» Tiskové zprávy

NA SNĚŽKU PRO LILIENKU PŮJDE VOJTÍŠEK, PÉŤA I SIMONKA
NA SNĚŽKU PRO LILIENKU PŮJDE VOJTÍŠEK, PÉŤA I SIMONKA

Už za týden, v sobotu 28. května, se paralympionik Jaroslav Petrouš a exposlankyně Kateřina Klasnová opět vydají se stovkami lidí na nejvyšší horu Česka. Letos pro malou Lilienku Klimkovou. Čtvrtý ročník charitativního výstupu na Sněžku se poprvé nekoná pro dítě po amputaci. Lilienka se narodila s vzácnou vývojovou vadou bez obou rukou v ramenou. Podpořit Lilienku přijdou i všechny děti, které byly hlavní tváří předchozích ročníků.

Na osud Lilienky upozornila Nadační fond KlaPeto maminka Vojtíška Měska, pro kterého se benefice pořádala loni. Rodiče o postižení holčičky do porodu netušili. 


MASARYKŮV TÁBOR V DUCHU PRVNÍ REPUBLIKY ZNOVU OŽIJE
MASARYKŮV TÁBOR V DUCHU PRVNÍ REPUBLIKY ZNOVU OŽIJE

Zažít posázavskou romantiku na lodích? Zdolávat náročnou cestu divočinou, poznávat přírodu, střílet z luku, anebo si zahrát třeba volejbal?  A tábořit přitom na místě vybraném prvním československým prezidentem? To vše a ještě leccos navíc pro kluky a holky nabídne od 1. do 8. července Masarykův tábor YMCA v Soběšíně, který letos znovu ožije v duchu původních tradic z první republiky.


PAMÁTNÍK KARLA ČAPKA NA STRŽI NOVĚ PŘEDSTAVUJE OLGU SCHEINPFLUGOVOU A FERDINANDA PEROUTKU
PAMÁTNÍK KARLA ČAPKA NA STRŽI NOVĚ PŘEDSTAVUJE OLGU SCHEINPFLUGOVOU A FERDINANDA PEROUTKU

Zrestaurovaný hedvábný kostým z 20. let herečky a tehdejší módní ikony Olgy Scheinpflugové nebo originální konferenční stolek spisovatele a publicisty Ferdinanda Peroutky, jehož hlas nyní znovu uslyšíme i z autentické nahrávky. A také vánoční blahopřání, které Olze Scheinpflugové už coby ceněné spisovatelce poslal jako osmnáctiletý mladík Václav Havel… Tyto a další zajímavé předměty, fotografie, dokumenty i filmové a zvukové ukázky nabídnou nyní nové expozice v malebném Památníku Karla Čapka na Strži. 

Památník je už od roku 1963 věnován životu a dílu spisovatele Karla Čapka, který zde spolu s Olgou Scheipflugovou strávil poslední léta svého života.


SLAVÍCE BÍLÁ MÍŘÍ NA SÁZAVAFEST 2016
SLAVÍCE BÍLÁ MÍŘÍ NA SÁZAVAFEST 2016

Již 3. srpna vypukne další ročník oblíbeného festivalu Sázavafest. A návštěvníci se mají opět na co těšit. Festival nově přidává nultý den, který publikum rozehřeje ve velkém. V lesoparku ve Světlé nad Sázavou totiž program nezahájí nikdo menší než několikanásobná česká slavice, Lucie Bílá. Držet krok s ní navíc bude Kamil Střihavka. Ten odzpívá první festivalový tón v 19:30 hodin. Nenechte si ujít skvělá nezkrácená vystoupení obou velikánů naší populární hudby a přijďte se pobavit již o den dříve. 

O svá místa u pódia mohou fanoušci začít bojovat v 17 hodin, kdy se brány festivalu otevřou. Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji na https://ticketspot.cz/ za 490,- Kč.

Pokud si návštěvníci chtějí dopřát maximální pohodlí a luxus, mohou využít možnost nákupu VIP vstupenky. Jejich držitelé získají vstup do uzavřené zóny s místy pro sezení přímo před pódiem! A nejen to. 


ZNOVU PROŽÍT MLÁDÍ? PROČ NE? DOMLUVTE SE S ĎÁBLEM!
ZNOVU PROŽÍT MLÁDÍ? PROČ NE? DOMLUVTE SE S ĎÁBLEM!

Odnepaměti šlo mnohým podvodníkům pouze o zisk. Láká-li vás proto někdo na věčné mládí, dejte si pozor! Můžete se totiž svou duší upsat ďáblu! Po staletí známý příběh o Faustovi, který tuto situaci zažil na vlastní kůži, Vám může být výstrahou.  Divadlo Hybernia, jedno z nejmodernějších muzikálových divadel, bude letos na podzim slavit 10. výročí od jeho slavnostního otevření. Producent divadla se proto k této příležitosti rozhodl přijít s novým zpracováním klasického námětu ďáblovy nabídky ve výpravném muzikálu na faustovské téma MEFISTO, který se poprvé představí divákům 1. listopadu 2016.


BĚH, VE KTERÉM VÍTĚZÍ BARVY, SE VRACÍ JIŽ POTŘETÍ
BĚH, VE KTERÉM VÍTĚZÍ BARVY, SE VRACÍ JIŽ POTŘETÍ

Jaro bude v roce 2016 opět patřit oblíbenému běhu plnému zábavy a hlavně barev. Již třetí ročník akce Barvám neutečeš letos navštíví hned tři česká města. Pětikilometrovou trať, pět barevných zón a bohatý doprovodný program si od 7. do 21. května opět užijí obyvatelé Prahy a Olomouce, novinkou je i zastávka v Českých Budějovicích.


TAKÉ RÁDI VZPOMÍNÁTE NA HEZKÉ CHVÍLE?
TAKÉ RÁDI VZPOMÍNÁTE NA HEZKÉ CHVÍLE?

Dnešní doba je charakteristická pořizováním fotografií. Každý chce zachytit své prchající okamžiky, co nejvěrněji. Rodina, dovolené, mazlíčci, úspěchy, majetek a tzv. selfies jsou témata, která se na snímcích vyskytují nejčastěji. Co se ale stane s fotkami pak? Existují totiž dva typy lidí: jedni nesnáší se přehrabovat v plné krabici s fotkami nebo v počítači ve složce plné snímků a druzí to milují. Pro oba dva typy je tu fotokniha!


POJD’ME MLUVIT O AUTISMU!
POJD’ME MLUVIT O AUTISMU!

Let's talk!“ – Auttalk.

Neschopnost spolupracovat a přizpůsobit se, dvě základní charakteristiky autistů. V České republice žije s diagnózou poruchy autistického spektra zhruba 1 % populace. Dosud nejsou známy přesné příčiny vzniku těchto poruch a tedy ani přesné možnosti případné léčby. 


REAKCE NA VYJÁDŘENÍ ETICKÉ KOMISE AV ČR

Dovolujeme si zveřejnit tikovou zprávu v plném znění: Léčba ALS kmenovými buňkami je vědecky dostatečně odůvodněná!


KONFERENCE POMOHLA NAHLÉDNOUT DO SVĚTA NESLYŠÍCÍCH
KONFERENCE POMOHLA NAHLÉDNOUT DO SVĚTA NESLYŠÍCÍCH

Zažijte svět neslyšících, tak zněl název osvětové konference, kterou v historických sálech pražské Staroměstské radnice uspořádala 23. února společnost Tichý svět u příležitosti Mezinárodního dne mateřského jazyka. Tímto jazykem je pro neslyšící nejčastěji znakový jazyk, proto se také většina přednášejících prezentovala „rukama“ a hlasy jim propůjčovaly tlumočnice.


MOTOSALON LETOS S JUBILEJNÍ ANKETOU A NEJVĚTŠÍM POČTEM MOTOZNAČEK
MOTOSALON LETOS S JUBILEJNÍ ANKETOU A NEJVĚTŠÍM POČTEM MOTOZNAČEK

Svou účast potvrdily všechny velké značky působící na českém trhu. Nebudou tedy chybět expozice importérů jako Honda, Yamaha, BMW, Harley-Davidson, Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio, Triumph, KTM, Husqvarna, Kawasaki, dále SUZUKI, Ducati, TM, Benelli, Peugeot, Vespa, Adiva, Keeway, Kentoya, SYM, YUKI, ale nezapomeňme ani na čtyřkolky BRP a Can-Am a třeba i elektroskútr Čezeta či elektrokola KUBERG. Návštěvníci se mohou těšit na novinky pro rok 2016, včetně několika národních premiér.


JAN RÉVAI PŘEDAL KLÍČKY OD ŠKODY SUPERB SOUTĚŽ S KOSMETIKOU FCBARCELONA ZNÁ SVÉHO VÍTĚZE
JAN RÉVAI PŘEDAL KLÍČKY OD ŠKODY SUPERB SOUTĚŽ S KOSMETIKOU FCBARCELONA ZNÁ SVÉHO VÍTĚZE

Jan Révai, herec, porotce divácky oblíbené taneční soutěže StarDance a ambasador TUkas Group, slavnostně předal v pátek 29. ledna klíčky od nového vozidla ŠKODA Superb šťastnému výherci Tomáši Podlipskému.  Zapůjčení vozidla bylo hlavní výhrou soutěže pořádanou pánskou kosmetikou FCBARCELONA, která je spjata s legendárním fotbalovým klubem. Další výherci získali balíčky s exkluzivní řadou pánské kosmetiky v barvách svého oblíbeného fotbalového klubu. 


PŘÍŠTÍ ROK SE ZVÝŠÍ STRAVNÉ NA SLUŽEBNÍCH CESTÁCH A NOMINÁLNÍ HODNOTA STRAVENEK VZROSTE NA 105 KORUN

Ideální nominální hodnota stravenek odpovídá reálné útratě zaměstnanců za oběd. Lidé v pracovním týdnu obědvají v průměru za 101 korun a padesát haléřů, vyplývá z elektronických transakcí prostřednictvím stravenkových karet Ticket Restaurant® Card.   


NOVÁTORSKÝ PROJEKT, KTERÝ PŘEDCHÁZÍ SOCIÁLNÍ IZOLACI
NOVÁTORSKÝ PROJEKT, KTERÝ PŘEDCHÁZÍ SOCIÁLNÍ IZOLACI

V čase adventu, přesně 9. prosince 2015, představila nezisková organizace Integrace 3P, z.s. svůj nový integrační projekt Kavárnička. V Praze v Rybné ulici 24 sídlila od nepaměti služba, která byla určena lidem, kteří se ocitli ve složité životní situaci. 


VÝZVA SOZIALMARIE 2016
VÝZVA SOZIALMARIE 2016

1. Kdo se může přihlásit?

Výzva je určena realizátorům projektů, kteří se zabývají aktuálními sociálními problémy. Tyto projekty musí být ověřené praxí a směřovat do budoucna. K datu podání již musí být v dostatečném stádiu realizace, ale musí dosud probíhat. Přihlášku mohou podat projekty soukromých osob, komerčních podniků, projekty z oblasti sociálního podnikání (občansko-společenské iniciativy, NGO, NPO, spolky) a projekty z oblasti veřejné správy. Zúčastnit se mohou projekty z celé České republiky, Maďarska a Rakouska. Pro projekty z Chorvatska, Německa, Polska, Slovenska a Slovinska platí, že by měly být realizovány ve vzdálenosti max. 300 km vzdušnou čarou od Vídně. 


KVĚTINY PO LYOFILIZACI JSOU JAKO ŽIVÉ!
KVĚTINY PO LYOFILIZACI JSOU JAKO ŽIVÉ!

Rostlina a především květ si i po lyofilizaci zachovává své vlastnosti, jako je barva, tvar a velikost. O lyofilizaci jste jistě již slyšeli v souvislosti s ovocem, jídlem pro horolezce, možná v souvislosti se záchranou starých knih a cenných dokumentů.  My se však společně vydáme cestou lyofilizace květin.


KONTROLNÍ HLÁŠENÍ DPH BUDE ŘEŠIT ÚSTAVNÍ SOUD
KONTROLNÍ HLÁŠENÍ DPH BUDE ŘEŠIT ÚSTAVNÍ SOUD

Kontrolní hlášení DPH bude řešit Ústavní soud. Názor Strany soukromníků České republiky sdílí čtvrtina senátorů. Právní rozbor, návrh ústavní stížnosti a výzva zákonodárcům. Tak vypadalo první kolo bitvy Strany soukromníků České republiky proti nesmyslnému kontrolnímu hlášení DPH. Druhé kolo pak obstarali senátoři. Pod ústavní stížnost se jich podepsalo celkem 21. Jde o větší podporu, než jaká je nutná. Podání stížnosti tak již nic nestojí v cestě.


O LYMFOMECH VÍ POUZE KAŽDÝ DVACÁTÝ ČECH
O LYMFOMECH VÍ POUZE KAŽDÝ DVACÁTÝ ČECH

Již červnový průzkum agentury STEM/MARK ukázal, že znalost bližších podrobností o leukémii není pro Čechy samozřejmostí. V případě otázky "podtypu" leukémie, tzv. lymfomu, dopadla čísla ještě hůře. Termín bezpečně zná pouze 5 % obyvatel, zatímco třetina o něm nikdy neslyšela. 


I PRVNÍ KRVÁCENÍ MŮŽE BÝT POSLEDNÍM
I PRVNÍ KRVÁCENÍ MŮŽE BÝT POSLEDNÍM

Hemofilici nejsou podle pojišťoven nejdražší pacienti. Léčba hemofilie vyšla v loňském roce zdravotní pojišťovny na 676 milionů korun. Touto vzácnou krevní poruchou však trpí jen zhruba tisícovka Čechů a jejich počet se nezvyšuje. Lékaři nyní apelují na zavedení preventivní léčby šité na míru. Sníží počet krvácení, pacientům zvýší kvalitu života a pojišťovnám pomůže optimalizovat náklady na léčbu.


POHLEDNICE POMÁHAJÍ, O ŽIVOTĚ V JINÝCH KOUTECH SVĚTA SE DÍKY NIM DOZVÍDAJÍ DĚTI V KENI I V ČECHÁCH
POHLEDNICE POMÁHAJÍ, O ŽIVOTĚ V JINÝCH KOUTECH SVĚTA SE DÍKY NIM DOZVÍDAJÍ DĚTI V KENI I V ČECHÁCH

Lejla Abbasová představila  charitativní projekt Příběhy nás spojují, který prostřednictvím prodeje pohlednic s fotografiemi Vladi Bajerovské podporuje vznik knihovny Maasai Academy v Keni. Současně prostřednictvím pohlednic spojí děti z České republiky a malé masajské školáky, kteří se tak budou moci vzájemně dozvídat o svých snech, radostech i starostech.


Strana: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Copyright © 2023 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz