» Tiskové zprávy

RUDOLF HRUŠÍNSKÝ V OBRAZECH VŠEDNÍCH I NEVŠEDNÍCH
RUDOLF HRUŠÍNSKÝ V OBRAZECH VŠEDNÍCH I NEVŠEDNÍCH

Divadlo Na Jezerce otevřelo unikátní výstavu z cyklu „Paměť divadla a filmu“, která připomíná nedožité 95. narozeniny velkého českého herce Rudolfa Hrušínského. „ Na Jezerce“ jsou k vidění jak jeho fotografie z divadla a natáčení, tak i dosud nepublikované momentky z rodinného archivu. Zdarma potěší všechny návštěvníky divadla jako bonus k představení až do konce září 2016.


PEČUJI A PRACUJI V PRAZE
PEČUJI A PRACUJI V PRAZE

Při příležitosti realizace projektu “Pečuji a pracuji v Praze“, který je realizován v rámci Operačního programu Praha-Adaptabilita, se dne 22. 10. 2015 uskutečnil seminář na téma „Možnosti pracovního uplatnění pečujících osob v sociální oblasti, popř. v sociálních službách.


LUXUSNÍ VÍNA Z GOLANSKÝCH VÝŠIN
LUXUSNÍ VÍNA Z GOLANSKÝCH VÝŠIN

Mezi nejluxusnější vína z produkce vinařství Golan Heights Winery, která dováží společnost KapWein Bohemia, patří ta, která pocházejí z tzv. "single vineyards". Základními průvodními znaky těchto vín jsou speciálně vybrané malé polohy viničních tratí, na kterých jsou v souladu s principy mikroklimatu pěstovány odrůdy bílých nebo červených vín v maximální možné kvalitě a s minimální výtěžností.


JAK SE NEZABÍT PRACÍ ANEB JAK SI Z NULY VYTVOŘIT GIGANTICKÝ PASIVNÍ PŘÍJEM
JAK SE NEZABÍT PRACÍ ANEB JAK SI Z NULY VYTVOŘIT GIGANTICKÝ PASIVNÍ PŘÍJEM

Kmotry knihy se stali: herečka a moderátorka Mahulena Bočanová, která celý křest moderovala, specialista v několika medicínských oborech MUDr. Gorškov, flamenco kytarista Zoran Gajič, romantický básník Jan Ztepilý a etno bubeníci Lukáš Vídeňský a Jiří Pejša. Křest, kterého se zúčastnilo více jak 100 hostů, proběhl v báječně pozitivní atmosféře. O zábavu se starali profesionální etno bubeníci z BUBNOVÁNÍ V KRUHU a hosté si vyzkoušeli tzv. Teambuilding za pomocí perkusí.


STYL A KABO OPĚT STYLOVĚ
STYL A KABO OPĚT STYLOVĚ

Letošní ročník veletrhu Styl a Kabo byl opět plný krásných dívek a svalnatých mužů. A nechyběli ani české miss a známý lamač dívčích srdcí Sagvan Tofi. Ten tráví stále více času v Brně. A není v tom žádná holka, jak by si mohl někdo myslet, ale jsou v tom děti. Děti ráje. Hlavní důvod brněnského působiště originálního herce a zpěváka je ale jednoduchý. Momentálně se tam připravuje na uvedení moravské verze muzikálu Děti ráje, který po pěti úspěšných letech zamířil právě do moravské metropole. 

Že se přehlídky dají dělat originálně, ukázala na veletrhu modelka a moderátorka Hanka Mašlíková, která na mole se svým přítelem předváděli kousky, které by asi málokterá běžná modelka zvládla. Hanku spojuje s jejím partnerem André Reindersem, profesionálním mistrem Evropy a ČR ve smíšených bojových umění – MMA, nejen společný život, ale také zájem o sport a zdravý životní styl. 


Konečně odtajněno! Jaká zahraniční celebrita zavítá na letošní finále Muže roku?
Konečně odtajněno! Jaká zahraniční celebrita zavítá na letošní finále Muže roku?

Dlouhé měsíce šlo o přísně střežené tajemství, teď se o něj s Vámi konečně můžeme podělit! Pořadatel Muže roku 2015 David Novotný získal pro finále velmi vzácného hosta. Před dvěma lety uvítal Náchod oficiální dvojnici britské panovnice Alžběty II. Mary Reynolds, nyní už víme, že letos na vyhlášení výsledků dorazí také oficiální dvojnice, tentokrát však pro změnu královniny snachy Catherine. Heidi Agan jako by vévodkyni z Cambridge z oka vypadla!


Letní Letná nabídne od 16. srpna během 19 dní 135 představení
Letní Letná nabídne od 16. srpna během 19 dní 135 představení

Praha, 5. srpna 2015 – Celkem 135 představení nabídne 12. ročník Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná, který proběhne od 16. srpna do 3. září na tradičním místě v pražských Letenských sadech. „Letošní program je nejbohatší v historii - jak rozsahem a počtem představení, tak i hlavními zahraničními hvězdami. Takto náročné projekty jsme zde ještě neměli,” zdůrazňuje na úvod ředitel festivalu Jiří Turek. 


Nová publikace Správy NP Šumava provede turisty po nouzových nocovištích
Nová publikace Správy NP Šumava provede turisty po nouzových nocovištích

Týdenní pěší výlet ze západního cípu národního parku Šumava až k jihu absolvoval v létě loňského roku známý moderátor Michal Jančařík. K přespání vždy využil nouzová nocoviště, která představuje v nové publikaci nazvané Vandr Šumavou. 


NA SNĚŽKU PRO VOJTÍŠKA: PODAŘILO SE VYBRAT TÉMĚŘ 700 TISÍC KORUN
NA SNĚŽKU PRO VOJTÍŠKA: PODAŘILO SE VYBRAT TÉMĚŘ 700 TISÍC KORUN

Více než 1500 lidí se v sobotu vydalo na nejvyšší českou horu v rámci charitativní akce Nadačního fondu KlaPeto. Podpořili tak desetiměsíčního Vojtu Měsku, kterému musely být tři dny po narození amputovány obě nožičky nad kolenem. Podařilo se vybrat rekordní sumu. „V den akce to bylo 630 tisíc, do dnešního dne díky dalším darům částka narostla na téměř 700 tisíc,“ mají radost zakladatelé KlaPeto Kateřina Klasnová a Jaroslav Petrouš.


NOVÝ MULTIŽÁNROVÝ FESTIVAL PLAY FAIR NA PODPORU PROJEKTŮ PRO SENIORY NADACE TAŤÁNY KUCHAŘOVÉ
NOVÝ MULTIŽÁNROVÝ FESTIVAL PLAY FAIR NA PODPORU PROJEKTŮ PRO SENIORY NADACE TAŤÁNY KUCHAŘOVÉ

V pražském hotelu The Mark představila Taťána Kuchařová s Radkem Maliníkem zcela nový multižánrový hudební festival Play Fair.  Představení festivalu se osobně také zúčastnili hlavní headlineři, členové skupiny Chinaski společně s Ondřejem Brzobohatým.  


KDY SE STÁT ROZHODNE POMOCI TĚŽCE ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÝM A JEJICH RODINÁM?

Příspěvek na péči. Zcela zásadní dávka pro řadu těžce zdravotně postižených, kteří jsou odkázáni na pomoc druhých. Pro ty, kteří pečují o těžce zdravotně postižené členy rodiny, zcela zásadní zdroj příjmů. A v posledních letech tak problematický, že se stovky handicapovaných a jejich rodin dostává do tíživé finanční situace. I na toto téma se bude konat v poslanecké sněmovně v pátek 17. dubna, pod záštitou Nadačního fondu KlaPeto, seminář „Zdravotně postižení – příspěvek na péči. Jak dál?“


UKLIĎME ČESKO MÍŘÍ DO ŠKOL
UKLIĎME ČESKO MÍŘÍ DO ŠKOL

Přesně jeden měsíc zbývá do dne „D“ akce Ukliďme Česko 2015 - soboty 18. dubna.

Sobotní termín úklidů však letos není pevně daný a pořadatelé umožnili úklidy registrovat i v termínech alternativních.


LEGENDY OPĚT PŘICHÁZEJÍ!
LEGENDY OPĚT PŘICHÁZEJÍ!

Užijte si nezapomenutelný víkend s jedinečnými zážitky

750 automobilů, 350 motocyklů, řada zahraničních a českých hvězd motorsportu, dětská a dámská zóna, exhibiční jízdy, veteránské akce, umělecké a fotografické výstavy a bohatý doprovodný program. To je jen stručný výčet toho, co můžete vidět a zažít na druhém ročníku unikátní motoristické slavnosti Legendy, která se uskuteční 13.–14. června 2015 v nádherném anglickém parku Psychiatrické nemocnice Praha-Bohnice.


POZOR: OMEZENÍ ROZSAHU ZVEŘEJŇOVANÝCH OSOBNÍCH ÚDAJŮ ŽIVNOSTNÍKŮ!
POZOR: OMEZENÍ ROZSAHU ZVEŘEJŇOVANÝCH OSOBNÍCH ÚDAJŮ ŽIVNOSTNÍKŮ!

Úřad pro ochranu osobních údajů informuje všechny, kteří zpracovávají a především zveřejňují osobní údaje fyzických osob podnikajících, získané ze živnostenského rejstříku, že nadále mohou zpracovávat jen údaje, které odpovídají novele živnostenského zákona účinné od 1. ledna 2015. 


ADOPCE ČI DÁRCOVSTVÍ KOSTNÍ DŘENĚ - TO VŠE V PRAŽSKÉM KLUBU MECCA
ADOPCE ČI DÁRCOVSTVÍ KOSTNÍ DŘENĚ - TO VŠE V PRAŽSKÉM KLUBU MECCA

Podzimní společenská událost zvaná „Profesní setkání“, byla v pořadí osmá a konala se v multifunkčním klubu Mecca. Při této příležitosti měli hosté možnost zapojit se do programů, které prezentovaly některé neziskové organizace. Již opakovaně to byl Český výbor pro UNICEF v čele s Pavlou Gombou a Alešem Foltýnkem.


ŠPIČKY VĚDY A VÝZKUMU NAŠLY SPOLEČNÉ TÉMA V PRAŽSKÉM KLUBU MECCA
ŠPIČKY VĚDY A VÝZKUMU NAŠLY SPOLEČNÉ TÉMA V PRAŽSKÉM KLUBU MECCA

Špičky naší akademické půdy se sešly v pražském klubu Mecca, aby se zúčastnily pravidelného profesního setkání, které pořádá Profesní magazín Best of. Říjnové patřilo k osmému v řadě. Účast našich předních představitelů vědy a výzkumu Akademie věd ČR je vždy spojena s aktivní činností, k níž patří prezentace toho, co nám může akademická půda nabídnout. Z minulých akcí si připomeňme např. ukázku výroby „nanovláken“ prezentovanou doc. Evženem Amlerem či činnost občanského sdružení Buněčná terapie, o které mohli hosté hovořit s prof. MUDr. Evou Sykovou, DrSc., FCMA.


MAGICKÝ HLAS REBELKY ZAZNÍ I NA DVD!
MAGICKÝ HLAS REBELKY ZAZNÍ I NA DVD!

Unikátní devadesátiminutový dokument režisérky Olgy Sommerové Magický hlas rebelky, který zachycuje osud výjimečné zpěvačky Marty Kubišové, vychází 19. listopadu na DVD. Zpěvačka, signatářka a mluvčí Charty 77 Marta Kubišová setrvala se ctí dvacet let v odporu proti komunistickému režimu. Když jí bylo dvacet sedm let, byla ve svém strmém profesním vzletu sestřelena ruskými okupačními tanky, které obsadily Československo.


AQS a.s. je prvním a zatím jediným českým distributorem filmů, který získal licenci k přímému poskytování audiovizuálních děl na iTunes

AQS, a.s. jejíž součástí je společnost Bioscop (www.bioscop.cz), zajištující kinodistribuci českých a zahraničních nezávislých filmů a Magic Box (www.magicbox.cz ) jeden z největších videodistributorů filmů, televizních seriálů a dokumentů na Blu-ray a DVD nosičích, který zastupuje v České republice a na Slovensku filmová studia Warner Bros., Disney, Paramount Pictures, a snímky českých i nezávislých zahraničních producentů, získala licenci k distribuci filmů na iTunes (www.apple.com/cz/itunes/).


NOVĚ VZNIKAJÍCÍ NADAČNÍ FOND EVY MATĚJKOVÉ
NOVĚ VZNIKAJÍCÍ NADAČNÍ FOND EVY MATĚJKOVÉ

Nadační fond Evy Matějkové zahájil svoji činnosti a to předáním daru onkologickému oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem dne 22. srpna 2014. Tímto darem je elektrické koupací lůžko, které by mělo výrazně pomoci při péči o těžce nemocné pacienty a zvýšit kvalitu jejich života. Tato pomůcka je v mnohých případech těžce nemocných lidí možností na řádnou hygienu. Nadační fond vzniká v upomínku zakladatelky společnosti CS-BETON, s.r.o. Velké Žernoseky.


RAKOUSKÉ A NĚMECKÉ UMĚNÍ 2. POLOVINY 19. STOLETÍ – II. DÍL
RAKOUSKÉ A NĚMECKÉ UMĚNÍ 2. POLOVINY 19. STOLETÍ – II. DÍL

Výstava Rakouské a německé umění 2. poloviny 19. stoletíII. díl – představuje veřejnosti další vynikající soubor obrazů německého a rakouského malířství ze Sbírky umění 19. století. V prezentaci jsou mimo jiné zastoupena díla takových umělců, jako byli Friedrich von Amerling, Hans Makart, Mihály Munkácsy, Hans Canon, Franz von Lenbach, Adolph von Menzel, Gabriel Max, Wilhelm Leibl a řada dalších. Otevřená, kosmopolitní společnost druhé poloviny 19. století v zemích Rakouského císařství (od roku 1867 Rakouska-Uherska) a Německa vytvářela příznivé podmínky pro rozvoj výtvarného umění. Umělci hojně cestovali nejen za studiemi na Akademie ve Vídni, v Mnichově, Berlíně či Düsseldorfu, ale do velkých uměleckých center se stěhovali i za pracovními příležitostmi.


Strana: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Copyright © 2023 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz