» Magazín

Historie Hrou pro děti zabaví celou rodinu
Historie Hrou pro děti zabaví celou rodinu

Školy uzavřely své brány před několika týdny a vzdělávání dítek školou povinných se ze dne na den přeneslo na rodiče. První týdny ještě šly, ale už vám dochází nápady? Máme pro vás skvělý tip, jak efektivně vyučovat dějepis. Vyzkoušejte i vy inovativní aplikaci Historie Hrou.


Na Václavském náměstí začala dlouho očekávaná celková rekonstrukce. Dokončena bude v roce 2025
Na Václavském náměstí začala dlouho očekávaná celková rekonstrukce. Dokončena bude v roce 2025

Po letech příprav začala ve středu 15. dubna 2020 celková rekonstrukce jednoho z největších náměstí ve střední Evropě – Václavského náměstí. Představitelé hlavního města slavnostně předali staveniště firmě Hochtief CZ, která zajistí rekonstrukci spodní i horní části prostranství za necelých 327 milionů korun. Projekt opravy by měl být dokončen do roku 2025.


Liftago se zapojilo do boje s koronavirem, vypomáhá při urgentních rozvozech
Liftago se zapojilo do boje s koronavirem, vypomáhá při urgentních rozvozech

Liftago se chová společensky odpovědně. Aktivně reaguje na situaci kolem šíření koronaviru a připravilo projekt Dobrovoz.cz pro dobrovolné řidiče, kteří jsou ochotni zdarma distribuovat roušky, zdravotnický materiál a další potřebné věci, a pomoci tak v boji proti koronaviru. Projekt vznikl ve spolupráci se sdružením COVID19CZ. Jedná se o dobrovolný, neziskový projekt jak na straně dobrovolníků, tak na straně realizačního a koordinačního týmu.

V rámci této platformy bude Liftago sdružovat především řidiče – dobrovolníky. Rozjezd projektu a počáteční pokrytí profesionálními řidiči Liftago finančně podpoří další česká firma Livesport. 


Udělejte něco pro svá záda! Pořiďte si ortopedickou matraci od MORAVIA COMFORT
Udělejte něco pro svá záda! Pořiďte si ortopedickou matraci od MORAVIA COMFORT

Problémy s páteří má v celosvětové populaci téměř každý druhý člověk. Mnohdy jde o bolest, která se dá vydržet, ale z dlouhodobého hlediska znepříjemňuje, vlastně úplně mění život. Protože až třetinu svého života strávíme v posteli, není divu, že je pro zdravá záda důležitý především výběr správné matrace. Ta by měla mít určité ortopedické vlastnosti, jež prospívají fyziologii lidského těla. Vybrat opravdu kvalitní matraci můžete třeba u předního českého výrobce MORAVIA COMFORT.


Herci se zavázanýma očima ochutnávali pomazánky z přebytků
Herci se zavázanýma očima ochutnávali pomazánky z přebytků

Herci z Divadélka Radka Brzobohatého se stali s mírnou nadsázkou pokusnými králíky, ochutnávali totiž se zavázanýma očima svačinky z přebytků a hádali z jakých ingrediencí jsou pochutiny připravené. Pestré menu tvořilo několik druhů zdravých pomazánek, zeleniny a ovoce, které připravily maminky z azylového domu.


Změny nálad a návaly horka můžete v menopauze zahnat!
Změny nálad a návaly horka můžete v menopauze zahnat!

Každá žena kolem „padesátky“ jistě zná ten pocit, kdy se v jejím těle začne něco měnit. Kromě častého střídání nálad zažívá i fyzické problémy, které jí znepříjemňují každodenní život. Menopauza neboli klimakterium kromě návalů horka, problémů se spánkem a přibírání na váze přináší i ztrátu plodnosti. Toto období přesto není nemocí, ale přirozeným stádiem našeho života!


Helma models uvádí na trh originální 3D omalovánky
Helma models uvádí na trh originální 3D omalovánky

3D omalovánky jsou skládačka z papírového kartonu, kterou si mohu děti vymalovat podle vlastních představ. Podporují a rozvíjí dětskou představivost, fantazii, zručnost a prostorové vnímání. V nabídce jsou zvířátka jako slon, opice, prasátko, pes, kočka, netopýr nebo i pavouk.

Na samotné skládání nebudete potřebovat nůžky ani lepidlo, což je velmi praktické. Stačí si připravit pastelky, fixy či vodovky a hra může začít. Fantizii se meze nekladou, nikde není psáno, že slon nemůže být třeba růžový nebo prasátko puntíkované.

3D omalovánky jsou vhodné pro děti od 4 let.

Více informací nalezete na: www.3domalovanky.cz

Jaroslava Stránská je kráskou i ošklivkou v jediné hře
Jaroslava Stránská je kráskou i ošklivkou v jediné hře

Developeři se přimotají ke každé zajímavé příležitosti, a nejen o tom je bláznivá komedie Krasavci na chmelu aneb chlapy/i jsou jen pro legraci.Vše se rozehrává, tak nějak nenápadně v krachující hospodě, kde o překvapení není nouze. 

Hned tří rolí najedou se ujala Jaroslava Stránská, kterou vídáte na obrazovkách jako Lucii Krásenskou v seriálu Policie Modrava. Zcela jistě si ji pamatujete také jako Jitku z Discopříběhu, ale postavy, které bude ztvárňovat v komedii z pera Václava Upíra Krejčího, tak nad těmi se jistě pozastavíte a budete se asi i divit, možná se i leknete...


Kapela Maxíci pokřtila klip Hlídač krav
Kapela Maxíci pokřtila klip Hlídač krav

Kde se objeví hudební skupina Maxíci, není o zábavu nouze. Pánové to umějí rozjet, ať už v kostýmech, anebo ve stylových tričkách s jejich podobiznami. A publikum zpívá a tančí s nimi. Tak to vypadalo i na sobotním křtu nejnovějšího klipu Hlídač krav v baru Kobra v Běchovicích. A důvodů k oslavě bylo víc – nejen povedený videoklip, ale i narozeniny zpěváka Maxíků Pavla Vohnouta, alias Kyklopa.


Buďte odpovědní a chřipce i nachlazení se efektivně braňte!!!

ANTI-AGING CLINIC A2C se snaží o zpomalení stárnutí a snaží se docílit o co nejlepší zdravotní stav každého jednotlivce. Proto také přináší doporučení, jak se odpovědně chovat v právě probíhající chřipkové sezoně, která je navíc umocněna rizikem šíření nebezpečného koronaviru z Číny. Prevence a zamezení přenosu nákazy je mnohem důležitější než léčba již rozběhnutého onemocnění. Prozatím cílená léčba neexistuje a podávaná antivirotika nemají dostatečnou účinnost.


Milan Peroutka se představí v roli, v jaké jste ho ještě neviděli!
Milan Peroutka se představí v roli, v jaké jste ho ještě neviděli!

Opravdu bláznivá komedie Krasavci na chmelu aneb chlapy/i jsou jen pro legraci z prostředí krachující hospody skýtá celou řadu zajímavých zápletek a nejedno překvapení. Jedním takovým je hned několik rolí talentovaného českého muzikanta, velmi vytíženého herce a moderátora Milana Peroutky, který to považuje za novou a velmi zajímavou zkušenost. Známe ho z řady projektů, ale v něčem obdobném snad ještě nikdy nehrál... Proč přijal roli, tedy hned několik rolí v jediné hře, od principála Braňa Poláka?


Mengeleho dvojče A-782 je kniha, která vypráví mimořádný příběh Jiřího Fišera
Mengeleho dvojče A-782 je kniha, která vypráví mimořádný příběh Jiřího Fišera

Mengeleho dvojče A-782. Tak zní název knihy publicisty Pavla Barocha vyprávějící příběh Jiřího Fišera, posledního žijícího dvojčete v Česku, které zažilo a přežilo koncentrační a vyhlazovací tábor v Osvětimi. Oba rodiče byli židovského původu. Otec Arnold pracoval na dráze, matka Emilie byla v domácnosti. Měli ještě dceru sestru Věru, která byla o necelé dva roky starší než Jiří s Josefem.

Tehdy osmiletého Jirku a jeho o necelou půlhodinu mladšího bratra Josefa si tam pro své nelidské pokusy vyhlédl doktor Mengele, přezdívaný Doktor Smrt. Barochova napínavá, čtivě napsaná kniha vyšla 27. ledna na Mezinárodní den památky obětí holokaustu. 


Nechcete přijít o své oblíbené pořady? Tak čtěte dál!
Nechcete přijít o své oblíbené pořady? Tak čtěte dál!

Chystáte se na lyžařskou dovolenou a přemýšlíte, jak to udělat, abyste nepřišli stovky kilometrů daleko od svého domova o své oblíbené pořady? Řešením dnes už není jen nahrávání pořadů a následné zpětné sledování, ale i sledování na jiném zařízení než a domácím televizoru. 


Sladká knižní inspirace
Sladká knižní inspirace

Svatý Valentýn je za rohem a knize „Sladká inspirace – O Kapku lepší sladkosti Marzicake“ najdete spoustu zajímavých rad a tipů od Mgr. Dany Tuháčkové. Můžete připravit třeba sladký valentýnský dort, ale i spoustu jiných dobrot na nejrůznější oslavy. Nákupem navíc podpoříte Nadační fond Kapka naděje.


60 let pohodlí a účinnosti – značka Jar je na trhu už od roku 1960
60 let pohodlí a účinnosti – značka Jar je na trhu už od roku 1960

Jar v tomto roce slaví úžasné kulatiny, je to již 60 let, co byl uveden na český trh. Poprvé si ho mohly české hospodyňky zakoupit už v roce 1960. Jednalo se tehdy o přelomový vynález, který výrazně usnadnil domácí práce. Do té doby se k mytí nádobí používala soda, písek, ocet nebo citron.

„Na přípravě Jaru v Rakoně pracovali od roku 1955, přičemž nalezení toho nejlepšího složení trvalo 2 roky. Bylo otestováno mnoho verzí, až konečně výzkumný tým našel tu ideální! Najednou stačila jen jedna lžíce mycího prostředku na 5 litrů horké vody, a dokud byla zřetelná pěna, mycí účinek fungoval,“ popisuje první okamžiky nového mycího prostředku Petr Nejman, který pracoval v Rakoně od roku 1959.


Webnode odstartuje vaše podnikání

V loňském roce začalo v lednu podnikat 6364 lidí. Lidé se do nové činnosti a startu podnikání nejraději pouští právě na začátku roku. V posledních letech to jsou stále častěji mladí lidé do 30 let, kteří od něj očekávají tvůrčí svobodu a flexibilitu. Stát se OSVČ je pro ně mnohem jednodušší než se pouštět do zakládání obchodních firem. Na rostoucí počet podnikajících mají vliv i ženy na mateřské dovolené.


Prestižní NIKON KALENDÁŘ 2020 přispěl Nadačnímu fondu KOMETA na pomoc rodinám s dětmi s poruchou autistického spektra
Prestižní NIKON KALENDÁŘ 2020 přispěl Nadačnímu fondu KOMETA na pomoc rodinám s dětmi s poruchou autistického spektra

V prosinci 2019 proběhlo vyhlášení výsledků 11. ročníku fotografické soutěže NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost. Soutěž na téma „Život je série drobných zázraků“, probíhala od 1. června do 15. září 2019 na webových stránkách www.nikon-kalendar.cz. Odborná porota v čele s předsedou panem Stanislavem Pokorným, členem Asociace profesionálních fotografů ČR, vybrala z celkového počtu 854 přihlášených fotografií padesát semifinálových. Mezi nimi bylo i dvanáct fotografií, které ozdobily vydání prestižního NIKON KALENDÁŘe pro rok 2020. Společnost Nikon využila této události k tomu, aby přítomným hostům oznámila, že po jedenácti úspěšných ročnících je čas soutěž v této podobě ukončit. Číslo 1 provázelo Nikon kalendář od samého počátku. Poprvé se výsledky vyhlašovaly 11. 11. 2009 a každým rokem se vydával kalendář v počtu pouhých 111 kusů. 


Aloisovy ponožky osobně doporučuje Jakub Kohák
Aloisovy ponožky osobně doporučuje Jakub Kohák

Jakub Kohák, herec, režisér, sportovec, prostě kreativní umělec se ocitl v nové roli, kterou bez zaváhání přijal a stal se patronem Aloisových ponožek odNadačního fondu Seňorina. Fotografie vznikly v ateliéru fotografa Jana Hrdého, který fotkám vtiskl jedinečnost. Aloisovy ponožky si to určitě zaslouží. Ponožky navrhla česká designérka Iva Neumannová. Jsou vyráběné v České republice a Jakub Kohák si pochvaloval, jak jsou příjemné a už je nesundal.

Během jedné hodinky tak v uvolněné a příjemné atmosféře vznikla celá sada fotografií na propagaci tohoto dárku, který potěší hned dvakrát. Když ho koupíte a potom třeba darujete. Věříme, že se budou líbit a že jejich prodejem získá Nadační fond prostředky na provoz odlehčovacího Centra Seňorina pro klienty s Alzheimerovou nemocí.


Vánoční pečení pro Potravinovou banku si celebrity pěkně užívaly!
Vánoční pečení pro Potravinovou banku si celebrity pěkně užívaly!

Dokážete si představit Vánoce bez tradičního cukroví? Společně se do toho pustily na poslední chvíli i známé osobnosti a užily spoustu legrace. Speciální pečení se konala na podporu Potravinové banky a maminek samoživitelek. Společnost Edenred ve spolupráci s Potravinovou bankou Praha pořádala v HomeArtu v OC Metropole Zličín vánoční pečení cukroví z potravinových přebytků.


Petra Černocká s dcerou a vnučkou natočila vánoční singl Čas Vánoc
Petra Černocká s dcerou a vnučkou natočila vánoční singl Čas Vánoc

Nestárnoucí Petra Černocká s dcerou Bárou Vaculíkovou, která vystupuje pod uměleckým jménem Diva Baara a vnučkou Olívií Coco, (na přání uvedena jako Coco Vie), natočily nový vánoční singl Čas Vánoc. Ústřední fotografii k singlu nafotily tři sympatické dámy s Janem Tůmou v rámci jubilea Petry Černocké. 


Strana: 1 ... 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 32

Copyright © 2024 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz