» Tiskové zprávy

Nové představení Víta Neznala: scéna ve tvaru akvária pro 12 000 litrů vody je hotova
Nové představení Víta Neznala: scéna ve tvaru akvária pro 12 000 litrů vody je hotova

Po měsíci stavebních a konstrukčních prací je v industriální hale Skleněnka vedle prostoru Jatka78 v pražské Holešovické tržnici připravena pro závěrečné divadelní zkoušky scéna nového pohybového představení Nesnesitelná tekutost bytí režiséra Víta Neznala. Konstrukce ve tvaru obrovského akvária pojme 12 000 litrů vody, je sestrojena z 1,5 tuny oceli, čtyři skleněné stěny váží téměř 2 tuny a bylo na ni použito 1 312 šroubů. 


PET SUSTAINABILITY COALITION EXPANDUJE DO EVROPY
PET SUSTAINABILITY COALITION EXPANDUJE DO EVROPY

Pet Sustainability Coalitinon (PSC), která je na americkém kontinentě významným sdružením výrobců a dalších firem oborově zaměřených na domácí mazlíčky v kontextu jejich enviromentální odpovědnosti, rozšiřuje své aktivity i v Evropě. Jejími novými členy se aktuálně staly tři významné evropské společnosti v oboru, včetně českého lídra na trhu výroby krmiva pro domácí mazlíčky VAFO Holding a.s. 


PORÁŽKA SKOTU NA PASTVĚ STŘELNOU ZBRANÍ - MÉNĚ STRESU PRO ZVÍŘE A LEPŠÍ PRO KVALITU MASA
PORÁŽKA SKOTU NA PASTVĚ STŘELNOU ZBRANÍ - MÉNĚ STRESU PRO ZVÍŘE A LEPŠÍ PRO KVALITU MASA

Méně stresu pro zvíře a lepší maso bez stresových hormonů, které se uvolňují během běžné porážky zvířat na jatkách, znamená porážka střelnou zbraní skotu na pastvě.

Tento způsob porážky je již praktikován v německých nebo švýcarských biochovech a v Česku není zatím legální. Svaz PRO-BIO však pracuje na legalizaci tohoto způsobu porážky a 7. června pořádá konferenci věnovanou tomuto tématu.

 


47. MISTROVSTVÍ FLORISTŮ ČESKE REPUBLIKY – DĚČÍNSKÁ KOTVA 2018
47. MISTROVSTVÍ FLORISTŮ ČESKE REPUBLIKY – DĚČÍNSKÁ KOTVA 2018

Ve dnech 16. a 17. května se na zámku v Děčíně uskuteční 47. ročník nejstarší a nejvýznamnější floristické soutěže v České republice, Mistrovství floristů ČR - Děčínská kotva 2018. Soutěž se bude konat pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, Ústecký kraj mistrovství současně zařadil mezi akce „Rodinného stříbra“ Ústeckého kraje. 

Vyhlašovatelem a spoluorganizátorem soutěže je Svaz květinářů a floristů ČR, pořadatelem je Střední škola zahradnická a zemědělská škola A. E. Komerse Děčín – Libverda. Na zabezpečení soutěže se pravidelně podílí Ústecký kraj a statutární město Děčín, ale i řada dalších partnerů, bez jejichž finanční pomoci by nebylo možné soutěž pořádat.


FESTIVAL RE:PUBLIKA: SLOVANSKÁ EPOPEJ V BRNĚ BUDE SVĚTOVÝ UNIKÁT. ZKOMBINUJE DVA SVĚTY MUCHOVY TVORBY
FESTIVAL RE:PUBLIKA: SLOVANSKÁ EPOPEJ V BRNĚ BUDE SVĚTOVÝ UNIKÁT. ZKOMBINUJE DVA SVĚTY MUCHOVY TVORBY

Již  26. května, začne na brněnském výstavišti Festival RE:PUBLIKA. Připomene sté výročí vzniku Československa a devadesát let od otevření výstaviště. Důležitou součástí festivalu bude výstava ALFONS MUCHA: DVA SVĚTY, která zkombinuje dva protipóly tvorby světoznámého secesního malíře Alfonse Muchy – majestátní cyklus Slovanská epopej a sbírku plakátů.


PROHLÁŠENÍ INVESTIGATIVNÍCH NOVINÁŘŮ
PROHLÁŠENÍ INVESTIGATIVNÍCH NOVINÁŘŮ

Tři investigativní novináři Jaroslav Kmenta (Reportér), Janek Kroupa (Český rozhlas) a Sabina Slonková (Neovlivní.cz) se rozhodli k neobvyklému kroku. Sepsali společné prohlášení, v němž vyjadřují vážné znepokojení nad aktivitami bezpečnostních složek státu. Ty jsou podle novinářů namířeny proti jejich práci. Novináři považují tyto aktivity za nepřípustný způsob nátlaku.


4 NEJČASTĚJŠÍ PŘÍZNAKY MENOPAUZY A JAK SI S NIMI PORADIT
4 NEJČASTĚJŠÍ PŘÍZNAKY MENOPAUZY A JAK SI S NIMI PORADIT

Menopauza odstartuje v ženském těle celou řadu změn, přičemž většina z nich není dvakrát příjemná. Mění se nejen vaše nálada, která se často bez důvodu pohybuje kolem bodu mrazu, ale přichází také nespavost, nesoustředěnost, návaly horka a nadměrné pocení. Menopauzu nezvrátíte, můžete ale minimalizovat právě tyto její příznaky. Díky doplňku stravy GS Merilin Harmony to navíc zvládnete přírodní cestou a bez hormonů.


NENECHTE JE BEZ POVŠIMNUTÍ – ZNÁMKY KVALITY POTRAVIN

Často slýcháme diskuse na téma, zda si může běžný spotřebitel dovolit nakupovat kvalitní potraviny, zda mu stojí za to preferovat tuzemské výrobky, zda má vyhledávat výrobky s označením kvality a jestli se těmto označením dá věřit nebo je lepší se soustředit pouze na cenu?


MOTOSALON 2018 SE ROZJEDE V BRNĚ A BUDE VĚTŠÍ NEŽ DŘÍVE
MOTOSALON 2018 SE ROZJEDE V BRNĚ A BUDE VĚTŠÍ NEŽ DŘÍVE

Brněnské výstaviště přivítá od 8. do 11. března všechny motorkářské nadšence. Konat se zde totiž bude již devátý ročník Mezinárodního veletrhu motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení MOTOSALON. Opět nabídne to nejlepší ze světa motocyklů, včetně účasti všech významných značek. Návštěvníci se opět mohou těšit na přehlídku nejnovějších modelů motorek, ovšem k vidění toho bude mnohem více. Součástí je totiž také adrenalinový doprovodný program a chybět nebude ani široká nabídkamotorkářskéhovybavení.


VELETRH MBK BRNO – ZNÁME NEJŠIKOVNĚJŠÍ JUNIORSKOU PEKAŘKU
VELETRH MBK BRNO – ZNÁME NEJŠIKOVNĚJŠÍ JUNIORSKOU PEKAŘKU

Svaz pekařů a cukrářů v ČR uspořádal v rámci Mezinárodního veletrhu mlynářství, pekařství a cukrářství MBK/SALIMA Brno již 22. ročník národní soutěže o titul „PEKAŘ ROKU 2018 - kategorie junior“ a dovednostní soutěž „ATRAKTIVNÍ VÝROBEK ROKU 2018“. Soutěž podpořil obchodní řetězec Albert, který se dlouhodobě podílí na rozvoji pekařského řemesla a učňovského školství.

Ve finále soutěže se o prestižní ocenění utkalo 15 mladých pekařských talentů z celé ČR. Soutěžící museli pod dohledem odborné poroty prokázat dovednosti při výrobě chleba, běžného a vícezrnného pečiva, vánoček a chodských koláčů. Absolutním vítězem s titulem Pekař roku 2018 se stala Klára Kalvodová studentka SŠ Brno, Charbulova.


EMBAXPRINT SLAVÍ KULATINY, JE TU 30. ROČNÍK
EMBAXPRINT SLAVÍ KULATINY, JE TU 30. ROČNÍK

Souběžně s potravinářskými veletrhy se uskuteční již 30. ročník Mezinárodního veletrhu obalů a tisku EmbaxPrint. Jedná se o jediný veletrh svého oboru v České republice a je ideálním místem pro předvedení technologických inovací a řešení. O jeho významu svědčí i narůstající zájem vystavovatelů, a to nejen z České republiky, ale i ze zahraničí.


UNICEF v roce 2018 plánuje pomoci 48 milionům dětí, potřeba bude 3,6 miliardy dolarů

UNICEF (Dětský fond OSN) v roce 2018 plánuje dodat krizovou humanitární pomoc pro 48 milionů dětí v celkové hodnotě 3,6 miliardy dolarů. Pomoc bude směřovat do 51 zemí světa, především do oblastí zasažených válečným konfliktem nebo přírodní katastrofou.


Nepříjemné příznaky menopauzy lze redukovat přírodní cestou bez hormonů s GS MERILIN
Nepříjemné příznaky menopauzy lze redukovat přírodní cestou  bez hormonů s GS MERILIN

Když se řekne menopauza, většině žen se před očima zjeví strašák v podobě problémů, s nimiž si nedokážou účinně poradit. Jenže menopauza není zlo, které na ně příroda seslala. Jde o další období, kterým žena prochází a stává se tak celistvou. A ne nutně musí znamenat samá příkoří, stačí poslouchat své tělo a dopřát mu to, co mu chybí a co potřebuje.


Seznamte se s Grónskem na výstavě v Národním zemědělském muzea Praha
Seznamte se s Grónskem na výstavě v Národním zemědělském muzea Praha

Věděli jste, že grónská zemědělská krajina je nově mezi památkami světového kulturního dědictví UNESCO? Nebo že zásadní vliv na místní kulturu měli více než sto let čeští misionáři? S přírodou, kulturou a historií Grónska se můžete seznámit v Národním zemědělském muzeu Praha na výstavě Grónsko – země ledu a života.  Navštívit ji můžete od 11. ledna do 4. dubna a má zajímavý doprovodný program – například Dětský polární den se skutečným psím spřežením.


Češi zlepšili v Moldavsku život mentálně handicapovaným
Češi zlepšili v Moldavsku život mentálně handicapovaným

Odborníci z českého Centra pro rozvoj péče o duševní zdraví úspěšně zakončují tříletý projekt v Moldavsku, který výrazně zlepšil život lidem s mentálním či duševním postižením. Projekt financovala Česká rozvojová agentura (ČRA). Během projektu ústavy pořídily 6 nemovitostí s chráněným bydlením pro 34 klientů, další 4 nemovitosti pro 24 klientů byly pořízeny v rámci české rozvojové pomoci.


JAK JSOU ČESKÉ DĚTI ŠŤASTNÉ?

Při příležitosti Světového dne dětí dnes český UNICEF (Dětský fond OSN) společně se skupinou AXA zveřejnil výsledky výzkumu Mladé hlasy 2017, unikátní sociologické studie mapující názory a očekávání českých dětí a mladistvých ve věku 9–17 let. Cílem výzkumu Mladé hlasy bylo identifikovat přání a tužby současných dětí a mládeže, podpořit jejich zapojení a dát jim možnost vyjádřit svůj názor při rozhodování v záležitostech, které se jich týkají.


NOVÉ BYDLENÍ V MEZIPŘEDMĚSTÍ: MÍSTO SEKÁNÍ ZAHRADY SI ZDEJŠÍ OBYVATELÉ MOHOU VYRAZIT ZABĚHAT DO LESA
NOVÉ BYDLENÍ V MEZIPŘEDMĚSTÍ: MÍSTO SEKÁNÍ ZAHRADY SI ZDEJŠÍ OBYVATELÉ MOHOU VYRAZIT ZABĚHAT DO LESA

Dlouhou dobu existovaly na trhu nových realit pouze dvě možnosti: rodinný dům v satelitním městečku nebo byt v užším či širším centru města. Komplexní bytové projekty budované v posledních letech na okrajích větších měst vytvořily stále rostoucí trend v novém bydlení.


PROJEKT BIOMLÉKO NABÍDNE POMOC PRO KONVENČNÍ ZEMĚDĚLCE

České biomléko plní nejvyšší standardy kvality. Stoupá proto o něj zájem jak u spotřebitelů v ČR, tak i v zahraničí a nabídka nestíhá reflektovat poptávku. PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců proto podporuje zvýšení produkce. Jednou z cest, jak dosáhnout zvýšení výroby, je přenos informací, díky nimž budou producenti konvenčního mléka vědět, jak vstoupit do procesu certifikované produkce a také jaké výhody jim tento krok přinese.


PROGRAM PRO FANOUŠKY YOUTUBERŮ, POČÍTAČŮ I MODERNÍCH VYCHYTÁVEK
PROGRAM PRO FANOUŠKY YOUTUBERŮ, POČÍTAČŮ I MODERNÍCH VYCHYTÁVEK

Festival Life! nabídne na brněnském výstavišti od 10. do 12. listopadu zábavu nejen pro sportovce a tanečníky, ale také pro počítačové a technologické nadšence. Na své si přijdou především v pavilonu B, který se pro letošní ročník proměnil v Game Hall. 


DESÍTKY SPORTOVNÍCH AKTIVIT VYZKOUŠÍTE NA FESTIVALU LIFE!
DESÍTKY SPORTOVNÍCH AKTIVIT VYZKOUŠÍTE NA FESTIVALU LIFE!

Brněnské výstaviště se od 10. do 12. listopadu zaplní sportovními nadšenci. Na festivalu Life! budou k vyzkoušení desítky tradičních i netradičních sportovních aktivit. Zábava je zaručena pro celou rodinu! Ideální místo pro toho, kdo se rád hýbe.

 


Strana: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Copyright © 2024 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz