» Tiskové zprávy

VÝZVA SOZIALMARIE 2016
VÝZVA SOZIALMARIE 2016

1. Kdo se může přihlásit?

Výzva je určena realizátorům projektů, kteří se zabývají aktuálními sociálními problémy. Tyto projekty musí být ověřené praxí a směřovat do budoucna. K datu podání již musí být v dostatečném stádiu realizace, ale musí dosud probíhat. Přihlášku mohou podat projekty soukromých osob, komerčních podniků, projekty z oblasti sociálního podnikání (občansko-společenské iniciativy, NGO, NPO, spolky) a projekty z oblasti veřejné správy. Zúčastnit se mohou projekty z celé České republiky, Maďarska a Rakouska. Pro projekty z Chorvatska, Německa, Polska, Slovenska a Slovinska platí, že by měly být realizovány ve vzdálenosti max. 300 km vzdušnou čarou od Vídně. 


KVĚTINY PO LYOFILIZACI JSOU JAKO ŽIVÉ!
KVĚTINY PO LYOFILIZACI JSOU JAKO ŽIVÉ!

Rostlina a především květ si i po lyofilizaci zachovává své vlastnosti, jako je barva, tvar a velikost. O lyofilizaci jste jistě již slyšeli v souvislosti s ovocem, jídlem pro horolezce, možná v souvislosti se záchranou starých knih a cenných dokumentů.  My se však společně vydáme cestou lyofilizace květin.


KONTROLNÍ HLÁŠENÍ DPH BUDE ŘEŠIT ÚSTAVNÍ SOUD
KONTROLNÍ HLÁŠENÍ DPH BUDE ŘEŠIT ÚSTAVNÍ SOUD

Kontrolní hlášení DPH bude řešit Ústavní soud. Názor Strany soukromníků České republiky sdílí čtvrtina senátorů. Právní rozbor, návrh ústavní stížnosti a výzva zákonodárcům. Tak vypadalo první kolo bitvy Strany soukromníků České republiky proti nesmyslnému kontrolnímu hlášení DPH. Druhé kolo pak obstarali senátoři. Pod ústavní stížnost se jich podepsalo celkem 21. Jde o větší podporu, než jaká je nutná. Podání stížnosti tak již nic nestojí v cestě.


O LYMFOMECH VÍ POUZE KAŽDÝ DVACÁTÝ ČECH
O LYMFOMECH VÍ POUZE KAŽDÝ DVACÁTÝ ČECH

Již červnový průzkum agentury STEM/MARK ukázal, že znalost bližších podrobností o leukémii není pro Čechy samozřejmostí. V případě otázky "podtypu" leukémie, tzv. lymfomu, dopadla čísla ještě hůře. Termín bezpečně zná pouze 5 % obyvatel, zatímco třetina o něm nikdy neslyšela. 


I PRVNÍ KRVÁCENÍ MŮŽE BÝT POSLEDNÍM
I PRVNÍ KRVÁCENÍ MŮŽE BÝT POSLEDNÍM

Hemofilici nejsou podle pojišťoven nejdražší pacienti. Léčba hemofilie vyšla v loňském roce zdravotní pojišťovny na 676 milionů korun. Touto vzácnou krevní poruchou však trpí jen zhruba tisícovka Čechů a jejich počet se nezvyšuje. Lékaři nyní apelují na zavedení preventivní léčby šité na míru. Sníží počet krvácení, pacientům zvýší kvalitu života a pojišťovnám pomůže optimalizovat náklady na léčbu.


POHLEDNICE POMÁHAJÍ, O ŽIVOTĚ V JINÝCH KOUTECH SVĚTA SE DÍKY NIM DOZVÍDAJÍ DĚTI V KENI I V ČECHÁCH
POHLEDNICE POMÁHAJÍ, O ŽIVOTĚ V JINÝCH KOUTECH SVĚTA SE DÍKY NIM DOZVÍDAJÍ DĚTI V KENI I V ČECHÁCH

Lejla Abbasová představila  charitativní projekt Příběhy nás spojují, který prostřednictvím prodeje pohlednic s fotografiemi Vladi Bajerovské podporuje vznik knihovny Maasai Academy v Keni. Současně prostřednictvím pohlednic spojí děti z České republiky a malé masajské školáky, kteří se tak budou moci vzájemně dozvídat o svých snech, radostech i starostech.


RUDOLF HRUŠÍNSKÝ V OBRAZECH VŠEDNÍCH I NEVŠEDNÍCH
RUDOLF HRUŠÍNSKÝ V OBRAZECH VŠEDNÍCH I NEVŠEDNÍCH

Divadlo Na Jezerce otevřelo unikátní výstavu z cyklu „Paměť divadla a filmu“, která připomíná nedožité 95. narozeniny velkého českého herce Rudolfa Hrušínského. „ Na Jezerce“ jsou k vidění jak jeho fotografie z divadla a natáčení, tak i dosud nepublikované momentky z rodinného archivu. Zdarma potěší všechny návštěvníky divadla jako bonus k představení až do konce září 2016.


PEČUJI A PRACUJI V PRAZE
PEČUJI A PRACUJI V PRAZE

Při příležitosti realizace projektu “Pečuji a pracuji v Praze“, který je realizován v rámci Operačního programu Praha-Adaptabilita, se dne 22. 10. 2015 uskutečnil seminář na téma „Možnosti pracovního uplatnění pečujících osob v sociální oblasti, popř. v sociálních službách.


LUXUSNÍ VÍNA Z GOLANSKÝCH VÝŠIN
LUXUSNÍ VÍNA Z GOLANSKÝCH VÝŠIN

Mezi nejluxusnější vína z produkce vinařství Golan Heights Winery, která dováží společnost KapWein Bohemia, patří ta, která pocházejí z tzv. "single vineyards". Základními průvodními znaky těchto vín jsou speciálně vybrané malé polohy viničních tratí, na kterých jsou v souladu s principy mikroklimatu pěstovány odrůdy bílých nebo červených vín v maximální možné kvalitě a s minimální výtěžností.


JAK SE NEZABÍT PRACÍ ANEB JAK SI Z NULY VYTVOŘIT GIGANTICKÝ PASIVNÍ PŘÍJEM
JAK SE NEZABÍT PRACÍ ANEB JAK SI Z NULY VYTVOŘIT GIGANTICKÝ PASIVNÍ PŘÍJEM

Kmotry knihy se stali: herečka a moderátorka Mahulena Bočanová, která celý křest moderovala, specialista v několika medicínských oborech MUDr. Gorškov, flamenco kytarista Zoran Gajič, romantický básník Jan Ztepilý a etno bubeníci Lukáš Vídeňský a Jiří Pejša. Křest, kterého se zúčastnilo více jak 100 hostů, proběhl v báječně pozitivní atmosféře. O zábavu se starali profesionální etno bubeníci z BUBNOVÁNÍ V KRUHU a hosté si vyzkoušeli tzv. Teambuilding za pomocí perkusí.


STYL A KABO OPĚT STYLOVĚ
STYL A KABO OPĚT STYLOVĚ

Letošní ročník veletrhu Styl a Kabo byl opět plný krásných dívek a svalnatých mužů. A nechyběli ani české miss a známý lamač dívčích srdcí Sagvan Tofi. Ten tráví stále více času v Brně. A není v tom žádná holka, jak by si mohl někdo myslet, ale jsou v tom děti. Děti ráje. Hlavní důvod brněnského působiště originálního herce a zpěváka je ale jednoduchý. Momentálně se tam připravuje na uvedení moravské verze muzikálu Děti ráje, který po pěti úspěšných letech zamířil právě do moravské metropole. 

Že se přehlídky dají dělat originálně, ukázala na veletrhu modelka a moderátorka Hanka Mašlíková, která na mole se svým přítelem předváděli kousky, které by asi málokterá běžná modelka zvládla. Hanku spojuje s jejím partnerem André Reindersem, profesionálním mistrem Evropy a ČR ve smíšených bojových umění – MMA, nejen společný život, ale také zájem o sport a zdravý životní styl. 


Konečně odtajněno! Jaká zahraniční celebrita zavítá na letošní finále Muže roku?
Konečně odtajněno! Jaká zahraniční celebrita zavítá na letošní finále Muže roku?

Dlouhé měsíce šlo o přísně střežené tajemství, teď se o něj s Vámi konečně můžeme podělit! Pořadatel Muže roku 2015 David Novotný získal pro finále velmi vzácného hosta. Před dvěma lety uvítal Náchod oficiální dvojnici britské panovnice Alžběty II. Mary Reynolds, nyní už víme, že letos na vyhlášení výsledků dorazí také oficiální dvojnice, tentokrát však pro změnu královniny snachy Catherine. Heidi Agan jako by vévodkyni z Cambridge z oka vypadla!


Letní Letná nabídne od 16. srpna během 19 dní 135 představení
Letní Letná nabídne od 16. srpna během 19 dní 135 představení

Praha, 5. srpna 2015 – Celkem 135 představení nabídne 12. ročník Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná, který proběhne od 16. srpna do 3. září na tradičním místě v pražských Letenských sadech. „Letošní program je nejbohatší v historii - jak rozsahem a počtem představení, tak i hlavními zahraničními hvězdami. Takto náročné projekty jsme zde ještě neměli,” zdůrazňuje na úvod ředitel festivalu Jiří Turek. 


Nová publikace Správy NP Šumava provede turisty po nouzových nocovištích
Nová publikace Správy NP Šumava provede turisty po nouzových nocovištích

Týdenní pěší výlet ze západního cípu národního parku Šumava až k jihu absolvoval v létě loňského roku známý moderátor Michal Jančařík. K přespání vždy využil nouzová nocoviště, která představuje v nové publikaci nazvané Vandr Šumavou. 


NA SNĚŽKU PRO VOJTÍŠKA: PODAŘILO SE VYBRAT TÉMĚŘ 700 TISÍC KORUN
NA SNĚŽKU PRO VOJTÍŠKA: PODAŘILO SE VYBRAT TÉMĚŘ 700 TISÍC KORUN

Více než 1500 lidí se v sobotu vydalo na nejvyšší českou horu v rámci charitativní akce Nadačního fondu KlaPeto. Podpořili tak desetiměsíčního Vojtu Měsku, kterému musely být tři dny po narození amputovány obě nožičky nad kolenem. Podařilo se vybrat rekordní sumu. „V den akce to bylo 630 tisíc, do dnešního dne díky dalším darům částka narostla na téměř 700 tisíc,“ mají radost zakladatelé KlaPeto Kateřina Klasnová a Jaroslav Petrouš.


NOVÝ MULTIŽÁNROVÝ FESTIVAL PLAY FAIR NA PODPORU PROJEKTŮ PRO SENIORY NADACE TAŤÁNY KUCHAŘOVÉ
NOVÝ MULTIŽÁNROVÝ FESTIVAL PLAY FAIR NA PODPORU PROJEKTŮ PRO SENIORY NADACE TAŤÁNY KUCHAŘOVÉ

V pražském hotelu The Mark představila Taťána Kuchařová s Radkem Maliníkem zcela nový multižánrový hudební festival Play Fair.  Představení festivalu se osobně také zúčastnili hlavní headlineři, členové skupiny Chinaski společně s Ondřejem Brzobohatým.  


KDY SE STÁT ROZHODNE POMOCI TĚŽCE ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÝM A JEJICH RODINÁM?

Příspěvek na péči. Zcela zásadní dávka pro řadu těžce zdravotně postižených, kteří jsou odkázáni na pomoc druhých. Pro ty, kteří pečují o těžce zdravotně postižené členy rodiny, zcela zásadní zdroj příjmů. A v posledních letech tak problematický, že se stovky handicapovaných a jejich rodin dostává do tíživé finanční situace. I na toto téma se bude konat v poslanecké sněmovně v pátek 17. dubna, pod záštitou Nadačního fondu KlaPeto, seminář „Zdravotně postižení – příspěvek na péči. Jak dál?“


UKLIĎME ČESKO MÍŘÍ DO ŠKOL
UKLIĎME ČESKO MÍŘÍ DO ŠKOL

Přesně jeden měsíc zbývá do dne „D“ akce Ukliďme Česko 2015 - soboty 18. dubna.

Sobotní termín úklidů však letos není pevně daný a pořadatelé umožnili úklidy registrovat i v termínech alternativních.


LEGENDY OPĚT PŘICHÁZEJÍ!
LEGENDY OPĚT PŘICHÁZEJÍ!

Užijte si nezapomenutelný víkend s jedinečnými zážitky

750 automobilů, 350 motocyklů, řada zahraničních a českých hvězd motorsportu, dětská a dámská zóna, exhibiční jízdy, veteránské akce, umělecké a fotografické výstavy a bohatý doprovodný program. To je jen stručný výčet toho, co můžete vidět a zažít na druhém ročníku unikátní motoristické slavnosti Legendy, která se uskuteční 13.–14. června 2015 v nádherném anglickém parku Psychiatrické nemocnice Praha-Bohnice.


POZOR: OMEZENÍ ROZSAHU ZVEŘEJŇOVANÝCH OSOBNÍCH ÚDAJŮ ŽIVNOSTNÍKŮ!
POZOR: OMEZENÍ ROZSAHU ZVEŘEJŇOVANÝCH OSOBNÍCH ÚDAJŮ ŽIVNOSTNÍKŮ!

Úřad pro ochranu osobních údajů informuje všechny, kteří zpracovávají a především zveřejňují osobní údaje fyzických osob podnikajících, získané ze živnostenského rejstříku, že nadále mohou zpracovávat jen údaje, které odpovídají novele živnostenského zákona účinné od 1. ledna 2015. 


Strana: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Copyright © 2024 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz