» Sociální revue

Problémy s bydlením může vyřešit venkov, domy tam ale chátrají…
Problémy s bydlením může vyřešit venkov, domy tam ale chátrají…

Je to stále stejná písnička. Máme málo bytů, zejména mladí lidé nemají kde bydlet. Přitom jen pár kilometrů od velkých měst existují tisíce domů, které chátrají a dříve či později jdou k zemi. Navíc stojí jen zlomek ceny, které si developeři účtují za předražené byty. Není to tak trochu padlé na hlavu?


Dluhy z krátkodobých půjček nejvíce rostly na Zlínsku, nejméně v Praze
Dluhy z krátkodobých půjček nejvíce rostly na Zlínsku, nejméně v Praze

Největší nárůst krátkodobých půjček zaznamenal Bankovní registr klientských informací (BRKI) v roce 2018 ve Zlínském kraji. Naopak nejmenší procentuální nárůst krátkodobého zadlužení potkal v loňském roce Prahu. Avšak Středočeský kraj byl v roce 2018 dějištěm druhého největšího růstu krátkodobého zadlužení z celé ČR. Překvapivě druhým krajem s nejmenším nárůstem krátkodobého dluhu byl v loňském roce kraj Pardubický.


Lékárníci požadují zprůhlednění systému plateb za léky
Lékárníci požadují zprůhlednění systému plateb za léky

Farmaceuti při letošním jednání o úhradách v rámci Dohodovacího řízení s pojišťovnami žádají, aby pojišťovny uplatňovaly při větším objemu plateb za léky množstevní slevy a bonusy, které jinak mizejí v neprůhledném systému. Tyto slevy mají velký vliv na monopolizaci trhu a vedou ke zvýhodňování velkých hráčů na trhu. Jsou zneužívány ke konkurenčnímu boji o pacienta. Platby za léky ze zdravotního pojištění mají mít svá jasná pravidla a mají být stejné pro všechny pacienty včetně doplatků. Žádáme rovné podmínky pro všechny provozovatele lékáren a výhodné doplatky pro všechny pacienty, nesouhlasíme s výhodami v cenách léčiv pro majitelé řetězců, které jsou na úkor nezávislých provozovatelů lékáren, lékárníků zaměstnanců a velké části pacientů.


V RÁMCI PROJEKTU ZPÍVÁME PRO UNICEF SE VE STŘEDU 20. BŘEZNA USKUTEČNÍ 64 KONCERTŮ PO CELÉ ČR NA PODPORU NEJMENŠÍCH DĚTÍ

Zpíváme pro UNICEF je celorepubliková charitativní akce pěveckých sborů na pomoc dětem. Ve středu 20. března uspořádají pěvecké sbory v České republice benefiční koncerty, jejichž výtěžek podpoří poslání Dětského fondu OSN - UNICEF.


OLGA LOUNOVÁ PODPOŘILA PROJEKT VOSTRÁ POMOC
OLGA LOUNOVÁ PODPOŘILA PROJEKT VOSTRÁ POMOC

Právní povědomost a finanční gramotnost je cesta za lepší budoucností, a to bez ohledu na to kolik vám je let.  Jistě všichni znáte otřepané, avšak stále platné, pravidlo „neznalost zákona neomlouvá“. Vždy vám to ochotně opakují, když už jste lapení v pasti… Přesně toto byl důvod, proč vznikl projekt s pracovním názvem Ledová pomoc, který byl přejmenován více výstižně „Vostrá pomoc“. Jeho realizátorem je zapsaný spolek Integrace 3P. 


JENNIFER LEHROVÁ, TEREZA VLKOVÁ: RODIČOVŠTINA
JENNIFER LEHROVÁ, TEREZA VLKOVÁ: RODIČOVŠTINA

Co je to „rodičovština“? Zdánlivě nevinné fráze, které rodiče používají v komunikaci s malými dětmi. Představte si, že pochvalou „To se ti moc povedlo!“ můžete dítěti ve skutečnosti ublížit. A věděli jste, že když potomka nutíte, aby hezky poděkoval, je to ten nejhorší možný způsob, jak ho naučit slušnému chování? Jennifer Lehrová je chytrá, vtipná a nebojácná autorka, která „převrátí vzhůru nohama všechny vaše zažité představy o rodičovství.“ (Jennifer Jason Leighová). 


MINIMÁLNÍ MĚSÍČNÍ VYMĚŘOVACÍ ZÁKLAD ZÁLOH NA POJISTNÉ V ROCE 2019
MINIMÁLNÍ MĚSÍČNÍ VYMĚŘOVACÍ ZÁKLAD ZÁLOH NA POJISTNÉ V ROCE 2019

Nová výše měsíčního vyměřovacího základu od ledna se týká jen OSVČ, které zahajují svoji podnikatelskou činnost v roce 2019. Ti, kteří již platíli zálohy v roce 2018 v minimální výši, mohou nadále platit zálohy ve stejné výši až do měsíce, ve kterém podají přehled o příjmech a výdajích za rok 2018.


PŘÍSPĚVKY NA DOMÁCÍ PÉČI O TĚŽCE POSTIŽENÉ SE PŘÍŠTÍ ROK ZVÝŠÍ!
PŘÍSPĚVKY NA  DOMÁCÍ PÉČI O TĚŽCE POSTIŽENÉ SE PŘÍŠTÍ ROK ZVÝŠÍ!

Poslanecká sněmovna schválila senátní návrh zákona o novele zákona o sociálních službách. Příspěvek na domácí péči o lidi s nejtěžším postižením se zvyšuje o 6000 korun na 19 200 korun měsíčně. 


V KOMUNÁLNÍCH VOLBÁCH MÁ ŠANCI VÍCE STRAN, ALE DOMINOVAT BUDE HNUTÍ ANO
V KOMUNÁLNÍCH VOLBÁCH MÁ ŠANCI VÍCE STRAN, ALE DOMINOVAT BUDE HNUTÍ ANO

SANEP na základě červnového exkluzivního internetového průzkumu v šesti největších městech ČR došel k závěru, že komunálním volbám bude dominovat hnutí ANO. Velké šance na úspěch však budou mít dále ODS, Piráti, ale i SPD. Průzkum společnosti SANEP byl proveden v šesti největších městech ČR.


JAK JSOU NA TOM S PLACENÍM POJISTNÉHO NA SOCIÁLNÍM ZABEZPEČENÍ STUDENTI, KTEŘÍ ÚSPĚŠNĚ UKONČILI STUDIUM?
JAK JSOU NA TOM S PLACENÍM POJISTNÉHO NA SOCIÁLNÍM ZABEZPEČENÍ STUDENTI, KTEŘÍ  ÚSPĚŠNĚ UKONČILI STUDIUM?

Nečekejte univerzální odpověď, protože povinnost odvádět pojistné závisí na jasně definovaných specifikách. Důchodové a nemocenské pojištění je založeno na pojistném principu, což je pravidelný příspěvku pojistného. 

 


ČEŠI KUPUJÍ TISÍCE LEVNĚJŠÍCH KNIH DÍKY BENEFITNÍ KARTĚ ČI POUKÁZCE
ČEŠI KUPUJÍ TISÍCE LEVNĚJŠÍCH KNIH DÍKY BENEFITNÍ KARTĚ ČI POUKÁZCE

Za mnohem výhodnějších podmínek, které umožňují benefitní karty a poukázky, si zaměstnanci v tuzemsku nakupují knihy v knihkupectvích. Zvýhodněné nákupy umožňuje novela zákona o dani z příjmu, která od začátku letošního roku přiřadila prodej tištěných knih mezi volnočasové zaměstnanecké benefity„V praxi to znamená, že na každé knize lidé při platbě volnočasovou kartou nebo poukázkou Edenred Benefits „ušetří“ až 31 %. Poukázka je totiž osvobozena od daně z příjmu a odvodů na zdravotní a sociální pojištění,“ uvádí Zbyněk Vystrčil ze společnosti Edenred.


SANEP VYHODNOTIL ČERVNOVÉ PREFERENCE KANDIDÁTŮ NA PRAŽSKÉHO PRIMÁTORA
SANEP VYHODNOTIL ČERVNOVÉ PREFERENCE KANDIDÁTŮ NA PRAŽSKÉHO PRIMÁTORA

Podzimní volby se blíží a blíží se i změna pražského primátora. Ne, že bychom už nyní nepočítali s Andreou Krnáčovou, ale již před časem ona sama prohlásila, že se chce více věnovat jiným činnostem a také více své rodině, takže už nebude kandidovat.


NA SNĚŽKU PRO MATÝSKA PO AMPUTACI NOHY A RUKY
NA SNĚŽKU PRO MATÝSKA PO AMPUTACI NOHY A RUKY

Šestý ročník charitativního výstupu na Sněžku, který pořádá Nadační fond KlaPeto, se uskuteční v sobotu 26. května v Peci pod Sněžkou. Akce se letos bude konat pro rok a půl starého Matyase Sivaka z Bezdružic, který ve dvou měsících prodělal dodnes neznámé zánětlivé onemocnění. I když mu lékaři nedávali téměř žádné šance na přežití, svůj život si vybojoval. Přišel ale o levou nožičku a pravou ručičku a ponese si i další trvalé zdravotní následky.


SEDM DŮVODŮ, PROČ ZAŽÍVÁ SKAUTING V ČESKU ZLATÉ ČASY
SEDM DŮVODŮ, PROČ ZAŽÍVÁ SKAUTING V ČESKU ZLATÉ ČASY

Jihlavu, Frýdek-Místek nebo Opavu, tak velká města by zaplnili všichni skauti a skautky České republiky. Podle právě uzavřeného sčítání je jich více než 60.000, za posledních 12 let u nás přibylo 20.000 skautů a skautek. Od roku 2006 jejich počet kontinuálně stoupá a celkový nárůst členské základny od tohoto roku přesáhl padesát procent. Junák - český skaut tak potvrzuje své postavení největší výchovné organizace pro děti a mládež v ČR.


NEJLEPŠÍ VÁNOČNÍ DÁREK NA POSLEDNÍ CHVÍLI – DÁREK PRO ŽIVOT OD UNICEF

Skutečné humanitární pomůcky, které UNICEF (Dětský fond OSN) používá v terénu, je možno symbolicky zakoupit jako Dárky pro život na e-shopu www.darkyprozivot.cz. Každý, kdo Dárek pro život pořídí, získá darovací certifikát, který může jako vánoční dárek věnovat svým přátelům, blízkým nebo obchodním partnerům. Během několika kliknutí můžete zachránit dětský život.


ZMĚNA POSKYTOVÁNÍ DÁVEK OSOBÁM SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

Poslanecká sněmovna schválila návrh zákon, kterým se mění zákon č. 329/ 2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením.


DŮCHODY V ROCE 2018

Důchody se od ledna v průměru zvýší o 475 Kč, a to i díky promítnutí poloviny růsti reálných mezd v roce 2016, ale zohledňuje se i meziroční růst cen mezi červny 2016 a 2017.


ZVÝŠENÍ MINIMÁLNÍ MZDY

Vláda schválila návrh, kterým se od 1. ledna 2018 zvýší minimální měsíční mzda ze současných 11 000 korun na 12 200 korun a minimální hodinová mzda z 66 Kč na 73,20 korun. 


ZVÝŠENÍ NEMOCENSKÉ OD ROKU 2018

Zaměstnanci, kteří jsou dlouhodobě v pracovní neschopnosti, budou mít nárok na vyšší nemocenskou. Poslanecká sněmovna schválila novelu, podle které budou po 31. dni pracovní neschopnosti nemocní dostávat 66 procent redukovaného denního vyměřovacího základu. Od 61. dne nemoci se dávka zvýší na 72 procent.

PRÁVNÍ ŘÁD NEZNÁ ÚKON VÝPOVĚĎ DOHODOU
PRÁVNÍ ŘÁD NEZNÁ ÚKON VÝPOVĚĎ DOHODOU

Věděli jste, že výpověď dohodou vlastně neexistuje a ročně ji i přesto podepíší stovky zaměstnanců? Informovala o tom společnost Vaše nároky.cz, když zveřejnila konkrétní případ paní Radky, která stejně jako stovky dalších zaměstnanců v Česku uvěřila svému zaměstnavateli.


Strana: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14

Copyright © 2024 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz