v knihkupectvích. Zvýhodněné nákupy umožňuje novela zákona o dani z příjmu, která od začátku letošního roku přiřadila prodej tištěných knih mezi volnočasové zaměstnanecké benefity„V praxi to znamená, že na každé knize lidé při platbě volnočasovou kartou nebo poukázkou Edenred Benefits „ušetří“ až 31 %. Poukázka je totiž osvobozena od daně z příjmu a odvodů na zdravotní a sociální pojištění,“ uvádí Zbyněk Vystrčil ze společnosti Edenred.


SANEP VYHODNOTIL ČERVNOVÉ PREFERENCE KANDIDÁTŮ NA PRAŽSKÉHO PRIMÁTORA
SANEP VYHODNOTIL ČERVNOVÉ PREFERENCE KANDIDÁTŮ NA PRAŽSKÉHO PRIMÁTORA

Podzimní volby se blíží a blíží se i změna pražského primátora. Ne, že bychom už nyní nepočítali s Andreou Krnáčovou, ale již před časem ona sama prohlásila, že se chce více věnovat jiným činnostem a také více své rodině, takže už nebude kandidovat.


NA SNĚŽKU PRO MATÝSKA PO AMPUTACI NOHY A RUKY
NA SNĚŽKU PRO MATÝSKA PO AMPUTACI NOHY A RUKY

Šestý ročník charitativního výstupu na Sněžku, který pořádá Nadační fond KlaPeto, se uskuteční v sobotu 26. května v Peci pod Sněžkou. Akce se letos bude konat pro rok a půl starého Matyase Sivaka z Bezdružic, který ve dvou měsících prodělal dodnes neznámé zánětlivé onemocnění. I když mu lékaři nedávali téměř žádné šance na přežití, svůj život si vybojoval. Přišel ale o levou nožičku a pravou ručičku a ponese si i další trvalé zdravotní následky.


SEDM DŮVODŮ, PROČ ZAŽÍVÁ SKAUTING V ČESKU ZLATÉ ČASY
SEDM DŮVODŮ, PROČ ZAŽÍVÁ SKAUTING V ČESKU ZLATÉ ČASY

Jihlavu, Frýdek-Místek nebo Opavu, tak velká města by zaplnili všichni skauti a skautky České republiky. Podle právě uzavřeného sčítání je jich více než 60.000, za posledních 12 let u nás přibylo 20.000 skautů a skautek. Od roku 2006 jejich počet kontinuálně stoupá a celkový nárůst členské základny od tohoto roku přesáhl padesát procent. Junák - český skaut tak potvrzuje své postavení největší výchovné organizace pro děti a mládež v ČR.


NEJLEPŠÍ VÁNOČNÍ DÁREK NA POSLEDNÍ CHVÍLI – DÁREK PRO ŽIVOT OD UNICEF

Skutečné humanitární pomůcky, které UNICEF (Dětský fond OSN) používá v terénu, je možno symbolicky zakoupit jako Dárky pro život na e-shopu www.darkyprozivot.cz. Každý, kdo Dárek pro život pořídí, získá darovací certifikát, který může jako vánoční dárek věnovat svým přátelům, blízkým nebo obchodním partnerům. Během několika kliknutí můžete zachránit dětský život.


ZMĚNA POSKYTOVÁNÍ DÁVEK OSOBÁM SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

Poslanecká sněmovna schválila návrh zákon, kterým se mění zákon č. 329/ 2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením.


DŮCHODY V ROCE 2018

Důchody se od ledna v průměru zvýší o 475 Kč, a to i díky promítnutí poloviny růsti reálných mezd v roce 2016, ale zohledňuje se i meziroční růst cen mezi červny 2016 a 2017.


ZVÝŠENÍ MINIMÁLNÍ MZDY

Vláda schválila návrh, kterým se od 1. ledna 2018 zvýší minimální měsíční mzda ze současných 11 000 korun na 12 200 korun a minimální hodinová mzda z 66 Kč na 73,20 korun. 


ZVÝŠENÍ NEMOCENSKÉ OD ROKU 2018

Zaměstnanci, kteří jsou dlouhodobě v pracovní neschopnosti, budou mít nárok na vyšší nemocenskou. Poslanecká sněmovna schválila novelu, podle které budou po 31. dni pracovní neschopnosti nemocní dostávat 66 procent redukovaného denního vyměřovacího základu. Od 61. dne nemoci se dávka zvýší na 72 procent.

PRÁVNÍ ŘÁD NEZNÁ ÚKON VÝPOVĚĎ DOHODOU
PRÁVNÍ ŘÁD NEZNÁ ÚKON VÝPOVĚĎ DOHODOU

Věděli jste, že výpověď dohodou vlastně neexistuje a ročně ji i přesto podepíší stovky zaměstnanců? Informovala o tom společnost Vaše nároky.cz, když zveřejnila konkrétní případ paní Radky, která stejně jako stovky dalších zaměstnanců v Česku uvěřila svému zaměstnavateli.


S TROCHOU POMOCI VÁS DOKÁŽÍ POSUNOUT AŽ K SOBĚSTAČNOSTI

Se startem sociálního podnikání vám může bezplatně pomoci TESSEA ČR

TESSEA ČR je nezisková organizace, jejímž posláním je přispívat k rozvoji sociálního podnikání v ČR, s vazbou na činnost v regionech. Zastřešuje sociální podniky z celé ČR, propojuje je, podporuje jejich zájmy a prezentuje je navenek. Současně jim a všem dalším zájemcům o téma podává aktuální informace o sociálním podnikání.


ÚSTAVNÍ SOUD SE ZASTAL PACIENTŮ A LÉKAŘŮ
ÚSTAVNÍ SOUD SE ZASTAL PACIENTŮ A LÉKAŘŮ

Na počátku června rozhodl Ústavní soud o tom, že dosavadní systém stanovování cen a úhrad zdravotnických prostředků prostřednictvím číselníků VZP je protiústavní a bude muset být zcela nahrazen nějakým transparentním řešením.


STAČÍ EVROPSKÝ PRŮKAZ ZDRAVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ NEBO JE VŽDY TŘEBA CESTOVNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ?

Aby se každý uměl rozhodnout, jestli vždy potřebuje cestovní připojištění, zaktualizovala Kancelář zdravotního pojištění (KZP) mobilní aplikaci "KZP na cesty" určenou zejména pro turisty cestující do států EU, EHP, Švýcarska, Albánie, Černé Hory, Makedonie, Srbska a Turecka.


PROHLÁŠENÍ OPATROVNÍKA BARBORY ŠKRLOVÉ

Člověk, kterého zná veřejnost pod dřívějším jménem Barbora Škrlová a kterého bylo potřeba s ohledem na velmi vážný zdravotní stav léčit, se setkával na straně řady nejrůznějších zařízení i institucí s naprosto nepochopitelnými a většinou naprosto necitlivými reakcemi velkého počtu osob, ale i se snahou ji ještě více poškodit.


DÍTĚ NA SÍTI. VÍTE, CO VAŠE DÍTĚ NA INTERNETU SKUTEČNĚ DĚLÁ?
DÍTĚ NA SÍTI. VÍTE, CO VAŠE DÍTĚ NA INTERNETU SKUTEČNĚ DĚLÁ?

Svět internetu, sociálních sítí, her a chytrých zařízení je lákavý, a to zejména pro děti a dospívající. Rodiče často dbají na to, aby naučili děti zásadám správného chování, bezpečnosti při pohybu na ulici, vysvětlí jim rizika bavení se s cizími lidmi nebo sdělování osobních údajů. Přesto však zapomínají na jedno zásadní a alarmující riziko – svět internetu, her a sociálních sítí.


ĎÁBLICKÝ HŘBITOV PROHLÁŠEN NÁRODNÍ KULTURNÍ PAMÁTKOU

Ďáblický hřbitov v Praze s Čestným pohřebištěm popravených a umučených politických vězňů a příslušníků druhého a třetího odboje prohlášen národní kulturní památkou.


HOME OFFICE, HOME WORKING - PŘIJDE PŘESNĚJŠÍ VYMEZENÍ

Parlamentem České republiky stále ještě neschválil novelu zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce, jejíž část má začít platit již od letošního dubna.


NAOBĚDVAT SE DO STO KORUN? JIŽ JEN VE TŘECH MĚSTECH V ČR, VYPLÝVÁ Z REÁLNÝCH ÚTRAT SE STRAVENKOVOU KARTOU TICKET RESTAURANT®

Naobědvat se v Česku za méně než sto korun, to koncem loňského roku dokázali již jen lidé ve třech velkých městech – v Ostravě (98,70 Kč), Olomouci (98,20 Kč) a Jihlavě (98,30 Kč). Naopak v Praze průměrná útrata za oběd v pracovním týdnu loni v prosinci atakovala hranici 120 korun. Ještě na počátku loňského roku přitom do sto korun obědvali lidé ve většině z třinácti krajských měst.


NA DESET PRACOVNÍCH DNŮ V ROCE 2017 PŘIPADNE SVÁTEK!
NA DESET PRACOVNÍCH DNŮ V ROCE 2017 PŘIPADNE SVÁTEK!

Naplánujte si správně dovolenou, rok 2017 je velmi štědrý na volné dny, které připadají na pracovní dny. Už nesmutněte z Vánoc, ty letošní potrvají až do úterý.


MÁ BĚH VLIV NA OSTEOPORÓZU?
MÁ BĚH VLIV NA OSTEOPORÓZU?

Osteoporóza neboli řídnutí kostí je podle posledních průzkumů nižší u lidí, kteří jsou minimálně 3x týdně v aktivním pohybu. „Běh je tak jednou z možností, jak si uchovat správnou hustotu kostí (Bone mineral density, tzv. BMD). Výzkumy potvrdily, že BMD je vyšší u lidí, kteří se vhodně hýbají a tím zatěžují kosti.

Zvolte si vždy takovou zátěž, abyste své tělo zbytečně nepřetížili, nemusíte vše zvládnout hned na začátku a dávat si neúměrné cíle, tím si spíše ublížíte. Zátěž si přidávejte postupně a přizpůsobujte ji momentálním možnostem vašeho těla.


Strana: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13

Copyright © 2023 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz