» Tiskové zprávy

Hospodaření společnosti Veletrhy Brno a.s.
Hospodaření společnosti Veletrhy Brno a.s.

V roce 2015 se konalo 31 samostatných veletrhů, organizovaných společností Veletrhy Brno a.s. Nově byly uspořádány akce InDent a Národní výstava myslivosti. Jako hostující akce se konal nejvýznamnější elektrotechnický veletrh v ČR a SR - AMPER (organizátor Terinvest Praha) a dalších 44 hostujících veletržních, kongresových, firemních a kulturních akcí (KARDIO, GAUDEAMUS, Škoda Auto Management Conference, Majáles a další).


INSTITUT TVŮRČÍ FOTOGRAFIE SLEZSKÉ UNIVERZITY OPAVĚ OSLAVUJE VÝSTAVOU
INSTITUT TVŮRČÍ FOTOGRAFIE SLEZSKÉ UNIVERZITY OPAVĚ OSLAVUJE VÝSTAVOU

Výstava s názvem „Čtvrtstoletí“ uspořádaná k pětadvacátým narozeninám Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě bude po celé léto k vidění v Domě fotografie Galerie hlavního města Prahy v Revoluční ulici  č. 5 v Praze. Představí zde výběr z nejlepších fotografií současných studentů, čerstvých absolventů i vynikající práce autorů, kteří se po dokončení opavských studií prosadili v zahraničí. Obě podlaží Domu fotografie tak naplní zhruba dvě stovky působivých snímků od tvůrců začínajících i renomovaných, včetně fotografických hvězd jako je Dita Pepe,  Lucia Nimcová, Rafał Milach, Andrej Balco, Tereza Vlčková, Roman Vondrouš, Tomáš Pospěch či Bára Prášilová.


NA ZAHRADNÍ AUKCI ARTHOUSE HEJTMÁNEK BYL AUTOPORTRÉT KUBÍNA VYDRAŽEN TÉMĚŘ ZA ŠEST MILIONŮ KORUN!
NA ZAHRADNÍ AUKCI ARTHOUSE HEJTMÁNEK BYL AUTOPORTRÉT KUBÍNA VYDRAŽEN TÉMĚŘ ZA ŠEST MILIONŮ KORUN!

Unikátní Autoportrét Otakara Kubína (1913-14) se na čtvrteční  aukci v Arthouse Hejtmánek v Praze prodal za 5 952 000 korun.  Svou vyvolávací cenu tak obraz překročil  o 4 miliony a stal se tak nejvyšší položkou celé aukce. Jde o třetí nejdražší Kubínovo dílo, které se v tuzemsku vydražilo. Rekordního prodeje se dočkala i plastika Otakara Švece: efektní dvojportrét Voskovec a Werich se prodal za 458 000 korun, což je dosud nejvíce za dílo tohoto autora na českém trhu. Uvedené ceny jsou včetně aukční provize.

V pořadí čtvrtá aukce v Arthouse Hejtmánek v Bubenči v Praze se konala již podruhé v malebné galerijní zahradě. Zájemcům o umění nabídla více než 300 položek z kolekce cenných starožitností, výtvarných děl, nábytku, soch, historických zbraní a designu z období od 13. do 21. století. 


SEZN@MKA: NOVÝ ČESKÝ FILM S JIŘÍM LANGMAJEREM
SEZN@MKA: NOVÝ ČESKÝ FILM S JIŘÍM LANGMAJEREM

Seznamte se a množte se. Začít můžete s úsměvem u letní romantické komedie Sezn@mka s Jiřím Langmajerem v hlavní roli. Adam a Eva měli k seznámení ideální podmínky, byli rovnou nazí a bez jakékoliv konkurence. Dnes se ale nalezení partnera může stát pěkně tvrdým oříškem. Právě všemožné peripetie, uvěřitelné i neuvěřitelné situace a setkání při trnité cestě za tím pravým protějškem ukáže oddychová komedie Sezn@mka, jejíž tvůrci se inspirovali opravdovými zážitky a historkami. 


PAVEL KOHOUT: KDE JE ZAKOPÁN PES
PAVEL KOHOUT: KDE JE ZAKOPÁN PES

Dobrodružný román a kriminální román – tak by mohl nezasvěcený kritik označit obě střídající se roviny této knihy. Jde však o téměř autentické vylíčení nejdramatičtějšího úseku života spisovatele Pavla Kohouta, volně navazující na jeho předchozí dílo Z deníku kontrarevolucionáře


LENKA ZAHRADNICKÁ A MIROSLAV ETZLER RADÍ PEJSKAŘŮM. NEMNOŽ DOMA!
LENKA ZAHRADNICKÁ A MIROSLAV ETZLER RADÍ PEJSKAŘŮM. NEMNOŽ DOMA!

„Pes není zvíře, pes je přítel.“ Tohoto slavného citátu se drží i Lenka Zahradnická a Miroslav Etzler, kteří se rozhodli svým čtyřnohým přátelům pomoci. Vznikl tak jedinečný projekt, který šíří osvětu, a může do budoucna zabránit velké tragédii a to, že se ČR stane další zemí, kde je běžné uspávání psů. 


NA SNĚŽKU PRO LILIENKU PŮJDE VOJTÍŠEK, PÉŤA I SIMONKA
NA SNĚŽKU PRO LILIENKU PŮJDE VOJTÍŠEK, PÉŤA I SIMONKA

Už za týden, v sobotu 28. května, se paralympionik Jaroslav Petrouš a exposlankyně Kateřina Klasnová opět vydají se stovkami lidí na nejvyšší horu Česka. Letos pro malou Lilienku Klimkovou. Čtvrtý ročník charitativního výstupu na Sněžku se poprvé nekoná pro dítě po amputaci. Lilienka se narodila s vzácnou vývojovou vadou bez obou rukou v ramenou. Podpořit Lilienku přijdou i všechny děti, které byly hlavní tváří předchozích ročníků.

Na osud Lilienky upozornila Nadační fond KlaPeto maminka Vojtíška Měska, pro kterého se benefice pořádala loni. Rodiče o postižení holčičky do porodu netušili. 


MASARYKŮV TÁBOR V DUCHU PRVNÍ REPUBLIKY ZNOVU OŽIJE
MASARYKŮV TÁBOR V DUCHU PRVNÍ REPUBLIKY ZNOVU OŽIJE

Zažít posázavskou romantiku na lodích? Zdolávat náročnou cestu divočinou, poznávat přírodu, střílet z luku, anebo si zahrát třeba volejbal?  A tábořit přitom na místě vybraném prvním československým prezidentem? To vše a ještě leccos navíc pro kluky a holky nabídne od 1. do 8. července Masarykův tábor YMCA v Soběšíně, který letos znovu ožije v duchu původních tradic z první republiky.


PAMÁTNÍK KARLA ČAPKA NA STRŽI NOVĚ PŘEDSTAVUJE OLGU SCHEINPFLUGOVOU A FERDINANDA PEROUTKU
PAMÁTNÍK KARLA ČAPKA NA STRŽI NOVĚ PŘEDSTAVUJE OLGU SCHEINPFLUGOVOU A FERDINANDA PEROUTKU

Zrestaurovaný hedvábný kostým z 20. let herečky a tehdejší módní ikony Olgy Scheinpflugové nebo originální konferenční stolek spisovatele a publicisty Ferdinanda Peroutky, jehož hlas nyní znovu uslyšíme i z autentické nahrávky. A také vánoční blahopřání, které Olze Scheinpflugové už coby ceněné spisovatelce poslal jako osmnáctiletý mladík Václav Havel… Tyto a další zajímavé předměty, fotografie, dokumenty i filmové a zvukové ukázky nabídnou nyní nové expozice v malebném Památníku Karla Čapka na Strži. 

Památník je už od roku 1963 věnován životu a dílu spisovatele Karla Čapka, který zde spolu s Olgou Scheipflugovou strávil poslední léta svého života.


SLAVÍCE BÍLÁ MÍŘÍ NA SÁZAVAFEST 2016
SLAVÍCE BÍLÁ MÍŘÍ NA SÁZAVAFEST 2016

Již 3. srpna vypukne další ročník oblíbeného festivalu Sázavafest. A návštěvníci se mají opět na co těšit. Festival nově přidává nultý den, který publikum rozehřeje ve velkém. V lesoparku ve Světlé nad Sázavou totiž program nezahájí nikdo menší než několikanásobná česká slavice, Lucie Bílá. Držet krok s ní navíc bude Kamil Střihavka. Ten odzpívá první festivalový tón v 19:30 hodin. Nenechte si ujít skvělá nezkrácená vystoupení obou velikánů naší populární hudby a přijďte se pobavit již o den dříve. 

O svá místa u pódia mohou fanoušci začít bojovat v 17 hodin, kdy se brány festivalu otevřou. Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji na https://ticketspot.cz/ za 490,- Kč.

Pokud si návštěvníci chtějí dopřát maximální pohodlí a luxus, mohou využít možnost nákupu VIP vstupenky. Jejich držitelé získají vstup do uzavřené zóny s místy pro sezení přímo před pódiem! A nejen to. 


ZNOVU PROŽÍT MLÁDÍ? PROČ NE? DOMLUVTE SE S ĎÁBLEM!
ZNOVU PROŽÍT MLÁDÍ? PROČ NE? DOMLUVTE SE S ĎÁBLEM!

Odnepaměti šlo mnohým podvodníkům pouze o zisk. Láká-li vás proto někdo na věčné mládí, dejte si pozor! Můžete se totiž svou duší upsat ďáblu! Po staletí známý příběh o Faustovi, který tuto situaci zažil na vlastní kůži, Vám může být výstrahou.  Divadlo Hybernia, jedno z nejmodernějších muzikálových divadel, bude letos na podzim slavit 10. výročí od jeho slavnostního otevření. Producent divadla se proto k této příležitosti rozhodl přijít s novým zpracováním klasického námětu ďáblovy nabídky ve výpravném muzikálu na faustovské téma MEFISTO, který se poprvé představí divákům 1. listopadu 2016.


BĚH, VE KTERÉM VÍTĚZÍ BARVY, SE VRACÍ JIŽ POTŘETÍ
BĚH, VE KTERÉM VÍTĚZÍ BARVY, SE VRACÍ JIŽ POTŘETÍ

Jaro bude v roce 2016 opět patřit oblíbenému běhu plnému zábavy a hlavně barev. Již třetí ročník akce Barvám neutečeš letos navštíví hned tři česká města. Pětikilometrovou trať, pět barevných zón a bohatý doprovodný program si od 7. do 21. května opět užijí obyvatelé Prahy a Olomouce, novinkou je i zastávka v Českých Budějovicích.


TAKÉ RÁDI VZPOMÍNÁTE NA HEZKÉ CHVÍLE?
TAKÉ RÁDI VZPOMÍNÁTE NA HEZKÉ CHVÍLE?

Dnešní doba je charakteristická pořizováním fotografií. Každý chce zachytit své prchající okamžiky, co nejvěrněji. Rodina, dovolené, mazlíčci, úspěchy, majetek a tzv. selfies jsou témata, která se na snímcích vyskytují nejčastěji. Co se ale stane s fotkami pak? Existují totiž dva typy lidí: jedni nesnáší se přehrabovat v plné krabici s fotkami nebo v počítači ve složce plné snímků a druzí to milují. Pro oba dva typy je tu fotokniha!


POJD’ME MLUVIT O AUTISMU!
POJD’ME MLUVIT O AUTISMU!

Let's talk!“ – Auttalk.

Neschopnost spolupracovat a přizpůsobit se, dvě základní charakteristiky autistů. V České republice žije s diagnózou poruchy autistického spektra zhruba 1 % populace. Dosud nejsou známy přesné příčiny vzniku těchto poruch a tedy ani přesné možnosti případné léčby. 


REAKCE NA VYJÁDŘENÍ ETICKÉ KOMISE AV ČR

Dovolujeme si zveřejnit tikovou zprávu v plném znění: Léčba ALS kmenovými buňkami je vědecky dostatečně odůvodněná!


KONFERENCE POMOHLA NAHLÉDNOUT DO SVĚTA NESLYŠÍCÍCH
KONFERENCE POMOHLA NAHLÉDNOUT DO SVĚTA NESLYŠÍCÍCH

Zažijte svět neslyšících, tak zněl název osvětové konference, kterou v historických sálech pražské Staroměstské radnice uspořádala 23. února společnost Tichý svět u příležitosti Mezinárodního dne mateřského jazyka. Tímto jazykem je pro neslyšící nejčastěji znakový jazyk, proto se také většina přednášejících prezentovala „rukama“ a hlasy jim propůjčovaly tlumočnice.


MOTOSALON LETOS S JUBILEJNÍ ANKETOU A NEJVĚTŠÍM POČTEM MOTOZNAČEK
MOTOSALON LETOS S JUBILEJNÍ ANKETOU A NEJVĚTŠÍM POČTEM MOTOZNAČEK

Svou účast potvrdily všechny velké značky působící na českém trhu. Nebudou tedy chybět expozice importérů jako Honda, Yamaha, BMW, Harley-Davidson, Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio, Triumph, KTM, Husqvarna, Kawasaki, dále SUZUKI, Ducati, TM, Benelli, Peugeot, Vespa, Adiva, Keeway, Kentoya, SYM, YUKI, ale nezapomeňme ani na čtyřkolky BRP a Can-Am a třeba i elektroskútr Čezeta či elektrokola KUBERG. Návštěvníci se mohou těšit na novinky pro rok 2016, včetně několika národních premiér.


JAN RÉVAI PŘEDAL KLÍČKY OD ŠKODY SUPERB SOUTĚŽ S KOSMETIKOU FCBARCELONA ZNÁ SVÉHO VÍTĚZE
JAN RÉVAI PŘEDAL KLÍČKY OD ŠKODY SUPERB SOUTĚŽ S KOSMETIKOU FCBARCELONA ZNÁ SVÉHO VÍTĚZE

Jan Révai, herec, porotce divácky oblíbené taneční soutěže StarDance a ambasador TUkas Group, slavnostně předal v pátek 29. ledna klíčky od nového vozidla ŠKODA Superb šťastnému výherci Tomáši Podlipskému.  Zapůjčení vozidla bylo hlavní výhrou soutěže pořádanou pánskou kosmetikou FCBARCELONA, která je spjata s legendárním fotbalovým klubem. Další výherci získali balíčky s exkluzivní řadou pánské kosmetiky v barvách svého oblíbeného fotbalového klubu. 


PŘÍŠTÍ ROK SE ZVÝŠÍ STRAVNÉ NA SLUŽEBNÍCH CESTÁCH A NOMINÁLNÍ HODNOTA STRAVENEK VZROSTE NA 105 KORUN

Ideální nominální hodnota stravenek odpovídá reálné útratě zaměstnanců za oběd. Lidé v pracovním týdnu obědvají v průměru za 101 korun a padesát haléřů, vyplývá z elektronických transakcí prostřednictvím stravenkových karet Ticket Restaurant® Card.   


NOVÁTORSKÝ PROJEKT, KTERÝ PŘEDCHÁZÍ SOCIÁLNÍ IZOLACI
NOVÁTORSKÝ PROJEKT, KTERÝ PŘEDCHÁZÍ SOCIÁLNÍ IZOLACI

V čase adventu, přesně 9. prosince 2015, představila nezisková organizace Integrace 3P, z.s. svůj nový integrační projekt Kavárnička. V Praze v Rybné ulici 24 sídlila od nepaměti služba, která byla určena lidem, kteří se ocitli ve složité životní situaci. 


Strana: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Copyright © 2024 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz