» Tiskové zprávy

HELENA KROFTOVÁ LEISZTNER PŘEVZALA CENU ZA CELOŽIVOTNÍ DÍLO A FILANTROPII
HELENA KROFTOVÁ LEISZTNER PŘEVZALA CENU ZA CELOŽIVOTNÍ DÍLO A FILANTROPII

Cenu Marian Adair za celoživotní uměleckou činnost a filantropii převzala na 30. výroční konferenci WCI (Welcome Clubs International) malířka, fotografka a oděvní designérka Ing. Helena Kroftová Leisztner. Na slavnostním galavečeru, který se uskutečnil 20. 5. v Tančícím domě v Praze, byla také představena nová prezidentka WCI z Brazílie, paní María Arduino de Obliglio. 


FARMA ČECHOVI
FARMA ČECHOVI

Lokalita - obec: Postřelmov a Rovensko, okres Šumperk, kraj Olomoucký

Rodinná farma hospodaří ekologicky na 150,25 ha orné půdy (z toho 7,52 ha je v přechodném období) a na 22,4 ha travních porostů. Pozemky se nachází ve dvou oblastech – v okolí Postřelmova a Rovenska v okrese Šumperk v Olomouckém kraji.  Další pastevní areál o výměře cca 25 ha TTP je situován na okraji města Zábřeh.


VÝUKOVÉ CENTRUM HELEN DORON ENGLISH UČÍ UŽ I MIMINKA
VÝUKOVÉ CENTRUM HELEN DORON ENGLISH UČÍ UŽ I MIMINKA

„Splnil se mi sen“, říká máma tří synů a majitelka Výukového centra Helen Doron English, a zároveň i jazykové školy, kde se učí anglicky miminka, studenti a dospělí až po důchodce. V době, kdy Markéta Vaníčková řešila možnost vlastního podnikání, kde by se mohla realizovat a zúročit své dosavadní zkušenosti, dostala nabídku odkoupit licenci na výuku dětí metodou Helen Doron English. 


GABRIELA KOUKALOVÁ JE TVÁŘÍ KOLEKCE ADIDAS ATHLETICS
GABRIELA KOUKALOVÁ JE TVÁŘÍ KOLEKCE ADIDAS ATHLETICS

Světoznámá značka se třemi pruhy letos představuje novinku ve svých kolekcích – adidas Athletics. Kolekce se soustředí na oblečení pro trénink a volný čas a jeho českou tváří se stala biatlonistka Gabriela Koukalová. „Již dlouho jsem toužila po takto pohodlném oblečení, zvlášť mikina mi jak po designové tak funkční stránce splnila sen.“


LUCERNA ZAŽIJE TŘI VÝJIMEČNÉ FILMOVÉ VEČERY
LUCERNA ZAŽIJE TŘI VÝJIMEČNÉ FILMOVÉ VEČERY

Der Kinograf se koná u příležitosti 130. výročí narození filmového producenta a automobilového závodníka Alexandera „Saši“ hraběte Kolowrat-Krakowského rodina Kolowrat-Krakowských. Jde o promítání tří nejslavnějších němých filmů z produkce Kolowratovy produkční a distribuční společnosti Sascha-Film z let 1922 až 1927. Filmy budou promítány za živého doprovodu významných hudebníků, kteří si připravili své vlastní původní kompozice. 


PODZIM, DOBA KONFERENCÍ: HOTEL BARCELÓ PRAHA SÁZÍ NA ZDRAVÍ MANAŽERŮ
PODZIM, DOBA KONFERENCÍ: HOTEL BARCELÓ PRAHA SÁZÍ NA ZDRAVÍ MANAŽERŮ

Bioenergetická cvičení, meditace, zdravé svačinky i zelené jablko. To vše je součástí zdravotního balíčku, který poskytuje svým návštěvníkům – teďpřevážně kongresovým hostům – hotel Barceló Praha. V takové šíři jako jediný v tuzemsku. A jako symbol zdraví a zároveň i značky Barceló, která letos slaví své 85. narozeniny, v něm na žádném stole nechybí zelené jablko. 


JANA ŠTEFÁNKOVÁ VÁS NAUČÍ SPRÁVNĚ STOLOVAT
JANA ŠTEFÁNKOVÁ VÁS NAUČÍ SPRÁVNĚ STOLOVAT

Jana Štefánková stojí v čele úspěšné společnosti Bling-Bling, která pořádá semináře etikety stolování pro korporátní a VIP klientelu i širokou veřejnost. V nabídce naleznete jak skupinové a privátní lekce, tak individuální programy na míru, které vedou přední odborníci z oblasti gastronomie a stolování. Díky moderní koncepci seminářů založené na kombinaci teoretického výkladu s praktickým nácvikem formou exkluzivního menu o několika chodech, si tak prohloubíte nejen znalosti etikety stolování, ale naučíte se zacházet i s méně běžnými typy příborů, konzumovat záludnější kulinářské lahůdky, vybírat a degustovat nápoje. 


JEZERKA BUDE MÍT PO PRÁZDNINÁCH OPĚT NABITO!
JEZERKA BUDE MÍT PO PRÁZDNINÁCH OPĚT NABITO!

Nový divácký hit a první společná inscenace bratrů Jana a Rudolfa Hrušínského (st.)  v režii Jiřího Menzela a dramatizace bestseleru Timura Vermese Už je tady zas! - to jsou hlavní trumfy Divadla Na Jezerce v následující divadelní sezóně. Po prázdninách se nuselská scéna otevře divákům 14. září 2016 a odstartuje Manželským vražděním Jaroslava Duška v režii Jana Hřebejka. 


ZDENĚK ZELENKA JE NOVÝM REŽISÉREM MUZIKÁLU MEFISTO.
ZDENĚK ZELENKA JE NOVÝM REŽISÉREM MUZIKÁLU MEFISTO.

Filip Renč je hospitalizován a právě ze zdravotních důvodů momentálně ukončil svou práci na muzikálu. Zasáhne tato radikální změna nějak běžného diváka? Naštěstí ne! Filip Renč jako zkušený režisér vybudoval stabilní základ průběhu celého muzikálu v kooperaci s celým autorským týmem. Když nastane podobná situace, je běžnou praxí, že se nový režisér vybírá z nejbližšího okolí. 


GALAKONCERT KONCERT KAPKY NADĚJE PŘISPĚJE NEMOCNICÍM A ODSTARTUJE PROJEKT „DOBRÁK OD KOSTI“
GALAKONCERT KONCERT KAPKY NADĚJE PŘISPĚJE NEMOCNICÍM  A ODSTARTUJE PROJEKT „DOBRÁK OD KOSTI“

Divadlo na Vinohradech přivítá poslední srpnovou sobotu XV. ročník benefičního koncertu Kapky naděje. Prostřednictvím finančního obnosu, který se během večera vybere, podpoří zakoupením potřebných přístrojů hned několik nemocnic. Koncertem bude také zahájen nový projekt nadace – Dobrák od kosti.  


EKOFARMA JAVORNÍK
EKOFARMA JAVORNÍK

Ekofarma Javorník ekologicky hospodaří od roku 1998, a to v oblasti rostlinné i živočišné produkce. Hospodaří na výměře 1753,05 ha, z toho 38,32 ha je v současné době v přechodném období. 414,08 ha tvoří orná půda, 1292,61ha trvalé travní porosty využívané k chovu skotu, dále pak 34,22 ha ovocných sadů a 12,14 ha jiných trvalých kultur.


IKONA ČESKÉHO SKLA RONY PLESL BUDE VYSTAVOVAT NA PRAŽSKÉM HRADĚ
IKONA ČESKÉHO SKLA RONY PLESL BUDE VYSTAVOVAT NA PRAŽSKÉM HRADĚ

Ve dnech od 9. září do 31. října 2016 proběhne v Královském letohrádku na Pražském hradě unikátní výstava předního českého výtvarníka a designéra Ronyho Plesla.

Návštěvníci si budou moci v renesančním interiéru letohrádku prohlédnout kolem dvou set skleněných objektů, které překvapí svým rozsahem a různorodostí. K vidění zde bude jedinečná retrospektiva limitovaných designových objektů, designů pro průmysl a svítidel, spolu s nejnovějšími skleněnými plastikami.

Jedná se o vůbec první velkou retrospektivní výstavu Ronyho Plesla. Její myšlenkou je seznámit veřejnost s dokonalým řemeslným zpracováním a ojedinělým pohledem na současné české sklo, kde se autor nebrání kombinaci různorodých materiálů a neotřelých forem s velkým respektem k historickému kontextu.


HANKA KYNYCHOVÁ SE OPĚT HEJBE A ZPÍVÁ S DĚTMI Z DĚTSKÝCH DOMOVŮ
HANKA KYNYCHOVÁ SE OPĚT HEJBE A ZPÍVÁ S DĚTMI Z DĚTSKÝCH DOMOVŮ

Charitativní taneční projekt Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou, který je určen dětem z dětských domovů, funguje letos již desátým rokem. Už tradičně se děti z celé České republiky sjíždějí během letních prázdnin do Hančina fitka v Praze, kde se pod vedením opravdových profesionálů učí nové choreografie a muzikálová čísla. 


FORCAPIL - NOVINKA PRO ZDRAVÉ VLASY A NEHTY
FORCAPIL -  NOVINKA PRO ZDRAVÉ VLASY A NEHTY

Roztřepené konečky a ztráta přirozeného lesku vlasů trápí každou druhou z nás. Přitom krásné vlasy patří mezi ženské klenoty, kterých si muži cení nejvíce. Příčin poškození a ztráty vlasů je hned několik, přes genetické faktory, špatný životní styl až po prostředí, ve kterém žijeme. Jak to ale napravit, když se nám nechce přestěhovat někam do lesů a pěstovat si vlastní obživu? Odpověď nabízí novinka na českém trhu, výživový doplněk Forcapil.

Tobolky FORCAPIL®, které vyvinul profesionální tým odborníků z laboratoří Arkopharma, jsou doplňkem stravy, který vašim vlasům i nehtům dodá všechny potřebné živiny. 


FILM VŠECHNO NEBO NIC – ČESKÝ DENÍK BRIDGET JONESOVÉ?
FILM VŠECHNO NEBO NIC – ČESKÝ DENÍK BRIDGET JONESOVÉ?

Kdyby se vybíral film obsazený nejhezčími herci současnosti, nový český snímek Všechno nebo nic by určitě vyhrál. Už podle plakátu, který v těchto dnech produkce vypustila, je vidět, že v kině bude opravdu na co koukat. 

Najít dvě krásné herečky přes 30, které umějí dobře hrát a ještě spolu budou fungovat, nebylo ale jednoduché. „Od začátku jsme ale měli jasno o Táně Pauhofové. Přála si to autorka scénáře Evita Urbaníková a ukázalo se, že to byl skvělý tip, Táňa je ve filmu úžasná,“ vysvětlil producent Igor Konyukov s tím, že jak se potvrdilo později, fungovala skvěle i kombinace s Klárou Issovou.

Podobně to prý bylo i s hlavní mužskou rolí, kterou ztvárnil jeden z neobsazovanějších polských herců Michal Žebrowski


MÓDA POD OLYMPIJSKÝMI KRUHY
MÓDA POD OLYMPIJSKÝMI KRUHY

Nástupové oblečení od Athén až po Rio

Móda a sport jsou spolu historicky provázány, prvotní potřeba vhodného oděvu pro sportovní aktivity se neobešla bez přizpůsobení se dobovým módním trendům. Stále větší obliba sportu přinesla sportovcům také nutnost účastnit se společenských akcí pořádaných na počest různých utkání a závodů a zde bylo potřeba sáhnout pro oděv vyhovující požadavkům společenské etikety. Olympijské hry se od setkání několika stovek nadšenců rozrostly v masový podnik, kde je třeba reprezentovat, účastnit se mnoha společenských událostí, které se v průběhu her konají. Při mnohých příležitostech dnes již slavnostní oblečení připomíná spíše to sportovní, kolekce jsou navrhovány tak, aby byly pro sportovce příjemné a zároveň v nich bylo možné absolvovat i některé slavnostní akce.


SBĚRATELÉ HRACÍCH KARET Z CELÉHO SVĚTA SE SJEDOU DO ČESKA
SBĚRATELÉ HRACÍCH KARET Z CELÉHO SVĚTA SE SJEDOU DO ČESKA

Vykládací karty namalované pěvkyní Emou Destinnovou,  karetní unikáty z 16. a 17. století, hru českých obrozenců ze století 18. a 19. a mnoho dalších cenných exponátů, z nichž se mnohé na veřejnosti objeví poprvé. To vše přinesou na podzim výstavy spojené s první mezinárodní konferencí sběratelů hracích karet, jež se uskuteční v Česku. Od 30. září do 2. října ji v Národním technickém muzeu v Praze pořádá Club sběratelů hracích karet. 


S HESLEM „TAK SE STAREJ, MLADEJ“ MAJÍ SENIOŘI VSTUP DO MUZEA KARLA ZEMANA ZDARMA, ŘÍKÁ SIMONA KRAINOVÁ
S HESLEM „TAK SE STAREJ, MLADEJ“ MAJÍ SENIOŘI VSTUP DO MUZEA KARLA ZEMANA ZDARMA, ŘÍKÁ SIMONA KRAINOVÁ

Stačí na pokladně muzea sdělit heslo „Tak se starej, mladej“ a senioři v doprovodu mohou do Muzea Karla Zemana zdarma. Pokračování úspěšné akce na celý srpen v režii Nadace Antonika Simony Krainové a Muzea Karla Zemana. Jako první si akci vyzkoušela důchodkyně Naděžda Žáčková s vnučkou a pravnoučaty. Prožívá své stáří aktivně a radostně?


MÓDNÍ PŘEHLÍDKA OSTROV TICHÉ KRÁSY PODPOŘILA NESLYŠÍCÍ
MÓDNÍ PŘEHLÍDKA OSTROV TICHÉ KRÁSY PODPOŘILA NESLYŠÍCÍ

Slovanský ostrov se na konci června na jeden večer proměnil v Ostrov tiché krásy. Společnost Tichý svět zde od 20 hodin pořádala charitativní módní přehlídku v Malém sále paláce Žofín. Na přehlídce představilo své originální modely patnáct studentů Ateliéru designu oděvu a obuvi Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze pod vedením doc. Liběny Rochové, oděvní designérky, čerstvé držitelky titulů Módní designér roku a Grand designér roku 2015. 


RUPTURALISMUS - NOVODOBÝ UMĚLECKÝ SMĚR JEDNADVACÁTÉHO STOLETÍ
RUPTURALISMUS - NOVODOBÝ UMĚLECKÝ SMĚR JEDNADVACÁTÉHO STOLETÍ

Rupturalismus je příznačným jevem jednadvacátého století. Vychází z latinského pojmu ruptura, který se překládá jako prasklina nebo zlom, a odkazuje na praskliny displejů mobilních telefonů. Přenosné přístroje se s nástupem mobilního internetu a rozvojem sociálních sítí staly pro své majitele novodobým fetišem. Bez nich si život v moderní společnosti už ani nedokážeme představit. Staly se doslova našimi prostředníky se světem, nerozlučnými společníky, svědky našich emocí, a jejich ztráta či poškození se stává leckdy otřesem a zlomem v našich životech. A právě tyto okamžiky a emoce zachycuje rupturalismus.


Strana: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Copyright © 2023 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz