» Tiskové zprávy

FILM VŠECHNO NEBO NIC – ČESKÝ DENÍK BRIDGET JONESOVÉ?
FILM VŠECHNO NEBO NIC – ČESKÝ DENÍK BRIDGET JONESOVÉ?

Kdyby se vybíral film obsazený nejhezčími herci současnosti, nový český snímek Všechno nebo nic by určitě vyhrál. Už podle plakátu, který v těchto dnech produkce vypustila, je vidět, že v kině bude opravdu na co koukat. 

Najít dvě krásné herečky přes 30, které umějí dobře hrát a ještě spolu budou fungovat, nebylo ale jednoduché. „Od začátku jsme ale měli jasno o Táně Pauhofové. Přála si to autorka scénáře Evita Urbaníková a ukázalo se, že to byl skvělý tip, Táňa je ve filmu úžasná,“ vysvětlil producent Igor Konyukov s tím, že jak se potvrdilo později, fungovala skvěle i kombinace s Klárou Issovou.

Podobně to prý bylo i s hlavní mužskou rolí, kterou ztvárnil jeden z neobsazovanějších polských herců Michal Žebrowski


MÓDA POD OLYMPIJSKÝMI KRUHY
MÓDA POD OLYMPIJSKÝMI KRUHY

Nástupové oblečení od Athén až po Rio

Móda a sport jsou spolu historicky provázány, prvotní potřeba vhodného oděvu pro sportovní aktivity se neobešla bez přizpůsobení se dobovým módním trendům. Stále větší obliba sportu přinesla sportovcům také nutnost účastnit se společenských akcí pořádaných na počest různých utkání a závodů a zde bylo potřeba sáhnout pro oděv vyhovující požadavkům společenské etikety. Olympijské hry se od setkání několika stovek nadšenců rozrostly v masový podnik, kde je třeba reprezentovat, účastnit se mnoha společenských událostí, které se v průběhu her konají. Při mnohých příležitostech dnes již slavnostní oblečení připomíná spíše to sportovní, kolekce jsou navrhovány tak, aby byly pro sportovce příjemné a zároveň v nich bylo možné absolvovat i některé slavnostní akce.


SBĚRATELÉ HRACÍCH KARET Z CELÉHO SVĚTA SE SJEDOU DO ČESKA
SBĚRATELÉ HRACÍCH KARET Z CELÉHO SVĚTA SE SJEDOU DO ČESKA

Vykládací karty namalované pěvkyní Emou Destinnovou,  karetní unikáty z 16. a 17. století, hru českých obrozenců ze století 18. a 19. a mnoho dalších cenných exponátů, z nichž se mnohé na veřejnosti objeví poprvé. To vše přinesou na podzim výstavy spojené s první mezinárodní konferencí sběratelů hracích karet, jež se uskuteční v Česku. Od 30. září do 2. října ji v Národním technickém muzeu v Praze pořádá Club sběratelů hracích karet. 


S HESLEM „TAK SE STAREJ, MLADEJ“ MAJÍ SENIOŘI VSTUP DO MUZEA KARLA ZEMANA ZDARMA, ŘÍKÁ SIMONA KRAINOVÁ
S HESLEM „TAK SE STAREJ, MLADEJ“ MAJÍ SENIOŘI VSTUP DO MUZEA KARLA ZEMANA ZDARMA, ŘÍKÁ SIMONA KRAINOVÁ

Stačí na pokladně muzea sdělit heslo „Tak se starej, mladej“ a senioři v doprovodu mohou do Muzea Karla Zemana zdarma. Pokračování úspěšné akce na celý srpen v režii Nadace Antonika Simony Krainové a Muzea Karla Zemana. Jako první si akci vyzkoušela důchodkyně Naděžda Žáčková s vnučkou a pravnoučaty. Prožívá své stáří aktivně a radostně?


MÓDNÍ PŘEHLÍDKA OSTROV TICHÉ KRÁSY PODPOŘILA NESLYŠÍCÍ
MÓDNÍ PŘEHLÍDKA OSTROV TICHÉ KRÁSY PODPOŘILA NESLYŠÍCÍ

Slovanský ostrov se na konci června na jeden večer proměnil v Ostrov tiché krásy. Společnost Tichý svět zde od 20 hodin pořádala charitativní módní přehlídku v Malém sále paláce Žofín. Na přehlídce představilo své originální modely patnáct studentů Ateliéru designu oděvu a obuvi Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze pod vedením doc. Liběny Rochové, oděvní designérky, čerstvé držitelky titulů Módní designér roku a Grand designér roku 2015. 


RUPTURALISMUS - NOVODOBÝ UMĚLECKÝ SMĚR JEDNADVACÁTÉHO STOLETÍ
RUPTURALISMUS - NOVODOBÝ UMĚLECKÝ SMĚR JEDNADVACÁTÉHO STOLETÍ

Rupturalismus je příznačným jevem jednadvacátého století. Vychází z latinského pojmu ruptura, který se překládá jako prasklina nebo zlom, a odkazuje na praskliny displejů mobilních telefonů. Přenosné přístroje se s nástupem mobilního internetu a rozvojem sociálních sítí staly pro své majitele novodobým fetišem. Bez nich si život v moderní společnosti už ani nedokážeme představit. Staly se doslova našimi prostředníky se světem, nerozlučnými společníky, svědky našich emocí, a jejich ztráta či poškození se stává leckdy otřesem a zlomem v našich životech. A právě tyto okamžiky a emoce zachycuje rupturalismus.


VÝVOJ VINAŘSKÉ DRUŽSTVA TEMPLÁŘSKÉ SKLEPY ČEJKOVICE
VÝVOJ VINAŘSKÉ DRUŽSTVA TEMPLÁŘSKÉ SKLEPY ČEJKOVICE

Za 80 let se u nás vystřídalo 10 prezidentů i několik režimů. Měnily se ale i trendy a chutě. Jak, na to nám odpověděl Ing. Pavel Pastorek generální ředitel Templářských sklepů Čejkovice, které letos slaví právě 80. výročí své novodobé historie. 


MARIÁNSKÉ LÁZNĚ OŽIJÍ PO 70 LETECH ZNOVU FILMEM!
MARIÁNSKÉ LÁZNĚ OŽIJÍ PO 70 LETECH ZNOVU FILMEM!

Víte, kde se uskutečnil první mezinárodní filmový festival v tehdejším Československu? Bylo to v létě 1946 právě v západočeských Mariánských Lázních. Některé filmy se už tehdy promítaly i v nedalekých Karlových Varech, kam se o čtyři roky později první a dodnes největší domácí filmový festival přestěhoval. Mariánské Lázně tak dlouhé roky čekaly na svůj filmový svátek a koncem léta se konečně dočkají. 


LÍDA BAAROVÁ STÁLE FASCINUJE
LÍDA BAAROVÁ STÁLE FASCINUJE

Pohled na život Lídy Baarové, jaký tady ještě nebyl! Odtajněné protokoly z výslechů, dosud nepublikované fotografie, unikátní rozhovory a kompletní filmografie. To vše a ještě mnohem více přináší nová výpravná kniha. 

Jen stěží by se v dějinách československé kinematografie našel osud podobný tomu, který prožila Lída Baarová. Byla jednou z mála, kterým se podařilo prosadit i za hranicemi naší vlasti, to když natáčela v několika evropských zemích. V soukromí se zapletla s nacistickým ministrem propagandy Josephem Goebbelsem, což mělo nejen pro ni, ale i pro její rodinu a nejbližší doslova fatální následky. Ostatně kniha ukazuje některá životní rozhodnuti Lídy Baarové z dosud nevídaných uhlů.


ZÁRUČNÍ FOND V RÁMCI PROGRAMU KREATIVNÍ EVROPA

Lepší přístup k financování kulturních a kreativních iniciativ!


TEMPLÁŘI VZDÁVAJÍ HOLD KARLU IV. SPECIÁLNÍ EDICE VÍN PŘISPĚJE NA OBNOVU PAMÁTEK
TEMPLÁŘI VZDÁVAJÍ HOLD KARLU IV. SPECIÁLNÍ EDICE VÍN PŘISPĚJE NA OBNOVU PAMÁTEK

Rok 2016 není jen rokem významného výročí pro Templářské sklepy. Letos uplynulo také 700 let od narození Karla IV. Právě on k nám dal přivézt révu z Burgundska a Porýní a za jeho vlády nastal velký rozkvět vinařství. I proto se Templářské sklepy rozhodly připomenout jeho odkaz speciální edicí Karel IV. s víny z řady Sanctus Victoria. Jejich prodejem pak přispějí na obnovu památek, které nechal vystavět právě Karel IV.


ÚSPĚŠNÁ BILANCE A NOVÁ SEZÓNA 2016-2017 VE ŠVANDOVĚ DIVADLE
ÚSPĚŠNÁ BILANCE A NOVÁ SEZÓNA 2016-2017 VE ŠVANDOVĚ DIVADLE

Návštěvnost překračující 90 %, vysoký počet odehraných představení, hostování v zahraničí a za sebou vůbec nejúspěšnější období v novodobé historii Švandova divadla. To je bilance smíchovské scény, která 1. října 2016 oslaví už 135 let od svého založení – diváci si výročí připomenou slavnostním uvedením veleúspěšné inscenace Cry Baby Cry, které se v té době rovněž dočká 135. reprízy. 


NA MELTINGPOT DO OSTRAVY MÍŘÍ TIMOTHY SNYDER, LEONARD MLODINOW I ROBERT FULGHUM
NA MELTINGPOT DO OSTRAVY MÍŘÍ TIMOTHY SNYDER, LEONARD MLODINOW I ROBERT FULGHUM

Spisovatel Robert Fulghum, historik Timothy Snyder, držitel Nobelovy ceny za chemii Daniel Shechtman, teoretický fyzik a popularizátor vědy Leonard Mlodinow (viz. foto), držitelé Pulitzerovy ceny novinář Chris Hedges a básník Yusef Komunyakaa, skotský handicapovaný horolezec Jamie Andrew... to jen jen několik málo jmen z bohaté nabídky hostů Mezinárodníha fóra Meltingpot, které proběhne od 12. do 17. července v Ostravě. 


BRNO ZÍSKÁVÁ PRVNÍ PĚTIHVĚZDIČKOVÝ HOTEL BARCELÓ BRNO PALACE
BRNO ZÍSKÁVÁ PRVNÍ PĚTIHVĚZDIČKOVÝ HOTEL BARCELÓ BRNO PALACE

Barceló Brno Palace jako první a jediný hotel v Brně získává v těchto dnech od Asociace hotelů a restaurací certifikát pěti hvězdiček. Hotel se 119 luxusními pokoji v historickém centru Brna splnil všechna přísná kritéria. Zařadil se tak mezi desítky dalších pětihvězdičkových hotelů v tuzemsku, jejichž klientela každoročně roste. O tuto hotelovou třídu je v České republice zdaleka největší zájem – využití pokojů se u ní podle průzkumů Českého statistického úřadu pohybovalo v posledních letech nad 60ti procenty.  


SOUTĚŽ TICHÁ FIRMA 2015 VYHRÁLA SPOLEČNOST ALZA.CZ

Organizace Tichý svět již po osmé vyhlašuje vítěze soutěže Tichá firma, o nejlepšího zaměstnavatele neslyšících na otevřeném pracovním trhu. Titul za rok 2015 získala akciová společnost Alza.cz


POHÁDKOVÝ POKOJÍČEK POKŘTILY HVĚZDY DĚTSKÝCH SRDCÍ!
POHÁDKOVÝ POKOJÍČEK POKŘTILY HVĚZDY DĚTSKÝCH SRDCÍ!

Nejspíš se u nás nenajde dítko, které by neznalo Magdu Reifovou alias Majdu z Kouzelné školky nebo Dádu Patrasovou. Zbrusu novou pohádkovou knihu Pohádkový pokojíček tedy nemohl křtít nikdo jiný, než právě tyto dvě královny dětských srdcí. Mužský element doplnil zpěvák a tatínek dvou dětí Jakub Smolík. 


SOŠKA PRO NEJLEPŠÍHO SEDLÁKA PRO-BIO SVAZU PUTUJE DO ŠTÍTNÉ NAD VLÁŘÍ
SOŠKA PRO NEJLEPŠÍHO SEDLÁKA PRO-BIO SVAZU PUTUJE DO ŠTÍTNÉ NAD VLÁŘÍ

Ekofarma JAVORNÍK CZ s.r.o. byla vybrána radou PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců jako nejlepší členská ekologická farma za rok 2016. Vyhlášení Nejlepšího sedláka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců 2016 se uskutečnilo 21. května 2016 ve Velkých Albrechticích u příležitosti dne otevřených dveří na Ekofarmě Šťastná koza, která titul získala v předchozím roce.  


PEKELNÝ OSTROV 2016
PEKELNÝ OSTROV 2016

První pětiletku uzavře letos holýšovský rockový open-air festival Pekelný ostrov. Za uplynulé čtyři roky se mu podařilo vyrůst do největšího hudebního open-air festivalu svého žánru na západě Čech a letos by tomu nemělo být jinak! Pátý ročník zve opět přední tuzemskou rockovou scénu, včetně návštěv ze Slovenska a Britský ostrovů. Po Sladech a Smokie z předchozích let vystoupí v roce 2016 v Holýšově skotští Nazareth. 


FESTIVALOVÝ ČTVRTEK V NOVÉM MĚSTĚ NAD METUJÍ A OHLÉDNUTÍ DO HISTORIE
FESTIVALOVÝ ČTVRTEK V NOVÉM MĚSTĚ NAD METUJÍ A OHLÉDNUTÍ DO HISTORIE

Málokdo z nás by předpokládal, že by se moderátor mohl osvědčit natolik, že ho ani po deseti letech moderování festivalu filmových a televizních komedií nebudou chtít vyměnit. A tak se rok co rok příznivci veselých filmů setkávají s laskavým a fundovaným hlasem moderátora, kterého můžete znát z obrazovky televize Nova či z dřívějšího pořadu Cyklotoulky.


CENTRUM PECE POD SNĚŽKOU PO MNOHA DESÍTKÁCH LET MĚNÍ SVOJI PODOBU
CENTRUM PECE POD SNĚŽKOU PO MNOHA DESÍTKÁCH LET MĚNÍ SVOJI PODOBU

Desítky let starý betonový kvádr velkoprodejny v centru Pece pod Sněžkou se stal minulostí. Pec se konečně dočkala a její centrum změní svoji tvář. Na místě původní socialistické prodejny vzniká nový, moderní multifunkční objekt „Apartmány Svatý Vavřinec“. Ten bude zahrnovat 88 horských designových apartmánů určených k prodeji a následnému pronájmu, podzemní garáže a komerční parter se supermarketem, restaurací a širokou škálou služeb. Objekt zkultivuje a zmodernizuje centrum Pece pod Sněžkou.


Strana: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Copyright © 2024 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz