» Aktuality

TUZEMSKÉ RADNICE ZASLALY STOVKY PROJEKTŮ NA REGENERACI SÍDLIŠŤ

Praha 1. září (ČTK) - Tuzemské radnice zaslaly na Centrum pro regionální rozvoj ČR (CRR) kolem 700 projektů na regeneraci prostředí na takzvaných problémových sídlištích. Projekty jsou v hodnotě 5,5 miliardy korun, z toho dotace z evropských fondů činí 2,5 miliardy. ČTK to dnes sdělilo CRR. "Opravená náměstí a nové městské parky se znovu stávají přirozenými centry života měst, kam mohou občané bez obav vyrazit trávit svůj volný čas.


VÝSTAVA V TURNOVSKÉM MUZEU UKÁŽE, JAK SE ODÍVALI ROMOVÉ

Turnov 1. září (ČTK) - Příležitost seznámit se s tím, jak se odívali Romové a jak ovlivnili i dnešní módní trendy, budou mít návštěvníci Muzea Českého ráje v Turnově. Výstava s názvem S'oda pre tute?!/Co to máš na sobě?! věnovaná romským oděvům, šperkům a doplňkům se pro ně otevře 15. září. V Turnově se uskuteční jako součást Festivalu romské kultury. Lidé si ji budou moci prohlédnout až do konce října, řekla dnes novinářům kurátorka Lenka Tvrzníková.


POLICIE NASADÍ NA HLÍDÁNÍ SEVEROČESKÝCH DEMONSTRACÍ PŘES 300 LIDÍ

Ústí nad Labem 1. září (ČTK) - Víkendové demonstrace ve Šluknovském výběžku bude hlídat nejméně 300 policistů, oznámila dnes policejní mluvčí Jarmila Hrubešová. Kromě pátečního mítinku se ve Varnsdorfu čeká i možný nepovolený pochod neonacistů. Podle policie není vyloučeno, že se budou opakovat výtržnosti z minulého týdne. Pachatele rasistických trestných činů prý čeká tvrdý zásah.


VLÁDNÍ DŮCHODOVOU REFORMU SNĚMOVNA ZŘEJMĚ POZMĚNÍ JEN MÍRNĚ

Praha 30. srpna (ČTK) - Vládní důchodovou reformu sněmovna zřejmě pozmění jen mírně. Rozhodovat o ní bude nejdříve v pátek. Opozice se opět pokusí všechny tři reformní zákony zamítnout. Navrhla to ČSSD při dnešním druhém kole projednávání. Reforma má především umožnit vyvedení části peněz ze solidárního penzijního systému na individuální spoření v důchodových fondech, tedy takzvaný druhý pilíř důchodového systému.


SENÁT PODLE ŠKROMACHA SOCIÁLNÍ I DŮCHODOVOU REFORMU ODMÍTNE

Praha 29. srpna (ČTK) - Důchodovou i sociální reformu, kterou má v nadcházejících dnech schvalovat sněmovna, avšak Senát podle svého místopředsedy Zdeňka Škromacha pravděpodobně odmítne. Vládní poslanci by tak reformní zákony museli ve sněmovně prosadit znovu. Škromach moc nepočítá s možností, že by opozice díky své senátní většině nabídla sněmovně své úpravy reforem.


MFD: PODLE POSLANCŮ BY KARTA NA PENZI NEMĚLA BÝT POVINNÁ

Praha 27. srpna (ČTK) - Poslanci ze sociálního výboru se shodli, že takzvaná důchodová karta, na kterou má seniorům podle plánu ministerstva práce a sociálních věcí už za rok a půl chodit penze, nebude povinná pro všechny. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes. Podle poslanců budou moci kartu odmítnout také lidé na rodičovské či nezaměstnaní. Plán na povinné vyplácení důchodů přes bankovní karty vzbudil tento týden vlnu nevole, vystoupil proti němu například premiér Petr Nečas (ODS).


SNĚMOVNÍ VÝBOR CHCE ŘADU ZMĚN V REFORMĚ ZDRAVOTNICTVÍ

Praha 25. srpna (ČTK) - Očkování proti rakovině děložního čípku zřejmě budou hradit dívkám ve věku od 13 do 14 let zdravotní pojišťovny. V případě asistované reprodukce budou ženám možná platit čtyři pokusy místo tří, používat se ale bude jedno, nikoli dvě embrya. Pozměňovací návrhy, které to umožní, dnes doporučil poslancům schválit k předlohám zdravotnické reformy sněmovní zdravotní výbor.


RADA SENIORŮ ČR POVAŽUJE RŮST DŮCHODŮ ZA NEDOSTATEČNÝ

Praha 25. srpna (ČTK) - Rada seniorů České republiky považuje vládní návrh valorizací penzí pro rok 2012 za nedostatečný. Průměrný důchod se má podle návrhu vyhlášky ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) zvýšit v průměru o 259 korun, to podle rady ale nepokryje růst životních nákladů důchodců. ČTK to dnes sdělil předseda Rady seniorů Zdeněk Pernes.


SNĚMOVNÍ SOCIÁLNÍ VÝBOR NEVYDAL DOPORUČENÍ K DŮCHODOVÉ REFORMĚ

Praha 25. srpna (ČTK) - Sněmovní výbor pro sociální politiku na svém dnešním jednání nevydal žádné doporučení sněmovně, jak má naložit s vládní důchodovou reformou. Poslancům vadilo, že potřebné podklady včetně pozměňovacích návrhů dostali pozdě. Jednání o reformě proto ukončili. Předseda výboru Martin Vacek (VV) označil komunikaci ministerstva financí za maximálně nedostatečnou. Vacek ČTK řekl, že ministerstvo financí mělo připravit návrh k projednávání jak do výboru pro sociální politiku, tak do rozpočtového výboru.


VÝBOR DOPORUČIL SNĚMOVNĚ SCHVÁLIT VLÁDNÍ DŮCHODOVOU REFORMU

Praha 24. srpna (ČTK) - Sněmovní rozpočtový výbor dnes doporučil sněmovně, aby schválila vládní důchodovou reformu. Doporučil do ní vložit některé technické změny, které mění například proces přeměny dosavadních penzijních fondů na penzijní společnosti. Proti reformě vystoupili ve výboru sociální demokraté, kteří ji navrhli zamítnout, tento návrh ale neprošel. Reforma počítá kromě jiného s tzv. druhým pilířem, tedy spořením v důchodových fondech.


ROZPOČTOVÝ VÝBOR SNĚMOVNY DNES PROJEDNÁ DŮCHODOVOU REFORMU

Praha 24. srpna (ČTK) - Poslanci ze sněmovního rozpočtového výboru se dnes pustí do projednávání vládní důchodové reformy. Výsledkem jejich debaty by pak mělo být doporučení sněmovně, jak se k předloženým návrhům postavit. Reforma počítá mimo jiné se zavedením takzvaného druhého pilíře, tedy dobrovolným spořením v penzijních fondech.


FIRMY MOHOU MÍSTO ŠKOLKY ZŘIZOVAT DĚTSKOU SKUPINU, JE TO SNAZŠÍ

Firmy a úřady mohou nyní zřizovat takzvané dětské skupiny, kde se bude pečovat o potomky zaměstnanců. Novinku dnes představilo ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV), které od července zřídilo ve své budově první zařízení tohoto typu. Dětské skupiny jsou určené pro menší počet dětí, pravidla pro jejich zřízení jsou mírnější než u školek.


MFD: MPSV CHCE ZAKÁZAT UMISŤOVÁNÍ BATOLAT DO KOJENECKÝCH ÚSTAVŮ

Praha 24. srpna (ČTK) - Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) plánuje zakázat umisťování batolat do kojeneckých ústavů. O děti ve věku do tří let, které žijí v problémových rodinách, by se starali pěstouni, nebo by rodičům s výchovou pomohl asistent. Píše to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Podle listu by toto opatření mohlo vést k zániku kojeneckých ústavů.


MPSV CHCE O DONÁŠCE PENZÍ JEDNAT, JISTĚ BUDE ZACHOVÁNA ZA POPLATEK

Praha 22. srpna (ČTK) - Sociální demokraté nesouhlasí s návrhem ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09) zavést důchodcům povinné účty, aby si pro peníze chodili do bankomatů, nikoli i na poštu, jak je to v současnosti možné. Ministerstvo dnes uvedlo, že bude možné donášku peněz si za poplatek objednat, starší ročníky či lidé upoutaní na lůžko možná budou dostávat penze až do domu i zadarmo. Bude to záviset na podmínkách veřejné soutěže.


ÚŘAD PRÁCE PROPUSTIL OD DUBNA STOVKY ZAMĚSTNANCŮ, DALŠÍ TO ČEKÁ

Praha 22. srpna (ČTK) - Centrální Úřad práce (ÚP ČR), který vznikl počátkem dubna, dal za první čtyři měsíce své existence výpověď 535 zaměstnancům. Další například odešli ve zkušební době či na vlastní žádost; 174 zaměstnanců pak úřad hodlá propustit v nejbližší době. Vyplývá to z vyjádření tiskového mluvčího ÚP ČR Jiřího Reichla. Zaměstnanci úřadu si přitom stěžují, že svou práci nestíhají.


VLÁDA POSOUDÍ NÁVRH, JAK FINANCOVAT ČÁST DŮCHODOVÉ REFORMY

Praha 19. srpna (ČTK) - Vláda by měla posoudit novelu zákona, která umožní používat peníze z privatizace a dividendy ze státních podniků na důchody. Autory návrhu jsou ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) a poslanec ODS Marek Benda. Kalousek médiím už dříve řekl, že díky novele by se už příští rok mohlo využít 15 miliard korun z dividend na posílení penzijního účtu.


PROTIDROGOVÝ KOORDINÁTOR PODPOŘIL LEGALIZACI KONOPÍ PRO LÉČBU

Praha 18. srpna (ČTK) - Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil se postavil za petici lékařů, pacientů a vědců, která žádá legalizaci využití konopí k léčbě roztroušené sklerózy, Parkinsonovy choroby, rakoviny či AIDS. Pacient užívající konopí jako lék a dealer kokainu nebo heroinu mohou teoreticky nyní být stíháni podle stejného paragrafu trestního zákoníku, což činí nepřehledným zákonný rámec týkající se kontroly omamných a psychotropních látek, uvedl Vobořil v dnešní tiskové zprávě.


TRIPARTITA SE SHODLA NA ZAVEDENÍ PŘEDDŮCHODŮ PRO NĚKTERÉ PROFESE

Praha 16. srpna (ČTK) - Tripartita se shodla na zavedení takzvaného předdůchodu, tedy předčasných důchodů pro lidi s namáhavými profesemi. Přispívat by na něj měli zaměstnavatelé. Vláda a zástupci odborů a zaměstnavatelů se ale zatím dohodli jen na základních obrysech plánu. O podrobnostech budou dále jednat. Po dnešním jednání tripartity to novinářům řekl ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) a prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák.


DRÁBEK NAVRHUJE ZVÝŠENÍ MINIMÁLNÍ MZDY Z 8000 NA 8400 AŽ 8500 KČ

Praha 16. srpna (ČTK) - Minimální mzda by se měla od ledna zvýšit ze současných 8000 korun na 8400 až 8500 Kč. ČTK to sdělil ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09). Tento návrh prý předloží vládě. Dnešní tripartita se přitom na konkrétní výši nedohodla. "Oznámil jsme našim partnerům na tripartitě, že na základě argumentů a stanovisek předložím vládě návrh ve dvou variantách," řekl Drábek.


TRIPARTITA DNES BUDE JEDNAT O ZRUŠENÍ BENEFITŮ I O MINIMÁLNÍ MZDĚ

Praha 16. srpna (ČTK) - Vláda se dnes sejde se zástupci odborů a zaměstnavatelů na jednání takzvané tripartity. Na programu budou mít daňovou reformu, zvýšení minimální mzdy, novelu horního zákona a otázku takzvaných předdůchodů. To znamená předčasných důchodů pro lidi s namáhavou nebo předčasnou profesí.


Strana: 1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 28

Copyright © 2019 SPONTIS A-PRIORI
Programming FOLDINA.cz