» Magazín

SANEP: NEDŮVĚRA VE VLÁDU SE PROHLUBUJE, LIDÉ NADÁLE POŽADUJÍ PŘEDČASNÉ VOLBY
SANEP: NEDŮVĚRA VE VLÁDU SE PROHLUBUJE, LIDÉ NADÁLE POŽADUJÍ PŘEDČASNÉ VOLBY

Praha 28. dubna (PROTEXT) - Nedůvěra v koaliční vládu Petra Nečase se navzdory jednání vládní koalice, které vyústilo v deklaraci o pokračování koaličního projektu a personální změny na postu ministra vnitra a dopravy, nadále prohlubuje. Vládnímu kabinetu totiž důvěřuje pouze pětina domácí populace. Ukazuje to exkluzivní průzkum společnosti SANEP, který dále poukazuje na skutečnost, že většina veřejnosti nepovažuje vládní krizi za ukončenou a nadpoloviční část široké veřejnosti nadále sdílí názor, že jediným možným řešením aktuální politické situace je konání předčasných voleb.


NOVĚ VYHLÁŠENÝ DOTOVANÝ PROGRAM PODPORA OBCHODU

Praha 27. dubna (PROTEXT) - Na tiskové konferenci 26. dubna společnost Book Advance s.r.o. vyhlásila nový dotovaný program PODPORA OBCHODU. Tento dotovaný program má ukázat, jak lze efektivně využívat nové možnosti obchodování. Jeden z nástrojů, které lze efektivně využívat je např. internetový marketing. Další účinné nástroje na tento prvotní krok navazují tak, aby celkově přinesly co největší užitek.


PŘES 90 MILIONŮ LIDÍ VE SVĚTĚ ŽIJE V BLÍZKOSTI JADERNÉHO REAKTORU

Paříž 22. dubna (ČTK) - Více než 90 milionů obyvatel planety žije do 30 kilometrů od některé z 211 jaderných elektráren ve světě. Uvedli to autoři analýzy, kterou dnes zveřejnil britský vědecký časopis Nature.


VĚŘITEL NA DRUHÉM MÍSTĚ…
VĚŘITEL NA DRUHÉM MÍSTĚ…

Řada advokátních kanceláří provozuje tkz. Poradny pro dlužníky, ale je jen málo těch, které se věnují věřitelům. Jednou z mála je Advokátní kancelář Mgr. Rostislava Kováře, která nabízí vedle své služby klientům (právní pomoc v oblasti korporačního práva, obchodního závazkového práva a práva trestního) také projekt, který je zaměřený právě na pomoc a podporu věřitele.


POSLEDNÍ VÝZVA K PŘIHLÁŠCE NA TRADIČNÍ KONFERENCI O DATOVÝCH SCHRÁNKÁCH A DIGITALIZACI DOKUMENTŮ!
POSLEDNÍ VÝZVA K PŘIHLÁŠCE NA TRADIČNÍ KONFERENCI O DATOVÝCH SCHRÁNKÁCH A DIGITALIZACI DOKUMENTŮ!

Praha 20. dubna (PROTEXT) - Upozorňujeme, že se blíží termín uzávěrky přihlášek na tradiční konferenci o DATOVÝCH SCHRÁNKÁCH, KONVERZI DOKUMENTŮ a o všech problémech, spojených s DIGITALIZACÍ DOKUMENTŮ a jejich uchováváním.


DO PÉČE O DĚTI SE PODLE VÝZKUMU ZAPOJUJÍ ANI NE DVĚ PĚTINY OTCŮ
DO PÉČE O DĚTI SE PODLE VÝZKUMU ZAPOJUJÍ ANI NE DVĚ PĚTINY OTCŮ

Praha 19. dubna (ČTK) - Do každodenní péče o děti se v Česku nezapojují ani ne dvě pětiny otců. Se svými potomky si muži spíš hrají a vymýšlejí pro ně třeba sportovní aktivity. I když mají čeští tátové moderní pohled na rovnost mužů a žen a vzájemné rozdělení povinností, v praxi přetrvávají stereotypy. Vyplývá to z průzkumu, který je součástí projektu na podporu aktivního otcovství "Táto, jak na to?". Výsledky dnes novinářům představili jeho organizátoři.


SANEP: NEJLÉPE HODNOCENÝM HEJTMANEM JE JOSEF NOVOTNÝ, NEJHŮŘE DOPADL BOHUSLAV SVOBODA
SANEP: NEJLÉPE HODNOCENÝM HEJTMANEM JE JOSEF NOVOTNÝ, NEJHŮŘE DOPADL BOHUSLAV SVOBODA

Praha 17. dubna (PROTEXT) - Nejlépe hodnoceným hejtmanem je v současnosti Josef Novotný, který stojí v čele Karlovarského kraje. Naopak nejhůře hodnoceným je primátor Hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda, který tak po dlouhé době vystřídal na samotném konci žebříčku hodnocení představitelů 13 krajů a Hl. města Prahy hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha.


OCHRÁNCI SOUKROMÍ PLÁNUJÍ KONTROLU VYUŽÍVÁNÍ ZÁKAZNICKÝCH KARET
OCHRÁNCI SOUKROMÍ PLÁNUJÍ KONTROLU VYUŽÍVÁNÍ ZÁKAZNICKÝCH KARET

Praha 13. dubna (ČTK) - Úřad pro ochranu osobních údajů plánuje kontrolu zpracování dat v souvislosti se zákaznickými kartami. Kontrola se bude týkat lékáren Dr. Max, drogistických prodejen dm drogerie markt a řetězce Baumax. Poprvé se uskuteční zároveň jak v Česku, tak na Slovensku, oznámil dnes předseda úřadu Igor Němec.


BLÍŽÍ SE VALAŠSKÁ ZAHRADA 2011
BLÍŽÍ SE VALAŠSKÁ ZAHRADA 2011

Valašské Meziříčí 11. dubna (PROTEXT) - V plném proudu jsou přípravy na 2. ročník prodejně - výstavních zahradnických trhů s názvem Valašská zahrada 2011. Trhy se budou konat stejně jako loni v areálu Sport campu TJ Rožnov p. R. ve dnech 6. - 8. 5. 2011. Také letos mohou návštěvníci obdivovat a vybrat si z širokého sortimentu květin, balkónovek, trvalek, skalniček a okrasných dřevin, a to nejen od tuzemských pěstitelů.


E-SHOPFASTCENTRIK PRO PEMIC BOOKS A.S. VÍTĚZÍ V SOUTĚŽI MICROSOFT AWARDS 2011
E-SHOPFASTCENTRIK PRO PEMIC BOOKS A.S. VÍTĚZÍ V SOUTĚŽI MICROSOFT AWARDS 2011

Ostrava 8. dubna (PROTEXT) - NetDirect s. r. o. vyhrál soutěž o nejlepší IT projekt roku z kategorie vývoj software a webových aplikací - webová řešení. V soutěži Microsoft Awards každoročně bojují IT projekty postavené na nových technologiích Microsoftu. Výsledky 13. ročníku klání byly vyhlášeny ve středu 6. dubna v Praze.


SANEP: ČEŠI NEJVÍCE DŮVĚŘUJÍ POSPÍŠILOVI, NAOPAK ZCELA PROPADL VONDRA
SANEP: ČEŠI NEJVÍCE DŮVĚŘUJÍ POSPÍŠILOVI, NAOPAK ZCELA PROPADL VONDRA

Praha 8. dubna (PROTEXT) - Většina obyvatel České republiky považuje za nejdůvěryhodnějšího člena koaliční vlády stávajícího ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS). Druhým nejlépe hodnoceným ministrem se v aktuálním exkluzivním průzkumu společnosti SANEP stal ministr zahraničí a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, kterého s menším odstupem následuje rázný ministr dopravy Vít Bárta (VV).


V ANKETĚ O NEJOBLÍBENĚJŠÍ DĚTSKOU KNIHU VYHRÁLY DĚTI Z BULLERBYNU

Praha 8. dubna (ČTK) - V anketě o nejlepší dětskou knihu vyhrály Děti z Bullerbynu od švédské autorky Astrid Lindgrenové. Hlasování se konalo v rámci charitativního projektu Čtení pomáhá, který má přivést děti k literatuře a zároveň rozdělit peníze potřebným. Do soutěže se zapojilo více než 11.000 lidí, bodovaly také třeba knížky Jaroslava Foglara nebo Malý princ. Na dnešní tiskové konferenci to oznámila spisovatelka dětských knih Alena Ježková spolu s generálním ředitelem polostátního elektrárenského gigantu ČEZ Martinem Romanem, který projekt finančně zaštítil.


NADACE CHARTY 77 OCENÍ ZA OBČANSKOU STATEČNOST LIBORA MICHÁLKA

Praha 8. dubna (ČTK) - Nadace Charty 77 udělí letošní Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost odvolanému šéfovi Státního fondu životního prostředí (SFŽP) Liboru Michálkovi. Rozhodla se ho ocenit za "statečný, systematický a nekompromisní boj proti korupci ve státní správě". ČTK to dnes sdělila Indira Bornová z Nadace Charty 77. Slavnostní předání se uskuteční 25. května v rezidenci pražského primátora.


KOMPETENCE ZDRAVOTNÍCH SESTER SE ZVÝŠÍ, KLAUS PODEPSAL ZÁKON

Praha 8. dubna (ČTK) - Pracovní kompetence zdravotních sester, porodních asistentek a dalších nelékařských profesí se zvýší. Norma, kterou dnes podepsal prezident Václav Klaus, umožní sestrám vykonávat některé činnosti před získáním specializované způsobilosti, přičemž pojišťovny jim je zaplatí. Zvýší se tím jejich kompetence a také prestiž tohoto povolání. Ministerstvo zdravotnictví očekává, že lepší podmínky přivedou do oboru nové zájemkyně.


SENÁT SCHVÁLIL ZÁKAZ TŘÍ DESÍTEK NOVÝCH SYNTETICKÝCH DROG

Praha (ČTK) – Senát 6. dubna schválil zákaz tří desítek nových syntetických drog. Novela zákona o návykových látkách má zamezit jejich současnému volnému prodeji v obchodech a na internetu. Předloha začne platit zřejmě ještě před koncem dubna, pokud ji stvrdí i prezident Václav Klaus. Norma totiž nabude účinnosti dnem vyhlášení ve Sbírce zákonů.


BAVORSKO SE PRÝ PŘÍVALU PRACOVNÍKŮ Z ČR NEBOJÍ, FIRMY O NĚ STOJÍ

Praha 5. dubna (ČTK) - Bavorsko se neobává toho, že by Češi vzali jeho pracovní trh po 1. květnu útokem. Bavorské podniky přesto očekávají, že by mohly získat z Česka kvalifikované síly. Novinářům to dnes v Praze po jednání s ministrem práce a sociálních věcí Jaromírem Drábkem řekla bavorská ministryně práce Christine Haderthauerová. Ani ministr Drábek podle svých slov s větším odchodem českých pracovníků do Německa nepočítá.


INVESTUJÍ PODNIKATELÉ DO SVÉHO VZDĚLÁVÁNÍ?

Přerov 6. dubna (PROTEXT) - Kdo by se měl více vzdělávat? Majitelé firem nebo jejich zaměstnanci? Investice do vlastního vzdělávání považuje většina podnikatelů za vyhozené peníze. Pokud již nějaké kurzy či školení akceptují, jsou obvykle určeny pro zvyšování kvalifikace jejich podřízených.


EVROPSKÁ KOMISE ZVAŽUJE POVINNÉ KVÓTY PRO ŽENY VE VEDENÍ FIREM

Brusel 5. dubna (ČTK) - Evropská komise zvažuje, zda nezavést povinné kvóty určující, kolik by mělo být ve vedení podniků v Evropské unii žen. Zatím je jich v radách firem v průměru v EU pouhých 12 procent, což je podle dnešního prohlášení komise velmi málo.


BAVORSKÁ MINISTRYNĚ BUDE V PRAZE JEDNAT O OTEVŘENÍ TRHU PRÁCE

Praha 5. dubna (ČTK) - Bavorská ministryně práce a sociálních věcí Christine Haderthauerová bude dnes v Praze jednat s českým protějškem Jaromírem Drábkem (TOP 09). Mezi tématy bude otevření německého pracovního trhu lidem z nových členských zemí EU od 1. května. Češi a občané dalších sedmi států tu tak budou moci pracovat bez povolení.


NA PODZIM SE MAJÍ ZAČÍT TESTOVAT SMLOUVY O CHOVÁNÍ DĚTÍ VE ŠKOLE

Praha 4. dubna (ČTK) - Na podzim se mají začít testovat smlouvy mezi školou a rodiči o chování jejich dětí. Na dnešní tiskové konferenci to řekl ministr školství Josef Dobeš (VV) s tím, že by tento krok měl vést rodiče k větší odpovědnosti za výchovu. Podle dětského psychologa Václava Mertina, který systém připravuje, by se smlouvy týkaly jen problémových žáků a měly by podobu výchovného plánu. Ještě loni ministr předpokládal, že by mohli být agresivní žáci na základě smlouvy například vyloučeni z vyučování.


Strana: 1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32

Copyright © 2024 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz