» Tiskové zprávy

SOUTĚŽ TICHÁ FIRMA 2015 VYHRÁLA SPOLEČNOST ALZA.CZ

Organizace Tichý svět již po osmé vyhlašuje vítěze soutěže Tichá firma, o nejlepšího zaměstnavatele neslyšících na otevřeném pracovním trhu. Titul za rok 2015 získala akciová společnost Alza.cz


POHÁDKOVÝ POKOJÍČEK POKŘTILY HVĚZDY DĚTSKÝCH SRDCÍ!
POHÁDKOVÝ POKOJÍČEK POKŘTILY HVĚZDY DĚTSKÝCH SRDCÍ!

Nejspíš se u nás nenajde dítko, které by neznalo Magdu Reifovou alias Majdu z Kouzelné školky nebo Dádu Patrasovou. Zbrusu novou pohádkovou knihu Pohádkový pokojíček tedy nemohl křtít nikdo jiný, než právě tyto dvě královny dětských srdcí. Mužský element doplnil zpěvák a tatínek dvou dětí Jakub Smolík. 


SOŠKA PRO NEJLEPŠÍHO SEDLÁKA PRO-BIO SVAZU PUTUJE DO ŠTÍTNÉ NAD VLÁŘÍ
SOŠKA PRO NEJLEPŠÍHO SEDLÁKA PRO-BIO SVAZU PUTUJE DO ŠTÍTNÉ NAD VLÁŘÍ

Ekofarma JAVORNÍK CZ s.r.o. byla vybrána radou PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců jako nejlepší členská ekologická farma za rok 2016. Vyhlášení Nejlepšího sedláka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců 2016 se uskutečnilo 21. května 2016 ve Velkých Albrechticích u příležitosti dne otevřených dveří na Ekofarmě Šťastná koza, která titul získala v předchozím roce.  


PEKELNÝ OSTROV 2016
PEKELNÝ OSTROV 2016

První pětiletku uzavře letos holýšovský rockový open-air festival Pekelný ostrov. Za uplynulé čtyři roky se mu podařilo vyrůst do největšího hudebního open-air festivalu svého žánru na západě Čech a letos by tomu nemělo být jinak! Pátý ročník zve opět přední tuzemskou rockovou scénu, včetně návštěv ze Slovenska a Britský ostrovů. Po Sladech a Smokie z předchozích let vystoupí v roce 2016 v Holýšově skotští Nazareth. 


FESTIVALOVÝ ČTVRTEK V NOVÉM MĚSTĚ NAD METUJÍ A OHLÉDNUTÍ DO HISTORIE
FESTIVALOVÝ ČTVRTEK V NOVÉM MĚSTĚ NAD METUJÍ A OHLÉDNUTÍ DO HISTORIE

Málokdo z nás by předpokládal, že by se moderátor mohl osvědčit natolik, že ho ani po deseti letech moderování festivalu filmových a televizních komedií nebudou chtít vyměnit. A tak se rok co rok příznivci veselých filmů setkávají s laskavým a fundovaným hlasem moderátora, kterého můžete znát z obrazovky televize Nova či z dřívějšího pořadu Cyklotoulky.


CENTRUM PECE POD SNĚŽKOU PO MNOHA DESÍTKÁCH LET MĚNÍ SVOJI PODOBU
CENTRUM PECE POD SNĚŽKOU PO MNOHA DESÍTKÁCH LET MĚNÍ SVOJI PODOBU

Desítky let starý betonový kvádr velkoprodejny v centru Pece pod Sněžkou se stal minulostí. Pec se konečně dočkala a její centrum změní svoji tvář. Na místě původní socialistické prodejny vzniká nový, moderní multifunkční objekt „Apartmány Svatý Vavřinec“. Ten bude zahrnovat 88 horských designových apartmánů určených k prodeji a následnému pronájmu, podzemní garáže a komerční parter se supermarketem, restaurací a širokou škálou služeb. Objekt zkultivuje a zmodernizuje centrum Pece pod Sněžkou.


Hospodaření společnosti Veletrhy Brno a.s.
Hospodaření společnosti Veletrhy Brno a.s.

V roce 2015 se konalo 31 samostatných veletrhů, organizovaných společností Veletrhy Brno a.s. Nově byly uspořádány akce InDent a Národní výstava myslivosti. Jako hostující akce se konal nejvýznamnější elektrotechnický veletrh v ČR a SR - AMPER (organizátor Terinvest Praha) a dalších 44 hostujících veletržních, kongresových, firemních a kulturních akcí (KARDIO, GAUDEAMUS, Škoda Auto Management Conference, Majáles a další).


INSTITUT TVŮRČÍ FOTOGRAFIE SLEZSKÉ UNIVERZITY OPAVĚ OSLAVUJE VÝSTAVOU
INSTITUT TVŮRČÍ FOTOGRAFIE SLEZSKÉ UNIVERZITY OPAVĚ OSLAVUJE VÝSTAVOU

Výstava s názvem „Čtvrtstoletí“ uspořádaná k pětadvacátým narozeninám Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě bude po celé léto k vidění v Domě fotografie Galerie hlavního města Prahy v Revoluční ulici  č. 5 v Praze. Představí zde výběr z nejlepších fotografií současných studentů, čerstvých absolventů i vynikající práce autorů, kteří se po dokončení opavských studií prosadili v zahraničí. Obě podlaží Domu fotografie tak naplní zhruba dvě stovky působivých snímků od tvůrců začínajících i renomovaných, včetně fotografických hvězd jako je Dita Pepe,  Lucia Nimcová, Rafał Milach, Andrej Balco, Tereza Vlčková, Roman Vondrouš, Tomáš Pospěch či Bára Prášilová.


NA ZAHRADNÍ AUKCI ARTHOUSE HEJTMÁNEK BYL AUTOPORTRÉT KUBÍNA VYDRAŽEN TÉMĚŘ ZA ŠEST MILIONŮ KORUN!
NA ZAHRADNÍ AUKCI ARTHOUSE HEJTMÁNEK BYL AUTOPORTRÉT KUBÍNA VYDRAŽEN TÉMĚŘ ZA ŠEST MILIONŮ KORUN!

Unikátní Autoportrét Otakara Kubína (1913-14) se na čtvrteční  aukci v Arthouse Hejtmánek v Praze prodal za 5 952 000 korun.  Svou vyvolávací cenu tak obraz překročil  o 4 miliony a stal se tak nejvyšší položkou celé aukce. Jde o třetí nejdražší Kubínovo dílo, které se v tuzemsku vydražilo. Rekordního prodeje se dočkala i plastika Otakara Švece: efektní dvojportrét Voskovec a Werich se prodal za 458 000 korun, což je dosud nejvíce za dílo tohoto autora na českém trhu. Uvedené ceny jsou včetně aukční provize.

V pořadí čtvrtá aukce v Arthouse Hejtmánek v Bubenči v Praze se konala již podruhé v malebné galerijní zahradě. Zájemcům o umění nabídla více než 300 položek z kolekce cenných starožitností, výtvarných děl, nábytku, soch, historických zbraní a designu z období od 13. do 21. století. 


SEZN@MKA: NOVÝ ČESKÝ FILM S JIŘÍM LANGMAJEREM
SEZN@MKA: NOVÝ ČESKÝ FILM S JIŘÍM LANGMAJEREM

Seznamte se a množte se. Začít můžete s úsměvem u letní romantické komedie Sezn@mka s Jiřím Langmajerem v hlavní roli. Adam a Eva měli k seznámení ideální podmínky, byli rovnou nazí a bez jakékoliv konkurence. Dnes se ale nalezení partnera může stát pěkně tvrdým oříškem. Právě všemožné peripetie, uvěřitelné i neuvěřitelné situace a setkání při trnité cestě za tím pravým protějškem ukáže oddychová komedie Sezn@mka, jejíž tvůrci se inspirovali opravdovými zážitky a historkami. 


PAVEL KOHOUT: KDE JE ZAKOPÁN PES
PAVEL KOHOUT: KDE JE ZAKOPÁN PES

Dobrodružný román a kriminální román – tak by mohl nezasvěcený kritik označit obě střídající se roviny této knihy. Jde však o téměř autentické vylíčení nejdramatičtějšího úseku života spisovatele Pavla Kohouta, volně navazující na jeho předchozí dílo Z deníku kontrarevolucionáře


LENKA ZAHRADNICKÁ A MIROSLAV ETZLER RADÍ PEJSKAŘŮM. NEMNOŽ DOMA!
LENKA ZAHRADNICKÁ A MIROSLAV ETZLER RADÍ PEJSKAŘŮM. NEMNOŽ DOMA!

„Pes není zvíře, pes je přítel.“ Tohoto slavného citátu se drží i Lenka Zahradnická a Miroslav Etzler, kteří se rozhodli svým čtyřnohým přátelům pomoci. Vznikl tak jedinečný projekt, který šíří osvětu, a může do budoucna zabránit velké tragédii a to, že se ČR stane další zemí, kde je běžné uspávání psů. 


NA SNĚŽKU PRO LILIENKU PŮJDE VOJTÍŠEK, PÉŤA I SIMONKA
NA SNĚŽKU PRO LILIENKU PŮJDE VOJTÍŠEK, PÉŤA I SIMONKA

Už za týden, v sobotu 28. května, se paralympionik Jaroslav Petrouš a exposlankyně Kateřina Klasnová opět vydají se stovkami lidí na nejvyšší horu Česka. Letos pro malou Lilienku Klimkovou. Čtvrtý ročník charitativního výstupu na Sněžku se poprvé nekoná pro dítě po amputaci. Lilienka se narodila s vzácnou vývojovou vadou bez obou rukou v ramenou. Podpořit Lilienku přijdou i všechny děti, které byly hlavní tváří předchozích ročníků.

Na osud Lilienky upozornila Nadační fond KlaPeto maminka Vojtíška Měska, pro kterého se benefice pořádala loni. Rodiče o postižení holčičky do porodu netušili. 


MASARYKŮV TÁBOR V DUCHU PRVNÍ REPUBLIKY ZNOVU OŽIJE
MASARYKŮV TÁBOR V DUCHU PRVNÍ REPUBLIKY ZNOVU OŽIJE

Zažít posázavskou romantiku na lodích? Zdolávat náročnou cestu divočinou, poznávat přírodu, střílet z luku, anebo si zahrát třeba volejbal?  A tábořit přitom na místě vybraném prvním československým prezidentem? To vše a ještě leccos navíc pro kluky a holky nabídne od 1. do 8. července Masarykův tábor YMCA v Soběšíně, který letos znovu ožije v duchu původních tradic z první republiky.


PAMÁTNÍK KARLA ČAPKA NA STRŽI NOVĚ PŘEDSTAVUJE OLGU SCHEINPFLUGOVOU A FERDINANDA PEROUTKU
PAMÁTNÍK KARLA ČAPKA NA STRŽI NOVĚ PŘEDSTAVUJE OLGU SCHEINPFLUGOVOU A FERDINANDA PEROUTKU

Zrestaurovaný hedvábný kostým z 20. let herečky a tehdejší módní ikony Olgy Scheinpflugové nebo originální konferenční stolek spisovatele a publicisty Ferdinanda Peroutky, jehož hlas nyní znovu uslyšíme i z autentické nahrávky. A také vánoční blahopřání, které Olze Scheinpflugové už coby ceněné spisovatelce poslal jako osmnáctiletý mladík Václav Havel… Tyto a další zajímavé předměty, fotografie, dokumenty i filmové a zvukové ukázky nabídnou nyní nové expozice v malebném Památníku Karla Čapka na Strži. 

Památník je už od roku 1963 věnován životu a dílu spisovatele Karla Čapka, který zde spolu s Olgou Scheipflugovou strávil poslední léta svého života.


SLAVÍCE BÍLÁ MÍŘÍ NA SÁZAVAFEST 2016
SLAVÍCE BÍLÁ MÍŘÍ NA SÁZAVAFEST 2016

Již 3. srpna vypukne další ročník oblíbeného festivalu Sázavafest. A návštěvníci se mají opět na co těšit. Festival nově přidává nultý den, který publikum rozehřeje ve velkém. V lesoparku ve Světlé nad Sázavou totiž program nezahájí nikdo menší než několikanásobná česká slavice, Lucie Bílá. Držet krok s ní navíc bude Kamil Střihavka. Ten odzpívá první festivalový tón v 19:30 hodin. Nenechte si ujít skvělá nezkrácená vystoupení obou velikánů naší populární hudby a přijďte se pobavit již o den dříve. 

O svá místa u pódia mohou fanoušci začít bojovat v 17 hodin, kdy se brány festivalu otevřou. Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji na https://ticketspot.cz/ za 490,- Kč.

Pokud si návštěvníci chtějí dopřát maximální pohodlí a luxus, mohou využít možnost nákupu VIP vstupenky. Jejich držitelé získají vstup do uzavřené zóny s místy pro sezení přímo před pódiem! A nejen to. 


ZNOVU PROŽÍT MLÁDÍ? PROČ NE? DOMLUVTE SE S ĎÁBLEM!
ZNOVU PROŽÍT MLÁDÍ? PROČ NE? DOMLUVTE SE S ĎÁBLEM!

Odnepaměti šlo mnohým podvodníkům pouze o zisk. Láká-li vás proto někdo na věčné mládí, dejte si pozor! Můžete se totiž svou duší upsat ďáblu! Po staletí známý příběh o Faustovi, který tuto situaci zažil na vlastní kůži, Vám může být výstrahou.  Divadlo Hybernia, jedno z nejmodernějších muzikálových divadel, bude letos na podzim slavit 10. výročí od jeho slavnostního otevření. Producent divadla se proto k této příležitosti rozhodl přijít s novým zpracováním klasického námětu ďáblovy nabídky ve výpravném muzikálu na faustovské téma MEFISTO, který se poprvé představí divákům 1. listopadu 2016.


BĚH, VE KTERÉM VÍTĚZÍ BARVY, SE VRACÍ JIŽ POTŘETÍ
BĚH, VE KTERÉM VÍTĚZÍ BARVY, SE VRACÍ JIŽ POTŘETÍ

Jaro bude v roce 2016 opět patřit oblíbenému běhu plnému zábavy a hlavně barev. Již třetí ročník akce Barvám neutečeš letos navštíví hned tři česká města. Pětikilometrovou trať, pět barevných zón a bohatý doprovodný program si od 7. do 21. května opět užijí obyvatelé Prahy a Olomouce, novinkou je i zastávka v Českých Budějovicích.


TAKÉ RÁDI VZPOMÍNÁTE NA HEZKÉ CHVÍLE?
TAKÉ RÁDI VZPOMÍNÁTE NA HEZKÉ CHVÍLE?

Dnešní doba je charakteristická pořizováním fotografií. Každý chce zachytit své prchající okamžiky, co nejvěrněji. Rodina, dovolené, mazlíčci, úspěchy, majetek a tzv. selfies jsou témata, která se na snímcích vyskytují nejčastěji. Co se ale stane s fotkami pak? Existují totiž dva typy lidí: jedni nesnáší se přehrabovat v plné krabici s fotkami nebo v počítači ve složce plné snímků a druzí to milují. Pro oba dva typy je tu fotokniha!


POJD’ME MLUVIT O AUTISMU!
POJD’ME MLUVIT O AUTISMU!

Let's talk!“ – Auttalk.

Neschopnost spolupracovat a přizpůsobit se, dvě základní charakteristiky autistů. V České republice žije s diagnózou poruchy autistického spektra zhruba 1 % populace. Dosud nejsou známy přesné příčiny vzniku těchto poruch a tedy ani přesné možnosti případné léčby. 


Strana: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Copyright © 2020 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz