» Tiskové zprávy

PO ŠESTI LETECH PŘICHÁZÍ REŽISÉRKA JANA ŠEVČÍKOVÁ S NOVÝM DOKUMENTEM OPŘI ŽEBŘÍK O NEBE
PO ŠESTI LETECH PŘICHÁZÍ REŽISÉRKA JANA ŠEVČÍKOVÁ S NOVÝM DOKUMENTEM OPŘI ŽEBŘÍK O NEBE

Praha, 3. července - Dlouhých šest let uplynulo od zatím posledního dokumentárního filmu Gyumri režisérky Jany Ševčíkové, se kterým získala po světě řadu filmových cen. Nyní přichází tato tvůrkyně, která zaujímá výjímečné postavení mezi českými dokumentaristy, s novým snímkem nazvaným Opři žebřík o nebe. Jeho světová premiéra proběhne 5. července na Mezinárodním festivalu v Karlových Varech v rámci soutěže dokumentárních filmů, do českých kin pak přijde snímek na podzim.


MALÍŘE KRISTIANA KODETA ČEKAJÍ MĚSÍCE PLNÉ VÝSTAV A BESED
MALÍŘE KRISTIANA KODETA  ČEKAJÍ MĚSÍCE PLNÉ VÝSTAV A BESED

V Praze 30. 6. 2014 - Celkem čtyři výstavy čekají v následujících třech měsících nejprodávanějšího českého malíře současnosti KRISTIANA KODETA. Proto se umělec téměř od chvíle, kdy se na jaře vrátil ze svého zimního pobytu na Floridě, zavírá v ateliéru na své faře v jižních Čechách a maluje. Vernisáže jeho obrazů vždy přilákají stovky zájemců. Výstavy, jež jsou zároveň prodejními, patří k nejúspěšnějším u nás.


LUCKA VÁCHOVÁ-KŘÍŽKOVÁ POJEDE LETOS NA DOVOLENOU S PEPOU DO KRKONOŠ!
LUCKA VÁCHOVÁ-KŘÍŽKOVÁ POJEDE LETOS NA DOVOLENOU S PEPOU DO KRKONOŠ!

Praha 25. června 2014 - Již za pár dní začne období v roce, které má většina z nás nejraději. Čas prázdnin plný pohody, koupání v moři, výletů nebo třeba jen posezení s přáteli při západu slunce. Aktuální průzkum, který pro slevový portál PEPA.cz realizovala ve druhé polovině června agentura Fruit Factory, ukazuje, že více jak polovina Čechů vyrazí letos za krásami naší domoviny. Celá pětina obyvatel si pak dopřeje dovolenou jak u moře, tak v tuzemsku.


MOBILNÍ APLIKACE TOURHISTORY UMOCNÍ ZÁŽITEK Z PROCHÁZKY STAROU PRAHOU
MOBILNÍ APLIKACE TOURHISTORY UMOCNÍ ZÁŽITEK Z PROCHÁZKY STAROU PRAHOU

Poznávání Prahy je ode dneška ještě zábavnější! Díky nové mobilní aplikaci Tour History Prague Ghosts dostávají zážitky z procházek Prahou zcela nový rozměr. Aplikace určená pro všechna mobilní zařízení se systémy Android a iOS staví na využití rozšířené reality, díky níž turisté objevují v pražských uličkách skutečná strašidla, tedy postavy z minulosti v životní velikosti. Aplikace TourHistory vyvinula společnost ARM SE.


ČESKÁ EXPOZICE NA 14. BIENÁLE ARCHITEKTURY V BENÁTKÁCH
ČESKÁ EXPOZICE NA 14. BIENÁLE ARCHITEKTURY V BENÁTKÁCH

Česká expozice s názvem 2 x 100 mil. m2 připravená v souladu s koncepcí hlavního kurátora letošního architektonického bienále, architekta Rema Koolhaase, prezentuje architekturu velkých obytných celků realizovaných v letech 1914 – 2014 jak na území někdejšího Československa, tak i jeho nástupnických států. Expozice je výsledkem rozsáhlého výzkumu, kterému autorský tým pod vedením architekta Martina Hejla podrobil prostor více než dvou set milionů metrů čtverečných obytné plochy, realizované u nás za uplynulé století.


ALUKOV OTEVŘEL SHOWROOMU PRÉMIOVÝCH ZASTŘEŠENÍ BAZÉNŮ A TERAS V EVROPĚ

Více než 2000 metrů čtverečních plochy v centru rakouského Welsu zaplnily luxusní bazény a vysoce kvalitní zastřešení. 12. června se zde slavnostně otevřel Největší showroom prémiových zastřešení bazénů a teras. Zájemci nejen z Horního Rakouska si od tohoto data mohou kdykoliv prohlédnout osm bazénů, osm zastřešení bazénů, čtyři zastřešení teras a zastřešení vířivé vany.


Franz KafKABARET – unikátní kabaret připomene 90. výročí úmrtí Franze Kafky
Franz KafKABARET – unikátní kabaret připomene 90. výročí úmrtí Franze Kafky

K 90. výročí úmrtí spisovatele Franze Kafky uvede umělecký soubor Sektor pro hosty v sále Společnosti Franze Kafky rozverné představení nazvané Franz KafKABARET. Inscenace inspirovaná Kafkovým životem a dílem se ponese v duchu německého meziválečného kabaretu a bude groteskní „umřeninovou“ oslavou s podtitulem Happy Deathday, Dear Franzi.


PORTA 2014: Václav Neckář se svými kolegy zavzpomíná na Zdeňka Rytíře
PORTA 2014: Václav Neckář se svými kolegy zavzpomíná na Zdeňka Rytíře

Hudební festival Porta představí v Řevnicích již po sedmé hvězdy folk a country hudby.  Letos půjde již o 48. ročník a do Lesního divadla se 27. - 29. 6. 2014 sjedou opět významné osobnosti folk a country hudby. Portovní klasiku představí Jaroslav Samson Lenk, Hana a Petr Ulrychovi, Roman Horký a Kamelot, Petr Kocman, Pavel Žalman Lohonka, nebo Naďa Urbánková s Bokomarou.

Netradičními hosty v Hodině „H“ budou Václav Neckář s Bacily, Lenka Filipová, Tereza Černochová a Radek Tomášek, kteří na závěr festivalu spolu s Petrem Kocmanem uctí památku nedávno zesnulého textaře Zdeňka Rytíře.


23. 5. 2014: Úřad pro ochranu osobních údajů

Úřad varuje před pokračováním zveřejňování informací soukromého charakteru, jejichž zdrojem jsou zejména odposlechy provedené v rámci probíhajících trestních řízení, které novináři získávají při výkonu své žurnalistické činnosti. Podle názoru Úřadu nelze takové postupy obhajovat tvrzením, že politik nemá nárok na ochranu soukromí či je odůvodňovat veřejným zájmem, neboť je zjevné, že některé zveřejněné informace již nepochybně případný veřejný zájem přesahují. 


PODPOŘME DAROVÁNÍ KOSTNÍ DŘENĚ
PODPOŘME DAROVÁNÍ KOSTNÍ DŘENĚ

Policie České republiky zahájila v březnu letošního roku, ve spolupráci s Českým národním registrem dárců dřeně a Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR, kampaň „Podpořme darování kostní dřeně“, jejímž cílem je získat nové dobrovolníky pro zápis do Českého národního registru dárců dřeně.


Ve Slovanském domě mají elixír mládí!
Ve Slovanském domě mají elixír mládí!

S trochou nadsázky lze říci, že co se nepodvedlo na dvoře Rudolfa II, to teď umí v Slovanském Domě Clinic. Každý, kdo chodí do společnosti, ať už umělec, sportovec nebo podnikatel, musí mít zdravé a krásné zuby, elegantní make-up a musí vypadat celkově skvěle. My ostatní sice nemusíme, ale vypadat skvěle prostě chceme! O vše dohromady se umí v nově otevřené klinice postarat. A to bylo slávy, když se na openingu sešla spousta známých osobností!


VÝSLEDKY 43. MISTROVSTVÍ FLORISTŮ ČR - DĚČÍNSKÁ KOTVA 2014
VÝSLEDKY 43. MISTROVSTVÍ FLORISTŮ ČR - DĚČÍNSKÁ KOTVA 2014

Mistrovství floristů ČR Děčínská kotva 2014 je nejvyšší floristickou soutěží pořádanou v České republice. Pro hodnocení soutěže byl přijat oficiální stobodový hodnotící systém Evropské federace profesionálních floristických asociací FLORINT, kterým jsou poměřováni všichni soutěžící.

 

Téma:  V LŮNĚ PŘÍRODY


SKŘIVÁNEK ZAKLÁDÁ POBOČKU V BRAZÍLII
SKŘIVÁNEK ZAKLÁDÁ POBOČKU V BRAZÍLII

Společnost Skřivánek s. r. o., 35. největší jazyková agentura světa, pokračuje v expanzi a zakládá již 15. zahraniční pobočku, tentokrát v Sao Paolu v Brazílii. Po USA, Rusku, Japonsku a Číně se jedná o další významný trh, na který firma vstupuje. Brazílie patří v současné době mezi nejperspektivnější ekonomiky na světě.


ČEŠKY VYSTŘÍDAJÍ ZA ŽIVOT PRŮMĚRNĚ 7 SEXUÁLNÍCH PARTNERŮ, PROBLEMATICKÉ SITUACE ŘEŠÍ ČASTO POZDĚ
ČEŠKY VYSTŘÍDAJÍ ZA ŽIVOT PRŮMĚRNĚ 7 SEXUÁLNÍCH PARTNERŮ, PROBLEMATICKÉ SITUACE ŘEŠÍ ČASTO POZDĚ

Doby, kdy každá žena měla obvykle jednoho sexuálního partnera po celý život, dávno minuly. Výzkumná agentura Millward Brown se dotázala téměř 7000 žen ve věku 15-49 let na dosavadní počet jejich sexuálních partnerů a zjistila, že průměrně jich vystřídají pět. Češky tento průměr přesahují a přiznávají 7 partnerů. Zhruba v polovině případů užívají hormonální antikoncepci. Ty, které se tímto způsobem nechrání a jako hlavní ochrannou metodu používají kondom, po problematickém sexu často vyčkávají příliš dlouho. Situaci pak musí řešit ve více než 10% případů drasticky – interrupcí. Přitom existuje řešení: Escapelle, takzvaná „pilulka po“, která při užití do 72 hodin po rizikovém pohlavním styku předejde otěhotnění. Jak moc ji ale ženy, jichž se tato problematika dotýká, znají a využívají?


SEMINÁŘ SOCIÁLNÍ PODNIKÁNÍ A PODPORA SOCIÁLNÍHO PODNIKÁNÍ PROSTŘEDNICTVÍM VEŘEJNÝCH ZAKÁZEK VE ZLÍNĚ
SEMINÁŘ SOCIÁLNÍ PODNIKÁNÍ A PODPORA SOCIÁLNÍHO PODNIKÁNÍ PROSTŘEDNICTVÍM VEŘEJNÝCH ZAKÁZEK VE ZLÍNĚ

Dne 19.2. 2014 proběhl v prostorách Krajského úřadu Zlínského kraje seminář Sociální podnikání a podpora sociálního podnikání prostřednictvím veřejných zakázek, který pořádal pod záštitou radní Zlínského kraje Taťány Valentové Nersesjan P3 – People, Planet, Profit o.p.s. ve spolupráci s Agenturou pro sociální začleňování.

Sociální podnikání a mezinárodní zkušenosti představila ředitelka P3 – People, Planet, Profit o.p.s a manažerka projektu TESSEA Petra Francová. Sociální podnikání ve Zlínském kraji prezentovala ambasadorka pro Střední Moravu Šárka Dořičáková, která prezentovala zkušenosti ze svého sociálního podniku Podané ruce, s. d.


ČERSTVÉ OVOCE NEBO ZELENINU SVAČÍ KAŽDÝ DEN JEN POLOVINA ČESKÝCH ŠKOLÁKŮ
ČERSTVÉ OVOCE NEBO ZELENINU SVAČÍ KAŽDÝ DEN  JEN POLOVINA ČESKÝCH ŠKOLÁKŮ

Složení a výživové hodnotě svačiny přikládá důležitost pouze třetina rodičů, větší roli hraje to, aby dětem svačina chutnala. Jen polovina českých školáků svačí čerstvé ovoce a zeleninu každý den. Nejčastěji mají děti ke svačině pečivo a sýr a téměř polovina dětí svačí sladkosti. To vyplývá z průzkumu iniciativy „Vím, co jím a piju“ za podpory společnosti Ahold Czech Republic. Průzkum byl zaměřen na svačiny českých školáků. Nevhodná skladba jídelníčku přitom může vést ke zdravotním komplikacím.


SPECTACULARE ZAHÁJÍ 20. LEDNA BELGICKÝ TANEČNÍ SOUBOR MOSSOUX-BONTÉ A KONCERT CLARINET FACTORY S CHRISTOPHEREM WILLITSEM
SPECTACULARE ZAHÁJÍ 20. LEDNA BELGICKÝ TANEČNÍ SOUBOR MOSSOUX-BONTÉ A KONCERT CLARINET FACTORY S CHRISTOPHEREM WILLITSEM

První ročník Festivalu Spectaculare začne 20. ledna na Nové scéně Národního divadla komponovaným večerem, který nabídne jak současný tanec a pohybové divadlo, tak i výjimečný hudební zážitek. V první části večera uvede přední belgický taneční soubor Mossoux-Bonté nové představení Les buveuses de café, které je plné vizuální dokonalosti, hudební a taneční ekvilibristiky a jemného surreálna.


ÚOOÚ: ZPROVOZNIL NOVÝ WEB PRO ODBORNOU I LAICKOU VEŘEJNOST

Úřad pro ochranu osobních údajů uvedl do provozu nové webové stránky, které poskytují komplexnější vyhledávací možnosti. Kromě komfortnějšího prostorového členění dávají odborné i laické veřejnosti možnost získat okamžitě soubor dokumentů zabývajících se konkrétním tématem ochrany osobních údajů. 


INFORMACE O AKTUÁLNÍ AGENDĚ - SOLUS
INFORMACE O AKTUÁLNÍ AGENDĚ - SOLUS

Úřad provedl kontrolu Zájmového sdružení právnických osob na ochranu leasingu a jiných finančních služeb poskytovaných spotřebitelům - SOLUS, kterou vedl na základě stížností, s nimiž se občané na Úřad obrátili. V kontrolním i ve správním řízení dospěl k závěru, že provoz a zpracování osobních údajů v nebankovních dlužnických registrech v České republice nejsou upraveny žádným speciálním zákonem, který by odlišoval podmínky zpracování od zákona o ochraně osobních údajů.


EXOTICKÁ PAPÁJA DODÁ POKOŽCE ZDRAVÍ I KRÁSU
EXOTICKÁ PAPÁJA DODÁ POKOŽCE ZDRAVÍ I KRÁSU

Novinka: Přírodní léčebná a pečující kosmetika Only PapaYA

Chcete-li dopřát vaší pokožce tu nejlepší možnou péči, vsaďte na pravidelné používání přípravků s kvalitními přírodními ingrediencemi. Na český trh právě přichází nová značka přírodní léčebné a pečující kosmetiky Only PapaYA, která nabízí přípravky s výtažky z exotické papáje.


Strana: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Copyright © 2020 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz