» Tiskové zprávy

VÝVOJ VINAŘSKÉ DRUŽSTVA TEMPLÁŘSKÉ SKLEPY ČEJKOVICE
VÝVOJ VINAŘSKÉ DRUŽSTVA TEMPLÁŘSKÉ SKLEPY ČEJKOVICE

Za 80 let se u nás vystřídalo 10 prezidentů i několik režimů. Měnily se ale i trendy a chutě. Jak, na to nám odpověděl Ing. Pavel Pastorek generální ředitel Templářských sklepů Čejkovice, které letos slaví právě 80. výročí své novodobé historie. 


MARIÁNSKÉ LÁZNĚ OŽIJÍ PO 70 LETECH ZNOVU FILMEM!
MARIÁNSKÉ LÁZNĚ OŽIJÍ PO 70 LETECH ZNOVU FILMEM!

Víte, kde se uskutečnil první mezinárodní filmový festival v tehdejším Československu? Bylo to v létě 1946 právě v západočeských Mariánských Lázních. Některé filmy se už tehdy promítaly i v nedalekých Karlových Varech, kam se o čtyři roky později první a dodnes největší domácí filmový festival přestěhoval. Mariánské Lázně tak dlouhé roky čekaly na svůj filmový svátek a koncem léta se konečně dočkají. 


LÍDA BAAROVÁ STÁLE FASCINUJE
LÍDA BAAROVÁ STÁLE FASCINUJE

Pohled na život Lídy Baarové, jaký tady ještě nebyl! Odtajněné protokoly z výslechů, dosud nepublikované fotografie, unikátní rozhovory a kompletní filmografie. To vše a ještě mnohem více přináší nová výpravná kniha. 

Jen stěží by se v dějinách československé kinematografie našel osud podobný tomu, který prožila Lída Baarová. Byla jednou z mála, kterým se podařilo prosadit i za hranicemi naší vlasti, to když natáčela v několika evropských zemích. V soukromí se zapletla s nacistickým ministrem propagandy Josephem Goebbelsem, což mělo nejen pro ni, ale i pro její rodinu a nejbližší doslova fatální následky. Ostatně kniha ukazuje některá životní rozhodnuti Lídy Baarové z dosud nevídaných uhlů.


ZÁRUČNÍ FOND V RÁMCI PROGRAMU KREATIVNÍ EVROPA

Lepší přístup k financování kulturních a kreativních iniciativ!


TEMPLÁŘI VZDÁVAJÍ HOLD KARLU IV. SPECIÁLNÍ EDICE VÍN PŘISPĚJE NA OBNOVU PAMÁTEK
TEMPLÁŘI VZDÁVAJÍ HOLD KARLU IV. SPECIÁLNÍ EDICE VÍN PŘISPĚJE NA OBNOVU PAMÁTEK

Rok 2016 není jen rokem významného výročí pro Templářské sklepy. Letos uplynulo také 700 let od narození Karla IV. Právě on k nám dal přivézt révu z Burgundska a Porýní a za jeho vlády nastal velký rozkvět vinařství. I proto se Templářské sklepy rozhodly připomenout jeho odkaz speciální edicí Karel IV. s víny z řady Sanctus Victoria. Jejich prodejem pak přispějí na obnovu památek, které nechal vystavět právě Karel IV.


ÚSPĚŠNÁ BILANCE A NOVÁ SEZÓNA 2016-2017 VE ŠVANDOVĚ DIVADLE
ÚSPĚŠNÁ BILANCE A NOVÁ SEZÓNA 2016-2017 VE ŠVANDOVĚ DIVADLE

Návštěvnost překračující 90 %, vysoký počet odehraných představení, hostování v zahraničí a za sebou vůbec nejúspěšnější období v novodobé historii Švandova divadla. To je bilance smíchovské scény, která 1. října 2016 oslaví už 135 let od svého založení – diváci si výročí připomenou slavnostním uvedením veleúspěšné inscenace Cry Baby Cry, které se v té době rovněž dočká 135. reprízy. 


NA MELTINGPOT DO OSTRAVY MÍŘÍ TIMOTHY SNYDER, LEONARD MLODINOW I ROBERT FULGHUM
NA MELTINGPOT DO OSTRAVY MÍŘÍ TIMOTHY SNYDER, LEONARD MLODINOW I ROBERT FULGHUM

Spisovatel Robert Fulghum, historik Timothy Snyder, držitel Nobelovy ceny za chemii Daniel Shechtman, teoretický fyzik a popularizátor vědy Leonard Mlodinow (viz. foto), držitelé Pulitzerovy ceny novinář Chris Hedges a básník Yusef Komunyakaa, skotský handicapovaný horolezec Jamie Andrew... to jen jen několik málo jmen z bohaté nabídky hostů Mezinárodníha fóra Meltingpot, které proběhne od 12. do 17. července v Ostravě. 


BRNO ZÍSKÁVÁ PRVNÍ PĚTIHVĚZDIČKOVÝ HOTEL BARCELÓ BRNO PALACE
BRNO ZÍSKÁVÁ PRVNÍ PĚTIHVĚZDIČKOVÝ HOTEL BARCELÓ BRNO PALACE

Barceló Brno Palace jako první a jediný hotel v Brně získává v těchto dnech od Asociace hotelů a restaurací certifikát pěti hvězdiček. Hotel se 119 luxusními pokoji v historickém centru Brna splnil všechna přísná kritéria. Zařadil se tak mezi desítky dalších pětihvězdičkových hotelů v tuzemsku, jejichž klientela každoročně roste. O tuto hotelovou třídu je v České republice zdaleka největší zájem – využití pokojů se u ní podle průzkumů Českého statistického úřadu pohybovalo v posledních letech nad 60ti procenty.  


SOUTĚŽ TICHÁ FIRMA 2015 VYHRÁLA SPOLEČNOST ALZA.CZ

Organizace Tichý svět již po osmé vyhlašuje vítěze soutěže Tichá firma, o nejlepšího zaměstnavatele neslyšících na otevřeném pracovním trhu. Titul za rok 2015 získala akciová společnost Alza.cz


POHÁDKOVÝ POKOJÍČEK POKŘTILY HVĚZDY DĚTSKÝCH SRDCÍ!
POHÁDKOVÝ POKOJÍČEK POKŘTILY HVĚZDY DĚTSKÝCH SRDCÍ!

Nejspíš se u nás nenajde dítko, které by neznalo Magdu Reifovou alias Majdu z Kouzelné školky nebo Dádu Patrasovou. Zbrusu novou pohádkovou knihu Pohádkový pokojíček tedy nemohl křtít nikdo jiný, než právě tyto dvě královny dětských srdcí. Mužský element doplnil zpěvák a tatínek dvou dětí Jakub Smolík. 


SOŠKA PRO NEJLEPŠÍHO SEDLÁKA PRO-BIO SVAZU PUTUJE DO ŠTÍTNÉ NAD VLÁŘÍ
SOŠKA PRO NEJLEPŠÍHO SEDLÁKA PRO-BIO SVAZU PUTUJE DO ŠTÍTNÉ NAD VLÁŘÍ

Ekofarma JAVORNÍK CZ s.r.o. byla vybrána radou PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců jako nejlepší členská ekologická farma za rok 2016. Vyhlášení Nejlepšího sedláka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců 2016 se uskutečnilo 21. května 2016 ve Velkých Albrechticích u příležitosti dne otevřených dveří na Ekofarmě Šťastná koza, která titul získala v předchozím roce.  


PEKELNÝ OSTROV 2016
PEKELNÝ OSTROV 2016

První pětiletku uzavře letos holýšovský rockový open-air festival Pekelný ostrov. Za uplynulé čtyři roky se mu podařilo vyrůst do největšího hudebního open-air festivalu svého žánru na západě Čech a letos by tomu nemělo být jinak! Pátý ročník zve opět přední tuzemskou rockovou scénu, včetně návštěv ze Slovenska a Britský ostrovů. Po Sladech a Smokie z předchozích let vystoupí v roce 2016 v Holýšově skotští Nazareth. 


FESTIVALOVÝ ČTVRTEK V NOVÉM MĚSTĚ NAD METUJÍ A OHLÉDNUTÍ DO HISTORIE
FESTIVALOVÝ ČTVRTEK V NOVÉM MĚSTĚ NAD METUJÍ A OHLÉDNUTÍ DO HISTORIE

Málokdo z nás by předpokládal, že by se moderátor mohl osvědčit natolik, že ho ani po deseti letech moderování festivalu filmových a televizních komedií nebudou chtít vyměnit. A tak se rok co rok příznivci veselých filmů setkávají s laskavým a fundovaným hlasem moderátora, kterého můžete znát z obrazovky televize Nova či z dřívějšího pořadu Cyklotoulky.


CENTRUM PECE POD SNĚŽKOU PO MNOHA DESÍTKÁCH LET MĚNÍ SVOJI PODOBU
CENTRUM PECE POD SNĚŽKOU PO MNOHA DESÍTKÁCH LET MĚNÍ SVOJI PODOBU

Desítky let starý betonový kvádr velkoprodejny v centru Pece pod Sněžkou se stal minulostí. Pec se konečně dočkala a její centrum změní svoji tvář. Na místě původní socialistické prodejny vzniká nový, moderní multifunkční objekt „Apartmány Svatý Vavřinec“. Ten bude zahrnovat 88 horských designových apartmánů určených k prodeji a následnému pronájmu, podzemní garáže a komerční parter se supermarketem, restaurací a širokou škálou služeb. Objekt zkultivuje a zmodernizuje centrum Pece pod Sněžkou.


Hospodaření společnosti Veletrhy Brno a.s.
Hospodaření společnosti Veletrhy Brno a.s.

V roce 2015 se konalo 31 samostatných veletrhů, organizovaných společností Veletrhy Brno a.s. Nově byly uspořádány akce InDent a Národní výstava myslivosti. Jako hostující akce se konal nejvýznamnější elektrotechnický veletrh v ČR a SR - AMPER (organizátor Terinvest Praha) a dalších 44 hostujících veletržních, kongresových, firemních a kulturních akcí (KARDIO, GAUDEAMUS, Škoda Auto Management Conference, Majáles a další).


INSTITUT TVŮRČÍ FOTOGRAFIE SLEZSKÉ UNIVERZITY OPAVĚ OSLAVUJE VÝSTAVOU
INSTITUT TVŮRČÍ FOTOGRAFIE SLEZSKÉ UNIVERZITY OPAVĚ OSLAVUJE VÝSTAVOU

Výstava s názvem „Čtvrtstoletí“ uspořádaná k pětadvacátým narozeninám Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě bude po celé léto k vidění v Domě fotografie Galerie hlavního města Prahy v Revoluční ulici  č. 5 v Praze. Představí zde výběr z nejlepších fotografií současných studentů, čerstvých absolventů i vynikající práce autorů, kteří se po dokončení opavských studií prosadili v zahraničí. Obě podlaží Domu fotografie tak naplní zhruba dvě stovky působivých snímků od tvůrců začínajících i renomovaných, včetně fotografických hvězd jako je Dita Pepe,  Lucia Nimcová, Rafał Milach, Andrej Balco, Tereza Vlčková, Roman Vondrouš, Tomáš Pospěch či Bára Prášilová.


NA ZAHRADNÍ AUKCI ARTHOUSE HEJTMÁNEK BYL AUTOPORTRÉT KUBÍNA VYDRAŽEN TÉMĚŘ ZA ŠEST MILIONŮ KORUN!
NA ZAHRADNÍ AUKCI ARTHOUSE HEJTMÁNEK BYL AUTOPORTRÉT KUBÍNA VYDRAŽEN TÉMĚŘ ZA ŠEST MILIONŮ KORUN!

Unikátní Autoportrét Otakara Kubína (1913-14) se na čtvrteční  aukci v Arthouse Hejtmánek v Praze prodal za 5 952 000 korun.  Svou vyvolávací cenu tak obraz překročil  o 4 miliony a stal se tak nejvyšší položkou celé aukce. Jde o třetí nejdražší Kubínovo dílo, které se v tuzemsku vydražilo. Rekordního prodeje se dočkala i plastika Otakara Švece: efektní dvojportrét Voskovec a Werich se prodal za 458 000 korun, což je dosud nejvíce za dílo tohoto autora na českém trhu. Uvedené ceny jsou včetně aukční provize.

V pořadí čtvrtá aukce v Arthouse Hejtmánek v Bubenči v Praze se konala již podruhé v malebné galerijní zahradě. Zájemcům o umění nabídla více než 300 položek z kolekce cenných starožitností, výtvarných děl, nábytku, soch, historických zbraní a designu z období od 13. do 21. století. 


SEZN@MKA: NOVÝ ČESKÝ FILM S JIŘÍM LANGMAJEREM
SEZN@MKA: NOVÝ ČESKÝ FILM S JIŘÍM LANGMAJEREM

Seznamte se a množte se. Začít můžete s úsměvem u letní romantické komedie Sezn@mka s Jiřím Langmajerem v hlavní roli. Adam a Eva měli k seznámení ideální podmínky, byli rovnou nazí a bez jakékoliv konkurence. Dnes se ale nalezení partnera může stát pěkně tvrdým oříškem. Právě všemožné peripetie, uvěřitelné i neuvěřitelné situace a setkání při trnité cestě za tím pravým protějškem ukáže oddychová komedie Sezn@mka, jejíž tvůrci se inspirovali opravdovými zážitky a historkami. 


PAVEL KOHOUT: KDE JE ZAKOPÁN PES
PAVEL KOHOUT: KDE JE ZAKOPÁN PES

Dobrodružný román a kriminální román – tak by mohl nezasvěcený kritik označit obě střídající se roviny této knihy. Jde však o téměř autentické vylíčení nejdramatičtějšího úseku života spisovatele Pavla Kohouta, volně navazující na jeho předchozí dílo Z deníku kontrarevolucionáře


LENKA ZAHRADNICKÁ A MIROSLAV ETZLER RADÍ PEJSKAŘŮM. NEMNOŽ DOMA!
LENKA ZAHRADNICKÁ A MIROSLAV ETZLER RADÍ PEJSKAŘŮM. NEMNOŽ DOMA!

„Pes není zvíře, pes je přítel.“ Tohoto slavného citátu se drží i Lenka Zahradnická a Miroslav Etzler, kteří se rozhodli svým čtyřnohým přátelům pomoci. Vznikl tak jedinečný projekt, který šíří osvětu, a může do budoucna zabránit velké tragédii a to, že se ČR stane další zemí, kde je běžné uspávání psů. 


Strana: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Copyright © 2023 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz