» Tiskové zprávy

NAKUPOVÁNÍ DÁRKU NA IČ SE NEMUSÍ VYPLATIT
NAKUPOVÁNÍ DÁRKU NA IČ SE NEMUSÍ VYPLATIT

Povinností podnikatele je při každém nákupu uvádět své identifikační číslo. Prodejce je pak oprávněn se domnívat, že dané zboží bude kupující používat pro svou podnikatelskou činnost. Pokud podnikatel kupuje věc výhradně pro své soukromé účely, dobrovolně se tak okrádá o výhody spotřebitelů.


O ČESKÉ BIOHOVĚZÍ JE ZÁJEM V ZAHRANIČÍ. NAJÍT JEJ NA DOMÁCÍM TRHU JE ZATÍM OBTÍŽNÉ.
O ČESKÉ BIOHOVĚZÍ JE ZÁJEM V ZAHRANIČÍ. NAJÍT JEJ NA DOMÁCÍM TRHU JE ZATÍM OBTÍŽNÉ.

Biohovězí se v kuchyních českých domácností a restaurací objeví zřídkakdy, přestože ekologický hovězí dobytek se na našich loukách pase poměrně často (více než polovina z 200 tisíc masných krav v ČR je chována ekologicky). Mladá zvířata dnes však končí v podobě zástavu převážně v zahraničí a trh s biohovězím zcela kopíruje situaci konvenčních chovatelů. Pro zemědělce je to nejvýhodnější způsob odbytu i reakce na obecný nezájem Čechů o hovězí maso.


ZEMĚDĚLSKÁ FARMA JAN HOŘÁK
ZEMĚDĚLSKÁ FARMA JAN HOŘÁK

Obec: Janovice u Rýmařova

Okres: Bruntál

Kraj: Moravskoslezský


EKOCHOVATELÉ MAJÍ MOTIVOVAT PORÁŽKOVÁ MÍSTA, ABY SE NECHALA CERTIFIKOVAT

Certifikační organizace KEZ o.p.s. v roce 2017 vyjde vstříc novým subjektům zabývajících se porážkou, které zkontroluje a certifikuje bezplatně.


EKOLOGIČTÍ SEDLÁCI OSLOVILI STUDENTY HOTELOVÝCH ŠKOL VE TŘECH KRAJÍCH

Biopotraviny a ekologické zemědělství jako hlavní téma vzdělávacího a propagačního projektu  Propagace regionální bioprodukce a spolupráce.


MIELE SLAVÍ 25 LET V ČESKÉ REPUBLICE

Společnost Miele, výrobce prémiových spotřebičů, slaví 25. výročí zastoupení značky v České republice. Kromě domácností jsou přístroje Miele zastoupeny také v profesionálních provozech – v segmentu HORECA, v nemocnicích, pečovatelských ústavech nebo sportovních zařízeních a využívají je rovněž složky IZS.


VÝSTAVA „YMCA JAKO NA DLANI“ UKÁŽE STÁLE ŽIVÉ PRINCIPY SPORTU A VÝCHOVY MLÁDEŽE
VÝSTAVA „YMCA JAKO NA DLANI“ UKÁŽE STÁLE ŽIVÉ PRINCIPY SPORTU A VÝCHOVY MLÁDEŽE

Slavnou sportovní historii i stále živé dění v organizaci YMCA představí výstava nazvaná „YMCA jako na dlani“. Ta ukazuje YMCA jako kamarádskou, pomocnou i štědrou ruku otevřenou už od dob první republiky všem dětem a mladým lidem, kteří chtějí aktivně trávit svůj volný čas. Organizace YMCA stála mimo jiné u zrodu a rozvoje mnoha nových sportů. Díky ní vznikl i dnes tolik populární basketbal. A právě sport - podobně jako společná zábava, otevřenost a čestné soutěžení v duchu fair play - jsou i hlavními tématy expozice. Výstava v přízemí Paláce YMCA v ulici Na Poříčí 12 potrvá od 25. listopadu do 31. ledna, přístupná bude denně od 8 do 20 hodin a vstup je zdarma.


CVIČITELKA KYNYCHOVÁ UŽ PO DESÁTÉ ROZTANČILA DĚTSKÉ DOMOVY
CVIČITELKA KYNYCHOVÁ UŽ PO DESÁTÉ ROZTANČILA DĚTSKÉ DOMOVY

Už po desáté známá cvičitelka Hanka Kynychová roztančila děti z dětských domovů. V rámci svého charitativního projektu Hejbejte se a zpívejte uspořádala se svojí manažerkou Kateřinou Fingralovou velkou taneční show, kde se děti bez rodin utkaly o medaile. Jedinečné taneční výkony dětí byly doplněny vystoupeními spousty známých osobností ze světa českého i slovenského showbyznysu.


MÍSTO, KDE SI POŘÍDÍTE BEZCHYBNÉ NOHY
MÍSTO, KDE SI POŘÍDÍTE BEZCHYBNÉ NOHY

Trápí vás křečové žíly? Máte je v rodině a předpokládáte, že se u vás brzy projeví, nebo už se dokonce projevily? To u nás není nic zvláštního. Křečovými žilami totiž trpí každá třetí žena. Pokud jste jedna z nich, na nic nečekejte – samo se nic nezlepší! Naštěstí je tu řada pracovišť, kde vás vašich trable zbaví a pomohou vám od bolesti a estetické nedokonalosti. 


MILUŠKA BITTNEROVÁ, MAGDA MALÁ A PETR KOLÁŘ POKŘTILI VÁNOČNÍ CD JAKUBA SMOLÍKA
MILUŠKA BITTNEROVÁ, MAGDA MALÁ A PETR KOLÁŘ POKŘTILI VÁNOČNÍ CD JAKUBA SMOLÍKA

Vánoční období patří bezesporu k jednomu z mála, které přispívá ke stmelení rodiny. Vždyť kdy jindy si najdeme čas na své blízké? A sváteční, příjemnou náladu už odedávna umocňují vánoční koledy nebo písničky. Vydavatelství Supraphon právě přišlo s přesně takovou novinkou; vánoční CD Jakuba Smolíka „Šťastné a veselé Vánoce“. 


ČTYŘNÁSOBNÝ KŘEST SE USKUTEČNIL V NEMOCNICI NA BULOVCE!
ČTYŘNÁSOBNÝ KŘEST SE USKUTEČNIL V NEMOCNICI NA BULOVCE!

Dětské pacienty přišla navštívit řada osobností do Nemocnice Na Bulovce v Praze. Mezi prvními hosty dorazila zpěvačka Hana Křížková, následoval její oblíbený vítěz Muže roku Josef Kůrka, moderátorka TOP Star magazínu Eva Perkausová, herečka a zpěvačka Světlana Nálepková. Nechyběli ani vítězové Muže roku Tomáš Dvořák, Miroslav Dubovický či Česká Miss Andrea Bezděková. 


FILMOVÝ TÝDEN ČÍNSKÝCH FILMŮ V PRAZE JE V PLNÉM PROUDU
FILMOVÝ TÝDEN ČÍNSKÝCH FILMŮ V PRAZE JE V PLNÉM PROUDU

CineStar Anděl v Praze hostí Týden čínského filmu byl slavnostně zahájen v podvečer 6. 11. 2016. Přehlídka potrvá do 11. listopadu a poprvé představí přehlídku nejúspěšnějších čínských filmů za posledních několik let. Některé tituly vznikly ve spolupráci s českými partnery.


JÍDLO JAKO VÁŠEŇ - NOVÁ KUCHAŘKA KAROLÍNY KAMBERSKÉ
JÍDLO JAKO VÁŠEŇ - NOVÁ KUCHAŘKA KAROLÍNY KAMBERSKÉ

Nová kniha gastronomické novinářky, autorky kuchařek i hvězdy televizního pořadu o vaření Karolíny Kamberské Jídlo jako vášeň navazuje na její předchozí velmi úspěšné tituly - Karolína, domácí kuchařka (2014) a Štěstí z kuchyně (2015).

Karolína v ní sugestivně předkládá svůj názor, že věnovat jídlu a vaření dostatek času a péče dává hluboký smysl. “Je mi krásně, když jdu ztichlým městečkem, a za oknem slyším cinkání příborů a smích,” svěřuje se autorka. Její nová kuchařka je plná receptů, které se výborně hodí na dlouhé společné hodování i pro shon všedního dne.  


SERIÁL THE CODE – POZVÁNKA DO KYBERPUNKOVÉ SOUČASNOSTI
SERIÁL THE CODE – POZVÁNKA DO KYBERPUNKOVÉ SOUČASNOSTI

Někdejší sci-fi se stala realitou. Nebo lépe: Realita překonala někdejší sci-fi. Prohlášení tohoto druhu v minulosti již zazněla několikrát, ale pro žádné období moderních dějin to neplatí v takové míře, jako pro naši současnost. Vítejte do zběsilé digitání reality seriálu The Code!


KRYSAŘE VE ŠVANDOVĚ DIVADLE BUDE HRÁT KLÁRA CIBULKOVÁ
KRYSAŘE VE ŠVANDOVĚ DIVADLE BUDE HRÁT KLÁRA CIBULKOVÁ

Klasický titul v nové adaptaci, osobitém režijním zpracování a s překvapivým hereckým obsazením nabídne ve Švandově divadle chystaná inscenace Krysař. Scénář podle předlohy Viktora Dyka napsala Martina Kinská, v titulní roli Krysaře uvidíme momentálně nejobsazovanější herečku Švandova divadla Kláru Cibulkovou. Premiéra ve Velkém sále je 5. listopadu 2016 v režii Doda Gombára.


23. KOPIDLENSKÝ KVÍTEK -– MISTROVSTVÍ ČR V ZAHRADNICKÉM OBORU
23. KOPIDLENSKÝ KVÍTEK -– MISTROVSTVÍ  ČR V ZAHRADNICKÉM OBORU

Jak ten čas letí. Rok se s rokem sešel a od středy 5. října do neděle 9. října se konal v Kopidlně malém městečku nedaleko od Jičína již 23. ročník Kopidlenského kvítku. Letos byla celá akce zaměřená na 700. výročí narození Karla IV. a na Rok řemesel 2016. Obě témata se prolínala jak soutěžemi, tak také sobotní akcí – výstavou.

Hlavní mezinárodní soutěže žáků zahradnických oborů Kopidlenský kvítek – Mistrovství  České republiky v zahradnickém oboru se zúčastnilo 8 zahradnických škol, 29 žáků soutěžilo ve velmi náročném klání, které se prolínalo do všech oblastí zahradnického oboru.


ZLATA ADAMOVSKÁ A PETR ŠTĚPÁNEK OBJEVOVALI KOUZLO A HODNOTU VÍN Z CHÂTEAU MARGAUX
ZLATA ADAMOVSKÁ A PETR ŠTĚPÁNEK OBJEVOVALI KOUZLO A HODNOTU VÍN Z CHÂTEAU MARGAUX

Jedinečný večer pod taktovkou Zlatka Míčky a Diany Sixtové si nenechalo ujít několik desítek příznivců špičkových investičních vín z oblasti Bordeaux, konkrétně Château Margaux. Pro velký zájem se degustace, pro některé spojená také s večeří připravovanou dle receptur šéfkuchaře Guye Savoye vlastnícího tři michelinské hvězdy, konala jak v prostorách Galerie vín PASSAGE, jež má sídlo v pasáži Millenium v Praze, tak dále v Salonu Bellevue v 6. patře téže budovy. 


PŘÍBĚH JAROMÍRA JÁGRA ZACHYTÍ CELOVEČERNÍ DOKUMENT 68
PŘÍBĚH JAROMÍRA JÁGRA ZACHYTÍ CELOVEČERNÍ DOKUMENT 68

Producent filmového hitu Lída Baarová, Jiří Jurtin, začíná v listopadu natáčet celovečerní dokument, který bude vyprávět životní příběh jednoho z největších Čechů, Jaromíra Jágra. Snímek je pojmenován podle magického čísla 68, pod kterým slavného hokejového útočníka zná celý svět. 


Strana: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Copyright © 2024 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz