» Magazín

Kapela Maxíci pokřtila klip Hlídač krav
Kapela Maxíci pokřtila klip Hlídač krav

Kde se objeví hudební skupina Maxíci, není o zábavu nouze. Pánové to umějí rozjet, ať už v kostýmech, anebo ve stylových tričkách s jejich podobiznami. A publikum zpívá a tančí s nimi. Tak to vypadalo i na sobotním křtu nejnovějšího klipu Hlídač krav v baru Kobra v Běchovicích. A důvodů k oslavě bylo víc – nejen povedený videoklip, ale i narozeniny zpěváka Maxíků Pavla Vohnouta, alias Kyklopa.


Buďte odpovědní a chřipce i nachlazení se efektivně braňte!!!

ANTI-AGING CLINIC A2C se snaží o zpomalení stárnutí a snaží se docílit o co nejlepší zdravotní stav každého jednotlivce. Proto také přináší doporučení, jak se odpovědně chovat v právě probíhající chřipkové sezoně, která je navíc umocněna rizikem šíření nebezpečného koronaviru z Číny. Prevence a zamezení přenosu nákazy je mnohem důležitější než léčba již rozběhnutého onemocnění. Prozatím cílená léčba neexistuje a podávaná antivirotika nemají dostatečnou účinnost.


Milan Peroutka se představí v roli, v jaké jste ho ještě neviděli!
Milan Peroutka se představí v roli, v jaké jste ho ještě neviděli!

Opravdu bláznivá komedie Krasavci na chmelu aneb chlapy/i jsou jen pro legraci z prostředí krachující hospody skýtá celou řadu zajímavých zápletek a nejedno překvapení. Jedním takovým je hned několik rolí talentovaného českého muzikanta, velmi vytíženého herce a moderátora Milana Peroutky, který to považuje za novou a velmi zajímavou zkušenost. Známe ho z řady projektů, ale v něčem obdobném snad ještě nikdy nehrál... Proč přijal roli, tedy hned několik rolí v jediné hře, od principála Braňa Poláka?


Mengeleho dvojče A-782 je kniha, která vypráví mimořádný příběh Jiřího Fišera
Mengeleho dvojče A-782 je kniha, která vypráví mimořádný příběh Jiřího Fišera

Mengeleho dvojče A-782. Tak zní název knihy publicisty Pavla Barocha vyprávějící příběh Jiřího Fišera, posledního žijícího dvojčete v Česku, které zažilo a přežilo koncentrační a vyhlazovací tábor v Osvětimi. Oba rodiče byli židovského původu. Otec Arnold pracoval na dráze, matka Emilie byla v domácnosti. Měli ještě dceru sestru Věru, která byla o necelé dva roky starší než Jiří s Josefem.

Tehdy osmiletého Jirku a jeho o necelou půlhodinu mladšího bratra Josefa si tam pro své nelidské pokusy vyhlédl doktor Mengele, přezdívaný Doktor Smrt. Barochova napínavá, čtivě napsaná kniha vyšla 27. ledna na Mezinárodní den památky obětí holokaustu. 


Nechcete přijít o své oblíbené pořady? Tak čtěte dál!
Nechcete přijít o své oblíbené pořady? Tak čtěte dál!

Chystáte se na lyžařskou dovolenou a přemýšlíte, jak to udělat, abyste nepřišli stovky kilometrů daleko od svého domova o své oblíbené pořady? Řešením dnes už není jen nahrávání pořadů a následné zpětné sledování, ale i sledování na jiném zařízení než a domácím televizoru. 


Sladká knižní inspirace
Sladká knižní inspirace

Svatý Valentýn je za rohem a knize „Sladká inspirace – O Kapku lepší sladkosti Marzicake“ najdete spoustu zajímavých rad a tipů od Mgr. Dany Tuháčkové. Můžete připravit třeba sladký valentýnský dort, ale i spoustu jiných dobrot na nejrůznější oslavy. Nákupem navíc podpoříte Nadační fond Kapka naděje.


60 let pohodlí a účinnosti – značka Jar je na trhu už od roku 1960
60 let pohodlí a účinnosti – značka Jar je na trhu už od roku 1960

Jar v tomto roce slaví úžasné kulatiny, je to již 60 let, co byl uveden na český trh. Poprvé si ho mohly české hospodyňky zakoupit už v roce 1960. Jednalo se tehdy o přelomový vynález, který výrazně usnadnil domácí práce. Do té doby se k mytí nádobí používala soda, písek, ocet nebo citron.

„Na přípravě Jaru v Rakoně pracovali od roku 1955, přičemž nalezení toho nejlepšího složení trvalo 2 roky. Bylo otestováno mnoho verzí, až konečně výzkumný tým našel tu ideální! Najednou stačila jen jedna lžíce mycího prostředku na 5 litrů horké vody, a dokud byla zřetelná pěna, mycí účinek fungoval,“ popisuje první okamžiky nového mycího prostředku Petr Nejman, který pracoval v Rakoně od roku 1959.


Webnode odstartuje vaše podnikání

V loňském roce začalo v lednu podnikat 6364 lidí. Lidé se do nové činnosti a startu podnikání nejraději pouští právě na začátku roku. V posledních letech to jsou stále častěji mladí lidé do 30 let, kteří od něj očekávají tvůrčí svobodu a flexibilitu. Stát se OSVČ je pro ně mnohem jednodušší než se pouštět do zakládání obchodních firem. Na rostoucí počet podnikajících mají vliv i ženy na mateřské dovolené.


Prestižní NIKON KALENDÁŘ 2020 přispěl Nadačnímu fondu KOMETA na pomoc rodinám s dětmi s poruchou autistického spektra
Prestižní NIKON KALENDÁŘ 2020 přispěl Nadačnímu fondu KOMETA na pomoc rodinám s dětmi s poruchou autistického spektra

V prosinci 2019 proběhlo vyhlášení výsledků 11. ročníku fotografické soutěže NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost. Soutěž na téma „Život je série drobných zázraků“, probíhala od 1. června do 15. září 2019 na webových stránkách www.nikon-kalendar.cz. Odborná porota v čele s předsedou panem Stanislavem Pokorným, členem Asociace profesionálních fotografů ČR, vybrala z celkového počtu 854 přihlášených fotografií padesát semifinálových. Mezi nimi bylo i dvanáct fotografií, které ozdobily vydání prestižního NIKON KALENDÁŘe pro rok 2020. Společnost Nikon využila této události k tomu, aby přítomným hostům oznámila, že po jedenácti úspěšných ročnících je čas soutěž v této podobě ukončit. Číslo 1 provázelo Nikon kalendář od samého počátku. Poprvé se výsledky vyhlašovaly 11. 11. 2009 a každým rokem se vydával kalendář v počtu pouhých 111 kusů. 


Aloisovy ponožky osobně doporučuje Jakub Kohák
Aloisovy ponožky osobně doporučuje Jakub Kohák

Jakub Kohák, herec, režisér, sportovec, prostě kreativní umělec se ocitl v nové roli, kterou bez zaváhání přijal a stal se patronem Aloisových ponožek odNadačního fondu Seňorina. Fotografie vznikly v ateliéru fotografa Jana Hrdého, který fotkám vtiskl jedinečnost. Aloisovy ponožky si to určitě zaslouží. Ponožky navrhla česká designérka Iva Neumannová. Jsou vyráběné v České republice a Jakub Kohák si pochvaloval, jak jsou příjemné a už je nesundal.

Během jedné hodinky tak v uvolněné a příjemné atmosféře vznikla celá sada fotografií na propagaci tohoto dárku, který potěší hned dvakrát. Když ho koupíte a potom třeba darujete. Věříme, že se budou líbit a že jejich prodejem získá Nadační fond prostředky na provoz odlehčovacího Centra Seňorina pro klienty s Alzheimerovou nemocí.


Vánoční pečení pro Potravinovou banku si celebrity pěkně užívaly!
Vánoční pečení pro Potravinovou banku si celebrity pěkně užívaly!

Dokážete si představit Vánoce bez tradičního cukroví? Společně se do toho pustily na poslední chvíli i známé osobnosti a užily spoustu legrace. Speciální pečení se konala na podporu Potravinové banky a maminek samoživitelek. Společnost Edenred ve spolupráci s Potravinovou bankou Praha pořádala v HomeArtu v OC Metropole Zličín vánoční pečení cukroví z potravinových přebytků.


Petra Černocká s dcerou a vnučkou natočila vánoční singl Čas Vánoc
Petra Černocká s dcerou a vnučkou natočila vánoční singl Čas Vánoc

Nestárnoucí Petra Černocká s dcerou Bárou Vaculíkovou, která vystupuje pod uměleckým jménem Diva Baara a vnučkou Olívií Coco, (na přání uvedena jako Coco Vie), natočily nový vánoční singl Čas Vánoc. Ústřední fotografii k singlu nafotily tři sympatické dámy s Janem Tůmou v rámci jubilea Petry Černocké. 


Muzikálová show SHREK se opět vrací, míří do Brna, Pardubic a Liberce
Muzikálová show SHREK se opět vrací, míří do Brna, Pardubic a Liberce

Jedinečná pohádková muzikálová show SHREK se vrací na českou scénu. V atraktivním obsazení a v českém podání projede tři česká a moravská města. Po Novém roce ji uvidí diváci v Brně, Pardubicích a Liberci. Muzikálový Shrek, to je prostě velká, svižná a neuvěřitelně vtipná podívaná a jde o projekt zaměřený na rodiny s dětmi.


Michal Petrov: Jeans Story / Retro Blue
Michal Petrov: Jeans Story / Retro Blue

Džíny od nepaměti hýbou světem! Francouzský filozof Régis Debray kdysi řekl: „Džíny a rokenrol jsou mocnější než Rudá armáda.“ Zatímco, co z Československa armáda s rudou hvězdou odtáhla, džíny zůstaly. Při jejich invazi nebyly vidět hlavně pušek, nýbrž pačesaté hlavy prvních odvážlivců. Žádné zákazy téhle vlně nedokázaly učinit přítrž, žádná překážka nebyla dost vysoká, aby ji modré nohavice nepřekročily. Ani v Československu ani jinde ve východním bloku, jak dokazuje Michal Petrov ve své poslední knize. I přes společné jmenovatele psaly džíny svou indigovou barvou v každé zemi socialistické Evropy jiný příběh.


Hilton opět hostil Mezinárodní vánoční festival DSA Prague
Hilton opět hostil Mezinárodní vánoční festival DSA Prague

Advent začali v pražském hotelu Hilton tradičně, v neděli 1. prosince se v Kongresovém sálu konal mnohými netrpělivě očekávaný Mezinárodní vánoční festival DSA Prague a opět se těšil velkému zájmu. Na tomto speciálním trhu bylo možné se blíže seznámit s kulturami, ochutnat třeba i národní nápoje, pokrmy, dezerty nebo pořídit zcela originální dárky z více než padesáti zemí. Byl to takový malý výlet kolem světa.


Známé ženy podpořily 13. ročník charitativního projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou
Známé ženy podpořily 13. ročník charitativního projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou

Přední česká cvičitelka Hanka Kynychová se už 13. let věnuje volnočasovým aktivitám dětí dětských domovech. Již tradičně patří listopad projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou, kdy se do Prahy sjedou desítky dětí z dětských domovů z celé České republiky. Letos pro děti Nadační fond Hanky Kynychové uspořádal soutěžní workshop. Děti všech věkových kategorií tančily nejen s Hankou, ale také s předními českými tanečníky. Na své si přišly i děti, které rády zpívají. 


Prožijte harmonické Vánoce i během menopauzy díkyGS Merilin Harmony!
Prožijte harmonické Vánoce i během menopauzy díkyGS Merilin Harmony!

Vánoce jsou sice jedním z nejkrásnějších období v roce, ale pro mnoho z nás přináší i nadmíru stresu. Vezměte si, kolik věcí musíte za ten krátký čas stihnout: nakoupit a zabalit dárky, upéct cukroví, vygruntovat a naladit domov do předvánoční atmosféry. Pro ženy, které do toho všeho zrovna prochází menopauzou, se tak z vánočních svátků stává lítý boj, který se dá zvládnout vcelku v pohodě.


Kasárna Karlín v zimě nespí, nabídnou Svatomartinské slavnosti, filmy, koncerty i přednášky
Kasárna Karlín v zimě nespí, nabídnou Svatomartinské slavnosti, filmy, koncerty i přednášky

Areál pražských Kasáren Karlín v zimě nespí! Bohatý program vás možná i překvapá, obzvlášť v nastávajícím chladném čase. Ve vnitřních vytápěných prostorách tohoto jinak prázdného a nevyužívaného klasicistního skvostu v centru Prahy téměř každý den můžete navštívit kino s filmovými novinkami, dokumenty a artovými snímky, koncerty českých a zahraničních kapel nezávislé scény. Nově by vás mohli nadchnout i přednášky POHOVor ve spolupráci s neziskovými organizacemi. 


Mladý umělec Martin Johanna pokřtil původní audio povídku
Mladý umělec Martin Johanna pokřtil původní audio povídku

Po pěti divadelních hrách přichází mladý umělec Martin Johanna s původní audio povídkou Každý ve svém, kterou namluvili herci Ondřej Novák, Kateřina Bohatová a dvojnásobný držitel Ceny Thálie Jan Kříž. Křest velmi zajímavé nahrávky, která vyšla jak na CD nosiči, tak i v digitální podobě, se konal v Café NONA v Národním divadle za účasti řady známých osobností.


Italský zpěvák Al Bano dal kdysi otci slib a stal se z něj vinař
Italský zpěvák Al Bano dal kdysi otci slib a stal se z něj vinař

Úspěšný italský zpěvák a herec Al Bano, vlastním jménem Albano Carrisiuž brzy vystoupí v Praze a poprvé ho doprovodí i Romina Power. Věděli jste, žeje také úspěšným vinařem? Narodil se rolnické rodině v městečku Cellino San Marco, kam se před léty vrátil a měl k tomu důvod – slovo muže, které kdysi dal svému otci.


Strana: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 30

Copyright © 2021 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz