» Tiskové zprávy

JÍDLO JAKO VÁŠEŇ - NOVÁ KUCHAŘKA KAROLÍNY KAMBERSKÉ
JÍDLO JAKO VÁŠEŇ - NOVÁ KUCHAŘKA KAROLÍNY KAMBERSKÉ

Nová kniha gastronomické novinářky, autorky kuchařek i hvězdy televizního pořadu o vaření Karolíny Kamberské Jídlo jako vášeň navazuje na její předchozí velmi úspěšné tituly - Karolína, domácí kuchařka (2014) a Štěstí z kuchyně (2015).

Karolína v ní sugestivně předkládá svůj názor, že věnovat jídlu a vaření dostatek času a péče dává hluboký smysl. “Je mi krásně, když jdu ztichlým městečkem, a za oknem slyším cinkání příborů a smích,” svěřuje se autorka. Její nová kuchařka je plná receptů, které se výborně hodí na dlouhé společné hodování i pro shon všedního dne.  


SERIÁL THE CODE – POZVÁNKA DO KYBERPUNKOVÉ SOUČASNOSTI
SERIÁL THE CODE – POZVÁNKA DO KYBERPUNKOVÉ SOUČASNOSTI

Někdejší sci-fi se stala realitou. Nebo lépe: Realita překonala někdejší sci-fi. Prohlášení tohoto druhu v minulosti již zazněla několikrát, ale pro žádné období moderních dějin to neplatí v takové míře, jako pro naši současnost. Vítejte do zběsilé digitání reality seriálu The Code!


KRYSAŘE VE ŠVANDOVĚ DIVADLE BUDE HRÁT KLÁRA CIBULKOVÁ
KRYSAŘE VE ŠVANDOVĚ DIVADLE BUDE HRÁT KLÁRA CIBULKOVÁ

Klasický titul v nové adaptaci, osobitém režijním zpracování a s překvapivým hereckým obsazením nabídne ve Švandově divadle chystaná inscenace Krysař. Scénář podle předlohy Viktora Dyka napsala Martina Kinská, v titulní roli Krysaře uvidíme momentálně nejobsazovanější herečku Švandova divadla Kláru Cibulkovou. Premiéra ve Velkém sále je 5. listopadu 2016 v režii Doda Gombára.


23. KOPIDLENSKÝ KVÍTEK -– MISTROVSTVÍ ČR V ZAHRADNICKÉM OBORU
23. KOPIDLENSKÝ KVÍTEK -– MISTROVSTVÍ  ČR V ZAHRADNICKÉM OBORU

Jak ten čas letí. Rok se s rokem sešel a od středy 5. října do neděle 9. října se konal v Kopidlně malém městečku nedaleko od Jičína již 23. ročník Kopidlenského kvítku. Letos byla celá akce zaměřená na 700. výročí narození Karla IV. a na Rok řemesel 2016. Obě témata se prolínala jak soutěžemi, tak také sobotní akcí – výstavou.

Hlavní mezinárodní soutěže žáků zahradnických oborů Kopidlenský kvítek – Mistrovství  České republiky v zahradnickém oboru se zúčastnilo 8 zahradnických škol, 29 žáků soutěžilo ve velmi náročném klání, které se prolínalo do všech oblastí zahradnického oboru.


ZLATA ADAMOVSKÁ A PETR ŠTĚPÁNEK OBJEVOVALI KOUZLO A HODNOTU VÍN Z CHÂTEAU MARGAUX
ZLATA ADAMOVSKÁ A PETR ŠTĚPÁNEK OBJEVOVALI KOUZLO A HODNOTU VÍN Z CHÂTEAU MARGAUX

Jedinečný večer pod taktovkou Zlatka Míčky a Diany Sixtové si nenechalo ujít několik desítek příznivců špičkových investičních vín z oblasti Bordeaux, konkrétně Château Margaux. Pro velký zájem se degustace, pro některé spojená také s večeří připravovanou dle receptur šéfkuchaře Guye Savoye vlastnícího tři michelinské hvězdy, konala jak v prostorách Galerie vín PASSAGE, jež má sídlo v pasáži Millenium v Praze, tak dále v Salonu Bellevue v 6. patře téže budovy. 


PŘÍBĚH JAROMÍRA JÁGRA ZACHYTÍ CELOVEČERNÍ DOKUMENT 68
PŘÍBĚH JAROMÍRA JÁGRA ZACHYTÍ CELOVEČERNÍ DOKUMENT 68

Producent filmového hitu Lída Baarová, Jiří Jurtin, začíná v listopadu natáčet celovečerní dokument, který bude vyprávět životní příběh jednoho z největších Čechů, Jaromíra Jágra. Snímek je pojmenován podle magického čísla 68, pod kterým slavného hokejového útočníka zná celý svět. 


HEREČKA ZE SERIÁLU ULICE ZKOLABOVALA, ZACHRÁNILI JI RODIČE
HEREČKA ZE SERIÁLU ULICE ZKOLABOVALA, ZACHRÁNILI JI RODIČE

Herečku Šárku Ullrichovou znají diváci z nováckého seriálu Ulice, kde ji nejčastěji vídáme coby usměvavou pekařku mezi šátečky a koblihami. Při natáčení dílů, které právě běží v televizi, ovšem Šárce do smíchu vůbec nebylo. Herečka se v důsledku několika přechozených nemocí „dopracovala“ až k celkovému kolapsu organismu a před kamerou fungovala s vypětím veškerých sil. 


SUNDEJTE ZE MĚ TU KRÁLOVNU, NEBO ZAČNU VLÁDNOUT!
SUNDEJTE ZE MĚ TU KRÁLOVNU, NEBO ZAČNU VLÁDNOUT!

Svět filmu je nevyčerpatelnou studnicí inspirace, i proto se tento rok autor a fotograf kalendáře Proměny Petr Kurečka, nechal znovu inspirovat filmovým uměním. Kalendář Proměny 2016 vzniká pro Nadaci Archa Chantal. Letošní kalendář je již osmým pokračováním a tentokrát se známé osobnosti české kulturní a sportovní scény, převtělí do světových hvězd z filmových plakátů. Poslední focení probíhalo na začátku října. Venku bylo šero, pršelo a najednou vstoupila do ateliéru vznešenost a elegance v bílém kabátě a autorském účesu zvaném „ranní rozcuch“ - Eliška Balzerová!

„Plakát k filmu Královna mne oslovil svoji důstojností a minimalismem, zůstala už jen nelehká úloha-najít v Čechách krásnou zralou herečku, která bude mít v pohledu to, co oscarová Helen Mirren“, říká Petr Kurečka a pokračuje. „Jsem moc rád, že paní Eliška přijala naše pozvání a úplně dokonale se zhostila úlohy Královny Alžběty II.“


PŘÍZNIVCI STARÝCH VÍN Z BORDEAUX NAVŠTÍVILI 4. ROČNÍK DEGUSTACE GRAND CRU CLASSÉ
PŘÍZNIVCI STARÝCH VÍN Z BORDEAUX NAVŠTÍVILI 4. ROČNÍK DEGUSTACE GRAND CRU CLASSÉ

Pražský střešní Salon Bellevue se hned ve dvou dnech stal cílem pro milovníky vín z oblasti Bordeaux, přesněji starých ročníků Grand Cru Classé. 6.–7. října pořádali spolumajitelé Zlatko Míčka a Diana Sixtová již tradiční program, který se řadí mezi množství vyhledávaných degustací, za nimiž stojí společnost se specializací na dovoz francouzských vín a investice do vína, Merlot d’Or.


SÝRY Z EKOLOGICKÝCH FAREM NA PRVNÍCH MÍSTECH
SÝRY Z EKOLOGICKÝCH FAREM NA PRVNÍCH MÍSTECH

O tom, že je bio známkou kvality, přesvědčily biosýry z malých faremních zpracoven. Ve čtyřech z deseti kategorií „braly“ pomyslné zlato v Národní soutěži malých výrobců sýrů, která se konala v Mikulově 16. září 2016. Biosýry byly hodnoceny mezinárodními odbornými porotami anonymně a společně s výrobky od konvenčních farem.


FILMOVÝ KARLÍK A BEDŘIŠKA ZE ZAHRADNICTVÍ ZAVÍTALI DO LITOMĚŘIC
FILMOVÝ KARLÍK A BEDŘIŠKA ZE ZAHRADNICTVÍ ZAVÍTALI DO LITOMĚŘIC

Na jubilejní čtyřicátý ročník Zahrady Čech v Litoměřicích zavítali také protagonisté výpravné filmové trilogie ZAHRADNICTVÍ. Netrpěliví návštěvníci se už nemohli dočkat rodačky z Roudnicka Kláry Melíškové a jednoho z nejmladších členů herecké rodiny, sedmiletého Samuela Budimana. 


BARTOŠKA, GEISLEROVÁ A EBEN POMÁHAJÍ AUTISTŮM
BARTOŠKA, GEISLEROVÁ A EBEN POMÁHAJÍ AUTISTŮM

Jiří Bartoška, Aňa Geislerová, Marek Eben. To jsou jen příklady osobností, které mluví o autismu. Podpořili projekt modelky Kateřiny Sokolové a jejího nadačního fondu AutTalk a nechali se zvěčnit do kalendáře pro rok 2017. Ten bude pokřtěn v úterý 27.9. v 17:00 v Malostranské besedě, kde se zároveň uskuteční i výstava fotografií z kalendáře, jejichž autorem je Benedikt Renč. 


HELENA KROFTOVÁ LEISZTNER PŘEVZALA CENU ZA CELOŽIVOTNÍ DÍLO A FILANTROPII
HELENA KROFTOVÁ LEISZTNER PŘEVZALA CENU ZA CELOŽIVOTNÍ DÍLO A FILANTROPII

Cenu Marian Adair za celoživotní uměleckou činnost a filantropii převzala na 30. výroční konferenci WCI (Welcome Clubs International) malířka, fotografka a oděvní designérka Ing. Helena Kroftová Leisztner. Na slavnostním galavečeru, který se uskutečnil 20. 5. v Tančícím domě v Praze, byla také představena nová prezidentka WCI z Brazílie, paní María Arduino de Obliglio. 


FARMA ČECHOVI
FARMA ČECHOVI

Lokalita - obec: Postřelmov a Rovensko, okres Šumperk, kraj Olomoucký

Rodinná farma hospodaří ekologicky na 150,25 ha orné půdy (z toho 7,52 ha je v přechodném období) a na 22,4 ha travních porostů. Pozemky se nachází ve dvou oblastech – v okolí Postřelmova a Rovenska v okrese Šumperk v Olomouckém kraji.  Další pastevní areál o výměře cca 25 ha TTP je situován na okraji města Zábřeh.


VÝUKOVÉ CENTRUM HELEN DORON ENGLISH UČÍ UŽ I MIMINKA
VÝUKOVÉ CENTRUM HELEN DORON ENGLISH UČÍ UŽ I MIMINKA

„Splnil se mi sen“, říká máma tří synů a majitelka Výukového centra Helen Doron English, a zároveň i jazykové školy, kde se učí anglicky miminka, studenti a dospělí až po důchodce. V době, kdy Markéta Vaníčková řešila možnost vlastního podnikání, kde by se mohla realizovat a zúročit své dosavadní zkušenosti, dostala nabídku odkoupit licenci na výuku dětí metodou Helen Doron English. 


GABRIELA KOUKALOVÁ JE TVÁŘÍ KOLEKCE ADIDAS ATHLETICS
GABRIELA KOUKALOVÁ JE TVÁŘÍ KOLEKCE ADIDAS ATHLETICS

Světoznámá značka se třemi pruhy letos představuje novinku ve svých kolekcích – adidas Athletics. Kolekce se soustředí na oblečení pro trénink a volný čas a jeho českou tváří se stala biatlonistka Gabriela Koukalová. „Již dlouho jsem toužila po takto pohodlném oblečení, zvlášť mikina mi jak po designové tak funkční stránce splnila sen.“


LUCERNA ZAŽIJE TŘI VÝJIMEČNÉ FILMOVÉ VEČERY
LUCERNA ZAŽIJE TŘI VÝJIMEČNÉ FILMOVÉ VEČERY

Der Kinograf se koná u příležitosti 130. výročí narození filmového producenta a automobilového závodníka Alexandera „Saši“ hraběte Kolowrat-Krakowského rodina Kolowrat-Krakowských. Jde o promítání tří nejslavnějších němých filmů z produkce Kolowratovy produkční a distribuční společnosti Sascha-Film z let 1922 až 1927. Filmy budou promítány za živého doprovodu významných hudebníků, kteří si připravili své vlastní původní kompozice. 


PODZIM, DOBA KONFERENCÍ: HOTEL BARCELÓ PRAHA SÁZÍ NA ZDRAVÍ MANAŽERŮ
PODZIM, DOBA KONFERENCÍ: HOTEL BARCELÓ PRAHA SÁZÍ NA ZDRAVÍ MANAŽERŮ

Bioenergetická cvičení, meditace, zdravé svačinky i zelené jablko. To vše je součástí zdravotního balíčku, který poskytuje svým návštěvníkům – teďpřevážně kongresovým hostům – hotel Barceló Praha. V takové šíři jako jediný v tuzemsku. A jako symbol zdraví a zároveň i značky Barceló, která letos slaví své 85. narozeniny, v něm na žádném stole nechybí zelené jablko. 


JANA ŠTEFÁNKOVÁ VÁS NAUČÍ SPRÁVNĚ STOLOVAT
JANA ŠTEFÁNKOVÁ VÁS NAUČÍ SPRÁVNĚ STOLOVAT

Jana Štefánková stojí v čele úspěšné společnosti Bling-Bling, která pořádá semináře etikety stolování pro korporátní a VIP klientelu i širokou veřejnost. V nabídce naleznete jak skupinové a privátní lekce, tak individuální programy na míru, které vedou přední odborníci z oblasti gastronomie a stolování. Díky moderní koncepci seminářů založené na kombinaci teoretického výkladu s praktickým nácvikem formou exkluzivního menu o několika chodech, si tak prohloubíte nejen znalosti etikety stolování, ale naučíte se zacházet i s méně běžnými typy příborů, konzumovat záludnější kulinářské lahůdky, vybírat a degustovat nápoje. 


JEZERKA BUDE MÍT PO PRÁZDNINÁCH OPĚT NABITO!
JEZERKA BUDE MÍT PO PRÁZDNINÁCH OPĚT NABITO!

Nový divácký hit a první společná inscenace bratrů Jana a Rudolfa Hrušínského (st.)  v režii Jiřího Menzela a dramatizace bestseleru Timura Vermese Už je tady zas! - to jsou hlavní trumfy Divadla Na Jezerce v následující divadelní sezóně. Po prázdninách se nuselská scéna otevře divákům 14. září 2016 a odstartuje Manželským vražděním Jaroslava Duška v režii Jana Hřebejka. 


Strana: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Copyright © 2020 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz