» Tiskové zprávy

SKŘIVÁNEK ZAKLÁDÁ POBOČKU V BRAZÍLII
SKŘIVÁNEK ZAKLÁDÁ POBOČKU V BRAZÍLII

Společnost Skřivánek s. r. o., 35. největší jazyková agentura světa, pokračuje v expanzi a zakládá již 15. zahraniční pobočku, tentokrát v Sao Paolu v Brazílii. Po USA, Rusku, Japonsku a Číně se jedná o další významný trh, na který firma vstupuje. Brazílie patří v současné době mezi nejperspektivnější ekonomiky na světě.


ČEŠKY VYSTŘÍDAJÍ ZA ŽIVOT PRŮMĚRNĚ 7 SEXUÁLNÍCH PARTNERŮ, PROBLEMATICKÉ SITUACE ŘEŠÍ ČASTO POZDĚ
ČEŠKY VYSTŘÍDAJÍ ZA ŽIVOT PRŮMĚRNĚ 7 SEXUÁLNÍCH PARTNERŮ, PROBLEMATICKÉ SITUACE ŘEŠÍ ČASTO POZDĚ

Doby, kdy každá žena měla obvykle jednoho sexuálního partnera po celý život, dávno minuly. Výzkumná agentura Millward Brown se dotázala téměř 7000 žen ve věku 15-49 let na dosavadní počet jejich sexuálních partnerů a zjistila, že průměrně jich vystřídají pět. Češky tento průměr přesahují a přiznávají 7 partnerů. Zhruba v polovině případů užívají hormonální antikoncepci. Ty, které se tímto způsobem nechrání a jako hlavní ochrannou metodu používají kondom, po problematickém sexu často vyčkávají příliš dlouho. Situaci pak musí řešit ve více než 10% případů drasticky – interrupcí. Přitom existuje řešení: Escapelle, takzvaná „pilulka po“, která při užití do 72 hodin po rizikovém pohlavním styku předejde otěhotnění. Jak moc ji ale ženy, jichž se tato problematika dotýká, znají a využívají?


SEMINÁŘ SOCIÁLNÍ PODNIKÁNÍ A PODPORA SOCIÁLNÍHO PODNIKÁNÍ PROSTŘEDNICTVÍM VEŘEJNÝCH ZAKÁZEK VE ZLÍNĚ
SEMINÁŘ SOCIÁLNÍ PODNIKÁNÍ A PODPORA SOCIÁLNÍHO PODNIKÁNÍ PROSTŘEDNICTVÍM VEŘEJNÝCH ZAKÁZEK VE ZLÍNĚ

Dne 19.2. 2014 proběhl v prostorách Krajského úřadu Zlínského kraje seminář Sociální podnikání a podpora sociálního podnikání prostřednictvím veřejných zakázek, který pořádal pod záštitou radní Zlínského kraje Taťány Valentové Nersesjan P3 – People, Planet, Profit o.p.s. ve spolupráci s Agenturou pro sociální začleňování.

Sociální podnikání a mezinárodní zkušenosti představila ředitelka P3 – People, Planet, Profit o.p.s a manažerka projektu TESSEA Petra Francová. Sociální podnikání ve Zlínském kraji prezentovala ambasadorka pro Střední Moravu Šárka Dořičáková, která prezentovala zkušenosti ze svého sociálního podniku Podané ruce, s. d.


ČERSTVÉ OVOCE NEBO ZELENINU SVAČÍ KAŽDÝ DEN JEN POLOVINA ČESKÝCH ŠKOLÁKŮ
ČERSTVÉ OVOCE NEBO ZELENINU SVAČÍ KAŽDÝ DEN  JEN POLOVINA ČESKÝCH ŠKOLÁKŮ

Složení a výživové hodnotě svačiny přikládá důležitost pouze třetina rodičů, větší roli hraje to, aby dětem svačina chutnala. Jen polovina českých školáků svačí čerstvé ovoce a zeleninu každý den. Nejčastěji mají děti ke svačině pečivo a sýr a téměř polovina dětí svačí sladkosti. To vyplývá z průzkumu iniciativy „Vím, co jím a piju“ za podpory společnosti Ahold Czech Republic. Průzkum byl zaměřen na svačiny českých školáků. Nevhodná skladba jídelníčku přitom může vést ke zdravotním komplikacím.


SPECTACULARE ZAHÁJÍ 20. LEDNA BELGICKÝ TANEČNÍ SOUBOR MOSSOUX-BONTÉ A KONCERT CLARINET FACTORY S CHRISTOPHEREM WILLITSEM
SPECTACULARE ZAHÁJÍ 20. LEDNA BELGICKÝ TANEČNÍ SOUBOR MOSSOUX-BONTÉ A KONCERT CLARINET FACTORY S CHRISTOPHEREM WILLITSEM

První ročník Festivalu Spectaculare začne 20. ledna na Nové scéně Národního divadla komponovaným večerem, který nabídne jak současný tanec a pohybové divadlo, tak i výjimečný hudební zážitek. V první části večera uvede přední belgický taneční soubor Mossoux-Bonté nové představení Les buveuses de café, které je plné vizuální dokonalosti, hudební a taneční ekvilibristiky a jemného surreálna.


ÚOOÚ: ZPROVOZNIL NOVÝ WEB PRO ODBORNOU I LAICKOU VEŘEJNOST

Úřad pro ochranu osobních údajů uvedl do provozu nové webové stránky, které poskytují komplexnější vyhledávací možnosti. Kromě komfortnějšího prostorového členění dávají odborné i laické veřejnosti možnost získat okamžitě soubor dokumentů zabývajících se konkrétním tématem ochrany osobních údajů. 


INFORMACE O AKTUÁLNÍ AGENDĚ - SOLUS
INFORMACE O AKTUÁLNÍ AGENDĚ - SOLUS

Úřad provedl kontrolu Zájmového sdružení právnických osob na ochranu leasingu a jiných finančních služeb poskytovaných spotřebitelům - SOLUS, kterou vedl na základě stížností, s nimiž se občané na Úřad obrátili. V kontrolním i ve správním řízení dospěl k závěru, že provoz a zpracování osobních údajů v nebankovních dlužnických registrech v České republice nejsou upraveny žádným speciálním zákonem, který by odlišoval podmínky zpracování od zákona o ochraně osobních údajů.


EXOTICKÁ PAPÁJA DODÁ POKOŽCE ZDRAVÍ I KRÁSU
EXOTICKÁ PAPÁJA DODÁ POKOŽCE ZDRAVÍ I KRÁSU

Novinka: Přírodní léčebná a pečující kosmetika Only PapaYA

Chcete-li dopřát vaší pokožce tu nejlepší možnou péči, vsaďte na pravidelné používání přípravků s kvalitními přírodními ingrediencemi. Na český trh právě přichází nová značka přírodní léčebné a pečující kosmetiky Only PapaYA, která nabízí přípravky s výtažky z exotické papáje.


65 TÝMŮ NATOČILO FILMY BĚHEM 48 HODIN!
65 TÝMŮ NATOČILO FILMY BĚHEM 48 HODIN!

48 Hour Film Project Praha 2013 oznámil, že během víkendu 4-6. října soutěžilo rekordních 65 týmů, přičemž 52 z nich své filmy odevzdalo včas. "To je dvakrát více týmů, než minulý rok! Jsme nadšeni z takového množství skvělých filmů,“ říká organizátorka festivalu Petra Ratner.


DOSÁHNE SKOKOVÝ POHÁR ČP NA 100 TISÍC PRO REGISTR DÁRCŮ DŘENĚ?
DOSÁHNE SKOKOVÝ POHÁR ČP NA 100 TISÍC PRO REGISTR DÁRCŮ DŘENĚ?

Skokový pohár České pojišťovny se blíží nejen ke svému sportovnímu vrcholu, ale také k vyvrcholení celoroční akce na podporu Nadace pro transplantace kostní dřeně a Českého národního registru dárců kostní dřeně. Podaří se překonat hranici 100 tisíc korun?


POZOR, VYPRŠÍ TERMÍN PRO SLEVY CEN VÝSTAVNÍCH PLOCH PRO VYSTAVOVATELE
POZOR, VYPRŠÍ TERMÍN PRO SLEVY CEN VÝSTAVNÍCH PLOCH PRO VYSTAVOVATELE

Mezinárodní potravinářské veletrhy SALIMA, MBK a INTECO, stejně jako souběžně se konající veletrhy obalů, obalových technologií a tisku EMBAX a PRINTexpo se sice budou konat až v únorovém termínu příštího roku, ale již nyní se přihlašují vystavovatelé, aby využili 25% slevy ze základní ceny výstavní plochy. Této nabídky pořadatelů - Veletrhy Brno, a.s., která je časově omezena a její termín vyprší 15. září 2013, využilo již několik desítek vystavovatelů.


SENÁT ZAMÍTL DOPROVODNÉ DAŇOVÉ ZÁKONY K NOVÉMU OBČANSKÉMU ZÁKONÍKU

Dnešní zamítnutí doprovodné daňové legislativy související s novým občanským zákoníkem platným k 1. 1. 2014 Senátem Parlamentu České republiky znamená významnou komplikaci jak pro podnikatele, pro občany i státní správu. Navrhovaná novela daňových zákonů obsahuje zcela zásadní rozsah změn.


Strana: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Copyright © 2023 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz