» Magazín

SÁZAVAFEST VYTAHUJE ESO – PŘIJEDE MORCHEEBA
SÁZAVAFEST VYTAHUJE ESO – PŘIJEDE MORCHEEBA

Sázavafest vytahuje své eso z rukávu! Po devíti letech se na festival vrací skvělá zpěvačka se sametovým hlasem Skye, která v roce 2007 v Kácově strhla tisíce fanoušků a slavila tehdy velké úspěchy. Není tedy divu, že se rozhodla vrátit zpět a potěšit sázavské fanoušky znovu. Spolu s ní přijede i kolega Ross, se kterým tvoří populární londýnskou skupinu Morcheeba. 


LAGMAJER SE SEZNAMOVAL - ZŮSTANE VĚRNÝ?
LAGMAJER SE SEZNAMOVAL - ZŮSTANE VĚRNÝ?

Langmajer se svlékal na záchodě s cizí blondýnou a Gondíková venku brečela. Ano, přesně tak to bylo. Jiří Langmajer se v pražském nákupním centru Arkády Pankrác převlékal na toaletách ve společnosti cizí ženy a jeho přítelkyně Adéla Gondíková si mohla o kousek dál vyplakat oči... Celá situace ale neskončila rozchodem herecké dvojice, jelikož do role záletníka se Jiří jen dočasně převtělil kvůli natáčení filmové komedie Sezn@mka. 


JIHOČÍNSKÁ PROVINCIE SE PŘEDSTAVILA V MARIÁNSKÝCH LÁZNÍCH
JIHOČÍNSKÁ PROVINCIE SE PŘEDSTAVILA V MARIÁNSKÝCH LÁZNÍCH

Workshop hlavního města Guiyang vnitrozemské provincie Guizhou se konal 24. 6. 2016 v Mariánských Lázních a skutečně důstojně představil jihozápad Číny v plné své kráse. Jeho prostřednictvím jsme měli jedinečnou šanci sledovat práci meditujících autorů kaligrafických děl. Obdivovali jsme hbité prsty malířky, která na hedvábí přenášela historii svého národa, čemuž se učí od svých sedmi let.


V ČEJKOVICÍCH SI PŘIPILO Z JEDNÉ LÁHVE 174 LIDÍ
V ČEJKOVICÍCH SI PŘIPILO Z JEDNÉ LÁHVE 174 LIDÍ

Čejkovičtí vinaři pokořili další rekord. 174 návštěvníků si o tomto víkendu na oslavách k 80. výročí založení vinařského družstva připilo z jedné láhve. Ta je sama o sobě také držitelem českého rekordu největší vinné láhve u nás s úctyhodným objemem 200 litrů. Na správnost rekordu dohlížel komisař pelhřimovské Agentury Dobrý den a bude zapsán do oficiální knihy rekordů České republiky.


ZNÁME FINALISTKY BATIST NEJ SESTŘIČKY 2016
ZNÁME FINALISTKY BATIST NEJ SESTŘIČKY 2016

O zdravotních sestřičkách se často říká, že jsou to andělé. BATIST Nej sestřička je tedy soutěž těch nejlepších andělů českých zdravotnických a sociálních zařízení. Cílem je vybrat nejlepší zdravotní sestru z odborného hlediska i z pohledu lidského. Tradiční vyhlášení se konalo v Hotelu Majestic Plaza. 


HANKA KYNYCHOVÁ ROZHEJBALA MIRAKULUM
HANKA KYNYCHOVÁ ROZHEJBALA MIRAKULUM

V zábavném parku Mirakulum to žilo. Oslavoval totiž charitativní taneční projekt pro děti z dětských domovů Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou, který letos vstoupilů do 10. ročníku! Oblíbená cvičitelka Hanka Kynychová říká: „Práce s dětmi z dětských domovů mě moc baví. Vážím si toho, že mi ředitelé svěřili svoje děti a já s nimi mohu být v úzkém kontaktu. Pevně věřím, že tento ročník nebude poslední a oslavíme ještě spoustu dalších narozenin,“ pronesla s dojetím Hanka Kynychová těsně před tím, než spolu s moderátorkou Janou Adamcovou a stovkou dětí odstartovala ten desátý. 


SANDI TOKSVIG: MODERNÍ ETIKETA ANEB DOBRÉ MRAVY S HUMOREM
SANDI TOKSVIG: MODERNÍ ETIKETA ANEB DOBRÉ MRAVY S HUMOREM

Základy dodržování pravidel společenského chování a společenských zvyklosti by měl znát každý. Jsou akce, které jsou velmi neformální, ale jak si poradit, je-li žádoucí nepřeberné množství pravidel dodržovat… Naše neznalost nás rázem posune na pomyslném žebříčku o trochu níže. Základy společenského se již standardně nevyučují, a podle toho také naše společnost vypadá. Ve snaze pomoci nám vyhnout se nepříjemným trapasům, autorka knihy Moderní etiketa aneb dobré mravy s humorem shromáždila řadu dobře míněných rad, jak se chovat v moderním světě. 


HEREC PETR VACEK UVAŘÍ S LÁSKOU RAJSKOU POLÉVKU
HEREC PETR VACEK UVAŘÍ S LÁSKOU RAJSKOU POLÉVKU

Herec Petr Vacek za podppory svých kolegů z Divadla Na Jezerce bude v úterý 31. května  na pražském náměstí Míru podle tradice kočovných divadelníků vařit pod širým nebem „hereckou“ polévku během dobročinného bazaru. Pořádá jej tak jako každý rok nezisková organizace Letní dům, s nímž Vacek už mnoho let spolupracuje. 


JOHN JORY, BARNETT MAC: DĚSNÁ DVOJKA MÁ NAMÁLE
JOHN JORY, BARNETT MAC: DĚSNÁ DVOJKA MÁ NAMÁLE

Každý zvlášť byli Miles a Niles v provádění fórků skutečné jedničky. Jejich fórkařské umění čeká zkouška ohněm! Ale teď, když se spojili a vytvořili tým s názvem Děsná dvojka, jsou nepřekonatelní. I když… Brzy budou muset prokázat, že se hned tak něčeho nezaleknou. Svůj fórkařský um totiž dovedli tak daleko, že kvůli jejich poslední legrácce je jejich obávaný protivník ředitel Rass propuštěn. Místo něj usedá do ředitelského křesla jeho otec, bývalý ředitel Rass. A to je teprv ras! Na rozdíl od syna má pod čepicí a jen tak někdo si na něj nepřijde. Na škole zavládne tvrdý režim. Bez legrace, bez slitování a… bez fórků. 


PETR JANDA A JAKUB SMOLÍK ŘÁDILI JAKO ZAMLADA! PREVENCE V DOPRAVĚ PRO MALÉ I VELKÉ JE NEZBYTNÁ!
PETR JANDA A JAKUB SMOLÍK ŘÁDILI JAKO ZAMLADA! PREVENCE V DOPRAVĚ PRO MALÉ I VELKÉ JE NEZBYTNÁ!

Společné aktivity rodičů s dětmi jsou tím nejlepším časem, obzvlášť ještě, když se všichni dobře baví. Snad proto se na preventivní dopravní akci sešlo tolik rodin, známé osobnosti nevyjímaje. A nechyběli ani kolegové z branže Jakub Smolík a Petr Janda se svými manželkami a ratolestmi. 


ALŽBĚTA II. - PRACUJÍCÍ ŽENA
ALŽBĚTA II. - PRACUJÍCÍ ŽENA

Nejpopulárnější panovnice současnosti oslavila úctyhodné 90. narozeniny. V Mladé frontě při této příležitosti vychází kniha Alžběta II. Její strýc Edward VIII. v roce 1936 abdikoval navzdory všem vlivům, aby se mohl oženit s neurozenou a dvakrát rozvedenou Wallis Simpsonovou. Alžbětin otec, princ Albert, tedy nastoupil na anglický trůn jako Jiří VII. a Alžběta se tak stala dědičkou trůnu.

Narodila 21. dubna 1926 v Londýně a byla pokřtěna jako Alžběta Alexandra Marie. Při jejím narození nikoho ani ve snu nenapadlo, že by jednou měla usednout na trůn.  Alžběta II. čte tajné zprávy výzvědných služeb a jako jediná na této planetě se jimi zabývá už od dob Stalina. Vždycky když před Buckinghamským palácem zastaví vůz s novým premiérem, dotyčnému se nervozitou zrychlí dech. Nejde políbit ruce vetché prababičce. Jde se uctivě poklonit panovnici, která ho jedinou otázkou může zredukovat na politického zelenáče. Jaké byly začátky dospělé budoucí královny? O tom se dočtete v knize Alžběta II. – Pracující žena. 


SLUŠÍ NEJVÍCE SVATEBKY VLASÁKOVÉ, KERESTEŠOVÉ ČI ŠVANDOVÉ?
SLUŠÍ NEJVÍCE SVATEBKY VLASÁKOVÉ, KERESTEŠOVÉ ČI ŠVANDOVÉ?

Herečky Lenka Vlasáková a Andrea Kerestešová by se prý velice rády prošly ve svatebních šatech, ale doopravdy, nejen před kamerami. To Jana Švandová má svatby v reálném životě za sebou rovnou tři. A jak se říká, do třetice všeho dobrého. S Pavlem Satorie už žije dvacet let. A jaké to bylo pro ni po letech obléknout krásné svatební šaty?  


VUITTONKA JE SKVĚLOU ZÁVODNICÍ!
VUITTONKA JE SKVĚLOU ZÁVODNICÍ!

Vuittonka  je více než luxusní, drahá, nádherná a stylová kabelka. To jsou slova, která nejlépe vystihují chrtí závodnici s neméně vznešeným jménem, které je Queen Vuitton. Na závodním okruhu, určených pro chrtí dostihy, je jedinečná. Queen Vuitton se narodila v Sydney se čtyřmi dalšími štěňaty s genetickou predispozicí šampionů. 


RISKOVAL KASKADÉR PETR JÁKL SVÉ ZDRAVÍ?
RISKOVAL KASKADÉR PETR JÁKL SVÉ ZDRAVÍ?

Producent, ale hlavně táta dvou malých holčiček Petr Jákl v sobě někdejšího kaskadéra v sobě nikdy nezapře. Ještě stále se do nebezpečných situací vrhá po hlavě. Jak jinak si vysvětlit, že když uviděl nádobu naplněnou klíšťaty, začal do ní strkat ruku? Že by si neoblíbené parazity pouze spletl s domácími mazlíčky a chtěl si je jen pohladit, je velmi, ale opravdu velmi nepravděpodobné. Vzápětí  svůj husarský kousek objasnil.

„Chtěl jsem doslova na vlastní kůži vyzkoušet přípravek Klíšťák Ixoderm, který přisáté klíště zneškodní, ještě než ho vytáhnete,“ vysvětlil Petr Jákl, který už má s klíšťaty také zkušenosti.


JANA ŠVANDOVÁ UKÁZALA POPRVÉ VNUČKY A SNACHU
JANA ŠVANDOVÁ UKÁZALA POPRVÉ VNUČKY A SNACHU

Herečka Jana Švandová se konečně dočkala návratu syna Huberta, který s rodinou dlouhá léta pracoval v zahraničí. Je totiž humanitární pracovník a poslední jeho působiště bylo v Pákistánu. Nyní se vrátil do Čech, a tak si rodinu konečně může Švandová užívat naplno. „Už jsou tady dva měsíce a je to paráda. A vypadá to,  že by syn měl s rodinou i zůstat, práci má nyní v Praze. Tak snad ho zase někam nevyšlou," prozradila Švandová


TITANIC V BRNĚ NA VÝSTAVIŠTI?
TITANIC V BRNĚ NA VÝSTAVIŠTI?

Titanic je stálé téma, a to i ten filmový. Všem nám jaksi přešla do krve scéna, kdy DiCaprio a Winslet na přídi lodi se cítí tolik svobodní, že věří, že změní zaběhnuté tradice společnosti. Již téměř 20 let Alice Bendová a Eva Decastelo sní o téže svobodě těl i duší, kdy viděly film poprvé, a tak jim na rozum přišlo, že by si něco podobného zkusily v Brně na výstavišti, kde se konal TECHAGRO, jeden z největších evropských veletrhů. 


KŘEHOTINKA DECASTELO UMÍ ZKROTIT I DIVOKOU JALOVICI!
KŘEHOTINKA DECASTELO UMÍ ZKROTIT I DIVOKOU JALOVICI!

Patří mezi nejmenší a nejhubenější maminky na poli českého showbyznysu, ale rozdivočelou jalovici zkrotila. Známá moderátorka Eva Decastelo (37) má opravdu pro strach uděláno. O víkendu tato drobná osůbka navštívila brněnské veletrhy a nebojácně vlezla do ohrady a začala pózovat s 650kilovou jalovicí. Ta se však zalekla blikajících fotoaparátů a začala po ohradě pobíhat a prudce máchat hlavou.


HANKA KYNYCHOVÁ ROZJELA TOUR NA POMOC OBĚTEM DOMÁCÍHO NÁSILÍ
HANKA KYNYCHOVÁ ROZJELA TOUR NA POMOC OBĚTEM DOMÁCÍHO NÁSILÍ

Známá a oblíbená cvičitelka Hanka Kynychová se rozhodla pomáhat týraným ženám, jak nejlépe umí, tedy pohybem. V první jarní den odstartovala v Kongresovém centru Praha své cvičební tour Pohyb pomáhá. Stala se tváří preventivní kampaně projektu Zkus to říct, kterým se Policie ČR snaží poukázat na to, jak důležitá je prevence domácího násilí a násilí uplatňovaného na ženách. Tour Pohyb pomáhá si bere za cíl účelně a správně podpořit tento projekt hned v několika rovinách. 


POJIŠŤOVNA ALLIANZ PODPOŘILA NESLYŠÍCÍ KOUPÍ SNÍDANĚ
POJIŠŤOVNA ALLIANZ PODPOŘILA NESLYŠÍCÍ KOUPÍ SNÍDANĚ

Společnost Tichý svět uspořádala pro zaměstnance pojišťovny Allianz 23. března velikonoční akci Tichá snídaně. Tichá kavárna, sociální podnik s neslyšící obsluhou, pro ni připravila 300 snídaňových balíčků, které si zaměstnanci pojišťovny mohli v ranních hodinách koupit přímo v budově pojišťovny v ulici Ke Štvanici v Praze 8. Akci finančně podpořil také Allianz nadační fond, který uhradil polovinu ceny každého snídaňového balíčku. Celkový výtěžek 34 750 korun putuje na podporu Tiché kavárny.

 

 


KOLÁŽE PRO TICHÝ SVĚT VYTVOŘILY ZNÁMÉ OSOBNOSTI
KOLÁŽE PRO TICHÝ SVĚT VYTVOŘILY ZNÁMÉ OSOBNOSTI

První pražská kavárna s neslyšící obsluhou se chystá na svou druhou aukci. Tentokrát se budou dražit koláže, které pro ni vyrobily pod taktovkou výtvarnice Jitky Kopejtkové známé osobnosti. Akci podpořila Michaela Dolinová, Štěpánka Duchková, Bára Štěpánová, Kamila Špráchalová, Kaira Hrachovcová, Lenka Zahradnická, Ivona Březinová, Václava Florian, Miloš Kratochvíl, majitelka Latin Art Gallery Katerina Bohac a další.


Strana: 1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 28

Copyright © 2021 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz