» Magazín

HEREČKA HANA VÁGNEROVÁ PROCESTOVALA SE ŠUNKOU CELÝ SVĚT...
HEREČKA HANA VÁGNEROVÁ  PROCESTOVALA SE ŠUNKOU CELÝ SVĚT...

O tom, že se bez masa nedá úplně žít, něco ví i oblíbená česká herečka Hana Vágnerová. Prošla prý životními fázemi, kdy se neměla přílišráda a důsledkem byly různé typy závislostí třeba anorexie či workoholismus. Prošla si i vegetariánským obdobím, ale maso jí prostě vždy chybělo. 


OČ PŘIŠLA TEREZA KOSTKOVÁ?
OČ PŘIŠLA TEREZA KOSTKOVÁ?

Již po osmé vybírala VIP porota absolutního vítěze soutěže o nejpovedenější CEWE FOTOKNIHU. Slavnostní vyhlášení se konalo v divadle Semafor. A kdo rozhodoval o vítězi prestižní soutěže? Přizváni byli: Tereza Kostková, Patricie Solaříková, Renata Czadernová, Jakub Ludvík, Helena Zeťová, Pavel Šporcl, Kateřina Sedláková či Jakub Vágner. Předsedou poroty byl Peter Nagy. Mít své vzpomínky uložené na bezpečném místě, ideálně ve fotoknize, se rozhodně vyplatí.


SKLÁRNA AVE CLARA OTEVŘELA SVÉ BRÁNY ŠIROKÉ VEŘEJNOSTI
SKLÁRNA AVE CLARA OTEVŘELA SVÉ BRÁNY ŠIROKÉ VEŘEJNOSTI

Sklárna Ave Clara se zapojila do projektu Skleněné cesty, po nichž v sobotu 6. října 2018 kráčela široká veřejnost i účastníci XIII. ročníku Mezinárodního sklářského sympozia IGS 2018. To se konalo o víkendu v Novém Boru. Sluší se ještě dodat, že do Síně slávy byl uveden Jiří Šuhájek, světově věhlasný sklářský umělec. 


KUBÁT OPUSTIL BARVY LITVÍNOVA - NASTUPUJE ZA VLADIVOSTOK
KUBÁT OPUSTIL BARVY LITVÍNOVA - NASTUPUJE ZA VLADIVOSTOK

Karel Kubát, obránce Litvínova podepsal přestup do Vladivostoku. Třicetiletého hráče jsme zastihli těsně před odletem na letišti, kde se loučil s rodiči a také s fanoušky, kteří jej přišli vyprovodit. A jak se těší do nového působiště? 


V POHÁDCE HODINÁŘŮV UČEŇ ZÁŘÍ KRÁSNÁ SLOVENKA DANA DROPPOVÁ
V POHÁDCE HODINÁŘŮV UČEŇ ZÁŘÍ KRÁSNÁ SLOVENKA DANA DROPPOVÁ

Už více než měsíc natáčí režisérka Jitka Rudolfová podle svého scénáře pohádku Hodinářův učeň, do které obsadila v rolích ústředního páru Laury a Urbana dvojici nadějných herců. Michal Balcar už si zahrál například v seriálu Bohéma či ve filmu Jan Palach, pro mladou slovenskou herečku Danu Droppovou však jde o vůbec první zkušenost s kamerou. 


ZNÁME MATURANTKU ROKU 2018
ZNÁME MATURANTKU ROKU 2018

Známé osobnosti na pódiu i v porotě, dvanáctka krásných, chytrých a vzdělaných dívek, skvělá atmosféra - tak vypadal 9. ročník soutěže MATURANTKA ROKU, který se uskutečnil ve známém pražském Music Clubu MISCH MASCH. Letos poprvé s novou majitelkou Dominikou Šimkovou. První místo spravedlivě vybojovala Anna Tintěrová z Kladna. Druhé místo obsadila Mariana Felixová z Prahy a třetí Rita Mádrová z Plzně.


MEZIGENERAČNÍ SETKÁNÍ V SRDCI PRAHY
MEZIGENERAČNÍ SETKÁNÍ V SRDCI PRAHY

Každý, kdo přišel 21. září do pražského parku Lannova, si skvěle užil poslední letní den s Kulturně komunitním centrem Rybná. Tolik zážitků na jediném místě si ani nedokážete představit. O gastro show se postaral skvělý a vtipný Martin Polačko, který přímo čaroval se Šťastnými saláty a bio sýry z Ekofarmy JavorníkPo celou dobu připravoval saláty, které řada účastníku do té doby ani neznala a přitom se pěstují nedaleko Prahy. Královna salátů Radka Šťastná vytvořila před zahájením mandaly, které  byly složeny ze salátů.


TŘETÍ ROČNÍK PSÍHO DNE S PRAHOU 13SE OPRAVDU VYDAŘIL
TŘETÍ ROČNÍK PSÍHO DNE S PRAHOU 13SE OPRAVDU VYDAŘIL

V Centrálním parku na Lužinách proběhl 3. ročník Psího dne s Prahou 13. Tato již tradiční akce byla směsicí skvělé zábavy, pomoci, novinek a vzdělání. Návštěvníci mohli vidět oblíbené soutěže - psí dostih i závod ve skoku do výšky, ve kterém se i letos povedl zapsat rekord. Útulky a organizace zde nabízely psy k adopci a v celém parku se odehrával po celý den bohatý program.


ŠEBRLE TRÉNUJE V PUSTÉ HALE? PROČ, ŽE BY NEBYL VE FORMĚ?
ŠEBRLE TRÉNUJE V PUSTÉ HALE? PROČ, ŽE BY NEBYL VE FORMĚ?

Bývalý český atletický vícebojař, olympijský vítěz v desetiboji a moderátor televizních zpráv Roman Šebrle trénoval v pusté veletržní hale na brněnském výstavišti. Že by jeho forma rapidně upadala a on už raději přestal chodit na veřejná sportoviště? Tak to opravdu nemusíte mít strach, je stále ve výtečné kondici. 


PETR JÁKL ZÍSKAL DO SVÉHO FILMU DRŽITELE DVOU OSCARŮ MICHAELA CAINA!
PETR JÁKL ZÍSKAL DO SVÉHO FILMU DRŽITELE DVOU OSCARŮ MICHAELA CAINA!

Po americké hvězdě Benu Fosterovi odtajnil režisér Petr Jákl další herecké eso, které se objeví v jeho historickém velkofilmu Jan Žižka. Pro svůj film získal jednu z největších osobností světové kinematografie, držitele dvou Oscarů herce Michaela Caina. Herec známý ze snímků Pravidla moštárny, Mládí, Batman začíná a mnoha dalších, si ve filmu zahraje jednu z nejvýraznějších rolí, fiktivní postavu Lorda Borše, pravou ruku krále Václava IV. a bojovníka za práva obyčejných lidí.


ŠKOLY I ŠKOLKY VOLAJÍ! KDO ONEMOCNÍ JAKO PRVNÍ?
ŠKOLY I ŠKOLKY VOLAJÍ! KDO ONEMOCNÍ JAKO PRVNÍ?

Imunita je složitý a citlivý systém organismu, který mu pomáhá odolávat různým nástrahám. Se základní imunitou se dítě již rodí a zbylou si musí vybudovat. I v dětském kolektivu. Malé děti, zejména školkaři či začínající školáci, jsou náchylné k infekcím. Stačí, aby začaly chodit do kolektivu a je to tady, rozběhne se dekáda infekcí a nemocí. Pokud to nepřesáhne jisté meze, je to v pořádku, dětský organismus si tak buduje imunitu. 


PETR JÁKL ZÍSKAL PRO ROLI JANA ŽIŽKY BENA FOSTERA
PETR JÁKL ZÍSKAL PRO ROLI JANA ŽIŽKY BENA FOSTERA

Necelý měsíc před začátkem natáčení odtajnil producent a režisér Petr Jákl jméno herce, který ztvární hlavní roli v připravovaném historickém velkofilmu Jan Žižka. Je jím americký herec Ben Foster, který se objevil například jako Medivh ve filmu Warcraft: První střet (Duncan Jones) či ve snímcích X-Men: Poslední vzdor (Brett Ratner), Nepřátelé (Scott Cooper), Za každou cenu (David Mackenzie), 3:10 Vlak do Yumy (James Mangold) nebo Alpha Dog (Nick Cassavetes).

„Jsem velmi rád, že jsme se domluvili právě s Benem. Má za sebou sice bohatou hereckou minulost, ale v Americe je to momentálně velká „rising star“, o které se říká, že je jedna z nejvybíravějších. Své role pečlivě studuje, a tak jsem moc rád, že se mu Jan Žižka zalíbil,“ řekl Petr Jákl o sedmatřicetileté hvězdě, která už za pár dní přijede do Prahy.


VŠEMOCNÁ SÍLA BYLIN – KTERÉ BYLINY POMÁHAJÍ BĚHEM MENOPAUZY?
VŠEMOCNÁ SÍLA BYLIN – KTERÉ BYLINY POMÁHAJÍ BĚHEM MENOPAUZY?

Menopauza je zásadním obdobím v životě ženy, během kterého se toho spousta mění. Většinu z nás, které obdobím klimakteria procházíme, překvapí, že po všech těch životních zkušenostech namísto zaslouženého vnitřního klidu zažíváme neopodstatněný stres, roztěkanost, horší soustředěnost a nekvalitní spánek protnutý častým buzením. 


PROČ ŠUMAVA VYSYCHÁ?
PROČ ŠUMAVA VYSYCHÁ?

Prázdniny mají za sebou první týden a řada z nás se rozjela nejen k moři, ale také do české přírody, do lesů a hor… Už dávno totiž neplatí, že dovolenou v Čechách tráví ti, co si zahraniční nemohou dovolit. Pobyt v česko-moravské přírodě láká rodiny s dětmi, ale také cyklisty nebo milovníky pěší turistiky. Jedním z oblíbených míst naší republiky je Šumava. Poslední roky se ovšem o šumavské přírodě, respektive jejích lesích zrovna pozitivně nemluví. 


MARTIN PÍSAŘÍK A IGOR BREZOVAR BYLI SVĚDKY SVRŽENÍ BOMB NA VESNICI V HORÁCH...
MARTIN PÍSAŘÍK A IGOR BREZOVAR BYLI SVĚDKY SVRŽENÍ BOMB NA VESNICI V HORÁCH...

Před dvěma týdny se vydal Martin Písařík po boku zkušeného cestovatele Igora Brezovara na Blízký východ. Martin byl v té době bez zkušeností, na motorkářském kontě měl jen něco málo okolo 2000 km a v dobrodružné duši neutuchající nadšení z volání dálek, ale i vědomí, že to nebude jednoduché. Že však budou tak blízko nebezpečí si nepředstavoval ani v nejhorším scénáři. Pokud sledujete jejich misi Moto cestou necestou, tak vám jistě neunikla informace o vážné situaci, od které je dělilo jen pár minut. Připojili jsme se tedy k živému vysílání, abychom se dozvěděli více. 


LIBUŠKA ROHLÍČKOVÁ S CELOU RODINOU VYBÍRALA NÁUŠNIČKY DCERKU ELINKU
LIBUŠKA ROHLÍČKOVÁ S CELOU RODINOU VYBÍRALA NÁUŠNIČKY DCERKU ELINKU

Libuška Rohlíčková je už tři čtvrtě roku maminkou na plný úvazek. Sice si dvakrát týdně odskočí do kosmetického salónu, kde pracovala už před porodem, ale jinak si užívá stoprocentně maminkovskou roli. Dcera Elinka jí dělá velkou radost a je pohodové miminko. Což dokázala i na návštěvě v reprezentativní prodejně JK Jitka Kudláčková. Spolu s manželem a jeho rodinou vyrazili vybírat pro Elinku náušničky, protože jí čeká píchání oušek.


KUKUŘIČNÁ BLUDIŠTĚ SE OTEVŘELA I LETOS! DĚTI BUDOU HLEDAT PŘÍŠERKY
KUKUŘIČNÁ BLUDIŠTĚ SE OTEVŘELA I LETOS! DĚTI BUDOU HLEDAT PŘÍŠERKY

Přes 140 tisíc návštěvníků bloudilo loni v kukuřičných bludištích na 25 místech v republice. Nejvíce lákala bludiště v Brně, Hradci Králové a Opavě. Letos jich je 11, za to jsou opravdu promyšlená a nabízí mnoho novinek! Třeba novou poznávací hru pro malé děti s dvojnásobným počtem stanovišť.


I MLADÍ MUŽI MAJÍ PROBLÉMY S EREKCÍ
I MLADÍ MUŽI MAJÍ PROBLÉMY S EREKCÍ

Problémy s erekcí se většinou připisují pouze mužům ve vyšším věku, ale opak je pravdou. Tato nepříjemnost se v posteli nevyhýbá ani mladým chlapcům plným energie, u nichž veřejnost většinou předpokládá bezproblémové a divoké hrátky v posteli. Naštěstí existuje přírodní cesta, jak s nepříjemnými momenty v ložnici zatočit.


NÁPADITÁ STORY KALENDÁŘE SPOLEČNOSTI LE & CO PŘEDVÍDALA ÚSPĚCH
NÁPADITÁ STORY KALENDÁŘE SPOLEČNOSTI LE & CO PŘEDVÍDALA ÚSPĚCH

Společnost LE & CO je výrobce vysoce jakostních a oceňovaných uzenin a navíc ještě každý rok připravuje v rámci vlastního charitativního programu originální kalendář. Vzpomenete si ještě na story Martina Dejdara a Jitky Čvančarové, ve které transportovali Pražskou šunku v bezpečnostní schránce? Příběh s mírnou nadsázkou se stal nakonec realitou.


HANA STERNLICHT: SVOBODNÁ, VOLNÁ
HANA STERNLICHT: SVOBODNÁ, VOLNÁ

První české vydání knihy plné autentických vzpomínek nás nejprve zavede do předválečného demokratického Československa, kde nás prostřednictvím deníku autorčina tatínka seznámí s poklidným životem židovské rodiny ve východočeských Holicích. 


Strana: 1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 30

Copyright © 2021 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz