» Magazín

JE NEJVYŠŠÍ ČAS SHÁNĚT LETNÍ BRIGÁDY
JE NEJVYŠŠÍ ČAS SHÁNĚT LETNÍ BRIGÁDY

Ačkoliv se za okny střídají studené a ještě studenější dny, je nejvyšší čas hledat si brigádu na letní měsíce. Zaměstnavatelé v oblasti cestovního ruchu a pohostinství se už totiž připravují na sezónu a chtějí mít zajištěné pracovníky co nejdříve. Podívejte se na portál Flek.cz, kde najdete stovky zajímavých inzerátů prací i brigád a začněte hledat už nyní.


JAGUÁŘI V MEZINÁRODNÍ KONKURENCI
JAGUÁŘI V MEZINÁRODNÍ KONKURENCI

Ve dnech 2. až 5. května obsadí Prahu devět zahraničních týmů hrajících florbal na elektrických vozících. Dne 3. a 4. května se totiž koná turnaj právě v tomto sportu. Pražský tým Jaguars, držitel dvou titulů Mistrů republiky, pořádá již třetí ročník svého klubového turnaje Prague Cup! Letos se ho zúčastní celkem dvanáct týmů – k již zmíněné zahraniční devítce se přidají tři týmy české.

Napínavé zápasy na vysoké úrovni budou k vidění ve sportovní hale Radotín (U Starého stadionu 1585/9, Praha 5).


ZA MICHAELA TROUSILA MLUVÍ JEHO OBRAZY
ZA MICHAELA TROUSILA MLUVÍ JEHO OBRAZY

Dovolujeme si vám představit Michaela Trousila, muže s nesporným výtvarným nadáním, jehož obrazy zaujmou, potěší, ale i překvapí precizností či tématem.  Jeho životní příběh a dráhu malíře se vám on sám pokusí přiblížit svým životopisem i ukázkou své tvorby.


„SAMOTA NENÍ OSAMĚNÍ“ KAMILY MOUČKOVÉ A RICHARDA PACHMANA
„SAMOTA NENÍ OSAMĚNÍ“ KAMILY MOUČKOVÉ A RICHARDA PACHMANA

Kamila Moučková, žena, která v roce 1968 oznámila národu prostřednictvím obrazovky československé televize invazi vojsk Varšavské smlouvy, byla za tento výstup na řadu let z obrazovky stažena a nebyla žádoucí ani v rozhlase. O to možná více si dnes užívá spolupráce s Richardem Pachmanem, nejen v nahrávacím studiu, ale i před živým publikem.


NOMINOVANÉ PROJEKTY NA CENU SOZIALMARIE
NOMINOVANÉ PROJEKTY NA CENU SOZIALMARIE

Cena Solzialmarie se každoročně uděluje nejlepším sociálně inovativním projektům, které reagují inovativním řešením na změny společenskopolitických podmínek. Cílem je zviditelnit inovativní sociální ideje a jejich realizace a podpořit propojování mezi nimi.


VÝSLEDKY BEZPLATNÝCH PROSINCOVÝCH KONTROL LIHOVIN OBČANŮ
VÝSLEDKY BEZPLATNÝCH PROSINCOVÝCH KONTROL LIHOVIN OBČANŮ

Ministerstvo zdravotnictví vyhlásilo v souvislosti s metylalkoholovou kauzou v prosinci 2012 mimořádnou akci, během které měli občané možnost požádat o provedení bezplatné analýzy lihovin. Akce se setkala s velkým zájmem, krajské hygienické stanice přijaly v průběhu 3 týdnů asi 8 000 podnětů od občanů a jejich zaměstnanci poskytli přibližně 11 100 konzultací. Ne všechny podněty k prošetření původu alkoholu byly oprávněné.


JMÉNO GORILÍHO SAMEČKA PROZRADILA LUCIE BÍLÁ – JE TO NURU
JMÉNO GORILÍHO SAMEČKA PROZRADILA LUCIE BÍLÁ – JE TO NURU

Gorilí sameček se narodil 22. prosince 2012, veřejnosti se poprvé představil na Štědrý den a dnes dostal své jméno, které ve svahilštině znamená světlo a je to NURU. Dlouho očekávané jméno bylo vybrané z 14 000 návrhů a vítězný návrh nakonec zvolili kmotři mláděte Lucie Bilá, Karel Gott a pražský primátor Bohuslav Svoboda.


KANCLÉŘ PETR HÁJEK NA HRADĚ SKONČIL
KANCLÉŘ PETR HÁJEK NA HRADĚ SKONČIL

Petr Hájek, zástupce šéfa Kanceláře prezidenta Václava Klause pro oblast komunikace a kultury, který vstupuje nesmazatelně do historie svými neočekávanými hláškami, ukončil své působení na Pražském hradě. Serveru Týden.cz se svěřil s tím, že zatím není jasné, zda, kdy a jaké popřípadě dostane odstupné.


PLES SENIORŮ 2013
PLES SENIORŮ 2013

Tradiční Ples seniorů pořádaný Městskou částí Praha 1, který se konal na Žofíně poslední únorovou neděli, byl opravdu výjimečnou kulturní událostí. Celý ples byl jakýmsi „filmovým spektáklem“, což pozitivně hodnotili (v průběhu večera) všichni hosté plesu.


SEZÓNA ZAČÍNÁ, JAGUÁŘI JDOU DO BOJE O HATTRICK
SEZÓNA ZAČÍNÁ, JAGUÁŘI JDOU DO BOJE O HATTRICK

Rok 2013 už je v plném proudu a oficiální sezóna florbalu na elektrických vozících začne brzy. Tím myslím Českou EWH ligu. Stejně jako loni nás čeká pět ligových kol a čtyři týmy našich soupeřů.


DOKUMENT LÁSKA V HROBĚ BYL ZVOLEN NEJLEPŠÍM DOKUMENTÁRNÍM FILMEM
DOKUMENT LÁSKA V HROBĚ BYL ZVOLEN NEJLEPŠÍM DOKUMENTÁRNÍM FILMEM

Pražská Archa se včera stala místem udílení Cen české filmové kritiky za ro 2012. Sdružení českých filmových kritiků v letošním roce vybíralo z patnácti dokumentů. Nominovány byly snímky: Dva nula (režie Pavel Abrahám), Láska v hrobě (režie David Vondráček) a Soukromý vesmír (režie Helena Třeštíková).ŠKOLÁKY NA ZÁKLADNÍCH ŠKOLÁCH ČEKÁ ÚPRAVA VZDĚLÁVACÍHO PROGRAMU JIŽ OD ZÁŘÍ 2013
ŠKOLÁKY NA ZÁKLADNÍCH ŠKOLÁCH ČEKÁ ÚPRAVA VZDĚLÁVACÍHO PROGRAMU JIŽ OD ZÁŘÍ 2013

Od září roku 2013 nabude účinnosti upravený Rámcový vzdělávací program pro základní vzdělávání. Mezi hlavní změny, ke kterým od 1. září 2013 dojde, bude úprava vzdělávacího oboru Matematika a její aplikace. Vzhledem k požadavkům, které jsou kladeny na žáky 1. stupně základní školy při mezinárodních výzkumech TIMSS a PISA, bylo učivo o zlomcích a desetinných číslech přesunuto z 2. na 1. stupeň ZŠ.


DOMOV BOROVÁ – DOMOV NOVÝCH MOŽNOSTÍ PRO SENIORY A OSOBY S HANDICAPEM
DOMOV BOROVÁ – DOMOV NOVÝCH MOŽNOSTÍ PRO SENIORY A OSOBY S HANDICAPEM

Domovy pro seniory a zdravotně postižené osoby by neměly být vnímány jako poslední štace na dožití, ale jako místa nových možností. Lidé zde mohou nalézt nové přátele, životní partnery, ale i nové koníčky a záliby. Domov Borová je domovem pro 67 klientům ve věku od 18 let výš a to s různorodým zdravotním handicapem.


CHUTNÁ ŠUNKA LE&CO NA CESTĚ ZA DOBRÝMI SKUTKY
CHUTNÁ ŠUNKA LE&CO NA CESTĚ ZA DOBRÝMI SKUTKY

Společnost LE&CO byla založena v roce 1990 ing. Jiřím Lencem jako rodinný podnik a od samého prvopočátku se specializovala na výrobu vysoce kvalitních šunek a masných specialit. Vždy se snaží patřit ke špičce na trhu a v žádném případě nezapomíná na spolupráci ve prospěch potřebných.


RENOMOVANÝ VĚDEC DR. RONGXIANG XU ODMÍTÁ TVRZENÍ NOBELOVA VÝBORU
RENOMOVANÝ VĚDEC DR. RONGXIANG XU ODMÍTÁ TVRZENÍ NOBELOVA VÝBORU

LOS ANGELES 12. prosince (PROTEXT/PRNewswire) - Renomovaný vědec Dr. Rongxiang Xu odmítá tvrzení Nobelova výboru, že o něm nikdy neslyšeli - Dr. Xu podal 4. prosince 2012 na Nobelův výbor žalobu, což je vůbec první soudní spor vedený proti Nobelově výboru v jeho historii.


VERNISÁŽ VÝSTAVY 12 plus 12
VERNISÁŽ VÝSTAVY 12 plus 12

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR hostí výstavu fotografií slavných osobností. Fotografie vznikly pro účely osvěty o životě s tzv. nemocí motýlích křídel. Autorkou projektu 12 plus 12 je herečka Jitka Čvančarová, patronka sdružení DebRA ČR. Právě tato organizace je realizátorem celé kampaně. Fotografie jsou dílem Lucie Robinson a jsou na nich zachyceny významné české osobnosti. Slavnostního křtu kalendáře se zúčastnil Dan Bárta, Radek Jaroš, Libuše Šmuclerová, Ladislav Špaček a Pavlína Němcová.


VÁNOCE NA ZÁMKU KINSKÝCH VE VALAŠSKÉM MEZIŘÍČÍ
VÁNOCE NA ZÁMKU KINSKÝCH VE VALAŠSKÉM MEZIŘÍČÍ

V neděli 2. prosince byla na zámku Kinských ve Valašském Meziříčí slavnostně zahájena výstava VÁNOCE NA ZÁMKU. Na výstavě můžete shlédnout na třicet betlémů z různých materiálů od papírových, perníkových, vyřezávaných, paličkovaných, či sádrových.  Přesto, že byly betlémy hlavním symbolem Vánoc do 19. stol., kdy je začal nahrazovat vánoční stromeček, je tato tradice živá do dnešních dní.

Součásti výstavy jsou historické i současné vánoční ozdoby, které zhotovili studenti Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské ve Valašském Meziříčí. Pro školy a školní kolektivy je připraven lektorský program Kouzlo adventu, který děti seznámí s vánočními zvyky a tradicemi. Přijďte se na chvíli zastavit a potěšit v předvánočním čase.


LÁSKA V HROBĚ MÁ ZA SEBOU ÚSPĚŠNOU PREMIÉRU
LÁSKA V HROBĚ MÁ ZA SEBOU ÚSPĚŠNOU PREMIÉRU

Rozhodnout se natočit film bez grantů, darů a dotací, jen v čase svého volna vzbuzuje jisté pochybnosti. Jedná-li se navíc o dokument natáčený na amatérskou kameru, dá se to označit šílenstvím, a přeci film Láska v hrobě byl v roce 2012 oceněn Zlatým ledňáčkem na plzeňském festivalu Finále a získal také cenu nejlepšího zahraničního dokumentu na festivalu filmu RIFF v Římě.


V BRUSELU SE ROZSVÍTÍ NEONOVÉ SRDCE VÁCLAVA HAVLA
V BRUSELU SE ROZSVÍTÍ NEONOVÉ SRDCE VÁCLAVA HAVLA

Praha 29. listopadu (PROTEXT) - Hlavní město Praha ve spolupráci s Evropským parlamentem připomene v Bruselu první výročí úmrtí prezidenta Václava Havla. Dne 17. 12., v předvečer tohoto výročí, se na budově Evropského parlamentu rozsvítí velkorozměrné neonové Srdce vizuálního umělce profesora Jiřího Davida.


ZASTUPITELKY PRAHY 7 BUDOU PÉCT VÁNOČNÍ CUKROVÍ S MATKAMI Z AZYLOVÉHO DOMU
ZASTUPITELKY PRAHY 7 BUDOU PÉCT VÁNOČNÍ CUKROVÍ S MATKAMI Z AZYLOVÉHO DOMU

V úterý 11. prosince 2012 se v ZŠ Korunovační uskuteční setkání zastupitelek a členek komisí MČ Praha 7 s matkami samoživitelkami z azylového domu v ul. Za Papírnou. V rámci tohoto setkání proběhne v jídelně školy společná příprava vánočního cukroví.

„S kolegyněmi ze zastupitelstva a komisí jsme přemýšlely, jak maminkám s dětmi, které žijí v azylovém domě Za Papírnou, zpříjemnit nadcházející vánoční svátky. Vzhledem k tomu, že maminky, které se samy starají o své potomky, obvykle nemají moc času a mnohdy ani finančních prostředků na pečení vánočního cukroví, rozhodly jsme se jim podat pomocnou ruku, aby si mohly užít Vánoce se vším, co k tomu patří,“ uvedla radní MČ Praha 7 Mgr. Marcela Justová.


Strana: 1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22

Copyright © 2019 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz