» Magazín

BAVORSKO SE PRÝ PŘÍVALU PRACOVNÍKŮ Z ČR NEBOJÍ, FIRMY O NĚ STOJÍ

Praha 5. dubna (ČTK) - Bavorsko se neobává toho, že by Češi vzali jeho pracovní trh po 1. květnu útokem. Bavorské podniky přesto očekávají, že by mohly získat z Česka kvalifikované síly. Novinářům to dnes v Praze po jednání s ministrem práce a sociálních věcí Jaromírem Drábkem řekla bavorská ministryně práce Christine Haderthauerová. Ani ministr Drábek podle svých slov s větším odchodem českých pracovníků do Německa nepočítá.


INVESTUJÍ PODNIKATELÉ DO SVÉHO VZDĚLÁVÁNÍ?

Přerov 6. dubna (PROTEXT) - Kdo by se měl více vzdělávat? Majitelé firem nebo jejich zaměstnanci? Investice do vlastního vzdělávání považuje většina podnikatelů za vyhozené peníze. Pokud již nějaké kurzy či školení akceptují, jsou obvykle určeny pro zvyšování kvalifikace jejich podřízených.


EVROPSKÁ KOMISE ZVAŽUJE POVINNÉ KVÓTY PRO ŽENY VE VEDENÍ FIREM

Brusel 5. dubna (ČTK) - Evropská komise zvažuje, zda nezavést povinné kvóty určující, kolik by mělo být ve vedení podniků v Evropské unii žen. Zatím je jich v radách firem v průměru v EU pouhých 12 procent, což je podle dnešního prohlášení komise velmi málo.


BAVORSKÁ MINISTRYNĚ BUDE V PRAZE JEDNAT O OTEVŘENÍ TRHU PRÁCE

Praha 5. dubna (ČTK) - Bavorská ministryně práce a sociálních věcí Christine Haderthauerová bude dnes v Praze jednat s českým protějškem Jaromírem Drábkem (TOP 09). Mezi tématy bude otevření německého pracovního trhu lidem z nových členských zemí EU od 1. května. Češi a občané dalších sedmi států tu tak budou moci pracovat bez povolení.


NA PODZIM SE MAJÍ ZAČÍT TESTOVAT SMLOUVY O CHOVÁNÍ DĚTÍ VE ŠKOLE

Praha 4. dubna (ČTK) - Na podzim se mají začít testovat smlouvy mezi školou a rodiči o chování jejich dětí. Na dnešní tiskové konferenci to řekl ministr školství Josef Dobeš (VV) s tím, že by tento krok měl vést rodiče k větší odpovědnosti za výchovu. Podle dětského psychologa Václava Mertina, který systém připravuje, by se smlouvy týkaly jen problémových žáků a měly by podobu výchovného plánu. Ještě loni ministr předpokládal, že by mohli být agresivní žáci na základě smlouvy například vyloučeni z vyučování.


VZDĚLÁVEJTE SE PRO RŮST – ADAPTABILITA

Výzva č. 71 v rámci OP LZZ má uzávěrku 15. června, mezi cílovými skupinami jsou i zadavatelé, poskytovatelé a další subjekty působící v oblasti sociálního začleňování/sociálních služeb.


SANEP: ČEŠI NECHTĚJÍ EURO A DO EU BY DNES NEVSTOUPILI
SANEP: ČEŠI NECHTĚJÍ EURO A DO EU BY DNES NEVSTOUPILI

Praha 3. dubna (PROTEXT) - Většina obyvatel České republiky se aktuálně staví proti přijetí eura a v případě aktuálního konání referenda o vstupu do Evropské unie by nyní hlasovala proti začlenění ČR do struktur EU. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu společnosti SANEP, který tak poukazuje na rostoucí projevy nedůvěry v evropské orgány a instituce, jež většina Čechů považuje za málo efektivní.


SANEP: ALEXANDR VONDRA BY MĚL ODEJÍT Z VRCHOLNÉ POLITIKY, MÍNÍ VĚTŠINA ČECHŮ
SANEP: ALEXANDR VONDRA BY MĚL ODEJÍT Z VRCHOLNÉ POLITIKY, MÍNÍ VĚTŠINA ČECHŮ

Praha 28. března (PROTEXT) - Největší kauzou, která otřásá stávající vládní koalicí, je bezpochyby kauza související s údajně předraženou zakázkou pro firmu ProMoPro z doby českého předsednictví EU, v níž figuruje ministr obrany a místopředseda ODS Alexandr Vondra.


SEZNAM.CZ JE NYNÍ VLASTNÍKEM STREAM.CZ

Česká portálová jednička Seznam.cz je nově 100% vlastníkem internetové televize Stream.cz. Miloš Petana (jednatel a 50% vlastník Global Inspiration, která provozuje Stream.cz) se dohodl na podmínkách převodu svého vlastnického podílu na Seznam.cz.


SANEP: ČEŠI MAJÍ NADÁLE DŮVĚRU V JADERNÉ ELEKTRÁRNY, ALE SOUHLASÍ S OVĚŘENÍM JEJICH BEZPEČNOSTI
SANEP: ČEŠI MAJÍ NADÁLE DŮVĚRU V JADERNÉ ELEKTRÁRNY, ALE SOUHLASÍ S OVĚŘENÍM JEJICH BEZPEČNOSTI

Praha 22. března (PROTEXT) - Havárie japonské jaderné elektrárny Fukušima, kterou spustilo silné zemětřesení a vlna tsunami, rozpoutala celosvětovou diskusi a mnohdy i hysterii v otázce využívání atomové energie. Jak však ukazuje exkluzivní průzkum společnosti SANEP, Češi ve většině z jaderné energetiky nemají obavy a považují domácí jaderné elektrárny Temelín a Dukovany za bezpečné.


KONEC TAJNOSTÍ. ČESKÝ STATISTICKÝ ÚŘAD HRAJE NA ČESKÉ POMĚRY NEBÝVALE OTEVŘENOU HRU

Předsedkyně Českého statistického úřadu Iva Ritschelová plní sliby, které dala na začátku svého funkčního období. ČSÚ bude transparentně zveřejňovat své smluvní vztahy mezi úřadem a jeho dodavateli. Žádné nové smlouvy nesmí být předmětem obchodního tajemství. ČSÚ tak zcela naplňuje smysl zákona o svobodném přístupu k informacím.


SANEP: ŘADA ČECHŮ NEDARUJE KREV Z DŮVODU NEDOSTATEČNÉ INFORMOVANOSTI A OBAVY Z NÁKAZY
SANEP: ŘADA ČECHŮ NEDARUJE KREV Z DŮVODU NEDOSTATEČNÉ INFORMOVANOSTI A OBAVY Z NÁKAZY

Praha 18. března (PROTEXT) - Česká republika se dlouhodobě potýká s úbytkem dobrovolných dárců krve. Jak ukazuje exkluzivní průzkum společnosti SANEP, od darování krve odrazuje velký počet lidí obava z injekčních jehel, z lékařů a nemocničních zařízení, ale také obava z možné nákazy či bolesti. Velké procento respondentů však také uvádí, že důvodem, proč nedarují krev, je nedostatečná informovanost.


SANEP: DŮVĚRA VLÁDĚ JE NA BODU MRAZU, VÝRAZNĚ K TOMU PŘISPÍVAJÍ KAUZY NĚKTERÝCH MINISTRŮ
SANEP: DŮVĚRA VLÁDĚ JE NA BODU MRAZU, VÝRAZNĚ K TOMU PŘISPÍVAJÍ KAUZY NĚKTERÝCH MINISTRŮ

Praha 15. března (PROTEXT) - Důvěra drtivé většiny občanů České republiky v koaliční vládu Petra Nečase je aktuálně na bodě mrazu. Vedle konkrétnějších podob vládních reforem, které budí ve většině veřejnosti obavy, se na tomto stavu výrazně podílejí rovněž aféry některých členů stávajícího vládního kabinetu.


NETDIRECT ZPŘÍSTUPNIL PŘIPNUTÉ WEBY, NOVINKU IE 9, STATISÍCŮM UŽIVATELŮ INTERNETU

Ostrava 15. března (PROTEXT) - NetDirect s.r.o. jako první dodavatel e-shop systémů v ČR připravil svá řešení na novinku Pinned Sites neboli "připnuté weby" od Microsoftu. Tato funkce Internet Exploreru 9 umožňuje uživatelům Windows 7 mít oblíbené weby "připnuté" na hlavním panelu, stejně jako různé aplikace.


BCV SOLUTIONS POSKYTUJE ZDARMA SOFTWARE PRO IDENTITY MANAGEMENT
BCV SOLUTIONS POSKYTUJE ZDARMA SOFTWARE PRO IDENTITY MANAGEMENT

Praha (PROTEXT) - CzechIdM je ryze české řešení, které zajistí komplexní a přehlednou správu uživatelských účtů ve vaší společnosti, a to bez nákupu licencí.


VIDĚLI JSTE POLÁRNÍ ZÁŘI?
VIDĚLI JSTE POLÁRNÍ ZÁŘI?

Již několik dnů mají na naši planetu vliv silné sluneční erupce. Jsou nejsilnější od roku 2006. V těchto dnech dosahuje takové intenzity, že při noční jasné obloze, budeme-li mít štěstí, máme podle astronomů i my v České republice šanci spatřit částečně severní polární záři. V našich zeměpisných šířkách můžeme spíše pozorovat rudý obzor na severu, který se může i vlnit.


ADIOPROJEKT - NEJPOSLOUCHANĚJŠÍ DIGITÁLNÍ STANICÍ JE LEONARDO
ADIOPROJEKT - NEJPOSLOUCHANĚJŠÍ DIGITÁLNÍ STANICÍ JE LEONARDO

Český rozhlas Leonardo prolomil v pátém roce svého vysílání hranici 20 tisíc posluchačů týdně v DVB-T. Poslední měření Radio Projektu za druhé pololetí minulého roku navíc ukazují na neustále rostoucí dobu poslechu této čistě digitální stanice zaměřené na vědu a techniku.


PROJEKT HANDY CARD PŘINÁŠÍ DALŠÍ ZVÝHODNĚNÍ PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM
PROJEKT HANDY CARD PŘINÁŠÍ DALŠÍ ZVÝHODNĚNÍ PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

Společnost CCS deklarovala smlouvu o partnerství v rámci projektu projektu Handy Card společnosti CAR CLUB a nabízí od 14.2.2011 všem majitelům karty Handy Card speciální platební kartu CCS HANDY Limit. Karta je omezena limitem čerpání do 4.000,- Kč měsíčně.  Sleva činí v současnosti 0,35 Kč/1lt.


BIOQUEST: EASYDNA SPOUŠTÍ TESTOVÁNÍ DNA V ČESKÉ REPUBLICE

30.01.2011 - Mezinárodní firma specializující se na DNA testování otcovství easyDNA nyní rozšiřuje své služby na Českou Republiku ve spolupráci s diagnostickou společností Bioquest Diagnostics LLC..


V PRAZE MĚL PREMIÉRU DOKUMENT NICKYHO RODINA
V PRAZE MĚL PREMIÉRU DOKUMENT NICKYHO RODINA

Celovečerní snímek režiséra Matěje Mináče přináší nová fakta a svědectví o hrdinském činu sira Nicholase Wintona – Brita, který před 2. světovou válkou zachránil 669 převážně židovských dětí. Premiéry se zúčastnila řada významných osobností, včetně ministra kultury Jiřího Bessera.


Strana: 1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23

Copyright © 2019 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz