» Tiskové zprávy

ZDENĚK ZELENKA JE NOVÝM REŽISÉREM MUZIKÁLU MEFISTO.
ZDENĚK ZELENKA JE NOVÝM REŽISÉREM MUZIKÁLU MEFISTO.

Filip Renč je hospitalizován a právě ze zdravotních důvodů momentálně ukončil svou práci na muzikálu. Zasáhne tato radikální změna nějak běžného diváka? Naštěstí ne! Filip Renč jako zkušený režisér vybudoval stabilní základ průběhu celého muzikálu v kooperaci s celým autorským týmem. Když nastane podobná situace, je běžnou praxí, že se nový režisér vybírá z nejbližšího okolí. 


GALAKONCERT KONCERT KAPKY NADĚJE PŘISPĚJE NEMOCNICÍM A ODSTARTUJE PROJEKT „DOBRÁK OD KOSTI“
GALAKONCERT KONCERT KAPKY NADĚJE PŘISPĚJE NEMOCNICÍM  A ODSTARTUJE PROJEKT „DOBRÁK OD KOSTI“

Divadlo na Vinohradech přivítá poslední srpnovou sobotu XV. ročník benefičního koncertu Kapky naděje. Prostřednictvím finančního obnosu, který se během večera vybere, podpoří zakoupením potřebných přístrojů hned několik nemocnic. Koncertem bude také zahájen nový projekt nadace – Dobrák od kosti.  


EKOFARMA JAVORNÍK
EKOFARMA JAVORNÍK

Ekofarma Javorník ekologicky hospodaří od roku 1998, a to v oblasti rostlinné i živočišné produkce. Hospodaří na výměře 1753,05 ha, z toho 38,32 ha je v současné době v přechodném období. 414,08 ha tvoří orná půda, 1292,61ha trvalé travní porosty využívané k chovu skotu, dále pak 34,22 ha ovocných sadů a 12,14 ha jiných trvalých kultur.


IKONA ČESKÉHO SKLA RONY PLESL BUDE VYSTAVOVAT NA PRAŽSKÉM HRADĚ
IKONA ČESKÉHO SKLA RONY PLESL BUDE VYSTAVOVAT NA PRAŽSKÉM HRADĚ

Ve dnech od 9. září do 31. října 2016 proběhne v Královském letohrádku na Pražském hradě unikátní výstava předního českého výtvarníka a designéra Ronyho Plesla.

Návštěvníci si budou moci v renesančním interiéru letohrádku prohlédnout kolem dvou set skleněných objektů, které překvapí svým rozsahem a různorodostí. K vidění zde bude jedinečná retrospektiva limitovaných designových objektů, designů pro průmysl a svítidel, spolu s nejnovějšími skleněnými plastikami.

Jedná se o vůbec první velkou retrospektivní výstavu Ronyho Plesla. Její myšlenkou je seznámit veřejnost s dokonalým řemeslným zpracováním a ojedinělým pohledem na současné české sklo, kde se autor nebrání kombinaci různorodých materiálů a neotřelých forem s velkým respektem k historickému kontextu.


HANKA KYNYCHOVÁ SE OPĚT HEJBE A ZPÍVÁ S DĚTMI Z DĚTSKÝCH DOMOVŮ
HANKA KYNYCHOVÁ SE OPĚT HEJBE A ZPÍVÁ S DĚTMI Z DĚTSKÝCH DOMOVŮ

Charitativní taneční projekt Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou, který je určen dětem z dětských domovů, funguje letos již desátým rokem. Už tradičně se děti z celé České republiky sjíždějí během letních prázdnin do Hančina fitka v Praze, kde se pod vedením opravdových profesionálů učí nové choreografie a muzikálová čísla. 


FORCAPIL - NOVINKA PRO ZDRAVÉ VLASY A NEHTY
FORCAPIL -  NOVINKA PRO ZDRAVÉ VLASY A NEHTY

Roztřepené konečky a ztráta přirozeného lesku vlasů trápí každou druhou z nás. Přitom krásné vlasy patří mezi ženské klenoty, kterých si muži cení nejvíce. Příčin poškození a ztráty vlasů je hned několik, přes genetické faktory, špatný životní styl až po prostředí, ve kterém žijeme. Jak to ale napravit, když se nám nechce přestěhovat někam do lesů a pěstovat si vlastní obživu? Odpověď nabízí novinka na českém trhu, výživový doplněk Forcapil.

Tobolky FORCAPIL®, které vyvinul profesionální tým odborníků z laboratoří Arkopharma, jsou doplňkem stravy, který vašim vlasům i nehtům dodá všechny potřebné živiny. 


FILM VŠECHNO NEBO NIC – ČESKÝ DENÍK BRIDGET JONESOVÉ?
FILM VŠECHNO NEBO NIC – ČESKÝ DENÍK BRIDGET JONESOVÉ?

Kdyby se vybíral film obsazený nejhezčími herci současnosti, nový český snímek Všechno nebo nic by určitě vyhrál. Už podle plakátu, který v těchto dnech produkce vypustila, je vidět, že v kině bude opravdu na co koukat. 

Najít dvě krásné herečky přes 30, které umějí dobře hrát a ještě spolu budou fungovat, nebylo ale jednoduché. „Od začátku jsme ale měli jasno o Táně Pauhofové. Přála si to autorka scénáře Evita Urbaníková a ukázalo se, že to byl skvělý tip, Táňa je ve filmu úžasná,“ vysvětlil producent Igor Konyukov s tím, že jak se potvrdilo později, fungovala skvěle i kombinace s Klárou Issovou.

Podobně to prý bylo i s hlavní mužskou rolí, kterou ztvárnil jeden z neobsazovanějších polských herců Michal Žebrowski


MÓDA POD OLYMPIJSKÝMI KRUHY
MÓDA POD OLYMPIJSKÝMI KRUHY

Nástupové oblečení od Athén až po Rio

Móda a sport jsou spolu historicky provázány, prvotní potřeba vhodného oděvu pro sportovní aktivity se neobešla bez přizpůsobení se dobovým módním trendům. Stále větší obliba sportu přinesla sportovcům také nutnost účastnit se společenských akcí pořádaných na počest různých utkání a závodů a zde bylo potřeba sáhnout pro oděv vyhovující požadavkům společenské etikety. Olympijské hry se od setkání několika stovek nadšenců rozrostly v masový podnik, kde je třeba reprezentovat, účastnit se mnoha společenských událostí, které se v průběhu her konají. Při mnohých příležitostech dnes již slavnostní oblečení připomíná spíše to sportovní, kolekce jsou navrhovány tak, aby byly pro sportovce příjemné a zároveň v nich bylo možné absolvovat i některé slavnostní akce.


SBĚRATELÉ HRACÍCH KARET Z CELÉHO SVĚTA SE SJEDOU DO ČESKA
SBĚRATELÉ HRACÍCH KARET Z CELÉHO SVĚTA SE SJEDOU DO ČESKA

Vykládací karty namalované pěvkyní Emou Destinnovou,  karetní unikáty z 16. a 17. století, hru českých obrozenců ze století 18. a 19. a mnoho dalších cenných exponátů, z nichž se mnohé na veřejnosti objeví poprvé. To vše přinesou na podzim výstavy spojené s první mezinárodní konferencí sběratelů hracích karet, jež se uskuteční v Česku. Od 30. září do 2. října ji v Národním technickém muzeu v Praze pořádá Club sběratelů hracích karet. 


S HESLEM „TAK SE STAREJ, MLADEJ“ MAJÍ SENIOŘI VSTUP DO MUZEA KARLA ZEMANA ZDARMA, ŘÍKÁ SIMONA KRAINOVÁ
S HESLEM „TAK SE STAREJ, MLADEJ“ MAJÍ SENIOŘI VSTUP DO MUZEA KARLA ZEMANA ZDARMA, ŘÍKÁ SIMONA KRAINOVÁ

Stačí na pokladně muzea sdělit heslo „Tak se starej, mladej“ a senioři v doprovodu mohou do Muzea Karla Zemana zdarma. Pokračování úspěšné akce na celý srpen v režii Nadace Antonika Simony Krainové a Muzea Karla Zemana. Jako první si akci vyzkoušela důchodkyně Naděžda Žáčková s vnučkou a pravnoučaty. Prožívá své stáří aktivně a radostně?


MÓDNÍ PŘEHLÍDKA OSTROV TICHÉ KRÁSY PODPOŘILA NESLYŠÍCÍ
MÓDNÍ PŘEHLÍDKA OSTROV TICHÉ KRÁSY PODPOŘILA NESLYŠÍCÍ

Slovanský ostrov se na konci června na jeden večer proměnil v Ostrov tiché krásy. Společnost Tichý svět zde od 20 hodin pořádala charitativní módní přehlídku v Malém sále paláce Žofín. Na přehlídce představilo své originální modely patnáct studentů Ateliéru designu oděvu a obuvi Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze pod vedením doc. Liběny Rochové, oděvní designérky, čerstvé držitelky titulů Módní designér roku a Grand designér roku 2015. 


RUPTURALISMUS - NOVODOBÝ UMĚLECKÝ SMĚR JEDNADVACÁTÉHO STOLETÍ
RUPTURALISMUS - NOVODOBÝ UMĚLECKÝ SMĚR JEDNADVACÁTÉHO STOLETÍ

Rupturalismus je příznačným jevem jednadvacátého století. Vychází z latinského pojmu ruptura, který se překládá jako prasklina nebo zlom, a odkazuje na praskliny displejů mobilních telefonů. Přenosné přístroje se s nástupem mobilního internetu a rozvojem sociálních sítí staly pro své majitele novodobým fetišem. Bez nich si život v moderní společnosti už ani nedokážeme představit. Staly se doslova našimi prostředníky se světem, nerozlučnými společníky, svědky našich emocí, a jejich ztráta či poškození se stává leckdy otřesem a zlomem v našich životech. A právě tyto okamžiky a emoce zachycuje rupturalismus.


VÝVOJ VINAŘSKÉ DRUŽSTVA TEMPLÁŘSKÉ SKLEPY ČEJKOVICE
VÝVOJ VINAŘSKÉ DRUŽSTVA TEMPLÁŘSKÉ SKLEPY ČEJKOVICE

Za 80 let se u nás vystřídalo 10 prezidentů i několik režimů. Měnily se ale i trendy a chutě. Jak, na to nám odpověděl Ing. Pavel Pastorek generální ředitel Templářských sklepů Čejkovice, které letos slaví právě 80. výročí své novodobé historie. 


MARIÁNSKÉ LÁZNĚ OŽIJÍ PO 70 LETECH ZNOVU FILMEM!
MARIÁNSKÉ LÁZNĚ OŽIJÍ PO 70 LETECH ZNOVU FILMEM!

Víte, kde se uskutečnil první mezinárodní filmový festival v tehdejším Československu? Bylo to v létě 1946 právě v západočeských Mariánských Lázních. Některé filmy se už tehdy promítaly i v nedalekých Karlových Varech, kam se o čtyři roky později první a dodnes největší domácí filmový festival přestěhoval. Mariánské Lázně tak dlouhé roky čekaly na svůj filmový svátek a koncem léta se konečně dočkají. 


LÍDA BAAROVÁ STÁLE FASCINUJE
LÍDA BAAROVÁ STÁLE FASCINUJE

Pohled na život Lídy Baarové, jaký tady ještě nebyl! Odtajněné protokoly z výslechů, dosud nepublikované fotografie, unikátní rozhovory a kompletní filmografie. To vše a ještě mnohem více přináší nová výpravná kniha. 

Jen stěží by se v dějinách československé kinematografie našel osud podobný tomu, který prožila Lída Baarová. Byla jednou z mála, kterým se podařilo prosadit i za hranicemi naší vlasti, to když natáčela v několika evropských zemích. V soukromí se zapletla s nacistickým ministrem propagandy Josephem Goebbelsem, což mělo nejen pro ni, ale i pro její rodinu a nejbližší doslova fatální následky. Ostatně kniha ukazuje některá životní rozhodnuti Lídy Baarové z dosud nevídaných uhlů.


ZÁRUČNÍ FOND V RÁMCI PROGRAMU KREATIVNÍ EVROPA

Lepší přístup k financování kulturních a kreativních iniciativ!


TEMPLÁŘI VZDÁVAJÍ HOLD KARLU IV. SPECIÁLNÍ EDICE VÍN PŘISPĚJE NA OBNOVU PAMÁTEK
TEMPLÁŘI VZDÁVAJÍ HOLD KARLU IV. SPECIÁLNÍ EDICE VÍN PŘISPĚJE NA OBNOVU PAMÁTEK

Rok 2016 není jen rokem významného výročí pro Templářské sklepy. Letos uplynulo také 700 let od narození Karla IV. Právě on k nám dal přivézt révu z Burgundska a Porýní a za jeho vlády nastal velký rozkvět vinařství. I proto se Templářské sklepy rozhodly připomenout jeho odkaz speciální edicí Karel IV. s víny z řady Sanctus Victoria. Jejich prodejem pak přispějí na obnovu památek, které nechal vystavět právě Karel IV.


ÚSPĚŠNÁ BILANCE A NOVÁ SEZÓNA 2016-2017 VE ŠVANDOVĚ DIVADLE
ÚSPĚŠNÁ BILANCE A NOVÁ SEZÓNA 2016-2017 VE ŠVANDOVĚ DIVADLE

Návštěvnost překračující 90 %, vysoký počet odehraných představení, hostování v zahraničí a za sebou vůbec nejúspěšnější období v novodobé historii Švandova divadla. To je bilance smíchovské scény, která 1. října 2016 oslaví už 135 let od svého založení – diváci si výročí připomenou slavnostním uvedením veleúspěšné inscenace Cry Baby Cry, které se v té době rovněž dočká 135. reprízy. 


NA MELTINGPOT DO OSTRAVY MÍŘÍ TIMOTHY SNYDER, LEONARD MLODINOW I ROBERT FULGHUM
NA MELTINGPOT DO OSTRAVY MÍŘÍ TIMOTHY SNYDER, LEONARD MLODINOW I ROBERT FULGHUM

Spisovatel Robert Fulghum, historik Timothy Snyder, držitel Nobelovy ceny za chemii Daniel Shechtman, teoretický fyzik a popularizátor vědy Leonard Mlodinow (viz. foto), držitelé Pulitzerovy ceny novinář Chris Hedges a básník Yusef Komunyakaa, skotský handicapovaný horolezec Jamie Andrew... to jen jen několik málo jmen z bohaté nabídky hostů Mezinárodníha fóra Meltingpot, které proběhne od 12. do 17. července v Ostravě. 


BRNO ZÍSKÁVÁ PRVNÍ PĚTIHVĚZDIČKOVÝ HOTEL BARCELÓ BRNO PALACE
BRNO ZÍSKÁVÁ PRVNÍ PĚTIHVĚZDIČKOVÝ HOTEL BARCELÓ BRNO PALACE

Barceló Brno Palace jako první a jediný hotel v Brně získává v těchto dnech od Asociace hotelů a restaurací certifikát pěti hvězdiček. Hotel se 119 luxusními pokoji v historickém centru Brna splnil všechna přísná kritéria. Zařadil se tak mezi desítky dalších pětihvězdičkových hotelů v tuzemsku, jejichž klientela každoročně roste. O tuto hotelovou třídu je v České republice zdaleka největší zájem – využití pokojů se u ní podle průzkumů Českého statistického úřadu pohybovalo v posledních letech nad 60ti procenty.  


Strana: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Copyright © 2020 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz