» Magazín

JAGUÁŘI PŘIBRZDILI NA TŘETÍM LIGOVÉM KOLE
JAGUÁŘI PŘIBRZDILI NA TŘETÍM LIGOVÉM KOLE

V sobotu 5. října se Jaguáři účastnili Memoriálu Petra Sulanského aneb třetího ligového kola florbalu na elektrických vozících v Plzni. Jelikož tým Tigers Janské Lázně z ligové soutěže odstoupil a posléze zanikl, vrátila se opět možnost odehrát všechny zápasy jednoho kola v jednom dni.


NOVÝ TREND PÉČE O SENIORY
NOVÝ TREND PÉČE O SENIORY

S ohledem na demografický vývoj stárnutí populace v ČR budou nároky na poskytování sociálních služeb a sociálního bydlení pro seniory stále stoupat. S tímto významným trendem stárnutí obyvatelstva a poklesem počtu pečovatelů z rodinného kruhu stoupne poptávka po všech službách.


MENZEL, LEDECKÝ, VÁGNER A HARAPES UKÁZALI SVOJE PANENKY
MENZEL, LEDECKÝ, VÁGNER A HARAPES UKÁZALI SVOJE PANENKY

Kdo dnes nemá panenku, jako by nebyl. Tak takhle nějak to vypadalo na tradičním setkání profesního magazínu BestOf, které se tentokrát neslo v duchu adopce panenek. Většina ze zúčastněných osobností měla panenku se svojí podobiznou, kterou si mohl kdokoliv koupit.

Každá adoptovaná panenka znamená očkování pro dvě děti z rozvojové země proti šesti smrtelným nemocem pod záštitou UNICEF.


JAGUÁŘI JAKO ČESKÁ REPREZENTACE NA TURNAJI ČTYŘ NÁRODŮ
JAGUÁŘI JAKO ČESKÁ REPREZENTACE NA TURNAJI ČTYŘ NÁRODŮ

Česká republika je již pět let bez reprezentace florbalu na elektrických vozících. Česká federace však přihlásila v té době ještě neexistující národní tým na turnaj Čtyř národů. Sestavit tak rychle národní tým a sehnat trenéra byla výzva. Nakonec se přetvoření již fungujícího týmu s trenérem na českou reprezentaci ukázalo jako nejschůdnější řešení.


GREYHOUND PARK MOTOL PLNÝ HVĚZD!
GREYHOUND PARK MOTOL PLNÝ HVĚZD!

V Praze proběhlo slavnostní otevření nového dostihového závodiště pro chrty Greyhound Park Motol.  Je to moderní multifunkční zařízení, které je nejen v Praze a v České republice, ale v celé Evropě naprosto ojedinělé svojí koncepcí, kde nemusíte hledat ducha vstřícnosti rodinám s rozmanitými zájmy, protože je patrný všude kolem vás.


LUTOVSKÉ POHLAVÍ MIMINKA STÁLE NEPROZRADILA
LUTOVSKÉ POHLAVÍ MIMINKA STÁLE NEPROZRADILA

Krásná moderátorka Televizních novin Iveta Lutovská-Vítová před časem opustila na doporučení lékařů své místo na obrazovce kvůli komplikacím, které se nečekaně objevily ve 22. týdnu těhotenství. Pohlaví miminka zatím neprozradila a ani nenaznačila, i když ji řada novinářů pokoušela.

Její manžel Jaroslav Vít se už nemůže dočkat svého prvního potomka a svojí těhotnou manželku opatruje jako oko v hlavě. Stejně tak tomu bylo i včera při slavnostním otevření autosalonu Simix motors v pražských Dejvicích. Nejdříve společně sledovali focení kalendáře, kterého se opětovně ujal přední český fotograf Jára Urban a pak opět společně usedli i k autodráze a zabojovali o pohár, který nakonec získala modelka Tereza Budková i s vavřínovým věncem.


LUBA SKOŘEPOVÁ ROZTANČILA HONZU KŘÍŽE!
LUBA SKOŘEPOVÁ ROZTANČILA HONZU KŘÍŽE!

Že není devadesátka žádný věk, předvedla herečka Luba Skořepová na zahájení vernisáže svých fotografií z kalendáře pro rok 2014. První den vernisáže seodehrával ve stylu Pomády, nemohl chybět Honza Kříž, který právě za roli Dannyho v muzikálu Pomáda získal prestižní ocenění Thalie.


JAGUÁŘI NA TURNAJI V EINDHOVENU
JAGUÁŘI NA TURNAJI V EINDHOVENU

Ve dnech 15. – 19. srpna se náš tým florbalistů na elektrických vozících zúčastnil turnaje v nizozemském Eindhovenu. Po turnaji v německém Güstrow to byl náš druhý letní, a tedy i poslední turnaj. Tento turnaj pořádá nizozemský tým GP Bulls a letos se konal druhý ročník.


JAGUÁŘI ZAZÁŘILI V GÜSTROW
JAGUÁŘI ZAZÁŘILI V GÜSTROW
Ve dnech 19. – 22. července se tým hráčů florbalu na elektrických vozících Jaguars Praha účastnil tradičního Euro-cupu v německém Güstrow, který pořádá každé dva roky tamní domácí tým Nording Bulls.

POROTA V TOP HOTEL PRAHA ZVOLILA KRÁLOVNU KRÁSY NESLYŠÍCÍCH SVĚTA
POROTA V TOP HOTEL PRAHA ZVOLILA KRÁLOVNU KRÁSY NESLYŠÍCÍCH SVĚTA

Stala se jí pětadvacetiletá Thaisy Payová z Brazílie. Poprvé byl zvolen i mister deaf, Mexičan Christian Bernal. Porota, v níž mimo partnerů soutěže zasedli i známé osobnosti, Miroslav Etzler, Luba Skořepová, Petra Černocká, Markéta Hrubešová, Michaela Ochotská, Ivan Vyskočil a Kamila Nývltová, ocenila také Slovenku Eriku Ďuricovou. Ta získla titul první vicemiss, druhou vicemiss se stala Queval Marianneová z Francie. Titul Miss Deaf Europe 2013 si odnesla Kinal Timea Melindaová z Maďarska.

Stejný titul mezi muži vybojoval tuzemský zástupce Bohuš Vlačuha. Titul miss sympatie samotní soutěžící udělili reprezentantce Mali Sako Niahkaleové.

"Bylo to opravdu náročné rozhodování", svěřila se předsedkyně poroty Michaela Ochotská, "všichni soutěžící byli úžasní, to, jak tančili, přestože neslyší, mě doslova šokovalo!"


POROTKYNI V POROTĚ MISS & MISTER DEAF WORLD PETRU ČERNOCKOU TRÁPÍ ŠEDÝ ZÁKAL
POROTKYNI V POROTĚ MISS & MISTER DEAF WORLD PETRU ČERNOCKOU TRÁPÍ ŠEDÝ ZÁKAL

Petru Černockou trápí momentálně nemoc očí, zvaná katarakta, která je více známá jako šedý zákal, a tak trochu vidí, jako přes špinavé sklo, přesto přijala členství v porotě Miss & Mister Deaf World. Jistě se nikdo nemusí obávat, že by nebyla tou správnou a férovou porotkyní!

Pro správné posouzení bude více parametrů, které povedou ty nejlepší finalisty a finalistky na cestě k vítězství.

 


TÝM FLORBALISTŮ NA ELEKTRICKÝCH VOZÍCÍCH JAGUARS SE STAL ČESKOU REPREZENTACÍ PRO TURNAJ VE ŠVÝCARSKU
TÝM FLORBALISTŮ NA ELEKTRICKÝCH VOZÍCÍCH JAGUARS SE STAL ČESKOU REPREZENTACÍ PRO TURNAJ VE ŠVÝCARSKU

Česká republika byla letos vybrána na Turnaj čtyř národů. Tento turnaj pořádá Technická komise pro Florbal na elektrických vozících (E-hockey Schweiz), která patří pod švýcarskou asociaci paraplegiků.


CELEBRITY SKONČILY JAKO TRHOVCI!
CELEBRITY SKONČILY JAKO TRHOVCI!

Na náměstí Míru se opět prodávalo pro dobro těch, kteří to potřebují. Bleší trhy přišli podpořit patroni Nadace Divoké husy a řada dalších známých osobností. Hlavní patronkou byla i tentokráte herečka Míša Dolinová, která má už s touto formou charitativní pomoci své zkušenosti, což zajistilo to, že patřila mezi nejúspěšnější prodejce.

Zkušeně vykřikovala přes půl náměstí: „Kupte korálky od Michalky", vyvolávala s úsměvem v kloboučku v barvách, které ladily s propagačním bannerem. Korálky a další bižuterie šli na díky dobrému „Dolinovskému“ marketingu dobře na odbyt.

 

 


PAVEL PAFKO - AKTIVNÍ LÉKAŘ A SPORTOVEC TĚLEM I DUŠÍ
PAVEL PAFKO - AKTIVNÍ LÉKAŘ A SPORTOVEC TĚLEM I DUŠÍ

Prof. MUDr. Pavel Pafko, DrSc., renomovaný chirurg, zabývající se především transplantací plic patří mezi nejznámější české i slovenské lékaře. Je stále velice aktivní na poli medicíny (na klinice má úvazek do 75 let) i v soukromém životě, a to již za několik dnů oslaví své sedmdesáté třetí narozeniny.   

My jsme ho zastihli při jedné z oblíbených činností, a to při cyklistice ve středočeské Hřebči, kde reprezentoval tým FN Motol  na Evropských firemních sportovních hrách společně ještě s Jakubem Kozlem a Markem Lekešem.


ORIGINÁLNÍ PETICE: MAMINKY CHTĚJÍ DO 7 LET PRAHU BEZBARIÉROVOU!
ORIGINÁLNÍ PETICE: MAMINKY CHTĚJÍ DO 7 LET PRAHU BEZBARIÉROVOU!

Pražské maminky o sobě daly hlasitě vědět, když se jich i přes hustý déšť ve Žlutých lázních sešlo přes tisíc a společně vzkázaly vedení pražské radnice: "Chceme Prahu do 7 let bezbariérovou“. Stalo se tak formou netradiční petice s otisky prstů přítomných miminek a batolat.


KOMISE EXPERTŮ BRAND COUNCIL PROGRAMU CZECH SUPERBRANDS UDĚLILA CENU SUPERBRANDS AWARD NF KAPKA NADĚJE!
KOMISE EXPERTŮ BRAND COUNCIL PROGRAMU CZECH SUPERBRANDS  UDĚLILA CENU SUPERBRANDS AWARD NF KAPKA NADĚJE!

Komise Brand Council složená ze 14 nezávislých odborníků a současně česká veřejnost rozhodli o letošních vítězích cen Superbrands Awards. Cena Superbrands Award, která vyzdvihuje nejlépe národní značky na základě odborných kritérií, je důkazem pozitivní zpětné vazby pro každou značku.


POUČILA SE EVROPA Z KRIZE?
POUČILA SE EVROPA Z KRIZE?

Dochází v EU k přibližování ekonomik nebo naopak? Jaké jsou perspektivy eurozóny? Vzala si Evropa z krize nějaká ponaučení? Na tyto a další otázky se pokusilo odpovědět osm odborníků na semináři „Evropská unie před krizí a nyní - stejná nebo poučená?“, který 23. května 2013 uspořádal Institut ekonomických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze (IES FSV UK).


PRAGUE CUP 2013 A JAGUÁŘI
PRAGUE CUP 2013 A JAGUÁŘI

Ve dnech 2. až 5. května 2013 se v Praze uskutečnil třetí ročník mezinárodního turnaje Prague Cup ve florbalu na elektrických vozících, který pořádá každé dva roky náš klub EWSC Jaguars Praha. O účast na našem turnaji letos projevilo zájem hned devět zahraničních týmů.


DELFINOTERAPIE: ZAPLAVTE SI S DELFÍNY A ZBAVÍTE SE BOLESTI I TRAUMAT!
DELFINOTERAPIE: ZAPLAVTE SI S DELFÍNY A ZBAVÍTE SE BOLESTI I TRAUMAT!

Od konce května budete mít unikátní příležitost v České republice podstoupit zdravotní terapii s delfíny pod dohledem zkušeného fyzioterapeuta. Dolphin Assisted Therapy (DAP) byla vyvinuta v roce 1986 v bývalém Sovětském Svazu na Krymu. Pomáhá pacientům s Downovým syndromem, autismem, mozkovou obrnou, zadrháváním v řeči, emocionálním stresem, depresí a dalšími tělesnými a psychickými problémy.

Realizační práce technického charakteru na projektu Delfíni v Praze jsou v plném proudu. Atraktivní vodní scéna čeká na desítky tisíc návštěvníků od 20. června do 29. září 2013 v městské části Praha-Libuš. Umístěna bude v nejprostornějším stanu ve střední Evropě, který najednou pojme až 1 900 lidí.


A Z CIGARETY DÝM… ANEB JE LIBO E-CIGARETU?
A Z CIGARETY DÝM… ANEB JE LIBO E-CIGARETU?

Bylo prokázáno, že kouření má škodlivý vliv na zdraví. Je však také pravdou, že na někoho působí zákeřněji a na někoho má nižší škodlivé účinky. A jak to bývá, někteří se chtějí chránit, přesto nechtějí se svým návykem bojovat, a tak sáhli po elektronické cigaretě v domnění, že již na zdraví nejsou ohroženi. Domněnka však není potvrzena, náplň do elektronických cigaret zvaná e-liquid může být zdraví škodlivá - stejně jako obyčejná cigareta, o čemž se můžete doslechnout v Norsku, Turecku, Švýcarsku, ale i v Číně, odkud „vynález“ pochází. Ve všech uvedených zemích je již zakázaná.


Strana: 1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 21

Copyright © 2019 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz