» Aktuality

ČOI: KOČÁRKY MACLAREN PRODÁVANÉ V ČESKU JSOU BEZPEČNÉ

Praha 1. března (ČTK) - Kočárky značky Maclaren, které jsou prodávány na tuzemském trhu, vyhovují českým normám a jsou bezpečné. Vyplývá to z výsledků kontrol České obchodní inspekce (ČOI), která se na tyto kočárky zaměřila poté, co se britská firma Maclaren loni na podzim rozhodla stáhnout z amerického trhu přibližně milion dětských kočárků. Panty některých typů kočárků Maclaren totiž mohly dětem amputovat prsty. ČTK to dnes sdělil mluvčí ČOI Tomáš Vozáb.


PO ZPŘÍSNĚNÍ PODMÍNEK PRŮMĚRNÉ INVALIDNÍ DŮCHODY MÍRNĚ POKLESLY

Praha 24. února (ČTK) - Zpřísnění kritérií pro přiznání invalidních důchodů, které od ledna přinesla novela zákona o důchodovém pojištění, přineslo mírný pokles průměrné výše vyplácených invalidních důchodů. Vyplývá to ze statistiky, kterou dnes ČTK poskytla Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ), která důchody vyplácí. Zatímco loni činil průměrný plný invalidní důchod 9681 korun, nyní je průměrný důchod v nejvyšším, třetím stupni invalidity o 18 korun nižší.


SENÁT DNES POŘÁDÁ SLYŠENÍ O PŘÍSTUPU ŠKOL K ROMSKÝM ŽÁKŮM

Praha 23. února (ČTK) - Rovný přístup ke vzdělání s ohledem na žáky z romské menšiny bude tématem veřejného slyšení, které dnes pořádá senátní výbor pro vzdělávání a petice. Kromě zástupců ministerstva školství si senátoři pozvali také ministra pro lidská práva Michaela Kocába a zástupce sdružení Společně do školy. Sdružení usiluje o to, aby romské děti měly reálnou možnost vzdělání ve standardních základních školách.


PŘEKLADATELKA BYLA ZPROŠTĚNA VINY Z TOXIKOMANIE

Ing. Libuše  Bryndová  se dostala  do  povědomí lidí dříve  než padlo její  obvinění, že  v roce 2006 a 2007 vypěstovala až 29 rostlin konopí setého. Tato dáma se  živí  jako publicistka a překladatelka románů, například Stephena Kinga. Působila také jako  expertka Evropské komise v programu TACIT-PHARE. Posledních  několik  let žije  v jihočeském Zlukově, kde  právě  na  své  zahrádce rostliny  pěstuje.


SOCIÁLNÍ SYSTÉM V ČESKU POTŘEBUJE ZMĚNU!

Dnes  je  naprosto  jasné,  že  je  nutné postavit  sociální  systém  tak,  aby  byl  transparentní, efektivní a spravedlivý.  Skeptici se  domnívají,  že  jde o  utopistickou ideu, že  trh se  sociálními službami je natolik  deformovaný, kdy na jeho  narovnání jedna  generace  nestačí.  Bohužel hospodářská  krize není jen přízrak, jenž  se  dotýká  této  oblasti  ze všech  nejvíce. Ministr Eduard  Janota  dokonce  míní, že  Řecko by se mělo stát varováním pro české politiky a dokonce vyslovil, že díky velkým dluhům se můžeme ocitnout  na pokraji bankrotu, i přestože padlo rozhodnutí, že  se  sníží mzdy ve veřejném sektoru, uvažuje se o  zrušení předčasného  odchodu do penze a o zvýšení  věková hranice pro odchod do důchodu o dva roky. Miroslav Kalousek,  místopředseda TOP 09 dokonce  tvrdí, že některé  politiky ze sna nic neprobudí, ani stav v Řecku. 


HLAVNÍ MĚSTO POMŮŽE INVALIDŮM, KTEŘÍ DOSTÁVAJÍ MÉNĚ PENĚZ

Praha 16. února: Radní dnes odsouhlasili jednorázovou dotaci téměř 1,5 milionu korun. Hlavní město jednorázově pomůže invalidním lidem, kterých se dotkla novela zákona o pomoci v hmotné nouzi, podle níž jim stát od začátku roku dává méně peněz. Pražský radní Jiří Janeček (ODS) ČTK řekl, že město invalidům jednorázově přispěje tolik, aby dostali stejně peněz jako před platností zákona. K pomoci město dnes otevřeným dopisem vyzval předseda pražské ČSSD a zastupitel Petr Hulinský.

 


CENY MOSTY PŘEVZALY NEJLEPŠÍ POČINY PRO ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÉ

Plzeň 10. února (ČTK) - Záchranu života vozíčkářky z rozbouřené řeky, rozmísťování eurozámků, zaměstnávání handicapovaných lidí a celoživotní péči o mentálně postižené lidi ocenila dnes v Plzni cenou Mosty 2009 Národní rada osob se zdravotním postižením. Už sedmý rok tak odměňuje projekty i jednotlivce za zlepšování života lidí s postižením. Do letošního ročníku projektu bylo nominováno rekordních 91 projektů a osobností, loni jich bylo 73.


Strana: 1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30

Copyright © 2020 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz