» Tiskové zprávy

BĚH, VE KTERÉM VÍTĚZÍ BARVY, SE VRACÍ JIŽ POTŘETÍ
BĚH, VE KTERÉM VÍTĚZÍ BARVY, SE VRACÍ JIŽ POTŘETÍ

Jaro bude v roce 2016 opět patřit oblíbenému běhu plnému zábavy a hlavně barev. Již třetí ročník akce Barvám neutečeš letos navštíví hned tři česká města. Pětikilometrovou trať, pět barevných zón a bohatý doprovodný program si od 7. do 21. května opět užijí obyvatelé Prahy a Olomouce, novinkou je i zastávka v Českých Budějovicích.


TAKÉ RÁDI VZPOMÍNÁTE NA HEZKÉ CHVÍLE?
TAKÉ RÁDI VZPOMÍNÁTE NA HEZKÉ CHVÍLE?

Dnešní doba je charakteristická pořizováním fotografií. Každý chce zachytit své prchající okamžiky, co nejvěrněji. Rodina, dovolené, mazlíčci, úspěchy, majetek a tzv. selfies jsou témata, která se na snímcích vyskytují nejčastěji. Co se ale stane s fotkami pak? Existují totiž dva typy lidí: jedni nesnáší se přehrabovat v plné krabici s fotkami nebo v počítači ve složce plné snímků a druzí to milují. Pro oba dva typy je tu fotokniha!


POJD’ME MLUVIT O AUTISMU!
POJD’ME MLUVIT O AUTISMU!

Let's talk!“ – Auttalk.

Neschopnost spolupracovat a přizpůsobit se, dvě základní charakteristiky autistů. V České republice žije s diagnózou poruchy autistického spektra zhruba 1 % populace. Dosud nejsou známy přesné příčiny vzniku těchto poruch a tedy ani přesné možnosti případné léčby. 


REAKCE NA VYJÁDŘENÍ ETICKÉ KOMISE AV ČR

Dovolujeme si zveřejnit tikovou zprávu v plném znění: Léčba ALS kmenovými buňkami je vědecky dostatečně odůvodněná!


KONFERENCE POMOHLA NAHLÉDNOUT DO SVĚTA NESLYŠÍCÍCH
KONFERENCE POMOHLA NAHLÉDNOUT DO SVĚTA NESLYŠÍCÍCH

Zažijte svět neslyšících, tak zněl název osvětové konference, kterou v historických sálech pražské Staroměstské radnice uspořádala 23. února společnost Tichý svět u příležitosti Mezinárodního dne mateřského jazyka. Tímto jazykem je pro neslyšící nejčastěji znakový jazyk, proto se také většina přednášejících prezentovala „rukama“ a hlasy jim propůjčovaly tlumočnice.


MOTOSALON LETOS S JUBILEJNÍ ANKETOU A NEJVĚTŠÍM POČTEM MOTOZNAČEK
MOTOSALON LETOS S JUBILEJNÍ ANKETOU A NEJVĚTŠÍM POČTEM MOTOZNAČEK

Svou účast potvrdily všechny velké značky působící na českém trhu. Nebudou tedy chybět expozice importérů jako Honda, Yamaha, BMW, Harley-Davidson, Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio, Triumph, KTM, Husqvarna, Kawasaki, dále SUZUKI, Ducati, TM, Benelli, Peugeot, Vespa, Adiva, Keeway, Kentoya, SYM, YUKI, ale nezapomeňme ani na čtyřkolky BRP a Can-Am a třeba i elektroskútr Čezeta či elektrokola KUBERG. Návštěvníci se mohou těšit na novinky pro rok 2016, včetně několika národních premiér.


JAN RÉVAI PŘEDAL KLÍČKY OD ŠKODY SUPERB SOUTĚŽ S KOSMETIKOU FCBARCELONA ZNÁ SVÉHO VÍTĚZE
JAN RÉVAI PŘEDAL KLÍČKY OD ŠKODY SUPERB SOUTĚŽ S KOSMETIKOU FCBARCELONA ZNÁ SVÉHO VÍTĚZE

Jan Révai, herec, porotce divácky oblíbené taneční soutěže StarDance a ambasador TUkas Group, slavnostně předal v pátek 29. ledna klíčky od nového vozidla ŠKODA Superb šťastnému výherci Tomáši Podlipskému.  Zapůjčení vozidla bylo hlavní výhrou soutěže pořádanou pánskou kosmetikou FCBARCELONA, která je spjata s legendárním fotbalovým klubem. Další výherci získali balíčky s exkluzivní řadou pánské kosmetiky v barvách svého oblíbeného fotbalového klubu. 


PŘÍŠTÍ ROK SE ZVÝŠÍ STRAVNÉ NA SLUŽEBNÍCH CESTÁCH A NOMINÁLNÍ HODNOTA STRAVENEK VZROSTE NA 105 KORUN

Ideální nominální hodnota stravenek odpovídá reálné útratě zaměstnanců za oběd. Lidé v pracovním týdnu obědvají v průměru za 101 korun a padesát haléřů, vyplývá z elektronických transakcí prostřednictvím stravenkových karet Ticket Restaurant® Card.   


NOVÁTORSKÝ PROJEKT, KTERÝ PŘEDCHÁZÍ SOCIÁLNÍ IZOLACI
NOVÁTORSKÝ PROJEKT, KTERÝ PŘEDCHÁZÍ SOCIÁLNÍ IZOLACI

V čase adventu, přesně 9. prosince 2015, představila nezisková organizace Integrace 3P, z.s. svůj nový integrační projekt Kavárnička. V Praze v Rybné ulici 24 sídlila od nepaměti služba, která byla určena lidem, kteří se ocitli ve složité životní situaci. 


VÝZVA SOZIALMARIE 2016
VÝZVA SOZIALMARIE 2016

1. Kdo se může přihlásit?

Výzva je určena realizátorům projektů, kteří se zabývají aktuálními sociálními problémy. Tyto projekty musí být ověřené praxí a směřovat do budoucna. K datu podání již musí být v dostatečném stádiu realizace, ale musí dosud probíhat. Přihlášku mohou podat projekty soukromých osob, komerčních podniků, projekty z oblasti sociálního podnikání (občansko-společenské iniciativy, NGO, NPO, spolky) a projekty z oblasti veřejné správy. Zúčastnit se mohou projekty z celé České republiky, Maďarska a Rakouska. Pro projekty z Chorvatska, Německa, Polska, Slovenska a Slovinska platí, že by měly být realizovány ve vzdálenosti max. 300 km vzdušnou čarou od Vídně. 


KVĚTINY PO LYOFILIZACI JSOU JAKO ŽIVÉ!
KVĚTINY PO LYOFILIZACI JSOU JAKO ŽIVÉ!

Rostlina a především květ si i po lyofilizaci zachovává své vlastnosti, jako je barva, tvar a velikost. O lyofilizaci jste jistě již slyšeli v souvislosti s ovocem, jídlem pro horolezce, možná v souvislosti se záchranou starých knih a cenných dokumentů.  My se však společně vydáme cestou lyofilizace květin.


KONTROLNÍ HLÁŠENÍ DPH BUDE ŘEŠIT ÚSTAVNÍ SOUD
KONTROLNÍ HLÁŠENÍ DPH BUDE ŘEŠIT ÚSTAVNÍ SOUD

Kontrolní hlášení DPH bude řešit Ústavní soud. Názor Strany soukromníků České republiky sdílí čtvrtina senátorů. Právní rozbor, návrh ústavní stížnosti a výzva zákonodárcům. Tak vypadalo první kolo bitvy Strany soukromníků České republiky proti nesmyslnému kontrolnímu hlášení DPH. Druhé kolo pak obstarali senátoři. Pod ústavní stížnost se jich podepsalo celkem 21. Jde o větší podporu, než jaká je nutná. Podání stížnosti tak již nic nestojí v cestě.


O LYMFOMECH VÍ POUZE KAŽDÝ DVACÁTÝ ČECH
O LYMFOMECH VÍ POUZE KAŽDÝ DVACÁTÝ ČECH

Již červnový průzkum agentury STEM/MARK ukázal, že znalost bližších podrobností o leukémii není pro Čechy samozřejmostí. V případě otázky "podtypu" leukémie, tzv. lymfomu, dopadla čísla ještě hůře. Termín bezpečně zná pouze 5 % obyvatel, zatímco třetina o něm nikdy neslyšela. 


I PRVNÍ KRVÁCENÍ MŮŽE BÝT POSLEDNÍM
I PRVNÍ KRVÁCENÍ MŮŽE BÝT POSLEDNÍM

Hemofilici nejsou podle pojišťoven nejdražší pacienti. Léčba hemofilie vyšla v loňském roce zdravotní pojišťovny na 676 milionů korun. Touto vzácnou krevní poruchou však trpí jen zhruba tisícovka Čechů a jejich počet se nezvyšuje. Lékaři nyní apelují na zavedení preventivní léčby šité na míru. Sníží počet krvácení, pacientům zvýší kvalitu života a pojišťovnám pomůže optimalizovat náklady na léčbu.


POHLEDNICE POMÁHAJÍ, O ŽIVOTĚ V JINÝCH KOUTECH SVĚTA SE DÍKY NIM DOZVÍDAJÍ DĚTI V KENI I V ČECHÁCH
POHLEDNICE POMÁHAJÍ, O ŽIVOTĚ V JINÝCH KOUTECH SVĚTA SE DÍKY NIM DOZVÍDAJÍ DĚTI V KENI I V ČECHÁCH

Lejla Abbasová představila  charitativní projekt Příběhy nás spojují, který prostřednictvím prodeje pohlednic s fotografiemi Vladi Bajerovské podporuje vznik knihovny Maasai Academy v Keni. Současně prostřednictvím pohlednic spojí děti z České republiky a malé masajské školáky, kteří se tak budou moci vzájemně dozvídat o svých snech, radostech i starostech.


RUDOLF HRUŠÍNSKÝ V OBRAZECH VŠEDNÍCH I NEVŠEDNÍCH
RUDOLF HRUŠÍNSKÝ V OBRAZECH VŠEDNÍCH I NEVŠEDNÍCH

Divadlo Na Jezerce otevřelo unikátní výstavu z cyklu „Paměť divadla a filmu“, která připomíná nedožité 95. narozeniny velkého českého herce Rudolfa Hrušínského. „ Na Jezerce“ jsou k vidění jak jeho fotografie z divadla a natáčení, tak i dosud nepublikované momentky z rodinného archivu. Zdarma potěší všechny návštěvníky divadla jako bonus k představení až do konce září 2016.


PEČUJI A PRACUJI V PRAZE
PEČUJI A PRACUJI V PRAZE

Při příležitosti realizace projektu “Pečuji a pracuji v Praze“, který je realizován v rámci Operačního programu Praha-Adaptabilita, se dne 22. 10. 2015 uskutečnil seminář na téma „Možnosti pracovního uplatnění pečujících osob v sociální oblasti, popř. v sociálních službách.


LUXUSNÍ VÍNA Z GOLANSKÝCH VÝŠIN
LUXUSNÍ VÍNA Z GOLANSKÝCH VÝŠIN

Mezi nejluxusnější vína z produkce vinařství Golan Heights Winery, která dováží společnost KapWein Bohemia, patří ta, která pocházejí z tzv. "single vineyards". Základními průvodními znaky těchto vín jsou speciálně vybrané malé polohy viničních tratí, na kterých jsou v souladu s principy mikroklimatu pěstovány odrůdy bílých nebo červených vín v maximální možné kvalitě a s minimální výtěžností.


JAK SE NEZABÍT PRACÍ ANEB JAK SI Z NULY VYTVOŘIT GIGANTICKÝ PASIVNÍ PŘÍJEM
JAK SE NEZABÍT PRACÍ ANEB JAK SI Z NULY VYTVOŘIT GIGANTICKÝ PASIVNÍ PŘÍJEM

Kmotry knihy se stali: herečka a moderátorka Mahulena Bočanová, která celý křest moderovala, specialista v několika medicínských oborech MUDr. Gorškov, flamenco kytarista Zoran Gajič, romantický básník Jan Ztepilý a etno bubeníci Lukáš Vídeňský a Jiří Pejša. Křest, kterého se zúčastnilo více jak 100 hostů, proběhl v báječně pozitivní atmosféře. O zábavu se starali profesionální etno bubeníci z BUBNOVÁNÍ V KRUHU a hosté si vyzkoušeli tzv. Teambuilding za pomocí perkusí.


STYL A KABO OPĚT STYLOVĚ
STYL A KABO OPĚT STYLOVĚ

Letošní ročník veletrhu Styl a Kabo byl opět plný krásných dívek a svalnatých mužů. A nechyběli ani české miss a známý lamač dívčích srdcí Sagvan Tofi. Ten tráví stále více času v Brně. A není v tom žádná holka, jak by si mohl někdo myslet, ale jsou v tom děti. Děti ráje. Hlavní důvod brněnského působiště originálního herce a zpěváka je ale jednoduchý. Momentálně se tam připravuje na uvedení moravské verze muzikálu Děti ráje, který po pěti úspěšných letech zamířil právě do moravské metropole. 

Že se přehlídky dají dělat originálně, ukázala na veletrhu modelka a moderátorka Hanka Mašlíková, která na mole se svým přítelem předváděli kousky, které by asi málokterá běžná modelka zvládla. Hanku spojuje s jejím partnerem André Reindersem, profesionálním mistrem Evropy a ČR ve smíšených bojových umění – MMA, nejen společný život, ale také zájem o sport a zdravý životní styl. 


Strana: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Copyright © 2021 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz