» Magazín

PETR JANDA A JAKUB SMOLÍK ŘÁDILI JAKO ZAMLADA! PREVENCE V DOPRAVĚ PRO MALÉ I VELKÉ JE NEZBYTNÁ!
PETR JANDA A JAKUB SMOLÍK ŘÁDILI JAKO ZAMLADA! PREVENCE V DOPRAVĚ PRO MALÉ I VELKÉ JE NEZBYTNÁ!

Společné aktivity rodičů s dětmi jsou tím nejlepším časem, obzvlášť ještě, když se všichni dobře baví. Snad proto se na preventivní dopravní akci sešlo tolik rodin, známé osobnosti nevyjímaje. A nechyběli ani kolegové z branže Jakub Smolík a Petr Janda se svými manželkami a ratolestmi. 


ALŽBĚTA II. - PRACUJÍCÍ ŽENA
ALŽBĚTA II. - PRACUJÍCÍ ŽENA

Nejpopulárnější panovnice současnosti oslavila úctyhodné 90. narozeniny. V Mladé frontě při této příležitosti vychází kniha Alžběta II. Její strýc Edward VIII. v roce 1936 abdikoval navzdory všem vlivům, aby se mohl oženit s neurozenou a dvakrát rozvedenou Wallis Simpsonovou. Alžbětin otec, princ Albert, tedy nastoupil na anglický trůn jako Jiří VII. a Alžběta se tak stala dědičkou trůnu.

Narodila 21. dubna 1926 v Londýně a byla pokřtěna jako Alžběta Alexandra Marie. Při jejím narození nikoho ani ve snu nenapadlo, že by jednou měla usednout na trůn.  Alžběta II. čte tajné zprávy výzvědných služeb a jako jediná na této planetě se jimi zabývá už od dob Stalina. Vždycky když před Buckinghamským palácem zastaví vůz s novým premiérem, dotyčnému se nervozitou zrychlí dech. Nejde políbit ruce vetché prababičce. Jde se uctivě poklonit panovnici, která ho jedinou otázkou může zredukovat na politického zelenáče. Jaké byly začátky dospělé budoucí královny? O tom se dočtete v knize Alžběta II. – Pracující žena. 


SLUŠÍ NEJVÍCE SVATEBKY VLASÁKOVÉ, KERESTEŠOVÉ ČI ŠVANDOVÉ?
SLUŠÍ NEJVÍCE SVATEBKY VLASÁKOVÉ, KERESTEŠOVÉ ČI ŠVANDOVÉ?

Herečky Lenka Vlasáková a Andrea Kerestešová by se prý velice rády prošly ve svatebních šatech, ale doopravdy, nejen před kamerami. To Jana Švandová má svatby v reálném životě za sebou rovnou tři. A jak se říká, do třetice všeho dobrého. S Pavlem Satorie už žije dvacet let. A jaké to bylo pro ni po letech obléknout krásné svatební šaty?  


VUITTONKA JE SKVĚLOU ZÁVODNICÍ!
VUITTONKA JE SKVĚLOU ZÁVODNICÍ!

Vuittonka  je více než luxusní, drahá, nádherná a stylová kabelka. To jsou slova, která nejlépe vystihují chrtí závodnici s neméně vznešeným jménem, které je Queen Vuitton. Na závodním okruhu, určených pro chrtí dostihy, je jedinečná. Queen Vuitton se narodila v Sydney se čtyřmi dalšími štěňaty s genetickou predispozicí šampionů. 


RISKOVAL KASKADÉR PETR JÁKL SVÉ ZDRAVÍ?
RISKOVAL KASKADÉR PETR JÁKL SVÉ ZDRAVÍ?

Producent, ale hlavně táta dvou malých holčiček Petr Jákl v sobě někdejšího kaskadéra v sobě nikdy nezapře. Ještě stále se do nebezpečných situací vrhá po hlavě. Jak jinak si vysvětlit, že když uviděl nádobu naplněnou klíšťaty, začal do ní strkat ruku? Že by si neoblíbené parazity pouze spletl s domácími mazlíčky a chtěl si je jen pohladit, je velmi, ale opravdu velmi nepravděpodobné. Vzápětí  svůj husarský kousek objasnil.

„Chtěl jsem doslova na vlastní kůži vyzkoušet přípravek Klíšťák Ixoderm, který přisáté klíště zneškodní, ještě než ho vytáhnete,“ vysvětlil Petr Jákl, který už má s klíšťaty také zkušenosti.


JANA ŠVANDOVÁ UKÁZALA POPRVÉ VNUČKY A SNACHU
JANA ŠVANDOVÁ UKÁZALA POPRVÉ VNUČKY A SNACHU

Herečka Jana Švandová se konečně dočkala návratu syna Huberta, který s rodinou dlouhá léta pracoval v zahraničí. Je totiž humanitární pracovník a poslední jeho působiště bylo v Pákistánu. Nyní se vrátil do Čech, a tak si rodinu konečně může Švandová užívat naplno. „Už jsou tady dva měsíce a je to paráda. A vypadá to,  že by syn měl s rodinou i zůstat, práci má nyní v Praze. Tak snad ho zase někam nevyšlou," prozradila Švandová


TITANIC V BRNĚ NA VÝSTAVIŠTI?
TITANIC V BRNĚ NA VÝSTAVIŠTI?

Titanic je stálé téma, a to i ten filmový. Všem nám jaksi přešla do krve scéna, kdy DiCaprio a Winslet na přídi lodi se cítí tolik svobodní, že věří, že změní zaběhnuté tradice společnosti. Již téměř 20 let Alice Bendová a Eva Decastelo sní o téže svobodě těl i duší, kdy viděly film poprvé, a tak jim na rozum přišlo, že by si něco podobného zkusily v Brně na výstavišti, kde se konal TECHAGRO, jeden z největších evropských veletrhů. 


KŘEHOTINKA DECASTELO UMÍ ZKROTIT I DIVOKOU JALOVICI!
KŘEHOTINKA DECASTELO UMÍ ZKROTIT I DIVOKOU JALOVICI!

Patří mezi nejmenší a nejhubenější maminky na poli českého showbyznysu, ale rozdivočelou jalovici zkrotila. Známá moderátorka Eva Decastelo (37) má opravdu pro strach uděláno. O víkendu tato drobná osůbka navštívila brněnské veletrhy a nebojácně vlezla do ohrady a začala pózovat s 650kilovou jalovicí. Ta se však zalekla blikajících fotoaparátů a začala po ohradě pobíhat a prudce máchat hlavou.


HANKA KYNYCHOVÁ ROZJELA TOUR NA POMOC OBĚTEM DOMÁCÍHO NÁSILÍ
HANKA KYNYCHOVÁ ROZJELA TOUR NA POMOC OBĚTEM DOMÁCÍHO NÁSILÍ

Známá a oblíbená cvičitelka Hanka Kynychová se rozhodla pomáhat týraným ženám, jak nejlépe umí, tedy pohybem. V první jarní den odstartovala v Kongresovém centru Praha své cvičební tour Pohyb pomáhá. Stala se tváří preventivní kampaně projektu Zkus to říct, kterým se Policie ČR snaží poukázat na to, jak důležitá je prevence domácího násilí a násilí uplatňovaného na ženách. Tour Pohyb pomáhá si bere za cíl účelně a správně podpořit tento projekt hned v několika rovinách. 


POJIŠŤOVNA ALLIANZ PODPOŘILA NESLYŠÍCÍ KOUPÍ SNÍDANĚ
POJIŠŤOVNA ALLIANZ PODPOŘILA NESLYŠÍCÍ KOUPÍ SNÍDANĚ

Společnost Tichý svět uspořádala pro zaměstnance pojišťovny Allianz 23. března velikonoční akci Tichá snídaně. Tichá kavárna, sociální podnik s neslyšící obsluhou, pro ni připravila 300 snídaňových balíčků, které si zaměstnanci pojišťovny mohli v ranních hodinách koupit přímo v budově pojišťovny v ulici Ke Štvanici v Praze 8. Akci finančně podpořil také Allianz nadační fond, který uhradil polovinu ceny každého snídaňového balíčku. Celkový výtěžek 34 750 korun putuje na podporu Tiché kavárny.

 

 


KOLÁŽE PRO TICHÝ SVĚT VYTVOŘILY ZNÁMÉ OSOBNOSTI
KOLÁŽE PRO TICHÝ SVĚT VYTVOŘILY ZNÁMÉ OSOBNOSTI

První pražská kavárna s neslyšící obsluhou se chystá na svou druhou aukci. Tentokrát se budou dražit koláže, které pro ni vyrobily pod taktovkou výtvarnice Jitky Kopejtkové známé osobnosti. Akci podpořila Michaela Dolinová, Štěpánka Duchková, Bára Štěpánová, Kamila Špráchalová, Kaira Hrachovcová, Lenka Zahradnická, Ivona Březinová, Václava Florian, Miloš Kratochvíl, majitelka Latin Art Gallery Katerina Bohac a další.


JAN RÉVAI: HOLKY NA MOTORCE JSOU SEXY
JAN RÉVAI: HOLKY NA MOTORCE JSOU SEXY

Jan Révai se k motorkám dostal už jako malý kluk, když ho táta vozil na „fichtlu“. Později měl kolem sebe spoustu kamarádů, kteří jezdili s Mustangem nebo Simsonem. Honza si však svou první motorku koupil až ve třiceti letech. V současnosti vlastní motorku BMW 1150 GS Adventure. Musíme uznat, že se jedná o pěkný kousek! Co říká Honza na ženy motorkářky? „Klobouk dolů před každou ženskou, co na to vleze. Mám pár kamarádek, co jezdí, a je to dost sexy. Takže respekt!“


DR. LAURA MARKHAMOVÁ: AHA! RODIČOVSTVÍ
DR. LAURA MARKHAMOVÁ: AHA! RODIČOVSTVÍ

Většina knih na téma rodičovství se zaměřuje na změnu chování u dětí. Kniha, kterou držíte v rukou, začíná u nás – tedy u rodičů. Pomůže nám lépe porozumět vlastním emocím. Poskytuje jednoduché a praktické návody, jak zpracovat naše reakce, abychom byli schopni děti vést s empatií, pomocí stanovení zdravých hranic a jasné komunikace. 

Hlavní vzkaz autorky zní: „Pečujte o emociální vztah mezi vámi a dítětem, docílíte opravdovéa trvalé změny. Máte-li toto zásadní pouto s vaším dítětem, nepotřebujete vyhrožovat, vyčítat, prosit, uplácet ani trestat.“

 


ZPŮSOBUJE VÁM VAŠE BŘÍŠKO DEPRESI? NECHTE HO ODSÁT!
ZPŮSOBUJE VÁM VAŠE BŘÍŠKO DEPRESI? NECHTE HO ODSÁT!

Nedaří se vám shodit přebytečná kila? To se pak psychická pohoda rázem změní v depresi obzvlášť, když jaro klepe na dveře a zanedlouho budeme vytahovat plavky ze skříně, nám také dvakrát nepřidá. Nezoufejte! Tukové nadbytky trápí mnoho žen, a to v podkožní oblasti, zejména v problémových partiích jako je břicho, hýždě nebo stehna. Naštěstí najdete v dnešní době nejednu kliniku plastické chirurgie jako třeba pražskou kliniku Esthé, která Vám může pomoci. Nezdary v dodržování nejrůznějších diet nebo chabé morálce při udržování štíhlé linie sportem může za Vás vyřešit liposukce. 


THOMAS MANN: ČAROVNÁ HORA
THOMAS MANN: ČAROVNÁ HORA

Největší román 20. století v novém překladu nositele Státní ceny za překlad Mnohovrstevnatý příběh se odehrává na počátku 20. století v luxusním sanatoriu pro nemocné tuberkulózou poblíž Davosu. Je to  možná nejlepší román Thomase Manna (1875-1955), jaký napsal. Do uzavřené společnosti přijíždí na návštěvu za svým bratrancem mladý inženýr Hans Castorp. Nemoc brzy propukne i u něho, a tak se i Hansovi uzavře normální, zdravý svět. Castorp začíná jako ostatní žít ve světě čekání, jak s ním zhoubná nemoc naloží. V sanatoriu ho zaujmou dva spolupacienti – humanista a cynický jezuita. Castorp s nimi vede diskuze o lásce, životě, smrti, náboženství, politických systémech i spravedlnosti. 


JAN HUS OČIMA KREJČÍHO ONDŘEJE A PANNY ANEŽKY
JAN HUS OČIMA KREJČÍHO ONDŘEJE A PANNY ANEŽKY

NOVÁ EDICE: Velikáni do kapsy!

O Janu Husovi jistě každý z vás slyšel. Ale možná nevíte, že:

  • nebyl hubený a vlasatý, ale plnoštíhlý a s pleškou na šošolce
  • rád žertoval a tropil si šprýmy z ostatních farářů
  • na kněze se původně dal proto, aby měl dobré jídlo a bydlení 

První díl zamýšlené zábavné série popisující naše slavné hrdiny tak, jak je neznáte. Čeká vás plno pikantních detailů, zajímavostí, vtipných komentářů a komiksových ilustrací. Průvodci vám budou krejčí Ondřej a panna Anežka, historické postavy, které Jana Husa zažily, a pak několik „laskavých čtenářů“, kteří občas nevěří svým očím, co že se to v Čechách tehdy dělo. A tak kladou otázky…


TIŠNOVSKÉ DĚTI Z DĚTSKÉHO DOMOVA VYSTOUPILY V MUZIKÁLU
TIŠNOVSKÉ DĚTI Z DĚTSKÉHO DOMOVA VYSTOUPILY V MUZIKÁLU

Muzikál Horečka sobotní noci před nedávnem hostil děti z tišňovského dětského domova. Tišňováci vystoupili se skladbou Disco Inferno přímo na pódiu během představení. Tuto možnost si vysoutěžili v projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou. Tišnovský dětský domov se stal vítězem kategorie Muzikál již pošesté. Děti v předchozích letech vystoupit v Dětech ráje, v Noci na Karlštejně v Kapce medu pro Verunku či Antoinettě – královně Francie. V Divadle Kalich děti zažily dokonalý profesionální servis, zpívaly na profi porty, stály vedle opravdových muzikálových hvězd a děvčata dokonce prošla maskérnou. 


PILULKY HAPPY PILLS ZLEPŠÍ VAŠI NÁLADU
PILULKY HAPPY PILLS ZLEPŠÍ VAŠI NÁLADU

Velmi vytížená podnikatelka Anife Vyskočilová má ráda život i zábavu, to není nic nového, ale občas i ona má všeho plné zuby…. Sice na bonton nehledí a případné trapasy přechází s úsměvem. Rozpustilá se prý zdá být dokonce i své vlastní rodině! „Vůbec se se mnou nechtějí ukazovat. Nešli dokonce ani na otevírací party mojí restaurace," smála se Anife na jednom z VIP večírků, kde jí ale hned padla do oka prezentace přírodních antidepresiv Happy pills. 

Patrně ji napadlo, že vezme několik lahviček právě své rodině, aby se příbuzní pro příště zbavili stresu a na nějaký ten večírek ji doprovodili. Anife dobrou zkušenost s těmito přípravky potvrdila přítomná Eva Decastelo, a tak se rozhodla, že je také vyzkouší.


ZÁMEK S VŮNÍ BENZÍNU
ZÁMEK S VŮNÍ BENZÍNU

Na knižní trh se již za pár dnů dostane kniha s názvem ZÁMEK S VŮNÍ BENZÍNU, za kterou stojí Miloš Hořejš a Jiří Křížek. Automobily a šlechta v českých zemích do roku 1945 je hlavní téma knih. Dokazuje, že díky archivní dokumentaci lze přesvědčivě rekonstruovat některý z osudů zámeckých šoférů, cestovatelů či závodníků a obohatit obraz každodenní kultury šlechtického sídla o originální a neznámé téma.


CHODCI MIMO OBEC BUDOU MUSET NOSIT REFLEXNÍ PRVKY

V únoru vstoupí v platnost novela silničního zákona, která ukládá chodcům povinnost nosit mimo obec reflexní prvky. Dojde tak k výraznému zvýšení bezpečnosti chodců na neosvětlených komunikacích.


Strana: 1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 27

Copyright © 2020 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz