» Magazín

Z JEŽIBABY KRÁLOVNOU ZA PÁR MINUT!
Z JEŽIBABY KRÁLOVNOU ZA PÁR MINUT!

To, že se v klinikách estetické medicíny dějí zázraky, se ví již dlouhou dobu. Ale takovou změnu jste ještě neviděli! Petra Řehořková z Petra Clinic použila svoji kouzelnou hůlku a vyčarovala Adině Sobotové prakticky novou tvář.

 


NELLY ŘEHOŘOVÁ SE STRAŠIDEL NEBOJÍ!
NELLY ŘEHOŘOVÁ SE STRAŠIDEL NEBOJÍ!

Mladinká zpěvačka s velkým talentem Nelly Řehořová nazpívala úvodní písničku společně s Terezou Kostkovou. Hudbu k písni Láska patří i ke strašidlům, napsal Miloš Krkoška a o text se postaral Eduard Krečmar.  „Co se ve strašidlech ukrývá? Kdo ví? Že každé z nich, také duši má,“ zpívá se v úvodní písni rodinné komedie Zdeňka Trošky Strašidla.

Má již za sebou několik rolí a několik pěkných hudebník kusů a nyní se objeví jako jedna z hlavních postav v nové rodinné komedii Strašidla. Ztvárňuje Ester, dívenku, která hodně pochytí od své filmové matky Patricie v podání Terezy Kostkové, která je nositelkou čarodějnického umění.


MISTR KRUHŮ: ŽIVOTNÍ PŘÍBĚH OLYMPIJSKÉHO VÍTĚZE V GYMNASTICE V BERLÍNĚ ROKU 1936
MISTR KRUHŮ: ŽIVOTNÍ PŘÍBĚH OLYMPIJSKÉHO VÍTĚZE V GYMNASTICE V BERLÍNĚ ROKU 1936

Co všechno Aloise Hudce ovlivnilo, přibližuje v roce 80. výročí jeho největšího triumfu knížka Dagmar Stryjové, která životní příběh předposledního z devíti dětí rodiny tkalce z malého městysu Račice nedaleko Vyškova na Moravě sepsala. Lze se v ní dočíst třeba o velkém vlivu nejstaršího bratra Antonína, o jeho přísnosti, která formovala sebekázeň a disciplínu o šestnáct let mladšího Lojzy. Jsou v ní popsána nemalá zranění, jejichž následky s vypětím veškeré vůle překonával Alois Hudec před ziskem titulu mistra světa ve víceboji 1931 a při světovém šampionátu v Budapešti o tři roky později. 

Můžete třeba také s překvapením zjistit, že za svůj titul mistra světa ve víceboji v Paříži zlatou medaili nikdy nedostal.

Dagmar Stryjová, Alois Hudec


MÓDA POD OLYMPIJSKÝMI KRUHY
MÓDA POD OLYMPIJSKÝMI KRUHY

Nástupové oblečení od Athén až po Rio

Móda a sport jsou spolu historicky provázány, prvotní potřeba vhodného oděvu pro sportovní aktivity se neobešla bez přizpůsobení se dobovým módním trendům. Stále větší obliba sportu přinesla sportovcům také nutnost účastnit se společenských akcí pořádaných na počest různých utkání a závodů a zde bylo potřeba sáhnout pro oděv vyhovující požadavkům společenské etikety. Olympijské hry se od setkání několika stovek nadšenců rozrostly v masový podnik, kde je třeba reprezentovat, účastnit se mnoha společenských událostí, které se v průběhu her konají.


PAVLÍNA GARDIANOVÁ VYSTAVOVALA V SENÁTU
PAVLÍNA GARDIANOVÁ VYSTAVOVALA V SENÁTU

Výstava obrazů Pavlíny Gardianové pod názvem Sonety v prostorách Senátu Parlamentu České republiky již končí, ale již brzy by měla být instalována do Zahrady pod Pražským hradem. Všichni věříme, že počátkem září se krásou obrazů plaché staropacké malířky bude moci kochat také široká veřejnost. 


GALERIE PORTHEIMKA CHYSTÁ NA SVATÉHO VÁCLAVA STŘEDOVĚKÉ HODY S KARLEM IV.
GALERIE PORTHEIMKA CHYSTÁ NA SVATÉHO VÁCLAVA STŘEDOVĚKÉ HODY S KARLEM IV.

Masa dušená i připravená na rožni, lahodné paštiky, sladkosti i polévky připravené podle středověkých receptur a k tomu hojnost piva a vína. To vše spolu s dalšími pokrmy typickými pro středověkou kuchyni nabídne ve středu 28. září od 10 do 18 hodin gurmánská slavnost „Hodujeme s Karlem IV.“ pořádaná pražskou Galerií Portheimka ve spolupráci s Muzeem gastronomie. 


LÉTO VE ZNAMENÍ BEZPEČÍ VAŠÍ RODINY
LÉTO VE ZNAMENÍ BEZPEČÍ VAŠÍ RODINY

Že je třeba prevenci nepodceňovat, si uvědomujeme většinou až v okamžiku, kdy se ocitneme v situaci, se kterou si nevíme rady. Pak už ale může být pozdě; vždyť o životě mnohdy rozhodují vteřiny! Tohle si uvědomuje i moderátorka Štěpánka Duchková, a tak, čas od času zavítá s dětmi na nějakou tu preventivní akci, kde se pak učí nejen její dvojčata Adámek a Honzík, ale i sympatická moderátorka. 


ZDENĚK POHLREICH JE VĚRNÝ LEXUSU A ANI V NĚM NENADÁVÁ
ZDENĚK POHLREICH JE VĚRNÝ LEXUSU A ANI V NĚM NENADÁVÁ

Český kuchařský guru Zdeněk Pohlreich už léta jezdí v jedné značce vozů v Lexusu.  Je s ním tak spokojený, že se před  nedávnem dokonce stal ambasadorem  této značky. Z vděčnosti pozval zástupce společnosti a vybrané klienty do své restaurace Divins, aby se jim v duchu japonské pohostinnosti odvděčil tak, jak on sám to umí nejlépe, a to špičkovým jídlem. Za to vše může nová čtyřkolka Lexus RX, na které se nově prohání.


PRO KRÁSU SE OBČAS MUSÍ NĚCO UDĚLAT!!!
PRO KRÁSU SE OBČAS MUSÍ NĚCO UDĚLAT!!!

Život není peříčko, to moc dobře ví Vendula Pizingerová a Dáda Patrasová, přesto se dokáží na svět pořád dívat z té lepší stránky. Od rána do noci jsou v jednom kole, ale zároveň stíhají být milujícími matkami a navíc jsou obě krásné ženy. Jak je možné, že se jim vrásky nevpisují do tváří?


JIŘÍ LANGMAJER SI NA SEZNAMCE TROCHU ODŘÍKAL
JIŘÍ LANGMAJER SI NA SEZNAMCE TROCHU ODŘÍKAL

Herectví není jen potlesk a sláva, mnohdy také vyžaduje značné oběti. Ve smlouvách je například zcela běžně zahrnut bod, podle něhož herec nesmí po celou dobu natáčení měnit vizáž, čili je potřeba udržet si váhu nebo barvu pleti. Co ale ve smlouvách ošetřeno nebývá, je jídelníček. 


MISSKY BĚZNĚ TRÁVÍ DOVOLENOU V KARAVANU
MISSKY BĚZNĚ TRÁVÍ DOVOLENOU V KARAVANU

Zatímco Miss ČR 2003 Lucie Křížková je po několika letních sezónách, které strávila s manželem a synem v obytném autě, vyloženě mazák a domácnost na kolečkách jí funguje jedna báseň, další z českých missek, moderátorka Iveta Vítová, se na začátku prázdnin svěřila s poněkud nejasnými očekáváními týkajícími se právě dovolené strávené v tomto netradičním obydlí.


SÁZAVAFEST VYTAHUJE ESO – PŘIJEDE MORCHEEBA
SÁZAVAFEST VYTAHUJE ESO – PŘIJEDE MORCHEEBA

Sázavafest vytahuje své eso z rukávu! Po devíti letech se na festival vrací skvělá zpěvačka se sametovým hlasem Skye, která v roce 2007 v Kácově strhla tisíce fanoušků a slavila tehdy velké úspěchy. Není tedy divu, že se rozhodla vrátit zpět a potěšit sázavské fanoušky znovu. Spolu s ní přijede i kolega Ross, se kterým tvoří populární londýnskou skupinu Morcheeba. 


LAGMAJER SE SEZNAMOVAL - ZŮSTANE VĚRNÝ?
LAGMAJER SE SEZNAMOVAL - ZŮSTANE VĚRNÝ?

Langmajer se svlékal na záchodě s cizí blondýnou a Gondíková venku brečela. Ano, přesně tak to bylo. Jiří Langmajer se v pražském nákupním centru Arkády Pankrác převlékal na toaletách ve společnosti cizí ženy a jeho přítelkyně Adéla Gondíková si mohla o kousek dál vyplakat oči... Celá situace ale neskončila rozchodem herecké dvojice, jelikož do role záletníka se Jiří jen dočasně převtělil kvůli natáčení filmové komedie Sezn@mka. 


JIHOČÍNSKÁ PROVINCIE SE PŘEDSTAVILA V MARIÁNSKÝCH LÁZNÍCH
JIHOČÍNSKÁ PROVINCIE SE PŘEDSTAVILA V MARIÁNSKÝCH LÁZNÍCH

Workshop hlavního města Guiyang vnitrozemské provincie Guizhou se konal 24. 6. 2016 v Mariánských Lázních a skutečně důstojně představil jihozápad Číny v plné své kráse. Jeho prostřednictvím jsme měli jedinečnou šanci sledovat práci meditujících autorů kaligrafických děl. Obdivovali jsme hbité prsty malířky, která na hedvábí přenášela historii svého národa, čemuž se učí od svých sedmi let.


V ČEJKOVICÍCH SI PŘIPILO Z JEDNÉ LÁHVE 174 LIDÍ
V ČEJKOVICÍCH SI PŘIPILO Z JEDNÉ LÁHVE 174 LIDÍ

Čejkovičtí vinaři pokořili další rekord. 174 návštěvníků si o tomto víkendu na oslavách k 80. výročí založení vinařského družstva připilo z jedné láhve. Ta je sama o sobě také držitelem českého rekordu největší vinné láhve u nás s úctyhodným objemem 200 litrů. Na správnost rekordu dohlížel komisař pelhřimovské Agentury Dobrý den a bude zapsán do oficiální knihy rekordů České republiky.


ZNÁME FINALISTKY BATIST NEJ SESTŘIČKY 2016
ZNÁME FINALISTKY BATIST NEJ SESTŘIČKY 2016

O zdravotních sestřičkách se často říká, že jsou to andělé. BATIST Nej sestřička je tedy soutěž těch nejlepších andělů českých zdravotnických a sociálních zařízení. Cílem je vybrat nejlepší zdravotní sestru z odborného hlediska i z pohledu lidského. Tradiční vyhlášení se konalo v Hotelu Majestic Plaza. 


HANKA KYNYCHOVÁ ROZHEJBALA MIRAKULUM
HANKA KYNYCHOVÁ ROZHEJBALA MIRAKULUM

V zábavném parku Mirakulum to žilo. Oslavoval totiž charitativní taneční projekt pro děti z dětských domovů Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou, který letos vstoupilů do 10. ročníku! Oblíbená cvičitelka Hanka Kynychová říká: „Práce s dětmi z dětských domovů mě moc baví. Vážím si toho, že mi ředitelé svěřili svoje děti a já s nimi mohu být v úzkém kontaktu. Pevně věřím, že tento ročník nebude poslední a oslavíme ještě spoustu dalších narozenin,“ pronesla s dojetím Hanka Kynychová těsně před tím, než spolu s moderátorkou Janou Adamcovou a stovkou dětí odstartovala ten desátý. 


SANDI TOKSVIG: MODERNÍ ETIKETA ANEB DOBRÉ MRAVY S HUMOREM
SANDI TOKSVIG: MODERNÍ ETIKETA ANEB DOBRÉ MRAVY S HUMOREM

Základy dodržování pravidel společenského chování a společenských zvyklosti by měl znát každý. Jsou akce, které jsou velmi neformální, ale jak si poradit, je-li žádoucí nepřeberné množství pravidel dodržovat… Naše neznalost nás rázem posune na pomyslném žebříčku o trochu níže. Základy společenského se již standardně nevyučují, a podle toho také naše společnost vypadá. Ve snaze pomoci nám vyhnout se nepříjemným trapasům, autorka knihy Moderní etiketa aneb dobré mravy s humorem shromáždila řadu dobře míněných rad, jak se chovat v moderním světě. 


HEREC PETR VACEK UVAŘÍ S LÁSKOU RAJSKOU POLÉVKU
HEREC PETR VACEK UVAŘÍ S LÁSKOU RAJSKOU POLÉVKU

Herec Petr Vacek za podppory svých kolegů z Divadla Na Jezerce bude v úterý 31. května  na pražském náměstí Míru podle tradice kočovných divadelníků vařit pod širým nebem „hereckou“ polévku během dobročinného bazaru. Pořádá jej tak jako každý rok nezisková organizace Letní dům, s nímž Vacek už mnoho let spolupracuje. 


JOHN JORY, BARNETT MAC: DĚSNÁ DVOJKA MÁ NAMÁLE
JOHN JORY, BARNETT MAC: DĚSNÁ DVOJKA MÁ NAMÁLE

Každý zvlášť byli Miles a Niles v provádění fórků skutečné jedničky. Jejich fórkařské umění čeká zkouška ohněm! Ale teď, když se spojili a vytvořili tým s názvem Děsná dvojka, jsou nepřekonatelní. I když… Brzy budou muset prokázat, že se hned tak něčeho nezaleknou. Svůj fórkařský um totiž dovedli tak daleko, že kvůli jejich poslední legrácce je jejich obávaný protivník ředitel Rass propuštěn. Místo něj usedá do ředitelského křesla jeho otec, bývalý ředitel Rass. A to je teprv ras! Na rozdíl od syna má pod čepicí a jen tak někdo si na něj nepřijde. Na škole zavládne tvrdý režim. Bez legrace, bez slitování a… bez fórků. 


Strana: 1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 27

Copyright © 2020 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz