» Magazín

KAŽDÉ DÍTĚ MÁ PRÁVO NAUČIT SE (KRÁSNĚ) ČÍST!
KAŽDÉ DÍTĚ MÁ PRÁVO NAUČIT SE (KRÁSNĚ) ČÍST!

První třída je v životě malého človíčka nesmírně důležitá. Z analfabeta se zde stvoří vzdělavatelný tvor. A jen první třída rozhodne, zda se bude v budoucnu rád vzdělávat, nebo bude brát školu jako nutné zlo. Při výuce klasickou slabikotvornou metodou jsou děti často přetěžovány – jsou nuceny naučit se nová písmena poznat, pochopit, napsat a rovnou i přečíst. Ovšem každé dítě má jiné tempo a pomalejší žáci často nestíhají, jsou deprimováni a ztrácejí chuť k učení, četbě, komunikaci. Toto může být hlavní důvod, proč z dítěte, které se z počátku nemohlo dočkat prvního školního dne, vyroste dyslektik.


DESET KORUN Z KAŽDÉHO STARTU SKOKOVÉHO POHÁRU PRO NADACI
DESET KORUN Z KAŽDÉHO STARTU SKOKOVÉHO POHÁRU PRO NADACI

Skokový pohár České pojišťovny již druhou sezonu pokračuje ve spolupráci s Nadací pro transplantace kostní dřeně, ovšem od zahájení letošního 12. ročníku tohoto extraligového seriálu, které proběhne 18. - 21. dubna v Martinicích na Příbramsku, získává zcela nový a zásadní rozměr.


HERVIS 1/2MARATON PRAHA 2013 MÁ NĚKOLIK REKORDŮ
HERVIS 1/2MARATON PRAHA 2013 MÁ NĚKOLIK REKORDŮ

Ani chladné počasí nezabránilo skvělým výkonům na Hervis 1/2Maratonu Praha 2013. Letošní závod zaznamenal ženský rekord závodu a překonal účastnické Maximum Keňská běžkyně Gladys Cherono vytvořila nový rekord závodu časem 1:06:48.


VELIKONOČNÍ NADÍLKA KAPKY NADĚJE DĚTEM VE FN MOTOL
VELIKONOČNÍ NADÍLKA KAPKY NADĚJE DĚTEM VE FN MOTOL

Pobyt v nemocnici nikoho netěší a malé děti obzvláště ne a navíc, jsou-li třeba Velikonoce. Pro Vendulu Svobodovou a Kapku naděje je samozřejmostí, že se každé sváteční období vypravuje mezi malé pacienty do FN Motol a nikdy nepřichází s prázdnou!


JAGUÁŘÍ DEJAVU, ANEB PRVNÍ LIGOVÉ KOLO
JAGUÁŘÍ DEJAVU, ANEB PRVNÍ LIGOVÉ KOLO

O víkendu 23. a 24. března proběhlo v Praze na Třebešíně první kolo České ligy 2013 ve florbalu na elektrických vozících. Zahájili jsme tak již šestý ročník české ligové soutěže. Hlavním organizátorem kola byl pražský tým New Cavaliers a spoluorganizátor byla Česká federace.


TULIPÁNOVÝ MĚSÍC POMÁHÁ ONKOLOGICKY NEMOCNÝM
TULIPÁNOVÝ MĚSÍC POMÁHÁ ONKOLOGICKY NEMOCNÝM

Tulipánový měsíc březen 2013 přináší radost na pracoviště, do domovů i škol. Kytice tulipánů objednávali občané i firmy také pro Ústav radiační onkologie na Bulovce a onkologická pracoviště VFN v Praze 2. Podařilo se tak podpořit myšlenku psychosociální pomoci onkologicky nemocným a jejich blízkým, kterou poskytuje Centrum Amelie v Karlíně.


PROKOP REMEŠ VÁS ZAVEDE CESTOU HAGIOTERAPIE DO VAŠEHO NITRA
PROKOP REMEŠ VÁS ZAVEDE CESTOU HAGIOTERAPIE DO VAŠEHO NITRA

Prokop Remeš je dnes již pojem v české psychiatrii, který se specializuje na práci se skupinami látkově závislých (nejčastěji drogově závislí a alkoholici).  V Psychiatrické léčebně Bohnice působí dopoledne jako gynekolog a odpoledne pracuje jako psychiatr, a jako psychoterapeut se závislými. Založil a rozvíjí cestu hagioterapie, při níž se v léčbě využívá síly biblického příběhu. Pokud si myslíte, že jde o vnucování bible či víry, velice se mýlíte.


DOHROMADY UNESLI PŘES TISÍC LITRŮ VODY!
DOHROMADY UNESLI PŘES TISÍC LITRŮ VODY!

Voda. Nikdo z nás si nedovede představit jaké to je, mít jí nedostatek. Ale všichni víme, že jsou místa, ve kterých lidé denně bojují i o pár mililitrů. Právě kvůli těmto oblastem vznikají projekty, jako je Acqua for Life, se kterým je již třetím rokem spojena značka luxusních parfémů Giorgio Armani. Možnost pomoci si nenechala ujít řada českých VIP.


JE NEJVYŠŠÍ ČAS SHÁNĚT LETNÍ BRIGÁDY
JE NEJVYŠŠÍ ČAS SHÁNĚT LETNÍ BRIGÁDY

Ačkoliv se za okny střídají studené a ještě studenější dny, je nejvyšší čas hledat si brigádu na letní měsíce. Zaměstnavatelé v oblasti cestovního ruchu a pohostinství se už totiž připravují na sezónu a chtějí mít zajištěné pracovníky co nejdříve. Podívejte se na portál Flek.cz, kde najdete stovky zajímavých inzerátů prací i brigád a začněte hledat už nyní.


JAGUÁŘI V MEZINÁRODNÍ KONKURENCI
JAGUÁŘI V MEZINÁRODNÍ KONKURENCI

Ve dnech 2. až 5. května obsadí Prahu devět zahraničních týmů hrajících florbal na elektrických vozících. Dne 3. a 4. května se totiž koná turnaj právě v tomto sportu. Pražský tým Jaguars, držitel dvou titulů Mistrů republiky, pořádá již třetí ročník svého klubového turnaje Prague Cup! Letos se ho zúčastní celkem dvanáct týmů – k již zmíněné zahraniční devítce se přidají tři týmy české.

Napínavé zápasy na vysoké úrovni budou k vidění ve sportovní hale Radotín (U Starého stadionu 1585/9, Praha 5).


ZA MICHAELA TROUSILA MLUVÍ JEHO OBRAZY
ZA MICHAELA TROUSILA MLUVÍ JEHO OBRAZY

Dovolujeme si vám představit Michaela Trousila, muže s nesporným výtvarným nadáním, jehož obrazy zaujmou, potěší, ale i překvapí precizností či tématem.  Jeho životní příběh a dráhu malíře se vám on sám pokusí přiblížit svým životopisem i ukázkou své tvorby.


„SAMOTA NENÍ OSAMĚNÍ“ KAMILY MOUČKOVÉ A RICHARDA PACHMANA
„SAMOTA NENÍ OSAMĚNÍ“ KAMILY MOUČKOVÉ A RICHARDA PACHMANA

Kamila Moučková, žena, která v roce 1968 oznámila národu prostřednictvím obrazovky československé televize invazi vojsk Varšavské smlouvy, byla za tento výstup na řadu let z obrazovky stažena a nebyla žádoucí ani v rozhlase. O to možná více si dnes užívá spolupráce s Richardem Pachmanem, nejen v nahrávacím studiu, ale i před živým publikem.


NOMINOVANÉ PROJEKTY NA CENU SOZIALMARIE
NOMINOVANÉ PROJEKTY NA CENU SOZIALMARIE

Cena Solzialmarie se každoročně uděluje nejlepším sociálně inovativním projektům, které reagují inovativním řešením na změny společenskopolitických podmínek. Cílem je zviditelnit inovativní sociální ideje a jejich realizace a podpořit propojování mezi nimi.


VÝSLEDKY BEZPLATNÝCH PROSINCOVÝCH KONTROL LIHOVIN OBČANŮ
VÝSLEDKY BEZPLATNÝCH PROSINCOVÝCH KONTROL LIHOVIN OBČANŮ

Ministerstvo zdravotnictví vyhlásilo v souvislosti s metylalkoholovou kauzou v prosinci 2012 mimořádnou akci, během které měli občané možnost požádat o provedení bezplatné analýzy lihovin. Akce se setkala s velkým zájmem, krajské hygienické stanice přijaly v průběhu 3 týdnů asi 8 000 podnětů od občanů a jejich zaměstnanci poskytli přibližně 11 100 konzultací. Ne všechny podněty k prošetření původu alkoholu byly oprávněné.


JMÉNO GORILÍHO SAMEČKA PROZRADILA LUCIE BÍLÁ – JE TO NURU
JMÉNO GORILÍHO SAMEČKA PROZRADILA LUCIE BÍLÁ – JE TO NURU

Gorilí sameček se narodil 22. prosince 2012, veřejnosti se poprvé představil na Štědrý den a dnes dostal své jméno, které ve svahilštině znamená světlo a je to NURU. Dlouho očekávané jméno bylo vybrané z 14 000 návrhů a vítězný návrh nakonec zvolili kmotři mláděte Lucie Bilá, Karel Gott a pražský primátor Bohuslav Svoboda.


KANCLÉŘ PETR HÁJEK NA HRADĚ SKONČIL
KANCLÉŘ PETR HÁJEK NA HRADĚ SKONČIL

Petr Hájek, zástupce šéfa Kanceláře prezidenta Václava Klause pro oblast komunikace a kultury, který vstupuje nesmazatelně do historie svými neočekávanými hláškami, ukončil své působení na Pražském hradě. Serveru Týden.cz se svěřil s tím, že zatím není jasné, zda, kdy a jaké popřípadě dostane odstupné.


PLES SENIORŮ 2013
PLES SENIORŮ 2013

Tradiční Ples seniorů pořádaný Městskou částí Praha 1, který se konal na Žofíně poslední únorovou neděli, byl opravdu výjimečnou kulturní událostí. Celý ples byl jakýmsi „filmovým spektáklem“, což pozitivně hodnotili (v průběhu večera) všichni hosté plesu.


SEZÓNA ZAČÍNÁ, JAGUÁŘI JDOU DO BOJE O HATTRICK
SEZÓNA ZAČÍNÁ, JAGUÁŘI JDOU DO BOJE O HATTRICK

Rok 2013 už je v plném proudu a oficiální sezóna florbalu na elektrických vozících začne brzy. Tím myslím Českou EWH ligu. Stejně jako loni nás čeká pět ligových kol a čtyři týmy našich soupeřů.


DOKUMENT LÁSKA V HROBĚ BYL ZVOLEN NEJLEPŠÍM DOKUMENTÁRNÍM FILMEM
DOKUMENT LÁSKA V HROBĚ BYL ZVOLEN NEJLEPŠÍM DOKUMENTÁRNÍM FILMEM

Pražská Archa se včera stala místem udílení Cen české filmové kritiky za ro 2012. Sdružení českých filmových kritiků v letošním roce vybíralo z patnácti dokumentů. Nominovány byly snímky: Dva nula (režie Pavel Abrahám), Láska v hrobě (režie David Vondráček) a Soukromý vesmír (režie Helena Třeštíková).ŠKOLÁKY NA ZÁKLADNÍCH ŠKOLÁCH ČEKÁ ÚPRAVA VZDĚLÁVACÍHO PROGRAMU JIŽ OD ZÁŘÍ 2013
ŠKOLÁKY NA ZÁKLADNÍCH ŠKOLÁCH ČEKÁ ÚPRAVA VZDĚLÁVACÍHO PROGRAMU JIŽ OD ZÁŘÍ 2013

Od září roku 2013 nabude účinnosti upravený Rámcový vzdělávací program pro základní vzdělávání. Mezi hlavní změny, ke kterým od 1. září 2013 dojde, bude úprava vzdělávacího oboru Matematika a její aplikace. Vzhledem k požadavkům, které jsou kladeny na žáky 1. stupně základní školy při mezinárodních výzkumech TIMSS a PISA, bylo učivo o zlomcích a desetinných číslech přesunuto z 2. na 1. stupeň ZŠ.


Strana: 1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21

Copyright © 2019 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz