» Tiskové zprávy

HEREČKA ZE SERIÁLU ULICE ZKOLABOVALA, ZACHRÁNILI JI RODIČE
HEREČKA ZE SERIÁLU ULICE ZKOLABOVALA, ZACHRÁNILI JI RODIČE

Herečku Šárku Ullrichovou znají diváci z nováckého seriálu Ulice, kde ji nejčastěji vídáme coby usměvavou pekařku mezi šátečky a koblihami. Při natáčení dílů, které právě běží v televizi, ovšem Šárce do smíchu vůbec nebylo. Herečka se v důsledku několika přechozených nemocí „dopracovala“ až k celkovému kolapsu organismu a před kamerou fungovala s vypětím veškerých sil. 


SUNDEJTE ZE MĚ TU KRÁLOVNU, NEBO ZAČNU VLÁDNOUT!
SUNDEJTE ZE MĚ TU KRÁLOVNU, NEBO ZAČNU VLÁDNOUT!

Svět filmu je nevyčerpatelnou studnicí inspirace, i proto se tento rok autor a fotograf kalendáře Proměny Petr Kurečka, nechal znovu inspirovat filmovým uměním. Kalendář Proměny 2016 vzniká pro Nadaci Archa Chantal. Letošní kalendář je již osmým pokračováním a tentokrát se známé osobnosti české kulturní a sportovní scény, převtělí do světových hvězd z filmových plakátů. Poslední focení probíhalo na začátku října. Venku bylo šero, pršelo a najednou vstoupila do ateliéru vznešenost a elegance v bílém kabátě a autorském účesu zvaném „ranní rozcuch“ - Eliška Balzerová!

„Plakát k filmu Královna mne oslovil svoji důstojností a minimalismem, zůstala už jen nelehká úloha-najít v Čechách krásnou zralou herečku, která bude mít v pohledu to, co oscarová Helen Mirren“, říká Petr Kurečka a pokračuje. „Jsem moc rád, že paní Eliška přijala naše pozvání a úplně dokonale se zhostila úlohy Královny Alžběty II.“


PŘÍZNIVCI STARÝCH VÍN Z BORDEAUX NAVŠTÍVILI 4. ROČNÍK DEGUSTACE GRAND CRU CLASSÉ
PŘÍZNIVCI STARÝCH VÍN Z BORDEAUX NAVŠTÍVILI 4. ROČNÍK DEGUSTACE GRAND CRU CLASSÉ

Pražský střešní Salon Bellevue se hned ve dvou dnech stal cílem pro milovníky vín z oblasti Bordeaux, přesněji starých ročníků Grand Cru Classé. 6.–7. října pořádali spolumajitelé Zlatko Míčka a Diana Sixtová již tradiční program, který se řadí mezi množství vyhledávaných degustací, za nimiž stojí společnost se specializací na dovoz francouzských vín a investice do vína, Merlot d’Or.


SÝRY Z EKOLOGICKÝCH FAREM NA PRVNÍCH MÍSTECH
SÝRY Z EKOLOGICKÝCH FAREM NA PRVNÍCH MÍSTECH

O tom, že je bio známkou kvality, přesvědčily biosýry z malých faremních zpracoven. Ve čtyřech z deseti kategorií „braly“ pomyslné zlato v Národní soutěži malých výrobců sýrů, která se konala v Mikulově 16. září 2016. Biosýry byly hodnoceny mezinárodními odbornými porotami anonymně a společně s výrobky od konvenčních farem.


FILMOVÝ KARLÍK A BEDŘIŠKA ZE ZAHRADNICTVÍ ZAVÍTALI DO LITOMĚŘIC
FILMOVÝ KARLÍK A BEDŘIŠKA ZE ZAHRADNICTVÍ ZAVÍTALI DO LITOMĚŘIC

Na jubilejní čtyřicátý ročník Zahrady Čech v Litoměřicích zavítali také protagonisté výpravné filmové trilogie ZAHRADNICTVÍ. Netrpěliví návštěvníci se už nemohli dočkat rodačky z Roudnicka Kláry Melíškové a jednoho z nejmladších členů herecké rodiny, sedmiletého Samuela Budimana. 


BARTOŠKA, GEISLEROVÁ A EBEN POMÁHAJÍ AUTISTŮM
BARTOŠKA, GEISLEROVÁ A EBEN POMÁHAJÍ AUTISTŮM

Jiří Bartoška, Aňa Geislerová, Marek Eben. To jsou jen příklady osobností, které mluví o autismu. Podpořili projekt modelky Kateřiny Sokolové a jejího nadačního fondu AutTalk a nechali se zvěčnit do kalendáře pro rok 2017. Ten bude pokřtěn v úterý 27.9. v 17:00 v Malostranské besedě, kde se zároveň uskuteční i výstava fotografií z kalendáře, jejichž autorem je Benedikt Renč. 


HELENA KROFTOVÁ LEISZTNER PŘEVZALA CENU ZA CELOŽIVOTNÍ DÍLO A FILANTROPII
HELENA KROFTOVÁ LEISZTNER PŘEVZALA CENU ZA CELOŽIVOTNÍ DÍLO A FILANTROPII

Cenu Marian Adair za celoživotní uměleckou činnost a filantropii převzala na 30. výroční konferenci WCI (Welcome Clubs International) malířka, fotografka a oděvní designérka Ing. Helena Kroftová Leisztner. Na slavnostním galavečeru, který se uskutečnil 20. 5. v Tančícím domě v Praze, byla také představena nová prezidentka WCI z Brazílie, paní María Arduino de Obliglio. 


FARMA ČECHOVI
FARMA ČECHOVI

Lokalita - obec: Postřelmov a Rovensko, okres Šumperk, kraj Olomoucký

Rodinná farma hospodaří ekologicky na 150,25 ha orné půdy (z toho 7,52 ha je v přechodném období) a na 22,4 ha travních porostů. Pozemky se nachází ve dvou oblastech – v okolí Postřelmova a Rovenska v okrese Šumperk v Olomouckém kraji.  Další pastevní areál o výměře cca 25 ha TTP je situován na okraji města Zábřeh.


VÝUKOVÉ CENTRUM HELEN DORON ENGLISH UČÍ UŽ I MIMINKA
VÝUKOVÉ CENTRUM HELEN DORON ENGLISH UČÍ UŽ I MIMINKA

„Splnil se mi sen“, říká máma tří synů a majitelka Výukového centra Helen Doron English, a zároveň i jazykové školy, kde se učí anglicky miminka, studenti a dospělí až po důchodce. V době, kdy Markéta Vaníčková řešila možnost vlastního podnikání, kde by se mohla realizovat a zúročit své dosavadní zkušenosti, dostala nabídku odkoupit licenci na výuku dětí metodou Helen Doron English. 


GABRIELA KOUKALOVÁ JE TVÁŘÍ KOLEKCE ADIDAS ATHLETICS
GABRIELA KOUKALOVÁ JE TVÁŘÍ KOLEKCE ADIDAS ATHLETICS

Světoznámá značka se třemi pruhy letos představuje novinku ve svých kolekcích – adidas Athletics. Kolekce se soustředí na oblečení pro trénink a volný čas a jeho českou tváří se stala biatlonistka Gabriela Koukalová. „Již dlouho jsem toužila po takto pohodlném oblečení, zvlášť mikina mi jak po designové tak funkční stránce splnila sen.“


LUCERNA ZAŽIJE TŘI VÝJIMEČNÉ FILMOVÉ VEČERY
LUCERNA ZAŽIJE TŘI VÝJIMEČNÉ FILMOVÉ VEČERY

Der Kinograf se koná u příležitosti 130. výročí narození filmového producenta a automobilového závodníka Alexandera „Saši“ hraběte Kolowrat-Krakowského rodina Kolowrat-Krakowských. Jde o promítání tří nejslavnějších němých filmů z produkce Kolowratovy produkční a distribuční společnosti Sascha-Film z let 1922 až 1927. Filmy budou promítány za živého doprovodu významných hudebníků, kteří si připravili své vlastní původní kompozice. 


PODZIM, DOBA KONFERENCÍ: HOTEL BARCELÓ PRAHA SÁZÍ NA ZDRAVÍ MANAŽERŮ
PODZIM, DOBA KONFERENCÍ: HOTEL BARCELÓ PRAHA SÁZÍ NA ZDRAVÍ MANAŽERŮ

Bioenergetická cvičení, meditace, zdravé svačinky i zelené jablko. To vše je součástí zdravotního balíčku, který poskytuje svým návštěvníkům – teďpřevážně kongresovým hostům – hotel Barceló Praha. V takové šíři jako jediný v tuzemsku. A jako symbol zdraví a zároveň i značky Barceló, která letos slaví své 85. narozeniny, v něm na žádném stole nechybí zelené jablko. 


JANA ŠTEFÁNKOVÁ VÁS NAUČÍ SPRÁVNĚ STOLOVAT
JANA ŠTEFÁNKOVÁ VÁS NAUČÍ SPRÁVNĚ STOLOVAT

Jana Štefánková stojí v čele úspěšné společnosti Bling-Bling, která pořádá semináře etikety stolování pro korporátní a VIP klientelu i širokou veřejnost. V nabídce naleznete jak skupinové a privátní lekce, tak individuální programy na míru, které vedou přední odborníci z oblasti gastronomie a stolování. Díky moderní koncepci seminářů založené na kombinaci teoretického výkladu s praktickým nácvikem formou exkluzivního menu o několika chodech, si tak prohloubíte nejen znalosti etikety stolování, ale naučíte se zacházet i s méně běžnými typy příborů, konzumovat záludnější kulinářské lahůdky, vybírat a degustovat nápoje. 


JEZERKA BUDE MÍT PO PRÁZDNINÁCH OPĚT NABITO!
JEZERKA BUDE MÍT PO PRÁZDNINÁCH OPĚT NABITO!

Nový divácký hit a první společná inscenace bratrů Jana a Rudolfa Hrušínského (st.)  v režii Jiřího Menzela a dramatizace bestseleru Timura Vermese Už je tady zas! - to jsou hlavní trumfy Divadla Na Jezerce v následující divadelní sezóně. Po prázdninách se nuselská scéna otevře divákům 14. září 2016 a odstartuje Manželským vražděním Jaroslava Duška v režii Jana Hřebejka. 


ZDENĚK ZELENKA JE NOVÝM REŽISÉREM MUZIKÁLU MEFISTO.
ZDENĚK ZELENKA JE NOVÝM REŽISÉREM MUZIKÁLU MEFISTO.

Filip Renč je hospitalizován a právě ze zdravotních důvodů momentálně ukončil svou práci na muzikálu. Zasáhne tato radikální změna nějak běžného diváka? Naštěstí ne! Filip Renč jako zkušený režisér vybudoval stabilní základ průběhu celého muzikálu v kooperaci s celým autorským týmem. Když nastane podobná situace, je běžnou praxí, že se nový režisér vybírá z nejbližšího okolí. 


GALAKONCERT KONCERT KAPKY NADĚJE PŘISPĚJE NEMOCNICÍM A ODSTARTUJE PROJEKT „DOBRÁK OD KOSTI“
GALAKONCERT KONCERT KAPKY NADĚJE PŘISPĚJE NEMOCNICÍM  A ODSTARTUJE PROJEKT „DOBRÁK OD KOSTI“

Divadlo na Vinohradech přivítá poslední srpnovou sobotu XV. ročník benefičního koncertu Kapky naděje. Prostřednictvím finančního obnosu, který se během večera vybere, podpoří zakoupením potřebných přístrojů hned několik nemocnic. Koncertem bude také zahájen nový projekt nadace – Dobrák od kosti.  


EKOFARMA JAVORNÍK
EKOFARMA JAVORNÍK

Ekofarma Javorník ekologicky hospodaří od roku 1998, a to v oblasti rostlinné i živočišné produkce. Hospodaří na výměře 1753,05 ha, z toho 38,32 ha je v současné době v přechodném období. 414,08 ha tvoří orná půda, 1292,61ha trvalé travní porosty využívané k chovu skotu, dále pak 34,22 ha ovocných sadů a 12,14 ha jiných trvalých kultur.


IKONA ČESKÉHO SKLA RONY PLESL BUDE VYSTAVOVAT NA PRAŽSKÉM HRADĚ
IKONA ČESKÉHO SKLA RONY PLESL BUDE VYSTAVOVAT NA PRAŽSKÉM HRADĚ

Ve dnech od 9. září do 31. října 2016 proběhne v Královském letohrádku na Pražském hradě unikátní výstava předního českého výtvarníka a designéra Ronyho Plesla.

Návštěvníci si budou moci v renesančním interiéru letohrádku prohlédnout kolem dvou set skleněných objektů, které překvapí svým rozsahem a různorodostí. K vidění zde bude jedinečná retrospektiva limitovaných designových objektů, designů pro průmysl a svítidel, spolu s nejnovějšími skleněnými plastikami.

Jedná se o vůbec první velkou retrospektivní výstavu Ronyho Plesla. Její myšlenkou je seznámit veřejnost s dokonalým řemeslným zpracováním a ojedinělým pohledem na současné české sklo, kde se autor nebrání kombinaci různorodých materiálů a neotřelých forem s velkým respektem k historickému kontextu.


HANKA KYNYCHOVÁ SE OPĚT HEJBE A ZPÍVÁ S DĚTMI Z DĚTSKÝCH DOMOVŮ
HANKA KYNYCHOVÁ SE OPĚT HEJBE A ZPÍVÁ S DĚTMI Z DĚTSKÝCH DOMOVŮ

Charitativní taneční projekt Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou, který je určen dětem z dětských domovů, funguje letos již desátým rokem. Už tradičně se děti z celé České republiky sjíždějí během letních prázdnin do Hančina fitka v Praze, kde se pod vedením opravdových profesionálů učí nové choreografie a muzikálová čísla. 


FORCAPIL - NOVINKA PRO ZDRAVÉ VLASY A NEHTY
FORCAPIL -  NOVINKA PRO ZDRAVÉ VLASY A NEHTY

Roztřepené konečky a ztráta přirozeného lesku vlasů trápí každou druhou z nás. Přitom krásné vlasy patří mezi ženské klenoty, kterých si muži cení nejvíce. Příčin poškození a ztráty vlasů je hned několik, přes genetické faktory, špatný životní styl až po prostředí, ve kterém žijeme. Jak to ale napravit, když se nám nechce přestěhovat někam do lesů a pěstovat si vlastní obživu? Odpověď nabízí novinka na českém trhu, výživový doplněk Forcapil.

Tobolky FORCAPIL®, které vyvinul profesionální tým odborníků z laboratoří Arkopharma, jsou doplňkem stravy, který vašim vlasům i nehtům dodá všechny potřebné živiny. 


Strana: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Copyright © 2024 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz