» Magazín

DR. LAURA MARKHAMOVÁ: AHA! RODIČOVSTVÍ
DR. LAURA MARKHAMOVÁ: AHA! RODIČOVSTVÍ

Většina knih na téma rodičovství se zaměřuje na změnu chování u dětí. Kniha, kterou držíte v rukou, začíná u nás – tedy u rodičů. Pomůže nám lépe porozumět vlastním emocím. Poskytuje jednoduché a praktické návody, jak zpracovat naše reakce, abychom byli schopni děti vést s empatií, pomocí stanovení zdravých hranic a jasné komunikace. 

Hlavní vzkaz autorky zní: „Pečujte o emociální vztah mezi vámi a dítětem, docílíte opravdovéa trvalé změny. Máte-li toto zásadní pouto s vaším dítětem, nepotřebujete vyhrožovat, vyčítat, prosit, uplácet ani trestat.“

 


ZPŮSOBUJE VÁM VAŠE BŘÍŠKO DEPRESI? NECHTE HO ODSÁT!
ZPŮSOBUJE VÁM VAŠE BŘÍŠKO DEPRESI? NECHTE HO ODSÁT!

Nedaří se vám shodit přebytečná kila? To se pak psychická pohoda rázem změní v depresi obzvlášť, když jaro klepe na dveře a zanedlouho budeme vytahovat plavky ze skříně, nám také dvakrát nepřidá. Nezoufejte! Tukové nadbytky trápí mnoho žen, a to v podkožní oblasti, zejména v problémových partiích jako je břicho, hýždě nebo stehna. Naštěstí najdete v dnešní době nejednu kliniku plastické chirurgie jako třeba pražskou kliniku Esthé, která Vám může pomoci. Nezdary v dodržování nejrůznějších diet nebo chabé morálce při udržování štíhlé linie sportem může za Vás vyřešit liposukce. 


THOMAS MANN: ČAROVNÁ HORA
THOMAS MANN: ČAROVNÁ HORA

Největší román 20. století v novém překladu nositele Státní ceny za překlad Mnohovrstevnatý příběh se odehrává na počátku 20. století v luxusním sanatoriu pro nemocné tuberkulózou poblíž Davosu. Je to  možná nejlepší román Thomase Manna (1875-1955), jaký napsal. Do uzavřené společnosti přijíždí na návštěvu za svým bratrancem mladý inženýr Hans Castorp. Nemoc brzy propukne i u něho, a tak se i Hansovi uzavře normální, zdravý svět. Castorp začíná jako ostatní žít ve světě čekání, jak s ním zhoubná nemoc naloží. V sanatoriu ho zaujmou dva spolupacienti – humanista a cynický jezuita. Castorp s nimi vede diskuze o lásce, životě, smrti, náboženství, politických systémech i spravedlnosti. 


JAN HUS OČIMA KREJČÍHO ONDŘEJE A PANNY ANEŽKY
JAN HUS OČIMA KREJČÍHO ONDŘEJE A PANNY ANEŽKY

NOVÁ EDICE: Velikáni do kapsy!

O Janu Husovi jistě každý z vás slyšel. Ale možná nevíte, že:

  • nebyl hubený a vlasatý, ale plnoštíhlý a s pleškou na šošolce
  • rád žertoval a tropil si šprýmy z ostatních farářů
  • na kněze se původně dal proto, aby měl dobré jídlo a bydlení 

První díl zamýšlené zábavné série popisující naše slavné hrdiny tak, jak je neznáte. Čeká vás plno pikantních detailů, zajímavostí, vtipných komentářů a komiksových ilustrací. Průvodci vám budou krejčí Ondřej a panna Anežka, historické postavy, které Jana Husa zažily, a pak několik „laskavých čtenářů“, kteří občas nevěří svým očím, co že se to v Čechách tehdy dělo. A tak kladou otázky…


TIŠNOVSKÉ DĚTI Z DĚTSKÉHO DOMOVA VYSTOUPILY V MUZIKÁLU
TIŠNOVSKÉ DĚTI Z DĚTSKÉHO DOMOVA VYSTOUPILY V MUZIKÁLU

Muzikál Horečka sobotní noci před nedávnem hostil děti z tišňovského dětského domova. Tišňováci vystoupili se skladbou Disco Inferno přímo na pódiu během představení. Tuto možnost si vysoutěžili v projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou. Tišnovský dětský domov se stal vítězem kategorie Muzikál již pošesté. Děti v předchozích letech vystoupit v Dětech ráje, v Noci na Karlštejně v Kapce medu pro Verunku či Antoinettě – královně Francie. V Divadle Kalich děti zažily dokonalý profesionální servis, zpívaly na profi porty, stály vedle opravdových muzikálových hvězd a děvčata dokonce prošla maskérnou. 


PILULKY HAPPY PILLS ZLEPŠÍ VAŠI NÁLADU
PILULKY HAPPY PILLS ZLEPŠÍ VAŠI NÁLADU

Velmi vytížená podnikatelka Anife Vyskočilová má ráda život i zábavu, to není nic nového, ale občas i ona má všeho plné zuby…. Sice na bonton nehledí a případné trapasy přechází s úsměvem. Rozpustilá se prý zdá být dokonce i své vlastní rodině! „Vůbec se se mnou nechtějí ukazovat. Nešli dokonce ani na otevírací party mojí restaurace," smála se Anife na jednom z VIP večírků, kde jí ale hned padla do oka prezentace přírodních antidepresiv Happy pills. 

Patrně ji napadlo, že vezme několik lahviček právě své rodině, aby se příbuzní pro příště zbavili stresu a na nějaký ten večírek ji doprovodili. Anife dobrou zkušenost s těmito přípravky potvrdila přítomná Eva Decastelo, a tak se rozhodla, že je také vyzkouší.


ZÁMEK S VŮNÍ BENZÍNU
ZÁMEK S VŮNÍ BENZÍNU

Na knižní trh se již za pár dnů dostane kniha s názvem ZÁMEK S VŮNÍ BENZÍNU, za kterou stojí Miloš Hořejš a Jiří Křížek. Automobily a šlechta v českých zemích do roku 1945 je hlavní téma knih. Dokazuje, že díky archivní dokumentaci lze přesvědčivě rekonstruovat některý z osudů zámeckých šoférů, cestovatelů či závodníků a obohatit obraz každodenní kultury šlechtického sídla o originální a neznámé téma.


CHODCI MIMO OBEC BUDOU MUSET NOSIT REFLEXNÍ PRVKY

V únoru vstoupí v platnost novela silničního zákona, která ukládá chodcům povinnost nosit mimo obec reflexní prvky. Dojde tak k výraznému zvýšení bezpečnosti chodců na neosvětlených komunikacích.


MAGNUSEK SVÝM PROJEKTEM SKLÁDÁ POCTU ČESKÉMU HERECKÉMU KUMŠTU
MAGNUSEK SVÝM PROJEKTEM SKLÁDÁ POCTU ČESKÉMU HERECKÉMU KUMŠTU

Režisér a scenárista Tomáš Magnusek se se rozhodl uctít český herecký kumšt. Je zakladatelem Prvního Muzea českých herců spojeného s hereckým domem v Babiččině údolí v České Skalici – Ratibořicích. Muzeum vznikne v bývalé ubytovně zaměstnanců zámku. Na počátku roku byl projekt představen novinářům v pražském Hotelu Majestic Plaza. Herecké muzeum bude plné zajímavých relikvií, fotografií, rekvizit, dokumentů a dalších artefaktů, které věnují právě herci. Tomáš Magnusek chce takto zachovat vzpomínky pro příští generace. 


NŮŽ VICTORINOX ROZHODUJE O ZÁCHRANĚ ŽIVOTŮ!
NŮŽ VICTORINOX ROZHODUJE O ZÁCHRANĚ ŽIVOTŮ!

Značka Victorinox zosobňuje kvalitu, funkčnost a spolehlivost. Symbolem těchto hodnot je nástroj „Rescue Tool“– oceňovaný kapesní nůž určený bezpečnostním a záchranným složkám. Právě tento ojedinělý nůž si pro jeho výjimečné vlastnosti vybrala i Horská služba České republiky jako pomocníka při plnění každodenních úkolů. Záchranné operace v extrémních podmínkách, zahrnující i horskou službu, vyžadují vysokou praktičnost, odolnost a především funkčnost.


SANDRA PARMOVÁ BYLA NA OPERACI NA ŽILNÍ KLINICE
SANDRA PARMOVÁ BYLA NA OPERACI NA ŽILNÍ KLINICE

Sandra Parmová má krásné dlouhé štíhlé nohy, které z běžného pohledu vypadají bezchybně, avšak ještě před časem trpěla na křečové žíly a metličky. Na každé noze měla až donedávna vadu, kterou nikdy nelze považovat pouze za kosmetickou. Naštěstí se rozhodla svůj problém řešit. Bylo však už za pět minut dvanáct!


CHANTAL POULLAIN POKŘTILA A VYDRAŽILA KALENDÁŘ PROMĚNY 2016
CHANTAL POULLAIN POKŘTILA A VYDRAŽILA KALENDÁŘ PROMĚNY 2016

Ani letos netrpělivě očekávaný kalendář nezklame své příznivce. Tradičně představuje české a slovenské osobnosti v nečekaných rolích filmových postav. Série portrétů slavných filmových postav vznikla opět pro nadaci Archa Chantal herečky Chantal Poullain a celý výtěžek spolu s výnosem z prodejen kalendářů opět pomůže projektům, které nadace každoročně realizuje v českých nemocnicích.


TOMÁŠ MATONOHA OTESTOVAL NOVOU STOLNÍ HRU
TOMÁŠ MATONOHA OTESTOVAL NOVOU STOLNÍ HRU

Tomáš Matonoha se kdysi chtěl stát právníkem, takže vyhledávání logických her a hříček ho stále jistě láká. Není divu, že se se synem Štěpánem s oblibou pouští do testování stolních her. Již na jaře zavítali do Světa deskových her, kde se tradičně testují novinky přicházející na trh. Tehdy usedli  ke stolu s nejnapínavější hrou Ticket to Ride Evropa, která je nyní k mání i na pultech obchodů.


NOČNÍKY PROSPĚLY DOBRÉ VĚCI!
NOČNÍKY PROSPĚLY DOBRÉ VĚCI!

Musí to být krásný pocit. Jednoho dne se otočit zpět a podívat se, co po nás zůstalo, čím jsme přispěli, co jsme udělali pro ostatní. Dobrý pocit ze svých činů určitě musí mít manželé Sedláčkovi, kteří uspořádali naprosto unikátní dražbu ručně malovaných nočníků, do jejichž tvorby se zapojilo 30 osobností z oblasti kultury a veřejného života. „Jsem moc ráda, že nám je umožněno podnikat velké množství akcí, které chod naší nadace podporují. Paní Renáta Sedláčková měla úžasný nápad. Mohu jí jen děkovat. Jsem vděčna každému, kdo nám pomáhá pomáhat,“ uvedla hraběnka Mathilda Nostitzová.


PSI SI POKŘTILI KALENDÁŘ VE SVŮJ PROSPĚCH
PSI SI POKŘTILI KALENDÁŘ VE SVŮJ PROSPĚCH

Co takhle si pořídit kalendář s fotografiemi našich VIP, které se na fotografiích choulí k zachráněným psům? Kalendář je čerstvě pokřtěn a jistě je zajímavým dárkem pro přátele či známé, který pomůže opuštěným psům. Jeho koupí totiž podpoříte dobrý úmysl Patricie Solaříkové, která již čtvrtým rokem přináší charitativní kalendář na podporu zachráněných psů.


KALENDÁŘ TICHÁ MÍSTA 2016 POODKRÝVÁ SOUKROMÍ ZNÁMÝCH OSOBNOSTÍ
KALENDÁŘ TICHÁ MÍSTA 2016 POODKRÝVÁ SOUKROMÍ ZNÁMÝCH OSOBNOSTÍ

Obecně prospěšná společnost Tichý svět vydala další z řady charitativních kalendářů. Kalendář Tichá místa 2016 obsahuje portréty Táni Fischerové, Jany Švandové, Jitky Asterové, Anny Polívkové, Lindy Rybové, Lenky Zahradnické, Martina Dejdara, Radima Fialy, Václava Vydry, Lukáše Pavláska, Ondřeje Neffa, Jana Přeučila a Filipa Tomsy. Třináct známých osobností dovolilo poodhalit své soukromí a nechalo se vyfotografovat na místech jim blízkých.


PATRICIE SOLAŘÍKOVÁ CHCE VYBRAT PŘES 90 000 KORUN
PATRICIE SOLAŘÍKOVÁ CHCE VYBRAT PŘES 90 000 KORUN

Máte rádi psy? A záleží vám na jejich osudech, pokud k nim nebyl život zrovna spravedlivý a připletl jim do cesty jen samé útrapy, díky kterým se dostali do útulku? Pak vás jistě bude zajímat, že Patricie Solaříková už čtvrtým rokem chystá charitativní kalendář, který právě na psy z útulku pomáhá přispět. Opět se spojila s významnými osobnostmi, které se vzdaly svých honorářů a společně se zachráněnými psy v kalendáři zapózovaly.


I VÍNO MŮŽE POMOCI DOBRÉ VĚCI!
I VÍNO MŮŽE POMOCI DOBRÉ VĚCI!

Proč jsme se rozhodli Sabince pomoci – příběh k vínu.

Vinařství Ludwig není velká firma, která by mohla významnou částkou přispívat na velké charitativní projekty. Proto si každý rok vybíráme jednu osobu, které chceme umožnit zlepšit život. Chceme jí znát osobně a chceme přispět na konkrétní věc. V Němčičkách v srdci Modrých Hor bydlí Martin a Petra Grófovi s desetiletou Viktorkou a šestiletou Sabinkou. A právě té jsme se rozhodli pomoci.

Tak vzniklo červené víno Sabinka, kdy z každé prodané láhve přispějeme 10 Kč na Sabinčin účet. Jedná se o suchý pozdní sběr, cuvée výrazné Frankovky, lehce zakulacené odrůdou  Zweigeltrebe 2013 z vinohradů v Lipově, které udělá radost nejen Vám, ale především pomůže učinit jedno dítě šťastnějším.

Sabinka se narodila 24. 12. 2009 jako nejkrásnější dárek pod stromeček. Zhruba po půl roce si maminka u Sabinky začala všímat zvláštního koulení oček a tak se rozjela série vyšetření. Poté byla Sabince diagnostikována dětská mozková obrna, porucha psychomotorického vývoje, epilepsie a hypotonie.


S DIXITEM HRAVĚ PROTI SYCHRAVÉMU PODZIMU!
S DIXITEM HRAVĚ PROTI SYCHRAVÉMU PODZIMU!

Žár letního slunce se na delší dobu odporoučel a nás čekají deštivá odpoledne a dlouhé chladné podzimní večery, kdy se rozumný člověk chrání před všudypřítomnou virózou v rodinném kruhu či na návštěvě u přátel. I tento nehostinný čas se dá strávit plnohodnotně a především zábavně. Proto je tu Dixit!

Dixit je skvělá společenská hra pro tři až šest hráčů bez rozdílů věku, národnosti či pohlaví. Její podstatou jsou netradičně zpracované ilustrace na kartách, které dostane každý z hráčů. 


KRTEČEK MÍŘÍ NA PŘEDVÁNOČNÍ PULTY
KRTEČEK MÍŘÍ NA PŘEDVÁNOČNÍ PULTY

Nejpopulárnější Krtek se vrací v půvabné knížce od Kateřiny Miler. Kreslený hrdina knížek a filmů pro děti, se vrací v nové knížce „Krtek na návštěvě“. Je to stále on, má jen pár dalších přátel a poprvé představuje i svou novou kamarádku - Krtečkovou. Autorkou knihy Krtek na návštěvě je Kateřina Miler, malířka, ilustrátorka a dcera výtvarníka Zdeňka Milera. Ta se svým otcem spolupracovala už na dřívějších krtkových dobrodružstvích. Líbeznou knížku o Krtkovi, kterou Kateřina Miler nejen ilustrovala, ale i napsala, vydává nyní ve vlastním nakladatelství Svatojánek.  Má 32 stran, stojí 149 Kč a už teď je jasné, že půjde o horkou novinku na předvánočním knižním trhu.


Strana: 1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 25

Copyright © 2020 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz